Coś zamiast mBanku

Ogólne pogawędki, ogłoszenia innych serwisów i inne niezwiązane z Cantr tematy.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

wadko
Posts: 544
Joined: Tue Jul 25, 2006 8:51 am

Coś zamiast mBanku

Postby wadko » Sat Jun 04, 2011 12:07 pm

Szukam banku który nie pobiera opłat za posiadanie karty (debetowej czy bankomatowej).
Wczoraj dowiedziałem się, że mBank wprowadza opłatę co sprawiło, że nie chcę mieć tam konta. Korzystałem z konta w mBanku za darmo od czasów liceum, ale pobieranie (nawet najmniejszej kwoty) opłaty za posiadanie karty do bankomatu nie nastraja mnie pozytywnie do tego banku, szczególnie, że konto jest nieoprocentowane.
Do rzeczy: który bank polecacie? W ostateczności założę konto w banku który mam o rzut kamieniem, a karty nie wyrobię. Po kasę będę chodził do okienka.
Sasza
Posts: 1535
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:58 am
Location: Wonderland
Contact:

Re: Coś zamiast mBanku

Postby Sasza » Sat Jun 04, 2011 12:21 pm

Spróbuj tego: www.bitcoin.org
Najlepsze forum ezoteryczne na świecie.
User avatar
lacki2000
Posts: 804
Joined: Tue Jun 12, 2007 12:57 am

Re: Coś zamiast mBanku

Postby lacki2000 » Sat Jun 04, 2011 1:08 pm

Opłata 2zł za kartę debetową będzie pobierana od ludzi którzy miesięcznie zapłacą za dowolne zakupy dowolną kartą mniej niż 100zł. mBank coraz gorszy jest ta nowość się w tę tendencję wpisuje ale mnie nie przeraża gdyż używam karty mBankowej regularnie. A celem tej opłaty jest chyba eliminacja martwych kont - klientów mają dużo to mogą sobie pozwolić.
Te audire no possum. Musa sapientum fixa est in aure. Grasz w zielone? GRAM! Żądamy 24-godzinnego dnia cantryjskiego dla lepszej płynności działań!
wadko
Posts: 544
Joined: Tue Jul 25, 2006 8:51 am

Re: Coś zamiast mBanku

Postby wadko » Sat Jun 04, 2011 2:56 pm

Sasza, nie wiem co to jest, więc na starcie już mi się nie podoba.

lacki2000, ja nie wykonuję takich transakcji.

P.S. Ciekawostką jest to, że wybieranie pieniędzy z konta z bankomatu nie wpisuje się w to 100 złotych, więc nie wiem co to za eliminacja. Zwykły zarobek.
User avatar
lacki2000
Posts: 804
Joined: Tue Jun 12, 2007 12:57 am

Re: Coś zamiast mBanku

Postby lacki2000 » Sat Jun 04, 2011 8:32 pm

wadko wrote:Sasza, nie wiem co to jest, więc na starcie już mi się nie podoba.
a co ty, jakiś krewny inż. Mamonia? :P

lacki2000, ja nie wykonuję takich transakcji.

P.S. Ciekawostką jest to, że wybieranie pieniędzy z konta z bankomatu nie wpisuje się w to 100 złotych, więc nie wiem co to za eliminacja. Zwykły zarobek.

No wiem, panienkom lepiej płacić z kieszeni ale ja mam kartę stałego klienta, zniżki na zabawy grupowe i płacę im kredytówką tak by żona nie widziała szczegółów transakcji na naszym wspólnym koncie :) A co do mBanku to też mi się nie podoba ta opłata, jak im połowa klientów odejdzie to może się opamiętają. Konkurencja jest coraz silniejsza.
Te audire no possum. Musa sapientum fixa est in aure. Grasz w zielone? GRAM! Żądamy 24-godzinnego dnia cantryjskiego dla lepszej płynności działań!
User avatar
cald dashew
Posts: 930
Joined: Tue Aug 29, 2006 9:23 pm
Location: Idioglosia

Re: Coś zamiast mBanku

Postby cald dashew » Sun Jun 05, 2011 7:51 am

Ja mam w wbk konto i tam jest bez oplat, mam je już 7 lat i jestem zadowolony. Tylko jeżeli jesteś stary i masz ponad 30 lat już :D to nie możesz go założyć
Image
Image
Image
wadko
Posts: 544
Joined: Tue Jul 25, 2006 8:51 am

Re: Coś zamiast mBanku

Postby wadko » Sun Jun 05, 2011 12:20 pm

Zainteresowałeś mnie tym WBK, nawet bankomat mam w pobliżu. Opłata za kartę jest, ale z zastrzeżeniem, że wystarczy dokonać jednej zapłaty bezgotówkowej w miesiącu i nie ma opłaty. Szukam teraz informacji czy wartość tej transakcji musi mieć jakąś wartość czy wystarczy że zapłacę za piwo kartą.
User avatar
cald dashew
Posts: 930
Joined: Tue Aug 29, 2006 9:23 pm
Location: Idioglosia

Re: Coś zamiast mBanku

Postby cald dashew » Sun Jun 05, 2011 1:59 pm

Opłata jest za ubezpieczenie konta bodajże, z tego co pamiętam można jej nie uruchamiać. Ale głowy nie dam, bo zakładałem konto już cho cho temu. Ja płacę 2 zł miesięcznie za ubezpieczenie, a opłat żadnych nie ma jak płacisz kartą, bankowość internetowa jest też na bardzo wysokim poziomie. Masz parę darmowych kodów na przelewy do innych banków i cały czas za darmo jak przelewasz do WBK.

Mam też konto w mBank ale prawie z niego nie korzystam. Denerwują mnie te wpłatomaty.
Image

Image

Image
User avatar
Koralat
Posts: 268
Joined: Thu Jul 10, 2008 12:14 pm

Re: Coś zamiast mBanku

Postby Koralat » Sun Jun 05, 2011 2:00 pm

W większości sklepów transakcje kartą można wykonać dopiero wtedy, gdy kupujesz coś powyżej 10 zł.
Poza tym, prócz opłaty jaką mam za ubezpieczenie karty nic innego mi nie pobierają z konta. No chyba, że wyciągnę kasę w innym bankomacie i takie tam, ale to chyba wszystkie banki tak mają...

Cald mnie lekko ubiegł, ale wpis zostawię ;)
There's a light at each end of this tunnel,
You shout 'cause you're just as far in as you'll ever be out
And these mistakes you've made, you'll just make them again
If you only try turning around.
User avatar
cald dashew
Posts: 930
Joined: Tue Aug 29, 2006 9:23 pm
Location: Idioglosia

Re: Coś zamiast mBanku

Postby cald dashew » Sun Jun 05, 2011 2:04 pm

W społemie płaciłem kartą ostatnio za kwotę 1zł :D i z tego co wiem we wszystkich szanujących się trochę sklepach nie wprowadzają takich idiotycznych ograniczeń na płacenie kartą. Według mnie to jest nieposzanowanie klienta. Wiem, że nie ma takowych ograniczeń też na przykład w Netto.

Ostatnio spotkałem się z ograniczeniem w salonie prasowym, pani powiedziała od 25 zł i nawet fajek z zapalniczką nie mogłem kupić!
Image

Image

Image
User avatar
suchy
Posts: 2000
Joined: Mon Aug 28, 2006 10:06 am
Location: Under your bed, waiting for you to turn off the light

Re: Coś zamiast mBanku

Postby suchy » Sun Jun 05, 2011 2:15 pm

Koralat (już mi się nie chciało przelogowywać ;) ) : U nas na "zadupiu" jakoś nie mogę zapłacić kartą... ale fakt, że w małych osiedlowych sklepikach jest czasami od 3,50 (jedno piwo i guma ;) ).

Natomiast 25 zł to już chyba przesada... ewentualnie drugą paczkę na zaś trzeba było kupić ;) :D
You still stood there screaming
No one caring about these words you tell
My friend, before your voice is gone
One man's fun is another's hell!

Wyjdź z domu. Może pod twoim blokiem napierdalają się magowie.
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Re: Coś zamiast mBanku

Postby KVZ » Sun Jun 05, 2011 6:57 pm

U mnie jest limit w Żabce "od 10 zł". W polomarkecie nie ma limitu, w aptece przy markecie też chyba znieśli. To jedyne placówki gdzie mogę płacić kartą, nie licząc sklepu komputerowego gdzie mają czytnik ale zawsze "nie działa". Pozostają jeszcze dwa bankomaty, PKO i Spółdzielczy, więc oba płatne 3,5% wypłacanjej kwoty (minimum 4zł) dla karty debetowej którą używam na codzień. Niestety to nie jest karta mbanku, którą też mam, ale leży nieużywana, nawet nie wiem gdzie.

Więc dzięki wadko za cynk, unikne pewnie dzięki Tobie opłat i być może kar za spowodowanie debetu, bo na strone mbanku nie wchodze bo mam tam nieużywane konto, które czasem sie przydawało do allegro itp. No nic, nie pozostaje mi nic innego jak wysłać im 30 dniowe wypowiedzenie umowy, wstyd i żednada. Mam już wzór, tylko wydrukować i wio. A wydawali sie sensownym bankiem internetowym kiedyś. Pewnie troche zaoszczedzą na nie odnawianiu co 3 lata kart takim klientom jak ja, ale krzyżyk dla nich. Powinni jakieś papierowe zmiany tabeli opłat wysyłać a nie. Ile osób nieświadomie ma tam konto i będzie buliło za pare miesięcy opłaty które naliczą i kary za debet? Ech, poszli na łatwą kase żydki...

Czytając ich forum, widać, że aktywniejsi ich klieńci nie są zbyt zadowoleni z tej zmiany również. Nawet nie dali sensownego sposobu rezgnancji z samej karty (zastrzeż jako skradziona/zagubiona - a jak będą Ci odnawiać potem?) I tak nie wiem gdzie mam dane potrzebne do logowania i jednorazowe kody, więc łatwiej będzie mi wypowiedzieć im umowe - wystarczy imie, nazwisko i pesel :)

Sasza, a Ty co ludzi na bańki spekulacyjne namawiasz? :)
http://blogi.ifin24.pl/trystero/2011/05 ... lacyjnych/
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880
wadko
Posts: 544
Joined: Tue Jul 25, 2006 8:51 am

Re: Coś zamiast mBanku

Postby wadko » Sun Jun 05, 2011 8:12 pm

Wiadomość o tym, że mBank podniósł opłaty widziałem (poza oficjalną stroną banku) na o2.pl, więc może faktycznie warto rozesłać to info po znajomych? Może wtedy więcej klientów stracą :lol:
User avatar
B.M.T.
Posts: 871
Joined: Mon Jun 22, 2009 4:14 pm
Location: W okolicy nóżek Buki.

Re: Coś zamiast mBanku

Postby B.M.T. » Sun Jun 05, 2011 10:38 pm

Ja tam normalnie płacę złotem i zbożem, a jeśli już mam gotówkę to chowam w skarpecie.
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Re: Coś zamiast mBanku

Postby KVZ » Sun Jun 05, 2011 10:45 pm

No tak, czytam z takich portali tylko onet i wp, i też nie wszystko jest sie w stanie wyłowić. Wiadomość jak masz znajomych którzy mogli toto używać, to rozsyłaj, mogą być Ci za to wdzięczni ;] Opłaty nie tyle, że podnieśli, ale je wprowadzili! Na coś co było to tej pory gratisowe. Jakby była wcześniej opłata, to raczej by ludzie śledzili stan swoich kont w tym banku itp... Fail z ich strony i tyle. Ale też nauczka dla "klientów" takich banków by kasować nieużywane konta, bo oni pewnie w myśl regulaminu są święci, a tylko klient zawinił ;]

Przy okazji, wiesz może czy przelewy w mBanku są spowrotem darmowe? Bo kiedyś wprowadzili opłate 50 groszy za przelew, przez co przestałem ich używać. Natomiat jakiś czas temu myślałem nad założeniem konta w ING, bo tam przelewy za darmo i jeszcze wypłaty ze wszystkich bankomatów, i karta za darmo jeżeli chyba powyżej 100zł kupujesz nią (można nawet własny wzór karty wybrać).

Edit: A jednak, nawet jakby mieli spowortem darmowe przelewy, to i tak są mniej konkurencyjni do ING ze względu na bankomaty, więc trzeba to konto w mbanku skasować ;]
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880

Return to “Dyskusje niezwiązane z Cantr”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest