Destylator wody morskiej

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

User avatar
Yossarian
Posts: 625
Joined: Sun Dec 18, 2005 10:42 am
Location: Polska / Szczecin / Poznan

Postby Yossarian » Sun Apr 16, 2006 12:27 am

Hejże, ale widział ktokolwiek z Was gdzieś wodę? Ja się jeszcze nie spotkałem...
Everything I build I destroy
Everything I love always hurts
Everything I hate I'd rather love
Everything I am is everything I'm not
User avatar
WojD
Posts: 1968
Joined: Mon Oct 31, 2005 6:14 am
Location: PL
Contact:

Postby WojD » Sun Apr 16, 2006 5:37 am

Moja postac widziała - ale w tej chwili nie ma wody w postaci naturalnej, do wydobycia. Zostało tylko to, co wydobyto kiedyś...
==============
User avatar
Mapokl
Posts: 168
Joined: Sat Feb 11, 2006 9:18 am
Location: Korona KP

Postby Mapokl » Sun Apr 16, 2006 6:22 am

Scorup wrote:A tak na serio - po to będzie chyba szklana destylarnia, aby straty były przy niej mniejsze, right ? Jeśli tak, to wszystkie pięknie się zgadza :)

Sądzę, że w szklanej bedzie można już spokojnie bimber pędzić... Prakuje wody, resztę mamy(ziemniaki)
User avatar
Raist
Posts: 919
Joined: Wed Aug 24, 2005 6:42 pm
Location: POLAND

Postby Raist » Sun Apr 16, 2006 7:30 am

wojd wrote:Moja postac widziała - ale w tej chwili nie ma wody w postaci naturalnej, do wydobycia. Zostało tylko to, co wydobyto kiedyś...


I to sie nie zmieni? A co z innymi miksturami?
Wariat...
User avatar
WojD
Posts: 1968
Joined: Mon Oct 31, 2005 6:14 am
Location: PL
Contact:

Postby WojD » Sun Apr 16, 2006 8:58 am

Woda ma podobno za jakis czas znowu sie pojawic - ale na razie pozostaje jednym z najrzadszych, bo nieodnawialnych surowców...
==============
User avatar
in vitro...
Posts: 1957
Joined: Sun Feb 26, 2006 11:11 pm
Location: Lake Bodom

Postby in vitro... » Wed Apr 19, 2006 9:11 pm

Scorup wrote:A tak na serio - po to będzie chyba szklana destylarnia, aby straty były przy niej mniejsze, right ? Jeśli tak, to wszystko pięknie się zgadza :)


Szklane części to raczej do wersji ulepszonej. Bo szkło ciężko zdobyć, a jak zostanie wprowadzone pragnienie, to na plażach grabarze będą mieli kupę roboty.

Ulepszona wersja pozwalała by na większe projekty z powtórzeniami tak jak np. stół do kruszenia hematytu
cantr się posypał
User avatar
Mapokl
Posts: 168
Joined: Sat Feb 11, 2006 9:18 am
Location: Korona KP

Postby Mapokl » Wed Apr 19, 2006 9:31 pm

jeżeli zostanie wprowadzone pragnienie, to ja żadam strumykow, żródełek, rzek. A nie tylko jezior. Tak isuroweic musiałby być w co drugiej lokacjii
User avatar
Carstein
Posts: 103
Joined: Fri Apr 07, 2006 5:11 pm

Postby Carstein » Wed Apr 19, 2006 9:43 pm

Powinno być możliwe pozyskiwanie wody niemal wszędzie, oczywiście ze strumieni szybciej, ale jest jeszcze rosa i inne alternatywne metody, oczywiście wolniejsze, ale pozwalające na przeżycie
belin
Posts: 562
Joined: Sun Nov 06, 2005 11:26 pm
Location: Poland - Warsaw
Contact:

Postby belin » Wed Apr 19, 2006 9:51 pm

Mapokl wrote:jeżeli zostanie wprowadzone pragnienie, to ja żadam strumykow, żródełek, rzek. A nie tylko jezior. Tak isuroweic musiałby być w co drugiej lokacjii


No niestety dokladnie tak. Inaczej sie skonczy na tym, ze zwlaszcza nowi zostana uziemieni na pracy w zamian za zywnosc i wode.
Mi ogolnie pomysl z pragnieniem niezbyt sie podoba - bo zamiast wprowadzac ciekawsze rozwiazania "poznawczo - produkcyjne" Cantr zostaje sprowadzony znowu na sciezke zaspokajania podstawowych potrzeb. No chyba, ze zostana wlasnie wprowadzone rzeki i strumienie (co w wielu miejscach odrobine moze zburzyc fabule bo jak rzeka to i lodz by poplynela przeciez, a o zmianach wszystkich map nie wspomne - juz sie to dzieje za przyczyna timbru - czego nie jestem w stanie pojac bo to jest dla mnie kretynizm).
Swoja droga ciekaw jestem tego pragnienia i higieny ( ;-) ) - bo zaczerpniecie wody ze strumienia (jak sie ma naczynie) powinno by byc natychmiastowe a higiena... to nie wiem sam jakby miala wygladac w Cantr.
User avatar
Gnom
Posts: 1186
Joined: Thu Dec 22, 2005 11:53 am
Location: Poland

Postby Gnom » Wed Apr 19, 2006 9:57 pm

Przy wprowadzeniu wody i higieny - bez wzgledu na to jakby to wygladalo, trzeba by bylo tez skrocic czas wykjonywania projektow wszystkich (dzienne projekty w 7 godzin Cantryjskich). Bo inaczej moze to zdecydowanie zaburzyc gre i spowodowac wieksze problemy. Na przyklad takie jak opisal belin. I znacznie spowolnic rozwoj wszystkich osrodkow, ze wszgledu na koniecznosc picia...

A co do wody... W co drugiej lokacji (statystycznie tak to powinno chyba wygladac) pojawilby sie strumyk. Taki maly, bez ryb i statkow, ale za to z woda. ;)
User avatar
Carstein
Posts: 103
Joined: Fri Apr 07, 2006 5:11 pm

Postby Carstein » Wed Apr 19, 2006 9:59 pm

Do tego powinny być deszcze, tworzenie zbiorników wodnych na deszczówke...
Coś mi się przestaje ta woda podobać...
User avatar
Gnom
Posts: 1186
Joined: Thu Dec 22, 2005 11:53 am
Location: Poland

Postby Gnom » Wed Apr 19, 2006 10:03 pm

Mnie tez nie. To zdecydowanie spora komplikacja dla cantryjczykow. Co bedzie jak sie okaze, ze w jakims wielkim miescie nie ma na przyklad wody? Kataklizm. ;)

A tak na serio... To wbrew pozorom bardzo znaczna zmiana dla losow postaci. trzeba to bardzo dokladnie przemyslec i zanalizowac. Bo wplyw moz ebyc zupelnie i calkiem nieprzewidziany. Zahamowanie rozwoju, uzaleznienie biedniejszych od bogatszych jeszcze wieksze, dyskryminacja nowonarodzonych etc. etc.
belin
Posts: 562
Joined: Sun Nov 06, 2005 11:26 pm
Location: Poland - Warsaw
Contact:

Postby belin » Wed Apr 19, 2006 10:13 pm

Jak dla mnie ogolnie wprowadzanie nagle tego typu rozwiazan i surowcow, ktorych wczesniej zupelnie nie bylo jest dziwne.
Juz timber wprowadzil spore zamieszanie - nadal nie moge pojac po co sie doklada w miejsca zamieszkane nowe surowce (znaczy rozumiem to jedynie jako idiotyczna "poprawnosc polityczna" co jest _dla_mnie_ totalnie chore).
User avatar
ushol
Posts: 1254
Joined: Thu Dec 15, 2005 5:11 pm
Location: Real World

Postby ushol » Wed Apr 19, 2006 10:18 pm

wydaje mi się, że woda jako coś co codziennie się używa tak jak pokarm ejst zbędna... woda mogłaby być do gotowania np. zup i przyżądzania eliksirów, pozatym, jeśli człowiek bez jedzenia przeżyje 20 dni to bez wody musiałby przeżyć tylko 3-4... najwyrzej 5...
Image
Image
Federacja RP
User avatar
in vitro...
Posts: 1957
Joined: Sun Feb 26, 2006 11:11 pm
Location: Lake Bodom

Postby in vitro... » Wed Apr 19, 2006 10:47 pm

Gnom wrote:Mnie tez nie. To zdecydowanie spora komplikacja dla cantryjczykow. Co bedzie jak sie okaze, ze w jakims wielkim miescie nie ma na przyklad wody? Kataklizm. ;)


Wodociąg?
cantr się posypał

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest