Page 1 of 1

gry sandboxowe w stylu Cantr

Posted: Sun Apr 10, 2011 11:19 pm
by Pyroman
Poszukuję gier sandboxowych (zresztą nie tylko ja) w stylu cantr czyli MMORPG z elementami survivalu ,rozbudowanym craftingiem, nieograniczoną (w miarę możliwości) przestrzenią, minimalną ilością NPC (jak już to tylko zwierzęta) brakiem potworków do nabijania skilli (WoW i UO odpada). Gra może być zarówno osadzona w realiach np sci-fi bądź fantasy.

Dla przykładu podam kilka gier tego typu:

Wurm Online - http://www.wurmonline.com/
Dobrze znana wszystkim gra, częściowo płatna, widok FPS, grafika 3D w javie ostro kosi kartę graficzną, by w pełni cieszyć się zabawą potrzeba niestety zapłacić

Haven and Hearth - http://www.havenandhearth.com
Również dobrze znana gra, w pełni bezpłatna, widok izometryczny 2D, wciąga na długie tygodnie, a nawet miesiące.. albo do pierwszej śmierci postaci :)

Shores of Hazeron - http://www.hazeron.com/
Mniej znana gra osadzona w realiach sci-fi, w pełni bezpłatna, aktualnie w fazie alfa od ponad 2 lat, dziwny mix gatunkowy, połączenie RTS z FPS, akcja toczy się zarówno na planetach jak i w kosmosie. Grafiką niestety nie zachwyca, ale ma być rozbudowana w swoim czasie. Wyróżnia ją między innymi możliwość stworzenia własnej rasy, projektowania statku kosmicznego od 0, zakładania własnych imperiów jak i przyłączania się do już istniejących, etc. etc.

Re: gry sandboxowe w stylu Cantr

Posted: Mon Apr 11, 2011 12:46 am
by KVZ
Wurm online znam, ale nie grałem, a w H&H grałem troche. Na Shores of Hazeron mam zamiar rzucić okiem. (tylko e-mail z hasłem coś długo nie przychodzi - na hotmail, i w spam też nie ma).

Jeżeli interesują Cię też gry single player o podobnej tematyce to mogę polecić Stranded i Stranded II. Obie cześci do pobrania na tej stronie: http://www.stranded.unrealsoftware.de/
Dosyć fajne, ale szybko sie nudzą, jednak z chęcią sie do nich powraca po czasie :)

Re: gry sandboxowe w stylu Cantr

Posted: Mon Apr 11, 2011 8:38 am
by Snake
H&H nie wciąga na długie miesiące, ogólnie po kilku dniach można mieć już dosyć :mrgreen:

Re: gry sandboxowe w stylu Cantr

Posted: Mon Apr 11, 2011 11:47 am
by Pyroman
KEVEZ wrote:Wurm online znam, ale nie grałem, a w H&H grałem troche. Na Shores of Hazeron mam zamiar rzucić okiem. (tylko e-mail z hasłem coś długo nie przychodzi - na hotmail, i w spam też nie ma).

Jeżeli interesują Cię też gry single player o podobnej tematyce to mogę polecić Stranded i Stranded II. Obie cześci do pobrania na tej stronie: http://www.stranded.unrealsoftware.de/
Dosyć fajne, ale szybko sie nudzą, jednak z chęcią sie do nich powraca po czasie :)


Stranded nie jest niestety MMO, aczkolwiek dobra gra grałem, niestety gry single player o tej tematyce dość szybko się nudzą. Jedna z najlepszych gier survivalowych Single Player jakie grałem to Deus z 1996 wyprodukowana przez Silmarils i uważam ją o niebo lepszą od Stranded. O wiele więcej aspektów zostało w niej rozpatrzonych. Niestety sterowanie jest dość nieporęczne, które dodatkowo nie da się skonfigurować.

W Shores of Hazeron niestety jest mały problem w dochodzeniu maili na czas. Nie wiem czy to zależy od portalu na którym się ma maila, czy od opóźnień serwera wysyłającego maile. Z tego co pamiętam powinno dać się zarejestrować do gry bez aktywacji konta (tylko konto na forum wymaga aktywacji).

Snake wrote:H&H nie wciąga na długie miesiące, ogólnie po kilku dniach można mieć już dosyć :mrgreen:


jak się gra samemu to tak :) gra w wiosce jest o niebo lepsza. Grałem w W4 dwóch wioskach i zabawa w grupie naprawdę potrafi wciągnąć :) aktualnie w W5 przeszkadza mi bardzo nowy system zdobywania LP (exp)

Re: gry sandboxowe w stylu Cantr

Posted: Mon Apr 11, 2011 11:58 am
by Pyroman
(przepraszam za podwójny post)
gry o tematyce minecraft również mnie nie interesują :) http://www.minecraft.net/ niby też MMO i sandboxowe jak w temacie, ale brakuje im czegoś.
Jak kogoś interesuje coś w stylu minecraft proponuję http://8bit.neverdaunt.com/ osobiście nie grałem, a po obejrzeniu trailera w którym muza ryje psyche stwierdzam, że nie zagram :P