Motorówka

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

User avatar
cald dashew
Posts: 930
Joined: Tue Aug 29, 2006 9:23 pm
Location: Idioglosia

Motorówka

Postby cald dashew » Wed Apr 29, 2009 5:35 pm

Motorówka (Motorboat) :

Budowa :
Czas- 10 dni
Materiały-
2 kg żelaza
2 kg stali
Narzedzia :
młotek

Silnik : Silnik do motorówki
Budowa:
czas- 0.5 dnia
Elementy : części silnika do motorówki (6dni/100gumy/150magnezu/1kilo żelaza)
Narzedzia : srubokret, szczypce..

Umiejętność : szkutnictwo

Pojemność/ladownosc : 3 osoby / kazda 10 kilo max przy sobie
Szybkość : nieco większa niż ożaglowany slup


Zastasosowanie tej lodzi byloby przewaznie bojowe, szybko doplynac do wiekszego statku i abordaż.. lub jakis desancik, nie tracilaby wiele szybkosci przez przeladowanie

Moglaby dokowac do szabrownika i innych wiekszych statkow a do niej moglaby dokowac tylko tratwa
Last edited by cald dashew on Wed Apr 29, 2009 5:46 pm, edited 5 times in total.
Image
Image
Image
User avatar
Fieger
Posts: 512
Joined: Mon Aug 14, 2006 8:16 am
Location: oo..gdzies tam

Postby Fieger » Wed Apr 29, 2009 5:41 pm

Aluminium zamiast żelaza, ładowność maleńka i szybsze od ożaglowanego szabrownika. Wydaje mi się sensowniejsze.
I have a cunning plan...
User avatar
cald dashew
Posts: 930
Joined: Tue Aug 29, 2006 9:23 pm
Location: Idioglosia

Postby cald dashew » Wed Apr 29, 2009 5:45 pm

Fieger wrote:Aluminium zamiast żelaza, ładowność maleńka i szybsze od ożaglowanego szabrownika. Wydaje mi się sensowniejsze.


Chodzi o to zeby mogla zabrac 3 ludzi a ladownosc rzeczywiscie mala (10 kilo/osobe)

EDIT: Od takiego szabrownika z paroma osobami mogla by byc szybsza ale zeby nie szybsza od szabrownika z 1-2 osobami
Last edited by cald dashew on Wed Apr 29, 2009 5:47 pm, edited 1 time in total.
Image

Image

Image
User avatar
Cantryjczyk
Posts: 1610
Joined: Fri Sep 09, 2005 9:52 am
Location: Poland

Postby Cantryjczyk » Wed Apr 29, 2009 5:46 pm

Haha, wybacz ale to kiepski pomysl.
Policz sobie dokladnie ile trzeba roznych surowcow zebrac i ile roznych maszyn uzyc i ile czasu zajmie wszystko co trzeba zrobic by wybudowac w pelni ozaglowany slup.
A tu propozycja by z garsci zelaza i stali mlotkiem zrobic bardzo lekki statek ktory jest szybszy, do tego mniej obciaza wieksze jednostki jak sie go podczepi. Calkiem chybiony ten pomysl.
To tak jakby wymyslic bron ktora mozna zrobic mlotkiem, potrzeba tylko troche stali i zelaza, bylaby bardzo lekka i latwa do zrobienia i zarazem silniejsza niz obecnie kusza czy inne miecze i topory. Jakis rewolwer, co nie wymaga amunicji, a skuteczniej zabija.
Jesli kiedys zdecydujemy sie na wprowadzenie lodzi innych niz zaglowe, to w jakies tam formie takie pomysly beda przydatne, oczywiscie odpowiednio wywazone to by bylo ostatecznie. Na razie sie nie zapowiada. Podobnie z rewolwerami.
Każdy ma swój punkt widzenia, ale nie każdy z niego coś widzi.
User avatar
cald dashew
Posts: 930
Joined: Tue Aug 29, 2006 9:23 pm
Location: Idioglosia

Postby cald dashew » Wed Apr 29, 2009 5:50 pm

Cantryjczyk wrote:Haha, wybacz ale to kiepski pomysl.
Policz sobie dokladnie ile trzeba roznych surowcow zebrac i ile roznych maszyn uzyc i ile czasu zajmie wszystko co trzeba zrobic by wybudowac w pelni ozaglowany slup.
A tu propozycja by z garsci zelaza i stali mlotkiem zrobic bardzo lekki statek ktory jest szybszy, do tego mniej obciaza wieksze jednostki jak sie go podczepi. Calkiem chybiony ten pomysl.
To tak jakby wymyslic bron ktora mozna zrobic mlotkiem, potrzeba tylko troche stali i zelaza, bylaby bardzo lekka i latwa do zrobienia i zarazem silniejsza niz obecnie kusza czy inne miecze i topory. Jakis rewolwer, co nie wymaga amunicji, a skuteczniej zabija.
Jesli kiedys zdecydujemy sie na wprowadzenie lodzi innych niz zaglowe, to w jakies tam formie takie pomysly beda przydatne, oczywiscie odpowiednio wywazone to by bylo ostatecznie. Na razie sie nie zapowiada. Podobnie z rewolwerami.


Skoro sa pojazdy silnikowe.. A pomysl mozna zmodyfikowac np Mozna by bylo zrobic bardzo wymagajacy silnik z wielu amterialow zeby nie bylo latwo tego zlozyc, albo cos innego.. Troche wyobrazni ja tylko podalem pomysl.. I nie uwazam zeby byl az tak chybiony, szybkosc niewiele wieksza od ozaglowanego slupa to tez nie jest niewiadomo co..

EDIT : Inna sprawa ze takie cos na pewno nie zostałoby wprowadzone szybko.. Ale mozna zawsze podyskutować na ten temat..

PS.Wg mnie nie na miejscu jest porownywanie łodzi z silnikiem do rewolweru ktory strzela powietrzem...
Image

Image

Image
pikolo
Posts: 305
Joined: Sat Aug 04, 2007 12:18 pm

Postby pikolo » Wed Apr 29, 2009 6:13 pm

Wg mnie nie na miejscu jest porownywanie łodzi z silnikiem do rewolweru ktory strzela powietrzem...


Jest, gdyż ta łódź jest łątwiejsza do zbudowania od ożaglowanego slupa. Dużo łatwiejsza (policz ile czasu zajmie skompletowanie materiałów na żagle). W twojej wersji ma za duża pojemność (po odjęciu masy kierowcy-ponad 150 kg!). Szybko stałaby się popularnym środkiem transportu towarów ;/

Motorówka nie ejst złym pomysłem, ale musi być dużo droższa i dłuższa w budowie. Musi wymagać dużej ilości aluminium (z 2 kg), gumę, szkło, róże bajeranckie metale na silnik i skomplikowane narzędzia potrzebne do budowy: lutownica i cała gama młotków to minimum :D:D No i musiałaby się długo budować (tyle, ile slup). Miejsca to na jedną osobę: w twojej wersji motorówka z kierowcą ma około 150kg ładowności (!), a wg. mnie nie może brać więcej jak jednego łebka i garści surowców (ładunek max. 7-8 kilo). Taka jednostka służyłaby chyba tylko jako stateczek kurierski i patrolowy ;)
Czy nie uważasz, że na 15 twoich postaci chociaż część mogłaby nie biegać z kuszami, żelaznymi tarczami i konopnymi ciuchami, tylko czymś bardziej oryginalnym?
User avatar
cald dashew
Posts: 930
Joined: Tue Aug 29, 2006 9:23 pm
Location: Idioglosia

Postby cald dashew » Wed Apr 29, 2009 6:24 pm

pikolo wrote:Motorówka nie ejst złym pomysłem, ale musi być dużo droższa i dłuższa w budowie.


No to cholera napisalem ze mozna zmienic wiele :D czytac mi ze zrozumieniem !

cald dashew wrote:pomysl mozna zmodyfikowac np Mozna by bylo zrobic bardzo wymagajacy silnik z wielu materialow zeby nie bylo latwo tego zlozyc, albo cos innego.. Troche wyobrazni ja tylko podalem pomysl..
<- to ja napisalem wyzej !
Image

Image

Image
User avatar
BZR
Posts: 1483
Joined: Wed Aug 02, 2006 5:44 pm
Location: Poland

Postby BZR » Wed Apr 29, 2009 6:25 pm

Pomysł moim zdaniem jak najbardziej na miejscu, gdyby wreszcie wprowadzili zużycie paliwa...

Może po prostu większość częsci budowało by się tak jak samochody, w fabryce, a nie w porcie, a tylko składało by się na wodzie.
User avatar
Tetro
Posts: 522
Joined: Thu Jun 07, 2007 10:54 am
Location: Baal

Postby Tetro » Wed Apr 29, 2009 6:50 pm

a ja chce helikopter!!
?
User avatar
lacki2000
Posts: 804
Joined: Tue Jun 12, 2007 12:57 am

Postby lacki2000 » Wed Apr 29, 2009 9:48 pm

hmm, na motorówkę trochę za szybko teraz jest. Generalnie ten technologiczny misz-masz cantryjski czasem jest dobijający :) Ja najpierw dałbym na wodę silniki parowe wspomagające żagle, koniecznie zużywające drewno/węgiel i wodę z nieliniową charakterystyką sprawności. W tym samym czasie powinny na lądzie pojawić się pojazdy parowe i pociągi no ale ktoś wcześniej zaszalał i wprowadził pojazdy silnikowe napędzane, jak ktoś już zauważył, Flinstonami... W Cantr III będzie to sensowniej zaplanowane ;)
Te audire no possum. Musa sapientum fixa est in aure. Grasz w zielone? GRAM! Żądamy 24-godzinnego dnia cantryjskiego dla lepszej płynności działań!
User avatar
w.w.g.d.w
Posts: 1356
Joined: Sun Oct 02, 2005 4:46 pm

Postby w.w.g.d.w » Thu Apr 30, 2009 12:10 am

Zależy kto będzie planował.
User avatar
BZR
Posts: 1483
Joined: Wed Aug 02, 2006 5:44 pm
Location: Poland

Postby BZR » Thu Apr 30, 2009 3:33 pm

Narazie i tak nikt nie planuje :roll:

Ach, gdzie się podziały te "Wieści z frontu", ciągle coś się zmieniało.
User avatar
w.w.g.d.w
Posts: 1356
Joined: Sun Oct 02, 2005 4:46 pm

Postby w.w.g.d.w » Thu Apr 30, 2009 7:11 pm

Bez przesady,nie ciągle. :)
Gdyby tak usiadło kilka osób na pewnym kanale irca,przebadało działy z sugestiami wtrąciło swoje 3 grosze,podyskutowało itd. itp. to pewnie po kilku dniach byłby już szkielet nowej gry.
Potem tylko znaleźć programiste...
User avatar
BZR
Posts: 1483
Joined: Wed Aug 02, 2006 5:44 pm
Location: Poland

Postby BZR » Fri May 01, 2009 2:12 pm

Fajnie by było, gdyby te osoby dyskutujące na IRC miało pewne pojęcie o programowaniu;) Bo nie ma nic gorszego niż studzenie zbyt wybujałych pomysłów 8)
User avatar
Mars
Posts: 852
Joined: Sat Apr 28, 2007 2:44 pm
Location: Poland

Re: Motorówka

Postby Mars » Sat May 02, 2009 10:44 am

cald dashew wrote:Motorówka (Motorboat) :

[...]



Sens wprowadzenia nowej zaawansowanej jednostki jest. Ale nalezy wedlug mnie:
-Zmienic surowce uzywane do budowy, aby byla w wykonaniu trudniejsza (na pewno kadlub musi byc wykonany z aluminium, moze konieczna bedzie linia montazowa?).
-Zmniejszyc predkosc oraz udzwig, robiac z niej cos podobnego do lodki ale szybszego, choc nie tak szybkiego jak ozaglowany szabrownik absolutnie. Moze cos posredniego pomiedzy srednia szybkoscia szabrownika nieozaglowanego a sloopa?.
-Umozliwic dokowanie jednej motorowki do drugiej, co wiazaloby sie z dotkliwym spowolnieniem takiej "jednostki" (bedzie to pewne zabezpieczenie przed bezkarnymi pirackimi rajdami na lodziach motorowych).
-Koniecznie wprowadzic uzycie benzyny dla motorowki. Bez benzyny poruszalaby sie z predkoscia nieozaglowanej lodki. Niech Cantryjczycy machaja wtedy wioslami.

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest