StrefaRPG.net - czyli forum poświęcone grom PBF

Ogólne pogawędki, ogłoszenia innych serwisów i inne niezwiązane z Cantr tematy.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

Rafal3920
Posts: 110
Joined: Tue May 14, 2013 7:27 pm

StrefaRPG.net - czyli forum poświęcone grom PBF

Postby Rafal3920 » Fri Feb 12, 2016 3:28 pm

Gry PBF - czyli gry RPG papper and pencil rozgrywane przez forum - są dość podobne do Cantra, więc się podzielę i zachęcę do wspólnej gry.
Kiedyś na tym forum był PBF, ale szybko zdechł, wtedy też zacząłem poszukiwania tego typu gier. Półtorej roku temu trafiłem tam no i się wciągnąłem.

PBF-y tak jak i Cantr polegają na odgrywaniu stworzonej przez siebie postaci w sposób niemal zupełnie tekstowy, jednak jest trochę różnic:
- Jest MG dla każdej sesji, on prowadzi graczy do przodu.
- Nie ma jednego świata, jest za to naprawdę wiele sesji, a liczba graczy w nich jest ograniczona (najczęściej ok. czwórki)
- Sesje są prowadzone w wielu systemach: każdy znajdzie coś dla siebie. Od prostych systemów gdzie rzuca się kostką bardzo rzadko, przez Dungeons and Dragons, aż po takie systemy jak steampunkowy Wolsung.
- Odpisy są sporo rzadsze niż w Cantr, ale za to o wiele bardziej opisowe (choć nie zawsze) i większe objętościowo. Najczęściej ustala się tempo minimalne w okolicach jednego odpisu na 2-3 dni.

Polecam spróbować, bo naprawdę wciąga! I nie ma tu znaczenia, że w życiu nie graliście w żadnego RPG-a, MG są bardzo cierpliwi i służą wszelką pomocą.

P.S.
Żeby nie było, że to zwykły spam, teraz biorę się za pisanie "posta reklamowego" o Cantr na tamtejszym forum :D

Return to “Dyskusje niezwiązane z Cantr”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest