Sugestie zmian interfejsu gry

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Sugestie zmian interfejsu gry

Postby psychowico » Wed Nov 06, 2013 12:38 pm

Najczęstszą rzeczą po jaką klikam postać w wydarzaniach (nowy interfejs) jest chęć szepnięcia do niej. Może klikając nick z CTRL od razu włączać szeptanie do danej postaci?
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
Yang
Posts: 383
Joined: Sun Jan 22, 2012 6:07 pm

Re: Sugestie zmian interfejsu gry

Postby Yang » Sat Nov 09, 2013 6:00 pm

Dało by się połączyć stary system szeptania z nowym? W nowym systemie to postać musi być wymieniona na stronie zdarzeń by można było rozpocząć szeptanie do niej na stronie zdarzeń dalej. A jak tej postaci nie ma, to musimy wejść do zakładki ludzi, tam kliknąć na szeptanie i robi się to w starym systemie, czyli otwiera się strona, gdzie szepczemy. Potem i tak danej postaci nie mamy wrzuconej do nowego systemu szeptów, ale przynajmniej jest na stronie zdarzeń, więc można zacząć kolejny szept w nowym systemie.
A jeśli by zrobić, że po kliknięciu na szeptanie na zakładce ludzie, działo by się to co po kliknięciu szeptu w nowym systemie, czyli otwiera się zakładka zdarzeń, zaznacza się dana postać i możliwość szeptania do niej.

Druga sprawa to tagi dla pól tekstowych. Często gram na smartfonie i by wprowadzić wartość muszę wybrać dane pole. Wiele pól jest gdzie dopuszczalne są wartości tylko cyfrowe, a jednak nie jest to tak otagowane. Przeglądarka nie wie że tam tylko cyfra może być i domyślnie daje klawiaturę na liczby. Na wielu stronach spotykałem się, że dane pole było otagowane jako liczbowe i wtedy od razu klawiatura z numerami się włączała. Jest to znacznie uproszczenie użytkowania i chyba nie stanowi większej trudności programistycznej.

Edit:
To jeszcze dorzucę kolejny problem.
Kółka na klucze. Są to zwykłe pojemniki, które mamy w inventory. Jak chcemy coś włożyć do pojemnika to domyślnie wybiera się kółko na klucze i tam gra chce byśmy wciskali wszystko. Czasami z rozpędu się to zrobi i można włożyć np pół kilo wody do kółka na klucze. Ani to logiczne ani użyteczne. Innymi słowy mamy tani dość pojemny pojemnik na wszystko. Dało by się zrobić, by tylko klucze można było włożyć do kółka na klucze? Jeśli chcemy włożyć coś co kluczem nie jest to by kółko na klucze nawet nie pojawiało się na liście?
User avatar
Mars
Posts: 852
Joined: Sat Apr 28, 2007 2:44 pm
Location: Poland

Re: Sugestie zmian interfejsu gry

Postby Mars » Sun Dec 15, 2013 9:35 pm

Jeden mały przycisk w notatkach, ale jaki:

"Kopiuj i umieść w kopercie"

Lista może się rozwinąć w AJAXie, bez przeładowywania strony. A po kliknięciu z CTRL (albo środkowym przyciskiem) może być klasycznie, zreszta nie wszystkie przeglądarki obsługują ajax.

Taki przycisk przyśpieszy dzielenie się notatkami, zwłaszcza, gdy ma się ich kilkaset i coś trzeba w kopercie dla kogoś wybrać na jakiś temat... a nie chcemy oddawać oryginałów notatek.
User avatar
Mars
Posts: 852
Joined: Sat Apr 28, 2007 2:44 pm
Location: Poland

Re: Sugestie zmian interfejsu gry

Postby Mars » Tue Dec 17, 2013 9:31 am

Kolejny mały dodatek:


Wchodzisz z centralnego obszaru nienazwane miejsce do Warsztat, gdzie widzisz 0 os. i 3 pomieszczenia.


Komunikat pojawia się tylko przy jednym dodatkowym pomieszczeniu lub więcej. Przyda się do "przeczesywania" nieznanych budynków, nie trzeba będzie za każdym razem sprawdzać, czy są tam dodatkowe pomieszczenia.
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Sugestie zmian interfejsu gry

Postby psychowico » Tue Dec 17, 2013 10:43 am

Mars wrote:Kolejny mały dodatek:


Wchodzisz z centralnego obszaru nienazwane miejsce do Warsztat, gdzie widzisz 0 os. i 3 pomieszczenia.


Komunikat pojawia się tylko przy jednym dodatkowym pomieszczeniu lub więcej. Przyda się do "przeczesywania" nieznanych budynków, nie trzeba będzie za każdym razem sprawdzać, czy są tam dodatkowe pomieszczenia.


Myślę, że to świetny pomysł, w naszym postnuklearnym świecie pełnym wymarłych miejsc do zbadania.
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
nienarzekam
Posts: 4
Joined: Sat Nov 16, 2013 1:22 pm

Re: Sugestie zmian interfejsu gry

Postby nienarzekam » Sat Jan 04, 2014 3:13 pm

Chciałbym, żeby <CANTR CHARDESC> działało też dla pojazdów i budynków i pokazywało typ pojazdu i budynku.
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Sugestie zmian interfejsu gry

Postby psychowico » Tue Apr 29, 2014 10:08 am

Nie wiem czy wszyscy tak mają, ale mi jakiś czas temu pojawił się mały, wizualny błąd. Ale ekstremalnie wnerwiający. Naprawiłem to sobie CSS-ami, ale nie każdy gracz to potrafi.

Otóż odliczanie czasu (3sec) do odświeżenia zdarzeń gdy dojdzie do 0 - napis znika. W efekcie wszystkie wyświetlone zdarzenia poruszają się w górę o kilka pixeli (na sekundę). To wnerwia, odechciewa się czytać. Chrome, Arch Linux.
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
User avatar
Mars
Posts: 852
Joined: Sat Apr 28, 2007 2:44 pm
Location: Poland

Re: Sugestie zmian interfejsu gry

Postby Mars » Tue Apr 29, 2014 10:17 am

A ja proszę o jeden drobny dodatek - przycisk "przewiń do ostatniego nieczytanego" na stronie zdarzeń. W takich Vlotryanach nie idzie się mi już połapać, na czym skończyłem parę godzin wcześniej. Skoro nowe zdarzenia podświetlają postać, to powinno być to technicznie wykonalne (wystarczy link wewnętrzny z kotwicą do najstarszego nieczytanego zdarzenia).
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Sugestie zmian interfejsu gry

Postby Greek » Tue Dec 29, 2015 12:41 am

Poszukiwany dobry pomysł na ogarnięcie górnej części strony postaci (pod belką o nazwie "PROFIL POSTACI": imię, wiek itp).

Myślę, że przydałoby się ogarnąć ten fragment, bo wiele dobrego można by uczynić małym nakładem kosztów.
Gdyby tak stworzyć z tego belkę podczepioną u góry strony zawierającej wszystkie ważne rzeczy (i nie zawierającą tych zbędnych) to mogło by być fajnie. Do tego upchnąć przyciski postaciowe takie jak "stwórz notatkę" i "zacznij budowę" oraz zapewnić jej dopasowanie się do różnych urządzeń.
Jestem otwarty na kreatywne niecantryjskie pomysły, więc niekoniecznie musi to być brzydkie.
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Sugestie zmian interfejsu gry

Postby Greek » Sat Mar 25, 2017 9:27 pm

Zadaję sobie pytanie czy to ma sens

czy-to-ma-sens.png


przyklad.jpg
na telefonie z małym ekranem


Robienie 8 przycisków w jednym rzędzie jest wbrew dobrym praktykom projektowania interfejsów. A jest obecnie 7 podstron, a do tego trzeba przycisk na resztę akcji (np. zmień postać). Więc ból.

To oczywiście tylko niedziałający mokap sklejony z losowych obrazków z neta.
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
User avatar
Felixis
Posts: 437
Joined: Sun Aug 10, 2014 1:40 pm
Location: Londyn

Re: Sugestie zmian interfejsu gry

Postby Felixis » Sat Mar 25, 2017 10:20 pm

Zawsze można w dwóch rzędach... Ale może na telefonie pionowo po lewej zrobić? I z możliwością "schowania". Osobiście mam zawsze ten problem, że przy liście otaczających mnie postaci muszę albo mocno przybliżać, albo bawić się w precyzyjnego chirurga żeby nacisnąć to co chce, a nie np wypalić z wskazywaniem. Nie chciałabym żeby dotyczyło to też tych zakładek.
"Prędzej czy później dopadnie nas rzeczywistość"
Jones Abrahams
Posts: 136
Joined: Mon May 27, 2013 5:15 am

Re: Sugestie zmian interfejsu gry

Postby Jones Abrahams » Sun Mar 26, 2017 7:57 am

Albo masz za duże palce, albo za mały telefon. Proste. ;)
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Sugestie zmian interfejsu gry

Postby Greek » Sun Mar 26, 2017 1:40 pm

Jeśli użytkownik nie jest w stanie czegoś wygodnie zrobić to winny jest interfejs. Problem, że w Cantr nigdy nie było to dobrze ogarnięte, ale nie należy iść w złym kierunku.

Przestrzeń pozioma jest bardzo cenna, więc myślę, że pionowe menu nie jest dobrym pomysłem.
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
User avatar
Felixis
Posts: 437
Joined: Sun Aug 10, 2014 1:40 pm
Location: Londyn

Re: Sugestie zmian interfejsu gry

Postby Felixis » Sun Mar 26, 2017 8:43 pm

Nie bez powodu połączyłam to z opcją "chowania". Zgodzę się, że samo stałe menu pionowe prędzej by wkurzało, ale wysuwane? Chowasz kiedy chcesz, tylko cypelek by wystawał w którymś rogu. Mogłoby to działać na tej samej zasadzie co teraz zmiana nazwy miejsca czy postaci. Jakby jeszcze było przypięte żeby się przesuwało razem z ekranem, to już w ogóle cud miód. Nie wiem tylko na ile to realne.
"Prędzej czy później dopadnie nas rzeczywistość"
CzterySilnia
Posts: 188
Joined: Sat Aug 03, 2013 6:21 pm

Re: Sugestie zmian interfejsu gry

Postby CzterySilnia » Wed Nov 28, 2018 12:25 pm

Hejka. Załączam mój pomysł na rozwiązanie nawigacji oraz layout mobilny.

https://gph.is/2SeGejK (link bo nie wiem jak tu wrzucić gifa)

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest