Erepublik

Ogólne pogawędki, ogłoszenia innych serwisów i inne niezwiązane z Cantr tematy.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
w.w.g.d.w
Posts: 1356
Joined: Sun Oct 02, 2005 4:46 pm

Erepublik

Postby w.w.g.d.w » Fri Jun 06, 2008 3:54 pm

Jest to dosyć nowa i raczej nieznana gra.
W skrócie polega na życiu w alternatywnym świecie.Świat ten w zasadzie przypomina naszą Ziemię,z jej kontynentami,państwami itd. ALE to był tylko początek,potem gracze zmieniali to dosyc instesywnie jak tylko gra pozwalała.
Istnieją tutaj 3 drogi rozwoju naszej postaci:ekonomiczna (jako pracownik,właściciel przedsiębiorstwa czy gazety),polityczna (od zwykłego obywatela po prezydenta) i militarna.
Ostrzegam,w grze znalazłem 3 minusy:
- gra jest w fazie beta i nie wszystko musi działać
- niektóre opcje są płatne żywą gotówką ale zanim zaznajomicie się z grą i wasz apetyt wzrośnie minie troche czasu
- spóźniłem się,ostatnia wojna między Niemcami a Polską skończyła się zniknięciem Polski z mapy świata Erepublic (nawet siła militarna USA nic nie wskórała) więc zostałem obywatelem Czech (a wkrótce Węgier lub innego państwa bo właśnie toczy się wojna Czech z Węgrami i jak się chce można zmienić miejsce zamieszkania)

Jak obejrzycie stronke i zechcecie zagrać możecie się zapisać na głównej stronie i czekać lub poprosić mnie o zaproszenie z tym że mam do dyspozycji tylko 5 zaproszeń.

http://www.erepublik.com
Stefan
Posts: 18
Joined: Wed Aug 16, 2006 7:37 pm
Location: Łódź

Postby Stefan » Fri Jun 06, 2008 4:55 pm

"Just subscribe for an Erepublik account and we'll send you an invitation as soon as your country will need more citizens."

Czyli jeśli zarejestruje się do Polski to nie zagram, bo Polska nie istnieje w tej grze?
User avatar
marshall
Posts: 358
Joined: Sun Jan 15, 2006 3:28 pm
Location: Silesia Superior

Postby marshall » Fri Jun 06, 2008 6:32 pm

A da się ją jakoś odbić? :D Napisz coś więcej o mechanice bo brzmi ciekawie ;)
\m/,
User avatar
w.w.g.d.w
Posts: 1356
Joined: Sun Oct 02, 2005 4:46 pm

Postby w.w.g.d.w » Fri Jun 06, 2008 7:26 pm

Stefan wrote:"Just subscribe for an Erepublik account and we'll send you an invitation as soon as your country will need more citizens."

Polska w tej chwili nie ma żadnych mieszkańców a ostatnie tereny gdzie żyli Polacy zostały podbite wczoraj albo dzisiaj.Taki pech.Raczej nie uda ci się zarejestrować.
Zresztą lista do rejestracji tylko rośnie,o wiele pewniejszym sposobem jest poproszenie kogoś o zaproszenie (np. mnie,ja poprosiłem kogoś z jakiegoś zagranicznego forum).
Czechy to też taki sobie pomysł jest (teraz walczą z Węgrami,wcześniej wpomagał nas w walce z Niemcami a tez zagrabiły spory kawałek,razem z jedynym szpitalem) ale wtedy nic nie wiedziałem o dokładnej sytuacji w grze.

System polityczny w każdym państwie wygląda tak samo,istnieją partie,"wojewodów" każdego regionu (jest zwykle kilka regionów w jednym państwie) oraz prezydent który ma prawie władze absolutną.Oczywiście zwierzchnicy poszczególnych regionów mogą mu się w niektórych sprawach postawić a wyborcy nie wybrać następny raz (wybory są raz na miesiąc) ale to już inna bajka.

Co do systemu ekonomicznego to istnieje kilka dziedzin w których można prowadzić dzałaność gospodarczą,płacić podatki,zatrudniać pracowników (lub być zatrudnianym).
Ważne są też media czyli gazety ale chyba nie przynoszą wymiernych korzyści prócz odpowiednich punktów które dają nam jakies miejsce w rankingu i sławy. :wink:

Ciekawe są wojny,tą oczywiście może wypowiedzieć tylko prezydent (pakty pokojowe też może prowadzić).
Z punktu widzenia takiego szaraczka jak ja najpierw trzeba kupić broń jeśli chce się mieć większe szanse przeżycia (kupić!!!w dodatku szybko się psuje i znika!),trenuje się a potem idzie się na front i przeprowadza walke.
W wyniku walki można wygrać,przegrać,umrzeć lub odnieść poważne rany (są takie śmieszne statystyki podobnie jak w Cantrze,trzeba pamiętać by dbać o postać).
Każdy ma tylko jedno konto a na niej tylko jedną postać,nie wiem jeszcze co się dzieje jak postac umrze bo szczęśliwie moja nie umarła ale przegrała i odniosła poważne rany,niestety na rynku w wyniku wojny wykupiono wszystko co się dało i trudno mi będzie się zaleczyć.
Tak czy siak te wszystkie przeprowadzone walki łączone są w bitwy a potem jakoś się oblicza kto wygrał.I tak w każdym regionie.
Ilość żołnierzy idzie w setki po każdej stronie.

Co do wojny Niemcy vs. Polska,USA,Czechy Niemcy w jej trakcie chcieli aneksji Polski wzamian za pozostawienie wojewodów na następne 2 miesiące i postawienie 2 szpitali w polskich miastach,Polacy oczywiście odmówili i zostali zupełnie podbici.Tyle zrozumiałem z forum gry. :? Nie wiem jeszcze czy coś może to zmienić.Dokładnie to sobie w grze przeczytacie bo są tam wszystkie statystyki każdej wojny dotąd przeprowadzonej.
Znalazłem też artykuły w gazetach z czasów wojny i wcześniejsze.
Jest też Erepublik wiki dla dociekliwych.
Legalus
Posts: 270
Joined: Sun Feb 19, 2006 10:23 am

Postby Legalus » Sat Jun 07, 2008 9:58 am

Dobra, moi mili cantryjscy przyjaciele, robimy propolską organizację w czechach? Myślicie, że dałoby się w odbudować Polskę? a w ogóle to ilu Niemców gra, że dali radę z całym sojuszem? xD

Liczę, że mnie zaprosisz do gry ;)
Lepiej spłonąć niż dać się rozwiać przez wiatr...
User avatar
w.w.g.d.w
Posts: 1356
Joined: Sun Oct 02, 2005 4:46 pm

Postby w.w.g.d.w » Sun Jun 08, 2008 1:12 pm

Problem w tym że Niemcy to mały śmieszny kraj (większość dawnych terytoriów została zagrabiona przez Szwecje) ,tak jak była nim Polska czy są tym nadal Czechy (możliwe że znikną w tym tygodniu jeśli rozmowy pokojowe się nie ruszą,dwie wojny po rząd to za wiele jak na ten kraj).
W świecie Erepublik nie ma takich organizacji jak ONZ ale są pewne sojusze i silne państwa których przychylne nastwienie może wiele zdziałać,wspierają oni podczas wojen słabsze państwa oficjalnie i nie oficjalnie.
Miedzy państwami,od wojny do wojny krążą prawdziwi wymiatacze, trenowali od wielu dni i mają broń za grubą gotówke,by stanąć po jednej lub drugiej stronie.
Polsce się poprostu nie poszczęściło.Niemcy nie mieli w tym wielu zasług.

Na razie Polski nie da się odbudowąć ale kto wie jakie usprawnienia przyjdą w przyszłości.
Ja już cię do gry nie zaprosze bo nie mam zaproszeń ale dam znać komu trzeba.Muszę tylko wiedziec pod jaki adres emailu wysłać to zaproszenie.

Mapa Europy w Erepublik http://img222.imageshack.us/img222/4121/europemapupdatedjq3.jpg

ps. już prawie zapomniałem o lagach na tej stronce :x
Legalus
Posts: 270
Joined: Sun Feb 19, 2006 10:23 am

Postby Legalus » Sun Jun 08, 2008 2:14 pm

Niemcy mnie strasznie rozśmieszają. Polska+kawałek terytoriów znad bałtyku :D. Liczę, że jak beta się skończy to odbudujemy Polskę :D
Lepiej spłonąć niż dać się rozwiać przez wiatr...
User avatar
marshall
Posts: 358
Joined: Sun Jan 15, 2006 3:28 pm
Location: Silesia Superior

Postby marshall » Sun Jun 08, 2008 3:46 pm

NORWEGIA :O :shock:
Ja bym prosił o zaproszenie na slugamroku(_at_)gmail.com :)
\m/,
User avatar
cald dashew
Posts: 930
Joined: Tue Aug 29, 2006 9:23 pm
Location: Idioglosia

Postby cald dashew » Sun Jun 08, 2008 9:02 pm

Cholera a gdzie rosja? ;d
Image
Image
Image
User avatar
w.w.g.d.w
Posts: 1356
Joined: Sun Oct 02, 2005 4:46 pm

Postby w.w.g.d.w » Sun Jun 08, 2008 9:33 pm

Nikt sie z nia nie cackał,masa krajów była i znikneła.
Zobaczyłbyś w statystykach po zalogowaniu.
User avatar
cald dashew
Posts: 930
Joined: Tue Aug 29, 2006 9:23 pm
Location: Idioglosia

Postby cald dashew » Sun Jun 08, 2008 9:41 pm

może zagram *kiwa głową* ale to jak zdam te 5 egzaminów...
Image

Image

Image
User avatar
w.w.g.d.w
Posts: 1356
Joined: Sun Oct 02, 2005 4:46 pm

Postby w.w.g.d.w » Sun Jun 08, 2008 10:41 pm

rozumiem *również kiwa głową*
Legalus
Posts: 270
Joined: Sun Feb 19, 2006 10:23 am

Postby Legalus » Fri Nov 07, 2008 3:46 pm

Polska wróciła na mapy tej gry :). Co prawda to malutki zakątek, ale moglibyśmy coś zrobić z drobną pomocą. Rejestrujcie się :)
Lepiej spłonąć niż dać się rozwiać przez wiatr...
nemo49
Posts: 566
Joined: Fri Aug 05, 2005 5:49 pm

Postby nemo49 » Fri Nov 07, 2008 4:49 pm

Zarejestrowałem się w Erepublik i dostałem takiego maila :

http://www.cantr.net/forum/viewtopic.ph ... 208#324208

If you no longer wish to watch this topic you can either click the "Stop watching this topic link" found at the bottom of the topic above, or by clicking the following link:

http://www.cantr.net/forum/viewtopic.ph ... atch=topic

Forum Management
http:\\www.cantr.net\forum

Coś skopałem ? Czy mam po prostu dalej czekać na instrukcję?
User avatar
w.w.g.d.w
Posts: 1356
Joined: Sun Oct 02, 2005 4:46 pm

Postby w.w.g.d.w » Fri Nov 07, 2008 7:24 pm

Najlepiej podaj swój email na PW to wyśle ci zaproszenie,ten sposób nigdy nie zawodził.
W innym wypadku można czekać i czekać.
Aha,wybór Polski teraz jest dosyć problematyczny,gospodarka dopiero się rozkręca,praca głownie w nowym dziale gospodarki (raw materials) ale prawdopodobnie pod koniec miesiąca sytuacja się ustabilizuje,będzie można powalczyć i ogólnie będzie dobrze już.

ps. a tak poza tym nie rozumiem o co ci chodzi,naprawdę

Return to “Dyskusje niezwiązane z Cantr”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest