Brama

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

User avatar
Ave
Posts: 95
Joined: Mon Sep 01, 2008 7:38 pm

Brama

Postby Ave » Thu Jun 04, 2009 5:09 pm

Można by zbudować bramę... Drewnianą, kamienną, ceglaną, umocnioną żelazem lub stalą... Coś przez co jest utrudnione wejście i wyjście z osady. Taką bramę można by otwierać (wszyscy mogą wchodzić i wychodzić) i zamykać (nikt nie może wejść ani wyjść chyba, że ma klucz). Można by zacząć projekt wyłamywania bramy ręcznie, przez co traciła by (w zależności od typu bramy) np 1 HP dziennie, albo wyłamywać przy pomocy jakichś narzędzi, przez co traciła by np 2 HP dziennie. Przy projekcie naprawy takiej bramy potrzebne były by już (w zależności od typu bramy) drewno stal itd... Można by też dobudować pokój z dźwignią, lub bez do otwierania. Jeżeli siedzi się w takim pokoju i widzi, że ktoś przyszedł to używa się dźwigni do otwarcia (można też rozmawiać z ludźmi którzy przyszli ale nie można ich atakować) albo zamknięcia bramy.

To doprowadziło by do osad niewolniczych i tego, że za zasługi dostanie się honorowy klucz do miasta :D
User avatar
Smith
Posts: 174
Joined: Mon Apr 03, 2006 1:59 pm

Postby Smith » Thu Jun 04, 2009 6:04 pm

Było. (też chciałem to zaproponować, ale poszukałem czy ktoś już to proponował)
User avatar
Miri
Posts: 1272
Joined: Wed May 16, 2007 3:32 pm

Postby Miri » Thu Jun 04, 2009 6:05 pm

Było, było, było...

*szuka starego tematu*
User avatar
€e$y
Posts: 176
Joined: Wed Feb 11, 2009 11:09 pm
Location: Cesarstwo Torunskie

Postby €e$y » Thu Jun 04, 2009 9:12 pm

Może i było, ale pomysł jest świetny. Co prawda - konsekwencje takiej bramy mogą być ogromne (np. brama zamknięta - wszyscy ludzie w osadzie umierają z głodu i klops - nie ma kto otworzyć i trzeba się biedzić przez jakieś 20 dni z bramą albo inaczej - brama zamknięta, w osadzie ludzie śpią jak mopsy, a ja czekam pod tą bramą jak głupi i ewentualnie umieram z głodu, a bramy nie mogę wyważyć, bo przecież jak ruszę bramę a mieszkańcy się obudzą - to mnie załatwią na szaro.)

Więc, jestem za, z tym, że trzeba by to dopracować w szczegółach. Pytanie czy stawiać bramę na każdej drodze prowadzącej do miasta? Problemem też mogłoby się okazać to "pomieszczenie z okienkiem" - chyba tylko w największych miastach znaleźli by się ochotnicy do pilnowania drzwi :)
User avatar
Fieger
Posts: 512
Joined: Mon Aug 14, 2006 8:16 am
Location: oo..gdzies tam

Postby Fieger » Thu Jun 04, 2009 9:35 pm

Jeżeli rozumiem. Osada jako "jakby" wielki budynek, w którym można wydobywać i z którego słychać rozmowy na zewnątrz...poza murami miejskimi...

pomysł fajny tylko ma 2 minusy ;) było i wymaga dopracowania względem mechaniki gry. Sądzę, że ilość potrzebnych surowców to tu najmniejszy problem.
I have a cunning plan...
User avatar
Mattan
Posts: 1081
Joined: Wed Jul 26, 2006 9:09 am
Location: Poznan

Postby Mattan » Fri Jun 05, 2009 8:57 pm

Wiecie było to nie jest argument przeciw. ;) Ja uważam że to dobrze jak się pomysły odświeża. Dla mnie to jak nawet pomysł został zdecydowanie odrzucony jakiś czas temu to nie znaczy że teraz nie może być przyjęty.

Wracając do tematu to powinny być to raczej mury obronne z potem dostawianymi bramami czyli najpierw budujemy mury z kamienia, cegły lub drewna i ziemi (błoto) oraz z samego drewna palisadę. Po jego zbudowaniu pojawiała by się w menu miejsce przy drogach ikona zbuduj bramę, a po zbudowaniu ikona zamknij/otwórz bramę.
Oczywiście mury to powinien być potężny projekt z np. 1000000 gram kamienia i kilkudziesięcioma dniami trwania, a bramę można byłoby zburzyć.

Takie mury i bramy stworzyłoby realną możliwość powstania państwa terytorialnego.
User avatar
marshall
Posts: 358
Joined: Sun Jan 15, 2006 3:28 pm
Location: Silesia Superior

Postby marshall » Sat Jun 06, 2009 12:29 pm

Tylko teraz jest problem taki. Po wielu dniach wędrówki przybywasz do miasta z murami. Bramy zamknięte i nie chcą cie wpuścić. Przydałaby się możliwość "obejścia" tych murów by mieć dostęp do wszystkich dróg prowadzących do danej lokacji, żeby nie trzeba było zawracać i próbować innej drogi w lokacji z której się przyszło.
\m/,
User avatar
kamil1313
Posts: 456
Joined: Mon Apr 13, 2009 11:41 am

Postby kamil1313 » Tue Jun 09, 2009 5:29 pm

Mattan wrote:Wiecie było to nie jest argument przeciw. ;) Ja uważam że to dobrze jak się pomysły odświeża. Dla mnie to jak nawet pomysł został zdecydowanie odrzucony jakiś czas temu to nie znaczy że teraz nie może być przyjęty.

Wracając do tematu to powinny być to raczej mury obronne z potem dostawianymi bramami czyli najpierw budujemy mury z kamienia, cegły lub drewna i ziemi (błoto) oraz z samego drewna palisadę. Po jego zbudowaniu pojawiała by się w menu miejsce przy drogach ikona zbuduj bramę, a po zbudowaniu ikona zamknij/otwórz bramę.
Oczywiście mury to powinien być potężny projekt z np. 1000000 gram kamienia i kilkudziesięcioma dniami trwania, a bramę można byłoby zburzyć.

Takie mury i bramy stworzyłoby realną możliwość powstania państwa terytorialnego.


To jeszcze trzeba tarany i katapulty! :D

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest