Strategiczne RPG forumowe - Ziemia w świecie Warhammera 40k

Ogólne pogawędki, ogłoszenia innych serwisów i inne niezwiązane z Cantr tematy.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

Avx
Posts: 515
Joined: Mon Oct 23, 2006 12:11 pm

Re: Strategiczne RPG forumowe - Ziemia w świecie Warhammera

Postby Avx » Sat Dec 07, 2013 7:16 pm

Były używane i pilnie potrzebne w czasie regularnych działań wojennych. W tej chwili głównie stoją. Większą limitacją dla porządku publicznego jest zniszczona infrastruktura.
gn0m
Posts: 96
Joined: Wed May 08, 2013 1:38 pm

Re: Strategiczne RPG forumowe - Ziemia w świecie Warhammera

Postby gn0m » Sat Dec 07, 2013 7:23 pm

Więc proponowałbym przesunąć środki z produkcji nowego sprzętu na odbudowę.

No ale tutaj póki co nieobecny sekretarz obrony musiałby się wypowiedzieć
Avx
Posts: 515
Joined: Mon Oct 23, 2006 12:11 pm

Re: Strategiczne RPG forumowe - Ziemia w świecie Warhammera

Postby Avx » Sat Dec 07, 2013 7:30 pm

W jakimś stopniu korpusy inżynieryjne uczestniczyły/uczestniczą w odbudowie, ale to z definicji prowizorka zaś zdecydowana, ogromna większość środków idzie na stojący, w ładnych rzędach, sprzęt.

Właśnie jeden z ekspertów zasugerował, iż - jeżeli demobilizacja będzie decyzją - można część tego opchnąć Brazylii.


Projekt budżetu może każdy zgłosić. Projekty budżetu się uchwala większością głosów.

Sekretarz Departamentu odpowiada za bieżące decyzje operacyjne, w stylu "zaatakować w tamtym miejscu, używając tego-a-tego".
Rafal3920
Posts: 110
Joined: Tue May 14, 2013 7:27 pm

Re: Strategiczne RPG forumowe - Ziemia w świecie Warhammera

Postby Rafal3920 » Sat Dec 07, 2013 7:48 pm

Oto jest projekt budżetowy na ten rok(Dotyczy tylko zakresy gospodarki):
1. Odbudowa szybów naftowych potrwa 3 lata i będzie kosztować 500mld$, podzielono to na 2x 200mld i raz 100mld
2. Na produkcję dóbr luksusowych przeznaczymy 100mld$, głównie biżuterii z tego co zostało w kopalniach w RPA. Po sprzedaniu tego krajom ameryki południowej zarobimy 3krotnie jednak wolimy to wymienić na żywność. (Opinii publicznej podane zostało że nic nie zostało na ten cel przeznaczone)
3. Utrzymanie tego co zostało z gospodarki będzie kosztować 400mld$
4. Na rolnictwo przeznaczymy 500mld$, gospodarstwa powstaną głównie na słabo skażonych częściach USA, centralnej ameryki i w kontrolowanej przez SZ części ameryki południowej. Obecnie zaspokoimy ok. 70% naszych podstawowych potrzeb, 20% zaspokoi handel a 10% no cóż... kto pierwszy ten lepszy. (Wolna prasa poda że zaspakajamy w pełni nasze potrzeby lecz nie stać nas na sprzedaż do innych krajów)
5. Pozostałe 284mld$ przeznaczamy na dofinansowanie Departamentu odbudowy, jeśli rocznie będzie przeznaczać 200mld$ na rolnictwo to zaspokojenie na żywność będzie rosło o 5pkt % rocznie

Czekamy na opinię i porady poprawek od innych sekretarzy
gn0m
Posts: 96
Joined: Wed May 08, 2013 1:38 pm

Re: Strategiczne RPG forumowe - Ziemia w świecie Warhammera

Postby gn0m » Sat Dec 07, 2013 8:07 pm

Proponowałbym zatem obniżyć budżet do poziomu niezbędnego do utrzymania obecnego sprzętu wojskowego i zamrozić programy produkcji (ile to będzie w % ?)

Sprzedaż nadwyżej wojskowych należy bardzo poważnie rozważyć jednak wstrzymałbym się z tym na chwilę obecną - nie wiadomo co przyniosą najbliższe lata.

Uzyskane środki przekazałbym Departamentowy Odbudowy z sugestią skierowania ich w pierwszej kolejności do Ameryki Północnej, w drugiej zaś kolejności do Australii
Avx
Posts: 515
Joined: Mon Oct 23, 2006 12:11 pm

Re: Strategiczne RPG forumowe - Ziemia w świecie Warhammera

Postby Avx » Sat Dec 07, 2013 10:03 pm

Ekonomiści i biurokraci, na podstawie dotychczasowych ustaleń przygotowali następujący projekt budżetu.

Udział wydatków państwowych w PKB: 80%
Departament Obrony: 30%
Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego: 5%
Departament Gospodarki: 25%
Departament Odbudowy: 39%
Departament Nauki: 0.9%
Biurowce, rezydencje i pałace: 0.1%
Projekty i wynagrodzenie prywatne (dzielone po równo na graczy): 0%

Plan zakłada także, zgodnie z sugestią sekretarza nauki, przywrócenie pod prywatną kontrolę drobnej własności ziemskiej. Czy jest na to zgoda Departamentu Gospodarki i większości głosów Rady ?

SZ nie ma żadnego zadłużenia zagranicznego (głównie dlatego, że w tej chwili nie ma od kogo pożyczać).

Rafal3920 wrote:Oto jest projekt budżetowy na ten rok(Dotyczy tylko zakresy gospodarki):
1. Odbudowa szybów naftowych potrwa 3 lata i będzie kosztować 500mld$, podzielono to na 2x 200mld i raz 100mld
2. Na produkcję dóbr luksusowych przeznaczymy 100mld$, głównie biżuterii z tego co zostało w kopalniach w RPA. Po sprzedaniu tego krajom ameryki południowej zarobimy 3krotnie jednak wolimy to wymienić na żywność. (Opinii publicznej podane zostało że nic nie zostało na ten cel przeznaczone)
3. Utrzymanie tego co zostało z gospodarki będzie kosztować 400mld$
4. Na rolnictwo przeznaczymy 500mld$, gospodarstwa powstaną głównie na słabo skażonych częściach USA, centralnej ameryki i w kontrolowanej przez SZ części ameryki południowej. Obecnie zaspokoimy ok. 70% naszych podstawowych potrzeb, 20% zaspokoi handel a 10% no cóż... kto pierwszy ten lepszy. (Wolna prasa poda że zaspakajamy w pełni nasze potrzeby lecz nie stać nas na sprzedaż do innych krajów)
5. Pozostałe 284mld$ przeznaczamy na dofinansowanie Departamentu odbudowy, jeśli rocznie będzie przeznaczać 200mld$ na rolnictwo to zaspokojenie na żywność będzie rosło o 5pkt % rocznie


OOC. Nie piszmy takimi konkretnymi liczbami takich szczegółów, bo nie mam komputera w głowie lub całego dnia czasu na GM-owanie i powariuję :P Zostawmy to na opisowym "skupiamy większość środków na tym, mniejszość na tamtym, a odrobinę obcinamy z siamtego".

Ogólne priorytety zrozumiane i przyjęte do projektu budżetowego.

OOC2. Stosujmy może krótką skalę.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Liczebniki ... skal.C4.99
Chociaż jak wolicie. Byle się mylić i mieszać nie zaczęło...
Last edited by Avx on Sat Dec 07, 2013 10:27 pm, edited 1 time in total.
Rafal3920
Posts: 110
Joined: Tue May 14, 2013 7:27 pm

Re: Strategiczne RPG forumowe - Ziemia w świecie Warhammera

Postby Rafal3920 » Sat Dec 07, 2013 10:24 pm

Zupełnie ooc:
Sporo tego było to wstukałem liczby żeby nie było że nie ma szans tyle rzeczy utrzymać

Co do skali to chyba była by lepsza długa,mniej pomyłek będzie

Ktoś z was siedzi na IRC? Może tam znalazło by się pozostałych sekretarzy?

Aż tyle oddałem na odbudowę ?!
Avx
Posts: 515
Joined: Mon Oct 23, 2006 12:11 pm

Re: Strategiczne RPG forumowe - Ziemia w świecie Warhammera

Postby Avx » Sat Dec 07, 2013 10:32 pm

Rafal3920 wrote:Aż tyle oddałem na odbudowę ?!


Obcięcie produkcji wojskowej, w projekcie, przerzucono też na odbudowę. To są procenty zarówno z Departamentu Obrony jak i Departamentu Gospodarki.


OOC. Kompetencje "odbudowy" i "gospodarki" się gryzą i w znacznej mierze pokrywają. Częściowo z mojego lenistwa w wymyślaniu departamentów, ale też celowo: gdyby byli na tych stanowiskach sekretarze o radykalnie odmiennych opiniach, byłby niezły fun ;) Skoro jest wakat, możesz mniej-więcej zaufać, że to pójdzie na odbudowywanie rzeczy, które ty chciałbyś (według tego co piszesz !) widzieć odbudowane.

Tak samo Departament Obrony i Departament Bezpieczeństwa się nieco pokrywają (szczególnie, że wojsko w stanie wojennym służy jako policja).

Rafal3920 wrote:Co do skali to chyba była by lepsza długa,mniej pomyłek będzie


A sorry, rzeczywiście. Jest już noc i wszystko mi się miesza. Tradycyjna w PL to rzeczywiście długa skala. Yeah, tą miałem na myśli.

Kiedy robię głupie błędy, zwracać mi uwagę...

Rafal3920 wrote:400mld$


Tak więc, PKB było podawane zgodnie z jak najbardziej notacją długą, w biliardach (w CIA Factbook, gdzie stosują notację krótką, tego rodzaju liczby są jako "trillion").
Tak więc 400 bilionów miałeś na myśli, nie 400 miliardów.

Światowe PKB w tej grze oscyluje w okolicach kilkunastu procent PKB z 2010, ale nie jest aż tak niskie, by miliardów używać.
Rafal3920
Posts: 110
Joined: Tue May 14, 2013 7:27 pm

Re: Strategiczne RPG forumowe - Ziemia w świecie Warhammera

Postby Rafal3920 » Sat Dec 07, 2013 10:52 pm

To dlaczego policzyłem że dostanę 1,48biliona... Nieważne, chodziło mi o biliony a nie miliardy
Avx
Posts: 515
Joined: Mon Oct 23, 2006 12:11 pm

Re: Strategiczne RPG forumowe - Ziemia w świecie Warhammera

Postby Avx » Sat Dec 07, 2013 11:05 pm

Ah, sam byłbym zapomniał.
Plan zakłada także, zgodnie z sugestią sekretarza nauki, przywrócenie pod prywatną kontrolę drobnej własności ziemskiej.

edit: właśnie się zorientowałem, że ten spadek udziału państwa w gospodarce z 90 do 80% wywraca do góry nogami cały budżet. Wszystko przez ten wieczór i to, że śpiący jestem :P Może jutro to rozgryzę.

Muszę sobie zrobić do tego tabelki w Excelu ^.^
Avx
Posts: 515
Joined: Mon Oct 23, 2006 12:11 pm

Re: Strategiczne RPG forumowe - Ziemia w świecie Warhammera

Postby Avx » Mon Dec 09, 2013 7:07 pm

Przepraszam za opóźnienie ! Nie samą grą człowiek żyje.

Przepuściłem to przez Exel i zaraz otrzymacie logiczny projekt budżetu.

Obecny budżet
PKB 3700
Wzrost PKB 0
Udział wydatków państwowych w PKB % 0,9
Udział wydatków państwowych w PKB $ 3330
Departament Obrony % 0,5
Departament Obrony $ 1665
Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego % 0,05
Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego $ 166,5
Departament Gospodarki % 0,4
Departament Gospodarki $ 1332
Departament Odbudowy % 0,04
Departament Odbudowy $ 133,2
Departament Nauki % 0,009
Departament Nauki $ 29,97
Biurowce, rezydencje i pałace % 0,001
Biurowce, rezydencje i pałace $ 3,33
Projekty i wynagrodzenie prywatne % 0
Projekty i wynagrodzenie prywatne $ 0

Projekt budżetu
PKB 3700
Wzrost PKB ?
Udział wydatków państwowych w PKB % 0,8
Udział wydatków państwowych w PKB $ 2960
Departament Obrony % 0,4
Departament Obrony $ 1184
Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego % 0,057
Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego $ 168,72
Departament Gospodarki % 0,325
Departament Gospodarki $ 962
Departament Odbudowy % 0,206
Departament Odbudowy $ 609,76
Departament Nauki % 0,01
Departament Nauki $ 29,6
Biurowce, rezydencje i pałace % 0,002
Biurowce, rezydencje i pałace $ 5,92
Projekty i wynagrodzenie prywatne % 0
Projekty i wynagrodzenie prywatne $ 0

Plan zakłada także, zgodnie z sugestią sekretarza nauki, przywrócenie pod prywatną kontrolę drobnej własności ziemskiej; co przekazuje 370$ z kontroli Departamentu Gospodarki pod kontrolę sektora prywatnego.

Inaczej pisząc:
Udział wydatków państwowych w PKB: 80%
Departament Obrony: 40%
Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego: 5,7%
Departament Gospodarki: 32,5%
Departament Odbudowy: 20.6%
Departament Nauki: 1%
Biurowce, rezydencje i pałace: 0.2%
Projekty i wynagrodzenie prywatne (dzielone po równo na graczy): 0%
Avx
Posts: 515
Joined: Mon Oct 23, 2006 12:11 pm

Re: Strategiczne RPG forumowe - Ziemia w świecie Warhammera

Postby Avx » Mon Dec 09, 2013 7:24 pm

OOC. Jakieś propozycje, gdzie wrzucić plik xls z projektem budżetowym, żeby był dla każdego łatwo dostępny ?
gn0m
Posts: 96
Joined: Wed May 08, 2013 1:38 pm

Re: Strategiczne RPG forumowe - Ziemia w świecie Warhammera

Postby gn0m » Mon Dec 09, 2013 8:44 pm

OOC: Jeśli mogę spytać - z czego wynika wzrost udział Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego?
Może dane wrzucać w poście formatując przez BBCode?
Niby można skorzystać z arkuszy google ale mój komputer dostaje zawału gdy próbuję na nim coś takiego odpalić :(
Avx
Posts: 515
Joined: Mon Oct 23, 2006 12:11 pm

Re: Strategiczne RPG forumowe - Ziemia w świecie Warhammera

Postby Avx » Mon Dec 09, 2013 10:00 pm

gn0m wrote:OOC: Jeśli mogę spytać - z czego wynika wzrost udział Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego?


Z tego, że tym sposobem logicznie się budżet bilansuje, zaś mi nie chciało się bawić w drobne ułamki procenta...

Poza tym w $ to jest bardziej symboliczna różnica.


-----------------------
Decyduję, że na razie będę prowadził tą grę nawet dla 2 graczy. Ma to plusy; czegoś mnie to nauczy, bo nigdy nie byłem GM-em.

- Jeżeli do soboty się dogadamy co konkretnie chcecie zrobić, przewiduję wtedy przejście do następnej tury.
- Jeżeli do czwartku nie będzie dodatkowych graczy, to wy będziecie mogli zdecydować, co Departamenty z wakatem mają zrobić.
gn0m
Posts: 96
Joined: Wed May 08, 2013 1:38 pm

Re: Strategiczne RPG forumowe - Ziemia w świecie Warhammera

Postby gn0m » Tue Dec 10, 2013 2:26 pm

To czekamy do czw - jeśli nie pojawią się nowi gracze to trzeba będzie objąć nie zajęte funkcje - wtedy pewnie zapadną dodatkowe decyzje

Return to “Dyskusje niezwiązane z Cantr”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest