Ksiazka

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

User avatar
Gin
Posts: 170
Joined: Thu Mar 02, 2006 4:20 pm
Location: Polska

Ksiazka

Postby Gin » Sat Apr 25, 2009 4:58 am

Ten pomysł od dłuższego czasu chodzi mi po głowie, jako całkowicie inny system segregacji notatek od tego w kopertach.

Książka, której nadawałoby się tytuł, a następnie umieszczało by się notatki jako kolejne numerowane strony strony...

Książkę przeglądało by się strona po stronie, bez tego całego uciążliwego wkładania i wyjmowania z kopert (takie dwa przyciski przejdź do następnej strony, przejdź do poprzedniej strony. Jako dodatkową opcję można by wprowadzić przycisk otworzenia książki na stronie konkretnej (ale to nie konieczne)

Zastanowienia wymaga sprawa edytowalności bądź niedytowalności takiej książki tj. wklejania i wyrywania z niej kartek, zmiany tytułu i edytowalności tworzących książkę notatek..

Widzę same plusy takiego rozwiązania, wreszcie można by tworzyć rożnego rodzaju kroniki, powieści, tomy poezji, albumy, atlasy, zbiory listów etc. i sądzę że byłby one dużo bardziej poczytne. To z kolei przełożyło by się na lepsze zżycie naszych małych Cantrowych cywilizacji.




:)
User avatar
Tetro
Posts: 522
Joined: Thu Jun 07, 2007 10:54 am
Location: Baal

Postby Tetro » Sat Apr 25, 2009 7:03 am

jestem ZA. Bardzo dobry pomysł i nie trudny ze strony skryptów. Aby tylko przeszedl
?
User avatar
Sopel_1
Posts: 770
Joined: Thu Nov 13, 2008 5:12 pm
Location: Kostrzyn nad Odrą / Kraków - Poland

Postby Sopel_1 » Sat Apr 25, 2009 7:30 am

Już było i to chyba nawet kilka razy. Ale i tak jestem ZA
User avatar
lacki2000
Posts: 804
Joined: Tue Jun 12, 2007 12:57 am

Postby lacki2000 » Sat Apr 25, 2009 8:53 am

ja też ZA ale cóż to zmieni...
Te audire no possum. Musa sapientum fixa est in aure. Grasz w zielone? GRAM! Żądamy 24-godzinnego dnia cantryjskiego dla lepszej płynności działań!
Sierak
Posts: 827
Joined: Thu Aug 11, 2005 2:27 pm
Location: Polska Poland

Postby Sierak » Sat Apr 25, 2009 2:33 pm

Za
ImageImage<-- Kliknij proszę w oba, z góry dziękuję :)
User avatar
natene
Posts: 234
Joined: Sat May 17, 2008 11:42 pm
Location: GW/ Landsberg

Postby natene » Sat Apr 25, 2009 4:25 pm

Też! Też! :)
User avatar
Luke
Posts: 410
Joined: Sun Sep 16, 2007 10:05 pm
Location: Wroclaw, Poland

Postby Luke » Fri May 01, 2009 8:49 am

ZA.

Pomysł świetny i ze strony praktycznej i ze strony RP.

Ale właśnie żeby dało się te notatki czytać i edytować BEZ wyjmowania, jak z koperty!

Bardzo podoba mi się pomysł przekładania kartek.

Dodałbym opcje wyświetlania spisu treści (analogicznie, jak zwykły spis notatek) żeby przejść do którejś od razu.

W edytowalnej niech się nowe notatki dodają na końcu książki, a nie jak teraz w notatkach, że nigdy nie wiadomo, gdzie wpadnie. Dodałbym wtedy możliwość wysypania wszystkich kartek (jak z koperty) i powkładania na nowo, jako sposób na ponowne ułożenie książki/albumu wg innej kolejności/zmiany zawartości/usunięcia niepotrzebnych.

Tak, koniecznie opcja książki nieedytowalnej, jako zamknięta całość. :D
[*]...
User avatar
Mars
Posts: 852
Joined: Sat Apr 28, 2007 2:44 pm
Location: Poland

Postby Mars » Fri May 01, 2009 9:12 am

Kiedys zrobilem cos w Cantrze na wzor ksiazki - bylo w HTMLu, i posiadalo dwie zagniezdzone ramki. Klikajac na numer strony mozna bylo wczytac obrazek pod nia przypisany, a wiec "przewinac kartke".

Niestety PD tego mi zabroniło.
User avatar
Luke
Posts: 410
Joined: Sun Sep 16, 2007 10:05 pm
Location: Wroclaw, Poland

Postby Luke » Fri May 01, 2009 11:16 am

Mars wrote:Niestety PD tego mi zabroniło.
A to ciekawe. :?
Przecież nie używałeś (chyba) żadnych obrazków czy stron html z zewnętrznych serwerów. Więc dlaczego? Podano uzasadnienie?
[*]...
User avatar
Mars
Posts: 852
Joined: Sat Apr 28, 2007 2:44 pm
Location: Poland

Postby Mars » Fri May 01, 2009 11:30 am

Luke wrote:
Mars wrote:Niestety PD tego mi zabroniło.
A to ciekawe. :?
Przecież nie używałeś (chyba) żadnych obrazków czy stron html z zewnętrznych serwerów. Więc dlaczego? Podano uzasadnienie?


Nie pamietam juz szczegolow, z Kevesem o tym rozmawialem, i zdecydowali tam wyzej, ze nie mozna tak.

Wszystko bylo na serwerze Cantra. Moge podeslac raz jeszcze zrodlo tej "ksiazki", moze tym razem przejdzie?
User avatar
lacki2000
Posts: 804
Joined: Tue Jun 12, 2007 12:57 am

Postby lacki2000 » Fri May 01, 2009 12:12 pm

Mars wrote:
Luke wrote:
Mars wrote:Niestety PD tego mi zabroniło.
A to ciekawe. :?
Przecież nie używałeś (chyba) żadnych obrazków czy stron html z zewnętrznych serwerów. Więc dlaczego? Podano uzasadnienie?


Nie pamietam juz szczegolow, z Kevesem o tym rozmawialem, i zdecydowali tam wyzej, ze nie mozna tak.

Wszystko bylo na serwerze Cantra. Moge podeslac raz jeszcze zrodlo tej "ksiazki", moze tym razem przejdzie?
Pewnie poszło o te ramki - tak każdy mógłby sobie zrobić np. notatkę ze wszystkimi mapami z innych notatek czyli taki superwzrok - notatka jako portal łączący wiele map. Mi to oczywiście nie przeszkadza no bo i tak jak się uprzeć to można sobie mapy pościągać z notatek na dysk i używać przez dowolną postać co jest oczywiście sprzeczne z NZ, której nigdy w pełni nie polubię :)
Te audire no possum. Musa sapientum fixa est in aure. Grasz w zielone? GRAM! Żądamy 24-godzinnego dnia cantryjskiego dla lepszej płynności działań!
User avatar
Mattan
Posts: 1081
Joined: Wed Jul 26, 2006 9:09 am
Location: Poznan

Postby Mattan » Mon May 11, 2009 7:06 am

O ile dobrze pamiętam była kiedyś obietnica powstania takich książek w Cantr.
lacki2000 wrote:Pewnie poszło o te ramki - tak każdy mógłby sobie zrobić np. notatkę ze wszystkimi mapami z innych notatek czyli taki superwzrok - notatka jako portal łączący wiele map. Mi to oczywiście nie przeszkadza no bo i tak jak się uprzeć to można sobie mapy pościągać z notatek na dysk i używać przez dowolną postać co jest oczywiście sprzeczne z NZ, której nigdy w pełni nie polubię :)

Co pewnie robi z 90% grających. Ja nawet obserwowałem cudowne pojawianie się map co jest dość proste wystarczy skopiować i wkleić.

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest