Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Forum dla graczy Cantr II do pozapostaciowego dyskutowania na temat nowych pomysłów dla rozwoju gry Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department, Game Mechanics (RD), Programming Department

User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby Greek » Fri Jun 16, 2017 7:51 pm

Pewnie tak.
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
User avatar
Dev235
Posts: 14
Joined: Mon Jul 20, 2015 9:34 am

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby Dev235 » Wed Jun 21, 2017 9:10 pm

Można by dodać ubrania typu opaska do włosów?
Np: Drewniana opaska do włosów
User avatar
Mars
Posts: 852
Joined: Sat Apr 28, 2007 2:44 pm
Location: Poland

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby Mars » Tue Jul 18, 2017 11:02 am

Mając klucz do samochodu postać powinna być w stanie wyjąć i włożyć do niego dowolną rzecz bez konieczności wchodzenia do środka... w końcu tak działa bagażnik, ewentualnie otwieranie drzwi.


Jeśli to nie jest uzasadnienie, to nowy dodatek do samochodu:


Bagażnik

Umożliwia korzystanie z samochodu jak z pojemnika (tylko posiadając klucz do auta).

Czas pracy: 2 dni

Surowce: 500 gram aluminium, 100 gram stali, 100 gram gumy
Narzędzia: Młotek, nóż, śrubokręt
Joyous
Posts: 75
Joined: Wed May 03, 2017 10:01 am

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby Joyous » Fri Oct 06, 2017 10:34 am

Mogiły - po zakopaniu ciała przez pewien okres (powiedzmy rok-dwa) byłaby widoczna mogiła pokazująca kto tam leży. Po morderstwie postaci zbyt łatwo jest teraz zatrzeć dowody zbrodni a taka mogiła byłaby pomocna w poszukiwaniu zaginionych osób.

Krótkofalówki - nie każdy przy radio siedzi, które i tak działa teraz z mniejszym zasięgiem. Jak sie pracuje na zewnątrz to taka krótkofalówka bardzo w komunikacji by pomogła

Gołębie - czy one kiedykolwiek się pojawią? Mam ich już całą zagrodę i nie wiem czy zacząć wybijać czy sprzedawać :)
User avatar
kalinka
Posts: 65
Joined: Mon Apr 13, 2015 10:35 pm

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby kalinka » Mon Dec 11, 2017 2:50 am

Dev, jest już opaska :) Bawełniana i skórzana. To i owo można sobie dodać już indywidualnym opisem
User avatar
Dev235
Posts: 14
Joined: Mon Jul 20, 2015 9:34 am

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby Dev235 » Mon Dec 11, 2017 9:26 pm

Wien wiem, ale nie o takie mi chodziło, no nic, pozostaje mi się głębiej pobawić opisami...a i dzięki za odpowiedź, naprawdę się już nie spodziewałem :)
Joyous
Posts: 75
Joined: Wed May 03, 2017 10:01 am

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby Joyous » Thu Dec 28, 2017 7:07 am

Będę się do bólu powtarzać. Może ktoś wreszcie ruszy ten temat

Ja poproszę o GOŁĘBIE, GOŁĘBIE, GOŁĘBIE, GOŁĘBIE ....

Gracze muszą mieć możliwość przekazywania informacji na odległość.
Chociażby po to by np. ostrzec cantryjskie ludki przed psychopatą mordującym ze swoją bandą innych graczy. :mrgreen:
User avatar
Mariposa
Posts: 97
Joined: Fri Oct 26, 2012 8:43 pm
Location: Śląsk

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby Mariposa » Thu Dec 28, 2017 10:39 am

Już graczy mordują?
User avatar
gawi
Posts: 1045
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:42 pm
Location: Poland, Poznan

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby gawi » Thu Dec 28, 2017 10:46 am

Brak możliwości wołania o pomoc na większy zasięg musiał do tego doprowadzić. Już z radiami ciężko szło reagować na pirackie ataki teraz zapewne zwiększy to zasięg i częstotliwość pirackich aktów. Tym bardziej że niektóre bandy pirackie zabijają byle zabić nie patrząc jak stara czy jak aktywna jest postać. Dlatego nie wiem dlaczego tak ograniczono radio.
[img]http://img338.imageshack.us/img338/3060/swiniajj0.gif[/img]

http://gawi.posadzdrzewo.pl
Joyous
Posts: 75
Joined: Wed May 03, 2017 10:01 am

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby Joyous » Thu Dec 28, 2017 10:54 am

Przykład podany przeze mnie może jest lub nie jest prawdziwy i być może dotyczy piratów lub nie. :mrgreen:

Chodzi mi zwyczajnie o możliwość komunikowania się miedzy miastami lub wyspami.
Telefon
Posts: 205
Joined: Tue Aug 11, 2015 6:06 pm
Location: tu
Contact:

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby Telefon » Sat Feb 10, 2018 11:03 pm

Można by rzeczywiście wprowadzić te mogiły jako alternatywny sposób pochówku. Znaczy po zakopaniu postaci przez jakiś czas pozostawałby ślad, powiedzmy dwa lata. I opcjonalnie można by do mogiły dodawać opis (np. imię trupa). A możliwość rozkopywania mogił byłaby ciekawa dla detektywów. Przez rok mogliby odkryć imię postaci (jeżeli oczywiście mieli je zapisane), przez drugi rok wiek i płeć, a potem jeszcze przez dwa lata przedmioty, które postać miała przy sobie w czasie pochówku. Oczywiście w waszych wioskach rozkopywanie mogił byłoby karane śmiercią, jak wszystko inne zresztą, to w sumie admin mógłby ręcznie dodać notatki z taką informacją do tych lokacji.
"[...] I tylko fotel MG stoi boleśnie pusty..."
"Weźmiecie go i wyhodujecie sobie drugiego Raynusa."
"żartuję, nie ma w Cantr trudnych misji, nic się nie chce i nic się nie da"
Joyous
Posts: 75
Joined: Wed May 03, 2017 10:01 am

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby Joyous » Sun May 20, 2018 12:06 pm

Stosy sygnałowe .. nie wiem czy to odpowiednie miejsce aby o tym pisać. Ale skoro o pewną zmianę chodzi to mogę i tu.

A więc..

Jak ktoś odpala fajerwerk to widać to w innych lokacjach z automatu - nasze postacie widzą to jako pewne zdarzenie.

Jak ktoś odpali stos sygnałowy to tak się nie dzieje. Dopiero jeśli zajrzymy w zakładkę miejsce to można zobaczyć, że gdzieś taki stos płonie. To jaki jest sens palenia tych stosów skoro i tak nie ma możliwości z ich pomocą wezwać - pomocy?
Jest możliwość to zmienić? Tak aby widziano dym ze stosu tak jak się widzi rozbłysk fajerwerku?
User avatar
Felixis
Posts: 437
Joined: Sun Aug 10, 2014 1:40 pm
Location: Londyn

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby Felixis » Sun May 20, 2018 8:38 pm

Joyous wrote:Jak ktoś odpali stos sygnałowy to tak się nie dzieje. Dopiero jeśli zajrzymy w zakładkę miejsce to można zobaczyć, że gdzieś taki stos płonie. To jaki jest sens palenia tych stosów skoro i tak nie ma możliwości z ich pomocą wezwać - pomocy?
Jest możliwość to zmienić? Tak aby widziano dym ze stosu tak jak się widzi rozbłysk fajerwerku?


Sprawdziłam w logach i kiedyś wyskakiwało powiadomienie o kierunku i odległości, skąd się dymi. Z tym że postać obserwująca musiała być na dworze w momencie gdy stos był rozpalany.
"Prędzej czy później dopadnie nas rzeczywistość"
dekalina
Posts: 925
Joined: Tue May 20, 2014 2:18 pm

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby dekalina » Tue Sep 04, 2018 1:04 pm

Z tego, co ja kojarzę, to tylko podróżujące postacie dostają informacje o widocznych latarniach i stosach sygnałowych, zaraz po turze podróżowania. Na pewno jest tak przy podróżach statkiem, ale pamiętam, że jedna moją, okrążając piechotą Raj, miała powiadomienie o płonącym w sąsiedniej miejscowości stosie. Z tym, że to mógł być bug, bo zdążyło mi się to tylko raz.
Niemniej, przydałoby się info, o pojawieniu się nowego światła dokładnie w momencie rozpalenia stosu/ uruchomienia latarni.
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Pomysły na dodanie nowych rzeczy lub zmian w Cantr

Postby Greek » Tue Sep 04, 2018 1:12 pm

Z rozpalaniem wydaje mi się, że tak jest (chyba że się coś popsuło), ale z latarniami nie i może to być trochę problematyczne do zrobienia.
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’

Return to “Sugestie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest