Problem z komputerem

Ogólne pogawędki, ogłoszenia innych serwisów i inne niezwiązane z Cantr tematy.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
Krzaczasty
Posts: 31
Joined: Thu Apr 05, 2007 7:01 pm
Location: Okolice Warszawy

Postby Krzaczasty » Fri Sep 07, 2007 1:55 pm

Ech, nie pomogło... Tylko teraz zamiast "nie można znaleźć pliku" jest "Nie można uruchomić urządzenia.(kod 10)" ktoś wie, co to jest kod 10?
Wchodząc na ten link pomagasz chronić lasy! Kliknij i uratuj drzewa!
User avatar
NiKnight
Posts: 791
Joined: Thu Jun 23, 2005 8:32 pm

Postby NiKnight » Fri Sep 07, 2007 2:32 pm

Dziwne, że nie działa. Ja bym najpierw otworzył komputer (oczywiście musi być wyłączony), sprawdził czy karta dobrze siedzi w slocie. Obrócił lekko wentylatorem sprawdzająć czy się nie zaciął a dopiero później kombinował ze sterownikami.

Jak nie masz oryginalnej płyty z driverami (powinieneś dostać razem z komputerem) to musisz ściągnąć sterowniki ze strony producenta. Jeśli nowe sterowniki nie chcą chodzić to spróbuj wystartować z jakiejś dystrybucji linuxa (ubuntu, knoppix) i wtedy zobacz czy działa poprawnie.

Jak teraz wygląda Twoja rozdzielczość? Możesz coś zmieniać? Czy ostatnio reinstalowałeś system?
Ni Ni Ni Ni!
User avatar
Krzaczasty
Posts: 31
Joined: Thu Apr 05, 2007 7:01 pm
Location: Okolice Warszawy

Postby Krzaczasty » Fri Sep 07, 2007 2:36 pm

Zanim napisałem na forum, otworzyłem komputer i wyjąłem, oczyściłem i znowu włożyłem. Opis problemu (wraz z rozdzielczością :wink: ) masz w pierwszym poście tematu.
Wchodząc na ten link pomagasz chronić lasy! Kliknij i uratuj drzewa!
User avatar
NiKnight
Posts: 791
Joined: Thu Jun 23, 2005 8:32 pm

Postby NiKnight » Fri Sep 07, 2007 6:27 pm

Trudno tak zdalnie pomóc, jak masz możliwość to weź tą kartę do kolegi i sprawdź u niego w komputerze, jak będzie ten sam problem to wiesz, że grafika jest trachnięta.

Miałem kiedyś taki sam problem jak Ty ale dawno temu (z kartą Riva TNT), pomogło wymuszenie sterowników. Ale jak widać u Ciebie nie działa.

Sprawdź czy karta przypadkiem nie przegrzewa się, po prostu w czasie pracy komputera dotknij radiatora (jeśli jest ona pasywna).

Spróbuj też zainstalować starsze sterowniki, na przykład sprzed roku, w niektórych grach to pomaga, może pomoże i w systemie.

Możesz też usunąć kartę grafiki z systemu, najlepiej w trybie awaryjnym. Tylko wtedy może się zdarzyć, że system już nie wstanie (nie wiem jak to jest z XP, nie używam tego systemu).

Jak padło przy defragmentacji to może warto zeskanować dysk pod kątem bad sectorów?
Ni Ni Ni Ni!
User avatar
Krzaczasty
Posts: 31
Joined: Thu Apr 05, 2007 7:01 pm
Location: Okolice Warszawy

Postby Krzaczasty » Fri Sep 07, 2007 6:41 pm

Nie no, ludzie... To już jest przesada... Zaczęło działać. Tak po prostu. Samo z siebie. :lol:
Wchodząc na ten link pomagasz chronić lasy! Kliknij i uratuj drzewa!
User avatar
NiKnight
Posts: 791
Joined: Thu Jun 23, 2005 8:32 pm

Postby NiKnight » Fri Sep 07, 2007 8:46 pm

To źle, to źle.. bo to błędy nieprzewidywalne :wink:

Może zrób ghosta systemu jak działa. O ile oczywiście opłaca Ci się.
Ni Ni Ni Ni!
User avatar
robin_waw
Posts: 1532
Joined: Tue Jul 25, 2006 12:30 pm

Postby robin_waw » Fri Sep 07, 2007 9:09 pm

Ja bym jeszcze sprawdził komputer programem antywirusowym, kiedy miałes instalowany system, pewnie nie był reinstalowany, to jest bolesne ale warto czasem zrobic format i zainstalować wszystko od nowa tylko najlepiej ściągnąć sobie najpierw sterowniki do płyty, grafiki dźwięku opcjonalnie dokarty sieciowej na drugą partycję. Są jeszcze jakieś proramy typu win doktor ale trzeba się trochę znać żeby nie rozwalić sobie systemu, no i sprawdź czy wiatrak się nie zaciął przetestuj pamięć itp.
User avatar
Villon
Posts: 334
Joined: Sat Mar 24, 2007 11:33 pm

Postby Villon » Thu Oct 18, 2007 10:12 am

Podłączę się tu, mam nadzieję, że Krzaczasty nie będzie miał nic przeciwko temu 8)

Pytanko od komputerowego głąba: od 3 dni mam problemy ze sterownikiem ati2dvag. Co jakiś czas na ekranie pojawiają mi się dziwne bohomazy oraz komunikat, że sterownik ekranu przestał normalnie pracować i mam wyłączyć wszystko. Czasem przy włączaniu resetuje się wszystko i, jak mi donosi komputer, to także związane jest z tym sterownikiem.
Zły sterownik!
Wezwałam już fachowca, przyjedzie dzisiaj zaglądać komputerowi w bebechy.
Ale ja nie o tym chciałam. Na stronie Microsoftu znalazłam takie doraźne rozwiązanie problemu: każą mianowicie, na karcie ekranu w panelu sterowania, wyłączyć przyśpieszenie sprzętowe, czyli przesunąć suwak na "brak" i wyłaczyć łączenie zapisu, cokolwiek to znaczy. Zrobiłam to. Czy pomoże jeszcze nie wiem, ale tu miejsce na pytanie głąba:
Co to jest przyśpieszenie sprzętowe? Do czego mi to potrzebne jest? I co bez tego nie będzie działać?

Return to “Dyskusje niezwiązane z Cantr”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest