Klon Cantr

Ogólne pogawędki, ogłoszenia innych serwisów i inne niezwiązane z Cantr tematy.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

magnus
Posts: 25
Joined: Fri Aug 20, 2010 1:21 pm

Re: Klon Cantr

Postby magnus » Sat Nov 03, 2012 3:20 pm

No cóż... chyba macie rację, nic z tego nie będzie.
Założenia są do dupy, po tych kilku dniach można już to stwierdzić z całą pewnością. Ale po kolei:
- wiadomo, że nie da rady znaleźć programistów do takiego projektu. Za darmo nikt nie będzie pracował, no chyba że jest to już działający projekt z mocną i rozpoznawalną marką jak Cantr.
- do tego całość jest zbyt skomplikowana, na co psychowico już mi zwrócił uwagę. Zamiast robić w normalnym, proceduralnym php i mysql, ja poszedłem w jakieś zaawansowane, obiektowe frameworki, których praktycznie nikt w Polsce nie zna i nie używa, do tego jakieś redisy, których tym bardziej nikt nie zna i nie używa.
- zamiast robić jak wszyscy tury co kilka godzin oparte na standardowym cronie, ja kombinuję z jakimiś demonami w php (którego notabene zbyt dobrze nie znam), w pythonie (którego w ogóle nie znam) i do tego jeszcze dochodzą zupełnie egzotyczne technologie jak node.js (efemeryda, która ledwie co powstała i zapewne niedługo zniknie) czy socket.io (kosmos! oprócz małej grupki zapaleńców (którzy to napisali) nikt o tym nie słyszał). Aha, javascriptu też nie znam za dobrze.
- zamiast pracować nad kodem w tajnej piwnicy i stworzyć 99 poziomów zabezpieczeń dostępu do kodu, ja go nieopatrznie wrzuciłem na publicznego githuba, gdzie w każdej chwili ktoś może go ukraść i zrobić konkurencyjną grę.
- ale nikt nie zrobi, bo gdyby cantr był warty sklonowania, to w ciągu tych 10 lat na pewno powstałoby kilka klonów. Prawda jest taka, że jest to gra niszowa. Na całym świecie jest około 1000 osób, które w ogóle są zainteresowane tego typu rozrywką i pomimo intensywnych kampanii reklamowych wydaje się, że mamy 100% nasycenie rynku.
Graniem w klona mogłoby być zainteresowanych jakieś 5-6 osób, z tego połowa dlatego, że ma alergię na zielony kolor a druga połowa ma na tyle dużo czasu (emeryci z dużą emeryturą lub studenci historii z bogatych rodzin), że może jednocześnie obskoczyć dwie gry.
- i, last but not least, żeby tworzyć taką grę trzeba mieć dużo czasu. Nie da się poświęcić dziennie 15 minut i liczyć na jakieś efekty w ciągu roku czy dwóch. I to założenie dzieli się na dwie części:
1) Faktycznie wychodzi wielkość cantra. Te pół godziny czy godzina dziennie, które mógłbym poświęcić na programowanie, poświęcam na granie (no... ok... może nie granie, bo mogą się obrazić ci, którzy faktycznie grają, ja tylko sprawdzam, czy się projekt zakończył i czy można zacząć nowy, albo czy moja postać gdzieś doszła/dopłynęła, może czasem do kogoś się tam odezwę jednym zdaniem), fakt faktem, że trochę czasu schodzi. Dzięki zaangażowaniu m.in. psychowico czy Greeka gra robi się coraz lepsza, dopracowana, szybsza, bardziej wciągająca. Przez to mocno spada motywacja, żeby zrobić coś choćby zbliżonego (bo lepszego się nie da, to jest chyba jasne).
2) Nie ma czasu, bo odkąd opublikowałem te marne wypociny na githubie, to mam jakby więcej zleceń, a przez to mniej czasu na zabawę. Czasami wystarczy tylko potencjalnemu zleceniodawcy dać linka do projektu na githubie i nie pyta o nic więcej. To jest trochę przykre, że niewiele osób się zna na programowaniu i jak zobaczą dużą ilość kodu, nawet słabego i pełnego bałaganu a jeszcze wystawionego na widok publiczny, to od razu myślą, że gość coś potrafi i go zatrudniają. No ale nie będę narzekał, bo w końcu podobno ważniejsze jest, jak się ktoś umie sprzedać, niż co faktycznie potrafi.

Reasumując ustalmy, że Cantr jest jedyny, niepowtarzalny i najlepszy a żaden klon nie powstanie.
Na szczęście oprócz mnie nikt się mocniej nie zaangażował, więc jakiegoś dużego żalu nie będzie.
Ja zajmę się pracą i zarabianiem kasy, może się też trochę w końcu pouczę tego php a w wolnych chwilach pogram w Cantra.
Oczywiście kod z http://github.com/magnax/Simtr niedługo usunę.
Bloga na http://simtr.magnax.pl zlikwiduję, bo i tak nic tam nie publikuję.
Forum na http://simtr-forum.magnax.pl również rozwiążemy w niedługim czasie.
Demo na http://game.magnax.megiteam.pl nawet nie wiem, czy działa, ale niedługo przestanie.

To tyle. Jakby ktoś chciał się pożegnać, to proszę mnie łapać na skypie (magnus_nox).
User avatar
Leinades
Posts: 296
Joined: Fri Mar 23, 2012 7:01 pm
Location: Poland

Re: Klon Cantr

Postby Leinades » Sat Nov 03, 2012 3:32 pm

- ale nikt nie zrobi, bo gdyby cantr był warty sklonowania, to w ciągu tych 10 lat na pewno powstałoby kilka klonów. Prawda jest taka, że jest to gra niszowa. Na całym świecie jest około 1000 osób, które w ogóle są zainteresowane tego typu rozrywką i pomimo intensywnych kampanii reklamowych wydaje się, że mamy 100% nasycenie rynku.

Bym Ci teraz pierdyknął :evil: Total fałsz.
ImageImageImageImage
ImageImage
magnus
Posts: 25
Joined: Fri Aug 20, 2010 1:21 pm

Re: Klon Cantr

Postby magnus » Sat Nov 03, 2012 3:39 pm

Leinades wrote:
- ale nikt nie zrobi, bo gdyby cantr był warty sklonowania, to w ciągu tych 10 lat na pewno powstałoby kilka klonów. Prawda jest taka, że jest to gra niszowa. Na całym świecie jest około 1000 osób, które w ogóle są zainteresowane tego typu rozrywką i pomimo intensywnych kampanii reklamowych wydaje się, że mamy 100% nasycenie rynku.

Bym Ci teraz pierdyknął :evil: Total fałsz.


Opinia. Mam prawo.

A konkretnie to co jest fałszem? Bo w cytowanym fragmencie jest zawartych kilka tez i na pewno nie wszystkie są fałszywe.
User avatar
Leinades
Posts: 296
Joined: Fri Mar 23, 2012 7:01 pm
Location: Poland

Re: Klon Cantr

Postby Leinades » Sat Nov 03, 2012 3:45 pm

Gdybyś dołączył do departamentu marketingu to byś zobaczył, że nadal są możliwości. Co pewien czas mam nowe pomysły i z każdym pomysłem przychodzą nowi gracze. Reklama jest słaba, brakuje ludzi do tego. Nawet nasze bannery reklamowe są beznadziejne, co mówiąc o reszcie. Jednak Ci ludzie co chcą wyszukać Cantr, znajdują go. Dziennie mamy min. 15 nowych graczy. To nie jest tak mało, ale często są też dni, kiedy jest ich 30. Więcej ludzi - lepsza reklama - więcej graczy. Chcesz pomóc? Dołącz.
ImageImageImageImage
ImageImage
Sasza
Posts: 1535
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:58 am
Location: Wonderland
Contact:

Re: Klon Cantr

Postby Sasza » Sat Nov 03, 2012 6:16 pm

No to do następnego... pomysłu; a, Lei: pomysłów każdy ma setki - gorzej z priorytetami (a może to i lepiej), ale to już w innym temacie, bo tutaj jest o wszelkiego rodzaju klonach Cantra - czy wiadomo coś o pracach tego drugiego klona?
Najlepsze forum ezoteryczne na świecie.
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Klon Cantr

Postby psychowico » Sat Nov 03, 2012 9:25 pm

Drugi był o wiele mniej prawdopodobny w realizacji, chyba nie mamy złudzeń.

*burn psychowico*
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
oxyquan
Posts: 238
Joined: Sun Aug 15, 2010 9:51 am

Re: Klon Cantr

Postby oxyquan » Tue Nov 06, 2012 6:46 pm

Leinades wrote:Gdybyś dołączył do departamentu marketingu to byś zobaczył, że nadal są możliwości. Co pewien czas mam nowe pomysły i z każdym pomysłem przychodzą nowi gracze. Reklama jest słaba, brakuje ludzi do tego. Nawet nasze bannery reklamowe są beznadziejne, co mówiąc o reszcie. Jednak Ci ludzie co chcą wyszukać Cantr, znajdują go. Dziennie mamy min. 15 nowych graczy. To nie jest tak mało, ale często są też dni, kiedy jest ich 30. Więcej ludzi - lepsza reklama - więcej graczy. Chcesz pomóc? Dołącz.


Jakoś nie widać tych graczy. W grze i w ogólnodostępnych statystykach. Najistotniejsze pytanie ilu z nich zostaje? 0.1 na dzień?
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Klon Cantr

Postby Greek » Tue Nov 06, 2012 6:55 pm

Średnia ogólnocantrowa: 14%. Średnia osób przybyłych z cantr-mmorpg.pl: 20% (lans)
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
User avatar
kaloryfer
Posts: 370
Joined: Fri May 21, 2010 9:44 am

Re: Klon Cantr

Postby kaloryfer » Wed Nov 07, 2012 4:28 pm

magnus wrote:- do tego całość jest zbyt skomplikowana, na co psychowico już mi zwrócił uwagę. Zamiast robić w normalnym, proceduralnym php i mysql, ja poszedłem w jakieś zaawansowane, obiektowe frameworki, których praktycznie nikt w Polsce nie zna i nie używa, do tego jakieś redisy, których tym bardziej nikt nie zna i nie używa.


nikt w pl nie zna hibernate czy springa?
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Klon Cantr

Postby psychowico » Fri Nov 16, 2012 6:40 pm

kaloryfer wrote:nikt w pl nie zna hibernate czy springa?


Zapewne Ty. :)
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
User avatar
kaloryfer
Posts: 370
Joined: Fri May 21, 2010 9:44 am

Re: Klon Cantr

Postby kaloryfer » Wed Nov 21, 2012 10:03 pm

nie, tyle co pisalem serwlety w "czystym" j2ee (co chyba nie jest zbyt dobre ani poprawne)
ale przeciez ludzi z taka wiedza jest na peczki
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Klon Cantr

Postby psychowico » Thu Nov 22, 2012 6:58 am

Śmiem wątpić. Ludzi znających sensownie jakikolwiek framework jest mało. I wszyscy pracują zawodowo, czytaj nie mają zbyt dużo wolnego czasu.
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
User avatar
kaloryfer
Posts: 370
Joined: Fri May 21, 2010 9:44 am

Re: Klon Cantr

Postby kaloryfer » Thu Nov 22, 2012 4:49 pm

zgoda, point taken
Avx
Posts: 515
Joined: Mon Oct 23, 2006 12:11 pm

Re: Klon Cantr

Postby Avx » Sun Dec 09, 2012 9:56 am

By the way. Aktualne demko jest na fabular.pl
User avatar
Leinades
Posts: 296
Joined: Fri Mar 23, 2012 7:01 pm
Location: Poland

Re: Klon Cantr

Postby Leinades » Mon Dec 24, 2012 5:35 pm

Total beznadzieja. Podtrzymuję swoje słowa, że lepiej ogarniać Cantr niż tworzyć kopie (o wiele gorsze), ale na pewno graczy nam nie zabierze. Hm... Zarejestrowałem się, zobaczymy ile czasu wytrzymam ;)
ImageImageImageImage
ImageImage

Return to “Dyskusje niezwiązane z Cantr”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest