Sygnalizacja

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Players Department, Public Relations Department, Players Department Trainee, Programming Department, Development Monitor, Resources Department

User avatar
saguarooo
Posts: 191
Joined: Sun Feb 15, 2009 6:02 pm
Location: Gliwice

Re: Sygnalizacja

Postby saguarooo » Sat May 19, 2012 7:57 am

lacki2000 wrote:Mi się taka wersja (ze spamowaniem komunikatów w Zdarzeniach, które można przegapić) nie podoba.
Lepiej by było gdyby gracz klikał np. w linkę flagową (montowaną gdy jest grotmaszt) i tam w okienkach wybierał jakieś flagi, np zapisane słownie. Komunikat byłby tylko na tym pokładzie że X zmienił flagi na lince flagowej a poza statkiem widać byłoby tylko efekt końcowy - czyli w zakładce "Miejsce" pod nazwą statku, nad jego masztami, szereg .. no właśnie czego? Kolorowych ikonek flag? Dowolnych czy ustalonych przez górę? Czy może szerego kodów albo tekstowo opisanych kolorów? Tylko ile to stron by musiało zajmować? Wiadomo, że jeden rysunek potrafi zastąpić 1000 słów...


To akurat jest rozwiązanie dla montowania na okrętach stałych bander, (np. królestwa które reprezentuje statek, czy pirackich) które widać cały czas.
Tu można dać okienko takie jak przy postaci, w którym każdy sobie wpisuje, czy widać niebieskiego orła na żółtym tle, czy może sraczkowatego borsuka na tle w żółto-zielone paski.

Natomiast takie machanie flagami ma za zadanie przesyłanie krótkich informacji, konkretnemu odbiorcy, np.: machanie czerwoną flagą to znaczy "uwaga, chcemy zadokować", a zieloną to "wejdź do kabiny i siądź przy radioodbiorniku".
I takie machanie jak najbardziej powinno spamować komunikaty w zdarzeniach na statkach w zasięgu wzroku, bo przecież potencjalny odbiorca nie będzie co chwilę sprawdzał zakładki miejsce, żeby sprawdzić, czy ktoś mu akurat w tej chwili czegoś przekazać nie chce...
User avatar
lacki2000
Posts: 779
Joined: Tue Jun 12, 2007 12:57 am

Re: Sygnalizacja

Postby lacki2000 » Sun May 20, 2012 7:23 pm

saguarooo wrote:Natomiast takie machanie flagami ma za zadanie przesyłanie krótkich informacji, konkretnemu odbiorcy, np.: machanie czerwoną flagą to znaczy "uwaga, chcemy zadokować", a zieloną to "wejdź do kabiny i siądź przy radioodbiorniku".
I takie machanie jak najbardziej powinno spamować komunikaty w zdarzeniach na statkach w zasięgu wzroku, bo przecież potencjalny odbiorca nie będzie co chwilę sprawdzał zakładki miejsce, żeby sprawdzić, czy ktoś mu akurat w tej chwili czegoś przekazać nie chce...
Ale machanie flagami jest mniej praktyczne na morzu od wywieszania flag na lince. Bo machanie można przegapić a flag wywieszonych raczej nie. Więc generalnie mówimy o dwóch różnych metodach przekazywania informacji i nawet obie można by zaimplementować jak się ktoś zdolny za to weźmie :)
Te audire no possum. Musa sapientum fixa est in aure. Grasz w zielone? GRAM! Żądamy 24-godzinnego dnia cantryjskiego dla lepszej płynności działań!
User avatar
in vitro...
Posts: 1957
Joined: Sun Feb 26, 2006 11:11 pm
Location: Lake Bodom

Re: Sygnalizacja

Postby in vitro... » Sun May 20, 2012 9:01 pm

wywieszanie flag jest bez sensu, bo lepiej jest po prostu dodać szyld z informacją którą chce się przekazać
cantr się posypał
Lena Katina
Posts: 152
Joined: Wed Oct 04, 2006 7:52 pm

Re: Sygnalizacja

Postby Lena Katina » Sun May 20, 2012 9:54 pm

Oczywista oczywistość. Ja nie chcę żeby wszyscy wokół wiedzieli jak nadaję sygnał "Pomocy, potrzebujemy leków". Wolę żeby widzieli zielono czarną flagę na mojej lince sygnałowej.
Vincelli Perbelli - Zwycięstwo Poprzez Zniszczenie
User avatar
Aftereight
Posts: 12
Joined: Thu May 17, 2012 7:24 pm
Location: Warszawa

Re: Sygnalizacja

Postby Aftereight » Sun May 20, 2012 10:43 pm

Pomijając niską wiarygodność takiego szyldu (jak to niby przeczytać na odległość większą niż kilkaset metrów?), czy nie chodzi właśnie o to, żeby trochę pokombinować i ogarnąć się miedzymiastowo w kwestii znaczenia flag? To daje nowe możliwości, np. stworzenia jakiejś organizacji regulującej ruch na morzu.
User avatar
in vitro...
Posts: 1957
Joined: Sun Feb 26, 2006 11:11 pm
Location: Lake Bodom

Re: Sygnalizacja

Postby in vitro... » Mon May 21, 2012 12:13 am

nie mówię, że machanie flagami mi się nie podoba, tylko że ich wieszanie jest do kitu. ale może dałoby się pogodzić oba podejścia, gdyby wydarzenie wieszania było widoczne w jakimś obszarze, a po wywieszeniu widoczne dla wszystkich w tym obszarze.
cantr się posypał
gn0m
Posts: 92
Joined: Wed May 08, 2013 1:38 pm

Re: Sygnalizacja

Postby gn0m » Wed Dec 23, 2015 10:20 am

Podbijam temat (kilka moich postaci trafiło na statki i brak sensownej komunikacji nie-radiowej zaczął im doskwierać) :)

Odnoszę się tu do pomysłu wywieszania flag na statkach.

Optymalną opcją byłaby dla mnie możliwość wywieszania flagi. Efekt byłby dwojaki.
1) W zakładce Zdarzenia każdy w zasięgu widzi komunikat "XXX macha flagą o kolorze..."
2) W zakładce Miejsce pod/obok info o statku pojawiła by się informacja "Wywieszona flaga o kolorze..."

Kolory ustawione na sztywno, kilkanaście wariantów. Znaczenia kolorów ustala się już w grze.

Na każdym statku pojawiłoby się nowe urządzenie o nazwie "Flagi" które miałoby kilkanaście akcji "Wywieś flagę o kolorze"


Implementacja:

Wariant prostszy
- Urządzenie flagi jest automatycznie montowane na każdym statku podczas jego budowy
- Fakt wywieszenia flagi jest widoczny dla każdego w określonej odległości od "wywieszacza" - optymalna odległość to zasięg wzroku

Wariant bardziej skomplikowany
- Urządzenie flagi trzeba zbudować osobno. Wymagania: tkanina i barwniki (kwiatki, metale - do uzgodnienia)
- Fakt wywieszenia flagi byłby widoczny dla każdego kto ma "wywieszacza" w zasięgu widzenia - uwzględniało by to narzędzia optyczne posiadane przez obserwujących
User avatar
gala
Posts: 493
Joined: Sat Jan 24, 2015 7:21 pm

Re: Sygnalizacja

Postby gala » Wed Dec 23, 2015 11:59 am

Jak najbardziej na tak. Każda forma komunikacji, która nie jest radiem jest wspaniała. Aktualnie statek bez radia jest ułomny.
Alutka wrote:Zielony świat jest opanowany przez śpiące Smaugi, które budzą się tylko i wyłącznie wtedy, gdy ktoś chce się zainteresować ich skarbami.


https://www.reddit.com/r/Cantr/
Celion
Posts: 42
Joined: Thu Mar 26, 2015 9:04 pm
Location: Poznań

Re: Sygnalizacja

Postby Celion » Wed Dec 23, 2015 12:12 pm

Także jestem na tak. Świetny pomysł, zwłaszcza dla samotnych żeglarzy. Nawet jak mają radio, to nie bardzo da się go używać pływając w pojedynkę.
User avatar
Karolka
Posts: 46
Joined: Fri Feb 07, 2014 10:47 am
Location: Nibylandia

Re: Sygnalizacja

Postby Karolka » Wed Dec 23, 2015 4:15 pm

Świetny pomysł z tymi flagami. Jednak jak dla mnie jeszcze bardziej przydałyby się sygnały świetlne (lusterkiem, lampą) wspomniane w tym temacie wcześniej. O ile flagi widzieliby wszyscy, sygnały świetlne mogłybyć wiadomością dla konkretnego statku, miasta. Widoczne tylko na stronie wydarzeń jako rozbłysk światła na statku. Jeśli komuś chciałoby się to możnaby podzielić na krótsze i dłuższe rozbłyski :D postacie już by same ustaliły co oznaczają.

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests