Czas

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

User avatar
BZR
Posts: 1483
Joined: Wed Aug 02, 2006 5:44 pm
Location: Poland

Re: Czas

Postby BZR » Tue May 22, 2012 9:36 am

Zrobienie przeglądarkowej gry przy dzisiejszej technologi webowej to raczej prosta sprawa dla kogoś z odpowiednią wiedzą.
Sasza
Posts: 1535
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:58 am
Location: Wonderland
Contact:

Re: Czas

Postby Sasza » Tue May 22, 2012 5:09 pm

Gdyby było kilka osób zainteresowanych zrobieniem takiej gry, to można wtedy tworzyć. Zrobiłoby się może fundację na potrzeby tego startupa, co dałoby kilka fajnych możliwości. Na razie jednak na forum nie znajdziemy tylu ludzi gotowych poświęcić swój czas na poboczny projekt - a potrzeba na początku więcej niż jednego programistę, grafika, no i marketera.

Aha, to nie jest tak, że trzeba mnóstwa programistów - można zrobić mniejszym kosztem grę działającą na podobnej zasadzie, która nie rozdrabniałaby się na pomniejsze funkcje.
Najlepsze forum ezoteryczne na świecie.
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Czas

Postby psychowico » Tue May 22, 2012 9:00 pm

Shadowly wrote:A Ty ile takich gier i projektów miałeś? Moim zdaniem jest to nieważne. Może masz wiedzę programisty, ale przestań krytykować bo to NIE TY tworzysz z własnych chęci tego zielonego od nowa, to NIE TY zmarnujesz czas jeśli coś nie wyjdzie. Więc zamiast cały czas krytykować, zamilknij, albo daj dobre rady. Piszesz jak osoba której mają stołek podpier.... w robocie ^^ Można się uśmiać co niemiara patrząc na to co piszesz.


Współtworzyłem wiele rzeczy w życiu, w tym gry. Mam pewną wiedzę i doświadczenie w tym temacie, jak i w projektowaniu.
Wybacz, że nie traktuje poważnie oświadczenia, że ktoś zaczyna pracować nad optymalizacją kodu, która nie ma. Do którego nie ma dostępu, które struktury bazy nie zna etc. Mogę dawać dobre rady ludziom, którzy chcą coś stworzyć, mogę nawet pomóc współtworzyć coś sensownego, jeśli zobaczę tam jakiekolwiek możliwości, że naprawdę takie coś powstanie. Mogę też "cały czas coś krytykować" jeśli zechcę, jeśli uznam, że to głupoty. A czemuż by nie?
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
magnus
Posts: 25
Joined: Fri Aug 20, 2010 1:21 pm

Re: Czas

Postby magnus » Wed May 23, 2012 4:20 pm

Uściślę, jeśli chodzi o projekt Simtr: otóż nie: "przerwał prace i udostępnił kod", ale raczej stale pracuje, tylko że bardzo powoli i nieregularnie. A kod był udostępniony od początku, gdyż takie mam założenie.
Z drugiej strony rozumiem, że ktoś może chcieć chronić swój kod. Wydaje mi się, że te kilka tysięcy osób grających w cantra, to już jest prawie maksymalne nasycenie rynku i każdy kolejny klon będzie walczył o tę samą grupę docelową ;)
Jak na razie żaden klon nie powstał i nie zanosi się na to, by powstał w jakimś najbliższym czasie. Reveri.es było obiecujące, wyglądało ambitnie w planach, ale w sumie skończyło się na czacie między postaciami i możliwością uderzenia kogoś ;) Nieskromnie powiem, że moja "gra" ma już zaimplementowane oprócz czatu także rozmowy 1-1, podnoszenie, upuszczanie, podawanie i wydobywanie surowców :P
Wg mnie konkurencja jest dobra, bo wymusza rozwój, chociaż odkąd cantr zaczął się szybciej rozwijać (w sensie implementacji nowych funkcjonalności i poprawek), to więcej jednak gram niż tworzę klona.

Natomiast co do czasu w grze. Do systemu turowego można się przyzwyczaić, chociaż dla mnie jest to największy minus cantra (nie będę uzasadniał) i dlatego w klonie przyjąłem zupełnie inne założenie. Czas jest ciągły a wszystkie projekty i podróże są przeliczane na bieżąco. Szczegółów nie będę podawał, można się wbić na githuba i sobie podejrzeć kod ;) Skrytykować też można :D
User avatar
in vitro...
Posts: 1957
Joined: Sun Feb 26, 2006 11:11 pm
Location: Lake Bodom

Re: Czas

Postby in vitro... » Wed May 23, 2012 8:31 pm

ależ powstał klon, Faery Tale Online. inna sprawa, że chyba od roku żadnych większych zmian w nim nie było (o ile nie liczyć kilkumiesięcznych padów serwera :D )
cantr się posypał
User avatar
Ave
Posts: 95
Joined: Mon Sep 01, 2008 7:38 pm

Re: Czas

Postby Ave » Thu May 24, 2012 9:30 pm

Jestem wielce zdziwion i wzruszon, że dalej się tu odbywa dyskusja.
Widzę takie rozwiązanie najlepsze. projekty niech się ruszają, co 3h, ale czas, jako czas, mógł by być zapisywany po lewej stronie normalnie, bo za cholerę te cyferki mi niec nie powiadają, a czasem chciał bym wiedzieć, o której dane wydarzeine miało miejsce.
Shadowly
Posts: 137
Joined: Tue Aug 03, 2010 6:19 pm

Re: Czas

Postby Shadowly » Fri May 25, 2012 6:46 am

Hm, jeśli nic Ci nie mówi godzina cantryjska (bo mi też) To korzystaj ze strony która się zrobiła wielce popularna wśród osób z zielonego (przynajmniej w moim okręgu) A jest to: http://joo.freehostia.com/cantr/ticks/

Oczywiście jest to odliczanie do danych tick'ów i weź poprawkę na drobne przesunięcie. Korzystam od dłuższego czasu z tego i tak średnio od 2-7 min może być przesunięcia, nigdy nie miałem większego.


A co do tematu to tak, czas płynny byłby dobry nie dość że tłumaczył by postęp fabularnie to jeszcze byłoby łatwiej dla samych graczy.
Image
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Czas

Postby psychowico » Mon May 28, 2012 12:43 pm

Polecam aplikację CantrSpy, jeśli jeszcze nie korzystacie. Macie tam te same ticki, automatyczne logowanie, informacje o aktywności postaci na koncie Cantr. Jest polska wersja językowa, jeśli dla kogoś ma to znaczenie.
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest