Tajne wiezienie CIA w Polsce?

Ogólne pogawędki, ogłoszenia innych serwisów i inne niezwiązane z Cantr tematy.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
Andrew
Posts: 46
Joined: Fri Sep 23, 2005 4:28 pm
Location: Zd Wola City, Poland

Tajne wiezienie CIA w Polsce?

Postby Andrew » Thu Nov 03, 2005 11:36 am

Właśnie, surfując po internecie zobaczyłem wiadomość, która mnie bardzo zaskoczyła. Otóż portal o2.pl podał taką informację:
o2.pl wrote: Jak podał w czwartek brytyjski dziennik "Financial Times", amerykańska organizacja obrony praw człowieka twierdzi, że tajne więzienia CIA, gdzie przetrzymuje się terrorystów z Al-Kaidy, mogą się znajdować w Rumunii lub w Polsce. Kraje te wymienił jako prawdopodobną lokalizację więzień - o których doniósł jako pierwszy środowy "Washington Post" - działacz organizacji Human Rights Watch, Tom Malinowski, były urzędnik administracji prezydenta Clintona. "Mamy wysoki stopień pewności, że takie instytucje istnieją przynajmniej w Polsce i Rumunii" - powiedział Malinowski. Dodał, że wskazują na to takie dowody jak dokumenty lotów samolotów CIA przewożących więźniów z Afganistanu. "Rola Polski, jeżeli się potwierdzi, byłaby szczególnie kontrowersyjna zważywszy na to, że niedawno weszła ona do Unii Europejskiej" - komentuje dziennik. Tymczasem londyńskiemu dziennikowi "Times" Malinowski powiedział, że Human Rights Watch jest "w 90 procentach pewna", że do lokalizacji swoich więzień CIA użyła w Polsce lotniska w Szymanach. "To mało znane, wiejskie lotnisko, które jest bardzo blisko pewnej polskiej instytucji wywiadowczej" - powiedział działacz amerykańskiej organizacji obrony praw człowieka. W Rumunii - jego zdaniem - więzienie CIA utworzono w wojskowej bazie lotniczej Mihail-Kogalniceanu. Malinowski powiedział też, że pracownicy Human Rights Watch zaobserwowali samolot CIA przewożący więzionych terrorystów z Afganistanu na lotniska w Europie środkowo-wschodniej zamknięte dla mediów i publiczności, w tym dwa w Polsce i Rumunii. Zapytany o te doniesienia, rzecznik MON, Leszek Laszczak, oświadczył: "Żadne osoby podejrzane o działalność terrorystyczną nie były przetrzymywane w bazach wojskowych na terytorium Polski, ani w wyniku umowy z rządem USA, ani z żadną inną instytucją amerykańską".
Natomiast rzeczniczka prezydenta Rumunii, Traiana Basescu, odmówiła skomentowania doniesień na temat tajnych więzień CIA.
Komentarzy odmówiła też sama CIA. Biały Dom i Pentagon nie potwierdziły, ale też nie zdementowały środowej informacji "Washington Post" o więzieniach.


Chciałbym wiedzieć co o tym myślicie. Czy to prawdziwe doniesienia, czy tylko kolejna głupota wymyślona przez dziennikarzy?
gg: 7639237
User avatar
Raist
Posts: 919
Joined: Wed Aug 24, 2005 6:42 pm
Location: POLAND

Postby Raist » Thu Nov 03, 2005 2:34 pm

I musiales zalozyc az 2 tematy, zeby nam o tym napisac?
User avatar
Andrew
Posts: 46
Joined: Fri Sep 23, 2005 4:28 pm
Location: Zd Wola City, Poland

Postby Andrew » Thu Nov 03, 2005 4:03 pm

Nie wiem dlaczego był założony drugi temat... założyłem go tylko raz
:?: :?: :?: :?:
gg: 7639237
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Postby KVZ » Fri Nov 18, 2005 9:33 am

Dopiero teraz przeczytałem i dla mnie to jakaś bajka :)
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880

Return to “Dyskusje niezwiązane z Cantr”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest