Partia Libertariańska

Ogólne pogawędki, ogłoszenia innych serwisów i inne niezwiązane z Cantr tematy.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

Avx
Posts: 515
Joined: Mon Oct 23, 2006 12:11 pm

Partia Libertariańska

Postby Avx » Fri Mar 01, 2013 7:29 pm

Partia Libertariańska zbiera podpisy pod wnioskiem o rejestrację.
Link: http://partialibertarianska.org/zaczyna ... -podpisow/
Cytat:
Zaczynamy zbiórkę podpisów niezbędnych do rejestracji Partii Libertariańskiej.
Każdy chętny może wydrukować listę do zbierania podpisów z załączonego pliku, wypełnić swoimi danymi a następnie wysłać bądź podać dalej, kolejnym zainteresowanym do wpisania się. Listę z podpisami (ilość nieważna) można przekazać regionalnym działaczom bądź wysłać na adres:

Patryk Heliński
Płk. Dąbka 251 c/7
81-155 Gdynia

Za każdy zebrany podpis serdecznie dziękujemy.

Formularz: http://partialibertarianska.org/wp-cont ... odpisy.pdf



Zachęcam do wydrukowania, podpisania, wysłania. Nie trzeba być do tego libertarianinem i nie jest się do niczego zobowiązanym.
Z pewnością wielu ludzi, nie tylko libertarian; uważa, że nowa wolnorynkowa partia w tym kraju nie zaszkodzi.

Podpis pod wnioskiem o rejestrację to gest, który nie wymaga tego, by się do niej później zapisywać, czy na nią głosować (choć oczywiście zachęcam do tego). Wystarczy doceniać pluralizm, róznorodność na scenie politycznej !

Aby partia została zarejestrowana, potrzeba tysiąca podpisów.
Na razie nie ma oficjalnego deadline, ale lepiej wysłać je do 24 marca.

Są już prężne (nieformalne) struktury lokalne, które zbierają podpisy - a profil na facebook'u ma kilka tysięcy sympatyków i dziesiątki dyskutantów.
Więc rejestracja na pewno będzie, ale dodatkowo pomóc nie zaszkodzi.

Z góry dziękuję ^


PS. Podaje się pełen adres. Nie można stosować skrótów. Prawdziwość podpisów będzie weryfikowana przez sąd, i do niczego innego nie są i nie mogą być one wykorzystywane.
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Partia Libertariańska

Postby psychowico » Sat Mar 02, 2013 10:18 am

Zaczynam zbieranie podpisów po weekendzie.
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
Sasza
Posts: 1535
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:58 am
Location: Wonderland
Contact:

Re: Partia Libertariańska

Postby Sasza » Sat Mar 02, 2013 4:19 pm

Zrobiłem dzisiaj wykop o tym - Partia Libertariańska


Ps. Też ich śledzę i liczę że wstrzelą się w wyborach.
Najlepsze forum ezoteryczne na świecie.
jantar44
Posts: 57
Joined: Thu Nov 05, 2009 11:30 am

Re: Partia Libertariańska

Postby jantar44 » Sat Mar 02, 2013 8:06 pm

Wszystko super. Już się ucieszyłem, że jest jakaś partia na którą można głosować, ale ...

(Program):
- danie rodzicom decydującego głosu przy wyborze dyrektorów szkół samorządowych; - no tak wujcio Mietek od 25 lat nie ma pracy... po co ma się marnować pod sklepem pijąc wódę. (edit. nepotyzm).

- zniesienie karalności znieważania Narodu lub Państwa Polskiego - tak podcierajmy się flagą i plujmy na Państwo za które 70 lat temu kwiat polskiej młodzieży oddał życie (dobrowolnie lub nie).

- zniesienie karalności tzw. kłamstwa oświęcimskiego, czyli zaprzeczania zbrodniom nazistowskim, komunistycznym i innym wymienionym w art. 1 pkt. 1 ustawy o IPN (art. 55 ustawy o IPN); -Niektórzy Polacy i tak o tym nie pamiętają, wspominają z łezką w oku Wielkiego Brata stalina, czy towarzysza gierka. (jeżeli w ogóle wiedzą kto to jest ...[znam 20latków którzy nie wiedzą]) Uważam, że nie ma co pozwalać mącić im w głowach i uczyć fałszywej historii gloryfikującej zbrodniarzy.

- zniesienie karalności propagowania faszyzmu lub totalitaryzmu to samo co u góry. Plus należy się uczyć od historii, wszak hitler doszedł do władzy legalnie ...

- zniesienie karalności tzw. mowy nienawiści, czyli znieważania z powodu przynależności rasowej, narodowej, wyznaniowej lub bezwyznaniowości. - Najlepiej po pewnym czasie wprowadzić apartheid jak ludziom się znudzi wyzywanie i bicie ludzi o innym kolorze skóry.

- zniesienie karalności zniesławienia. - czyli jak Cię konkurencja nie lubi to obrzuci Cię błotem w telewizji, a twoja firma straci klientów = kasę, lub upadnie, żona Cię opuści itp. I będzie to legalne. Genialne po prostu ...

- zniesienia obowiązku nauki dla osób do lat 18- patrz wyżej. Głupim Narodem się łatwiej manipuluje i rządzi (patrz Ameryka)

- danie szkołom, a także rodzicom i opiekunom organizującym nauczanie domowe, całkowitej swobody w zakresie ustalania programów nauczania oraz zasad oceniania i klasyfikowania uczniów, a także przeprowadzania egzaminów; -Poziom i tak sięgnął dna. Niech szkoły dają kolorowanki zamiast testów, przecież statystyka idzie w górę ...

- zniesienie obowiązkowych powszechnych egzaminów gimnazjalnych i maturalnych – takie egzaminy powinny być fakultatywne, o ich przeprowadzaniu, zakresie oraz formie powinny decydować same szkoły lub organizacje pozarządowe; - niech piszą z internetem egzaminy z udostępnionymi rozwiązaniami i z rodzicem do pomocy i najlepiej w grupach.



Mimo że są to wolnościowe postulaty to robią więcej szkód niż pożytku. Żyjemy w post-komunistycznym państwie są pilniejsze sprawy od umożliwiania bluzgania na arabów. W Polsce brakuje wolności.

Podejrzewam, że ludzie tu obecni na forum nie wykorzystywali tej wolności w zły sposób, ale pomyślcie o dresach, pijakach (którzy też mają dzieci - jak wyglądałaby ich edukacja? --> praca - aby ojciec mógł walnąć Amarene) kibolach (nie kibicach)
itp.

To jest oczywiście moje zdanie. Jeżeli ktoś odnalazł lukę/błąd to zapraszam PM do mnie, zawsze jest miło być wyprowadzonym z błędu.

Oczywiście to co napisałem (szczególnie o programie edukacji) to ten czarny scenariusz. Zdaję sobie sprawę, że niektóre szkoły dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskałyby niezwykle wyśrubowany poziom.

Nie, nie podpiszę się na liście.
Last edited by jantar44 on Sun Mar 03, 2013 10:03 am, edited 1 time in total.
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Partia Libertariańska

Postby psychowico » Sun Mar 03, 2013 8:51 am

Kwestia priorytetów. Osobiście uważam, że ludzie wiedzą lepiej czego im trzeba i nie wybiorą Mietka chlejącego wódę do opieki nad własnymi dziećmi. A Ci co wybiorą to ich sprawa. Wolność się albo kocha, albo nie.
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
Raki
Posts: 84
Joined: Sat Jun 05, 2010 7:57 am

Re: Partia Libertariańska

Postby Raki » Sun Mar 03, 2013 9:16 am

- zniesienie obowiązkowych powszechnych egzaminów gimnazjalnych i maturalnych – takie egzaminy powinny być fakultatywne, o ich przeprowadzaniu, zakresie oraz formie powinny decydować same szkoły lub organizacje pozarządowe;


W Polsce egzamin maturalny jest obowiązkowy dla ucznia ?
O ile się nie mylę nie ma obowiązku ukończenia nawet gimnazjum.

Ogólnie jestem zwolennikiem wszelkiej samorządności, przenoszenia zadań państwa na lokalne społeczności, więc takie postulaty jak choćby oddanie rodzicom "władzy" w szkołach samorządowych są dla mnie w porządku z tym, że libertarianie w większości poglądów idą o kilka kroków za daleko. To już bardziej chaos i samowolka niż wolność w dobrym tego słowa znaczeniu.
jantar44
Posts: 57
Joined: Thu Nov 05, 2009 11:30 am

Re: Partia Libertariańska

Postby jantar44 » Sun Mar 03, 2013 10:18 am

Wolność się albo kocha, albo nie.


Kocha się.

Polska nie powinna naśladować bogatych krajów zachodnich, bo nie jest bogatym krajem zachodnim. Polska powinna naśladować rozwiązania, które kraje zachodnie stosowały, gdy były tak biedne, jak Polska.
~Milton Friedman

Zabierają się od dupy strony. Podajcie chociaż jedno państwo gdzie jest wolność, a gdzie można znieważać Naród.
Last edited by jantar44 on Sun Mar 03, 2013 6:17 pm, edited 1 time in total.
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Partia Libertariańska

Postby psychowico » Sun Mar 03, 2013 10:36 am

jantar44 wrote:Niech zmniejszą podatki, usuną wdowią rentę dla kobiet <55 lat. Zlikwidują ZUS, zmniejszą liczbę urzędników i kontrolę obywateli przez Urzędy/ Służby itd. A nie umożliwiają stawianie pomników hitlerowi czy stalinowi.


Co za brednie. Wyciąłeś fragmenty z ich programu które Ci się nie podobają, rzucasz zaraz hitlerem i mówisz, jakby to było centrum ich działania. Bo wcale w programie nie mają nic o zminimalizowaniu biurokracji, usuwanie zapomóg i całej reszcie.

btw. chyba nie rozumiesz sensu własnej stopki. zaprzeczałeś stawianiu wolności nad bezpieczeństwo w poprzednim poście.
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
jantar44
Posts: 57
Joined: Thu Nov 05, 2009 11:30 am

Re: Partia Libertariańska

Postby jantar44 » Sun Mar 03, 2013 11:38 am

Wyciąłeś fragmenty z ich programu które Ci się nie podobają


yyy... taki był mój cel. Nie znalazłem na ich stronie programu gospodarczego i go nie oceniam, owszem może się pospieszyłem bo nie wiem co mają w planach na temat ZUSu itd.

I nie wiem skąd wytrzasnąłeś/aś rzeczy na temat bezpieczeństwa. Piszę o tożsamości narodowej. A to są dwie różne sprawy.

Naród, który nie pamięta o swoich bohaterach narodowych, który zapomina o swoich rocznicach, który zapomina o tych co oddali swoje życie za jego wolność, za jego istnienie - nie jest godzien istnieć, jest skazany na zagładę
User avatar
poziomek90
Posts: 487
Joined: Mon Jul 18, 2011 6:38 am
Location: podkarpacie

Re: Partia Libertariańska

Postby poziomek90 » Sun Mar 03, 2013 1:24 pm

Nie wiem czemu ma służyć znoszenie karalności, chyba tylko poparciu przez dresów wołających "jebać policję", ale pierwsze głosy trzeba jakoś zdobyć. Chyba, że ma to być krok w kierunku stworzenia jednego, dużego kraju ziemskiego, ale według mnie nie tędy droga. To zbyt drastyczne, bo mamy cały kraj ślepych patriotów
Racja jest jak dupa. Każdy ma swoją... / Reason is like ass. Everybody have their.
Józef Piłsudski
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Partia Libertariańska

Postby psychowico » Sun Mar 03, 2013 2:11 pm

jantar44 wrote:
I nie wiem skąd wytrzasnąłeś/aś rzeczy na temat bezpieczeństwa. Piszę o tożsamości narodowej. A to są dwie różne sprawy.


Z Twojej stopki. Zabranianie propagowania faszyzmu i totalitaryzmu. Karalność "mowy nienawiści". Karalność zniesławienia. Wszystko to bezpieczeństwo kosztem wolności.


jantar44 wrote:Naród, który nie pamięta o swoich bohaterach narodowych, który zapomina o swoich rocznicach, który zapomina o tych co oddali swoje życie za jego wolność, za jego istnienie - nie jest godzien istnieć, jest skazany na zagładę

Śmiem wątpić. Nie mam zresztą zamiaru o tym dyskutować. Pojęć narodu tyle ilu patriotów. Spytaj kartofla.
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
jantar44
Posts: 57
Joined: Thu Nov 05, 2009 11:30 am

Re: Partia Libertariańska

Postby jantar44 » Sun Mar 03, 2013 2:35 pm

Bez obrazy, ale psychowico nie wiem w jakim ty świecie żyjesz. To jest utopia co oni głoszą i tak jak poziomek to zauważył to jest zwykłe zbieranie głosów od desiarstwa. Gdybym miał wybrać utopię to bym wybrał anarchię, ale podobnie jak libertarianizm zakłada ona wyidealizowany świat.
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Partia Libertariańska

Postby psychowico » Sun Mar 03, 2013 3:52 pm

W takim razie daruj sobie w stopce cytaty w które sam nie wierzysz. Smutne - dzisiaj ludzie uznają zniewolenie za coś naturalnego a własną wolność za utopię.
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
User avatar
poziomek90
Posts: 487
Joined: Mon Jul 18, 2011 6:38 am
Location: podkarpacie

Re: Partia Libertariańska

Postby poziomek90 » Sun Mar 03, 2013 5:02 pm

Wolność to nie tylko prawa, to przede wszystkim obowiązki
Racja jest jak dupa. Każdy ma swoją... / Reason is like ass. Everybody have their.
Józef Piłsudski
jantar44
Posts: 57
Joined: Thu Nov 05, 2009 11:30 am

Re: Partia Libertariańska

Postby jantar44 » Sun Mar 03, 2013 6:16 pm

Kolejny punkt dla poziomka.

Wolność człowieka kończy się tam gdzie zaczyna drugiego. Zniewolenie jest naturalne, bo gdybym naprawdę był wolny to mógłbym wziąć kałacha i pozabijać ludzi na ulicy, bez konsekwencji (ew. w wyniku obrony własnej ofiary, czy linczu ze strony krewnych/znajomych.) Jeżeli masz pracę to też jesteś zniewolony umową którą dobrowolnie podpisałeś. Taki jest system.

Żeby być wolnym, trzeba wyjechać na bezludną wyspę/ do Amazonii/ na Saharę i żyć chwilą. Siać i zbierać, lub ew. polować. Taka jest prawda.

Przeczytałem program od deski do deski i zgadzam się do większości rozwiązań gospodarczych, ale nie podają konkretów jak? jak chcą to wprowadzić? (tak jak inne partie ...) I jedno co najbardziej kłuje w oczy:

Partia Libertariańska sprzeciwia się odpowiedzialności karnej za niepłacenie podatków [...] Zdaniem Partii Libertariańskiej każdy mieszkaniec Polski powinien mieć prawo do zdeklarowania się jako osoba pozostająca poza systemem podatkowym – od takiej osoby podatki nie mogłyby być przymusowo ściągane, państwo mogłoby jedynie odmówić jej finansowanych z nich usług lub uzależnić świadczenie jej tych usług od wnoszenia opłat.


Czyli osoby niepłacące podatków nie będą jeździć po drogach zbudowanych i remontowanych z podatków :shock: ? Jeżeli tak to przecież zużywają nawierzchnię, to czemu reszta płacących ma płacić także za nich? Poza tym kto w ogóle będzie płacił podatki?! ... kto zbuduje autostrady? Raczej nie samorządy, bo nigdy się nie dogadają i skąd wezmą kasę? (skoro nikt nie płaci podatków). itd.


Nie mówię, żebyśmy mieli lepsze alternatywy jak chodzi o partie ...

PS: Usuwam z poprzedniego posta fragment o ZUSie itd, bo jednak to mają.

Return to “Dyskusje niezwiązane z Cantr”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest