Nowe zastosowanie dla bitumu

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

User avatar
€e$y
Posts: 176
Joined: Wed Feb 11, 2009 11:09 pm
Location: Cesarstwo Torunskie

Nowe zastosowanie dla bitumu

Postby €e$y » Mon Aug 10, 2009 8:24 pm

Proponuję by poszerzyć zakres stosowania bitumu przez dodawanie go (w niewielkich ilościach, powiedzmy kilkaset gram 500 gram?) do produkcji autostrad. Ilość użytego bitumu może zależeć od długości drogi. Autostrady to, z założenia, bardzo dobre drogi, więc sądzę, że warto się wysilić bardziej by je mieć.

Wikipedia mówi nam, że "bitumy są stosowane w drogownictwie, budownictwie, górnictwie itp. jako środki spajające, izolacyjne, uszczelniające itp.", czyli nie jest to pomysł wzięty całkiem z sufitu. Porządna droga musi być uszczelniona i zespojona.

Bitum w Cantrze można otrzymać na dwa sposoby: wykopać go ręcznie (100 gram na dzień) lub zrobić na oczyszczaczu do gazu z ropy (Oczyszczanie bitumu (węgiel lub drewno) - 130 gram bitumu. Surowce: 200 gram ropy, 20 gram węgla lub 75 gram drewna.

Wprowadzenie tego rozwiązania:
primo - da zastosowanie dla bitumu (być może warto będzie go wydobywać, handlować nim),
secundo - otworzy nowe perspektywy dla ropy (to dla tych co nie mają bitumu pod ręką)
tertio - sprawi, że oczyszczacz będzie oczyszczał coś więcej niźli tylko gaz.
quarto - sprawi, że budowa dróg będzie ciekawsza.

Być może warto wprowadzić bitum od poziomu szosy, chociaż nie chciałbym przesadzać.
Mirrage
Posts: 11
Joined: Sat Aug 08, 2009 5:36 pm

Postby Mirrage » Tue Aug 11, 2009 7:22 am

Szczerze myślałem, że już tak jest (jestem Neewbie).
Dla mnie oczywiste jest iż jak jest droga to jest Bitum.
Asfalt jest bitumitem.

Oczywiście jestem ZA!
Nick z forum jak jest w grze - to nie ja...

GG: 1756129
wadko
Posts: 544
Joined: Tue Jul 25, 2006 8:51 am

Postby wadko » Tue Aug 11, 2009 4:57 pm

Przeciw.
User avatar
€e$y
Posts: 176
Joined: Wed Feb 11, 2009 11:09 pm
Location: Cesarstwo Torunskie

Postby €e$y » Tue Aug 11, 2009 5:16 pm

wadko, czy mógłbyś jakoś uzasadnić?
User avatar
Sopel_1
Posts: 770
Joined: Thu Nov 13, 2008 5:12 pm
Location: Kostrzyn nad Odrą / Kraków - Poland

Postby Sopel_1 » Tue Aug 11, 2009 6:58 pm

Też chyba na nie ...
Nie dość że jest już wystarczająco utrudnione budowanie autostrad przez ropę a do tego bitum ? ... W ten sposób autostrad powstałych po zmianie byłaby taka sama ilość jaka jest w tym czasie w Polsce ...
User avatar
Jinchuuriki
Posts: 723
Joined: Sat May 10, 2008 9:54 am
Location: Szczytno in Poland
Contact:

Postby Jinchuuriki » Tue Aug 11, 2009 7:16 pm

O to właśnie chodzi, żeby jakoś utrudnić budowanie autostrad. To by zmusiło graczy do większej aktywności podczas handlu, bo to co się teraz dzieje (przynajmniej u moich postaci) to jeden wielki burdel. A na koniec i tak nic z tego nie ma.
"Freedom is only a hallucination"
PiotrekM
Posts: 33
Joined: Fri Aug 04, 2006 7:32 pm
Location: Wrocław/Poland
Contact:

Postby PiotrekM » Tue Aug 11, 2009 7:52 pm

Ja jestem za, ożywi to nieco handel ;)
Image
User avatar
Sopel_1
Posts: 770
Joined: Thu Nov 13, 2008 5:12 pm
Location: Kostrzyn nad Odrą / Kraków - Poland

Postby Sopel_1 » Tue Aug 11, 2009 8:15 pm

Lecz miejsca wydobycia bitumu można zliczyć chyba na palcach jednej ręki ...
User avatar
Marcia
Posts: 2395
Joined: Sun Mar 19, 2006 4:46 pm
Location: Warszawa/Polska

Postby Marcia » Tue Aug 11, 2009 8:23 pm

No i rozkwitl by handel... Bo w tej chwili wszystkie surowce albo sa bardzo popularne albo z latwoscia dajace sie zastapic czyms innym.
User avatar
€e$y
Posts: 176
Joined: Wed Feb 11, 2009 11:09 pm
Location: Cesarstwo Torunskie

Postby €e$y » Tue Aug 11, 2009 8:25 pm

Sopel_1 wrote:Lecz miejsca wydobycia bitumu można zliczyć chyba na palcach jednej ręki ...


Jeśli nawet tych miejsc jest mało, to ruszy się handel ropą - bo bitum można zrobić z ropy na oczyszczaczu do gazu.

A że utrudni - o to właśnie chodzi. Autostrady będą jakoś odróżnione od innych dróg, bardziej prestiżowe, gdyż bardziej wymagające.
Osobiście bardziej cieszę się z triumfów które więcej wysiłku mnie kosztowały. Zresztą jest tyle osób którym się wyraźnie nudzi w cantrze, że mogą się spokojnie zabrać za ten bitum :twisted:
User avatar
Sopel_1
Posts: 770
Joined: Thu Nov 13, 2008 5:12 pm
Location: Kostrzyn nad Odrą / Kraków - Poland

Postby Sopel_1 » Tue Aug 11, 2009 9:05 pm

Bitum się robi z ropy ? A nie wiedziałem ... (w ogóle pierwszy raz słyszę o tym surowcu w Cantrze) A to w takim przypadku jestem jak najbardziej na tak. Skoro mogą mieć ropę to i bitum wykombinują.
User avatar
€e$y
Posts: 176
Joined: Wed Feb 11, 2009 11:09 pm
Location: Cesarstwo Torunskie

Postby €e$y » Wed Aug 12, 2009 12:46 am

Sopel_1 wrote:Bitum się robi z ropy ? A nie wiedziałem ... (w ogóle pierwszy raz słyszę o tym surowcu w Cantrze) A to w takim przypadku jestem jak najbardziej na tak. Skoro mogą mieć ropę to i bitum wykombinują.


Wiesz, ja też przypadkiem natrafiłem na ten bitum. Spojrzałem oczywiście na wiki, co to jest - no i że do produkcji wosku do klejenia kopert.
Klejenie kopert się raczej nie przyjęło (żadna z moich postaci takowych nie widziała, ani wosku do klejenia kopert ani pieczęci), więc pomyślałem że warto wprowadzić jakieś nowe dodatkowe zastosowanie dla tego surowca.

Właściwie to już sporo roboty jest zrobione w programowaniu (bo jest i sam bitum i jest maszyna, na której go można zrobić z ropy - oczyszczacz będzie bardziej funkcjonalny i przez to myślę, że fajniejszy). Wystarczy tylko dodać na poziomie autostrady jako surowiec bitum i już.

Można by ustalić, czy zużywać go np. 2/3 tego co ropy - przykładowo, gdy na autostradę potrzeba 1,5 kg ropy to bitumu by trzeba było 1 kg. Ale równie dobrze może być mniejszy lub większy przelicznik (chociaż nie widzę powodu żeby był większy), żeby też za bardzo nie utrudniać.

Chodzi o to, żeby budowanie dróg było ciekawsze, bitum miał w końcu jakieś zastosowanie, a autostrady się wyróżniały czymś od szosy. Już obecnie mamy tak, że najpierw na drogę potrzebujemy piachu, później piachu i kamienia, później piachu, ropy i kamienia, więc bitum byłby naturalną kontynuacją tego rozszerzania w celu udoskonalenia drogi.
User avatar
lacki2000
Posts: 804
Joined: Tue Jun 12, 2007 12:57 am

Postby lacki2000 » Wed Aug 12, 2009 5:33 am

€e$y wrote: bitum można zrobić z ropy na oczyszczaczu do gazu.
chyba bardziej w jakimś rafinatorze czy coś, ropa to nie gaz. Handel bardziej ożywi wprowadzenie niszczenia/starzenia się budynków i pojazdów oraz wymagana do szybkiej i całkowitej naprawy wielu rzeczy jakaś drobna część surowców, czasem też narzędzie. Bez surowców i narzędzi możnaby naprawiać tylko do poziomu dość zużytego stanu.
Te audire no possum. Musa sapientum fixa est in aure. Grasz w zielone? GRAM! Żądamy 24-godzinnego dnia cantryjskiego dla lepszej płynności działań!
User avatar
€e$y
Posts: 176
Joined: Wed Feb 11, 2009 11:09 pm
Location: Cesarstwo Torunskie

Postby €e$y » Wed Aug 12, 2009 2:43 pm

Lacki, ja tylko mówię o tym, co jest obecnie w grze zaimplementowane. Być może fajnie by to było widzieć na rafinatorze, ale sam wiesz jak ciężko o zmiany, które wymagają czegoś więcej niż zmiany danych.

A sugestia co do psucia się np. dróg i naprawy ich bitumem (jako czynnik spajający, izolacyjny, etc.) też by nie była zła.
grzybi
Posts: 326
Joined: Tue Aug 05, 2008 5:31 pm
Location: Lodz / Poland

Postby grzybi » Wed Aug 12, 2009 2:50 pm

O psuciu budynków, pojazdów i surowców w niedopełnionych projektach było już rozmawiane. I jak dobrze takie zmiany określił Marol, to koncert życzeń.

Z drogami będzie podobnie.

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest