Coś zamiast mBanku

Ogólne pogawędki, ogłoszenia innych serwisów i inne niezwiązane z Cantr tematy.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
tehanu
Posts: 865
Joined: Thu Sep 21, 2006 9:00 pm
Location: 3city

Re: Coś zamiast mBanku

Postby tehanu » Mon Jun 06, 2011 7:03 am

Osobiście WBK nie polecam. Miałam tam konto (najpierw studenckie, a potem takie <30). Po pierwsze nie oprocentowane, więc równie dobrze mogę trzymać w domu w skarpecie. Po drugie parokrotnie zdarzyło mi się że płacąc kartą pobrało mi dwukrotność sumy, nadpłatę zwracano mi po kilku (3-4) dniach. Moja cierpliwość się skończyła w momencie gdy kupiłam szafę i wyczyszczono mi konto, a akurat zbliżały się święta i placówka zamknięta. :roll:
Przetestowałam wiele kont i banków:
Daaawno temu (coś koło 2000r) INTELIGO, puste bankomaty i tłok w placówkach PKO.
BPH (2003-2009) strasznie dziwna bankowość internetowa. Do dziś nie wiem jak tam się generuje klucze, choć pomagał mi pracownik banku to nie udało się ich wygenerować. Plusem były terminale w oddziałach bankowych, gdzie mogłam zrobić przelew, ale i tak każdy kosztował 1zł :?
bardzo krótka przygoda w 2003r z mBankiem - w tamtych czasach, jeśli się chciało złożyć wniosek czy pogadać trzeba było zamówić telefonicznie by oddzwonili. Oddzwaniali tylko raz i jeśli się nie odebrało trzeba było ponownie dzwonić. W tamtych czasach pracowałam i studiowałam i nie udało mi się z nimi skontaktować. Po 10 zamówieniach rozmowy i moich 10 nieudanych próbach odebrania zrezygnowałam.
Od 2009 chyba, jestem w ALIOR BANK i zdecydowanie zamierzam tu pozostać. Mam konto z lokatą nocną (+ drugie oszczędnościowe). Konto jest bezpłatne, przelewy za free, wyjąć gotówkę mogę wszędzie w bankomatach na całym świecie za free (testowałam w Europie i Tunezji), bardzo łatwa bankowość internetowa, jednak UWAGA! płacę za kartę. Normalna kosztuje 2zł (chyba) na miesiąc. Ja mam wypukłą za 5zł/miesiąc. Taka za 2zł w sumie nic mnie nie kosztowała bo tyle zarabiałam spokojnie miesięcznie na lokacie nocnej. Teraz przyznaję się że nie wiem, bo oszczędzam na tym drugim koncie, ale dla mnie i tak plusów zdecydowanie więcej niż minusów. W banku nie ma kolejek (przynajmniej nie spotkałam się ani w Trójmieście, ani we Wrocku). Nie żebym jakoś Was mocno na ten bank namawiała, ale ja jestem zadowolona. :mrgreen:
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Re: Coś zamiast mBanku

Postby KVZ » Mon Jun 06, 2011 7:29 am

ING wychodzi chyba taniej (bo opłata za karte, tylko jak nie kupujesz za 100zł/miesiąc), ale jak kto uważa. Ja nie podrużuje do Tunezji. Jeszcze chyba inny bank oferował darmowe bankomaty w EU albo na całym świecie, nie pamiętam. DB chyba.
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880
User avatar
tehanu
Posts: 865
Joined: Thu Sep 21, 2006 9:00 pm
Location: 3city

Re: Coś zamiast mBanku

Postby tehanu » Mon Jun 06, 2011 8:25 am

KeVez, możliwe że ING wychodzi taniej. Nie testowałam. Piszę tylko i wyłącznie o swoim doświadczeniu.
User avatar
Miri
Posts: 1272
Joined: Wed May 16, 2007 3:32 pm

Re: Coś zamiast mBanku

Postby Miri » Mon Jun 06, 2011 9:53 am

Ja mam ING (ROR+OKO) i jestem bardzo zadowolona.

Cała obsługa przez internet.
W sumie wszyskoo mam za darmo, chyba że sie jakiś baaardzo dziwny miesiąc trafi i kartą nie zapłacę. ROR co prawda nieoprocentowany, ale przelewy z/na OKO nielimitowane, natychmiastowe i darmowe, więc na RORze trzymam tylko na bieżące wydatki. I bezpieczniej tak niż wszystko na RORze trzymać, bo w razie /tfutfu/ 'utraty' karty do kasy sie nikt nie dobierze.
Bankomatów ING sam za dużo nie ma, ale ostatnio mocno rozszeżyli kontrakty na darmowe korzystanie. Nie jestem pewna wszystkich, ale Euronet na pewno jest za darmo, a to na kążdej stacji metra i co drugim skrzyżowaniu stoi.
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Re: Coś zamiast mBanku

Postby KVZ » Mon Jun 06, 2011 12:07 pm

Hm, ja myślałem, że mieli wszystkie darmowe. Musze poczytać. Inaczej mi sie nie opłaca tam konta zakładać. Opłate mają za brak obrotu kartą 2zł?
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880
User avatar
lacki2000
Posts: 804
Joined: Tue Jun 12, 2007 12:57 am

Re: Coś zamiast mBanku

Postby lacki2000 » Mon Jun 06, 2011 2:14 pm

mBank ma przelewy za darmo a tą opłatą za kartę debetową zbliżył się do ING jak widzę z waszych informacji.
Te audire no possum. Musa sapientum fixa est in aure. Grasz w zielone? GRAM! Żądamy 24-godzinnego dnia cantryjskiego dla lepszej płynności działań!
wadko
Posts: 544
Joined: Tue Jul 25, 2006 8:51 am

Re: Coś zamiast mBanku

Postby wadko » Mon Jun 06, 2011 2:54 pm

Tak czytam, to wszędzie pobierają opłaty za kartę. To znaczy, że muszę być sprytniejszy niż bank :D
User avatar
cald dashew
Posts: 930
Joined: Tue Aug 29, 2006 9:23 pm
Location: Idioglosia

Re: Coś zamiast mBanku

Postby cald dashew » Mon Jun 06, 2011 5:22 pm

Ja tam mam WBK i żadnych problemów z niczym nie miałem, wręcz przeciwnie byłem bardzo zadowolony z obsługi i usług. Nadal jestem :)
Image
Image
Image
User avatar
Miri
Posts: 1272
Joined: Wed May 16, 2007 3:32 pm

Re: Coś zamiast mBanku

Postby Miri » Mon Jun 06, 2011 5:43 pm

KEVEZ wrote:Hm, ja myślałem, że mieli wszystkie darmowe. Musze poczytać. Inaczej mi sie nie opłaca tam konta zakładać. Opłate mają za brak obrotu kartą 2zł?

Możliwe, że wszystkie, ale coś mi się kojarzy że na cash-for-you i żubrzyku wśród naklejek innych banków ING nie widziałam.
Co do opłaty to w tej chwili mam 'prowizję' na saldzie rachunku 7zł, chyba cała za kartę ale w 100% nie jestem pewna - zresztą i tak przed końcem miesiąca mi zeruje.
User avatar
BZR
Posts: 1483
Joined: Wed Aug 02, 2006 5:44 pm
Location: Poland

Re: Coś zamiast mBanku

Postby BZR » Tue Jun 07, 2011 1:23 am

Polecam DB. Mam u nich konto już dwa lata, a jeszcze grosza ode mnie nie wzieli. Wszystko za darmola, bankomaty na całym świecie (nie zwerifykowałem), przelewy itd, pod warunkiem, że dokonasz jednej transakcji kartą w miesiącu (możesz kupić bułki i już odhaczone). Konto jest całkowicie internetowe, w odziale niewiele załatwisz, ja nie byłem ani razu. I jeszcze darmowe notatniki co miesiąc, razem z wyciągiem :twisted:
User avatar
in vitro...
Posts: 1957
Joined: Sun Feb 26, 2006 11:11 pm
Location: Lake Bodom

Re: Coś zamiast mBanku

Postby in vitro... » Sun Jun 12, 2011 3:23 pm

właśnie dostałem maila, w którym informują o tej opłacie i że można złożyć rezygnację z karty "zrobisz to w serwisie transakcyjnym lub dzwoniąc na mLinię: 801 300 800 lub 42 6 300 800."
cantr się posypał
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Re: Coś zamiast mBanku

Postby KVZ » Fri Jun 17, 2011 2:24 am

Już im wysłałem tydzień temu wypowiedzenie umowy listem poleconym. Konta i tak nie używam, następnym razem wprowadzą opłate po ciuchu za prowadzenie konta i obudził bym sie z debetem. Hm, ciekawe czy dostane jakieś powiadomienie normalną pocztą o likwidacji rachunku, czy będę się denerwować.

By the way, bitcoina:
http://gawker.com/5811868/a-500000-geek-cyberheist
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880

Return to “Dyskusje niezwiązane z Cantr”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest