Federacja RP

Ogólne pogawędki, ogłoszenia innych serwisów i inne niezwiązane z Cantr tematy.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
Mars
Posts: 852
Joined: Sat Apr 28, 2007 2:44 pm
Location: Poland

Re: Federacja RP

Postby Mars » Tue Jun 18, 2013 3:33 pm

Czyżby niedawno stuknęło nam 6 latek? :)
Rafal3920
Posts: 110
Joined: Tue May 14, 2013 7:27 pm

Re: Federacja RP

Postby Rafal3920 » Tue Jun 18, 2013 6:32 pm

Fajnie że odświeżyłeś, bo pewnie bym tu nigdy nie zajrzał. Co do idei to bardzo mi się podoba! Co prawda jestem dość nowym graczem, Cantr jest pierwszym prawdziwym Rp w jakie grałem, pewnie popełniam błędy za które byście mnie zabili ale się staram i chętnie dołączę!
User avatar
Mars
Posts: 852
Joined: Sat Apr 28, 2007 2:44 pm
Location: Poland

Re: Federacja RP

Postby Mars » Tue Jun 18, 2013 6:38 pm

Witamy w skromnych szeregach :)

Ps.
Nie mogę edytować postu z 1 strony...
Yang
Posts: 383
Joined: Sun Jan 22, 2012 6:07 pm

Re: Federacja RP

Postby Yang » Fri Jun 28, 2013 7:07 pm

Mars wrote:-nie zal nam jest minutek poswieconych na opisywanie uczuc naszej postaci, oraz szczegolow wydarzen wokol niej

Uczuć postaci? To raczej opisuje się zachowanie naszych postaci, które to może wskazywać jakie ona odczuwa uczucia.
Mars wrote:-wykazujemy duze zainteresowanie graczami nowymi, oferujac im pomoc, tym samym zachecajac do gry i pokazujac, na czym naprawde polega Cantr

Jeśli nowa postać będzie przytomna i ciekawa świata to czemu nie. Jeśli zaś zbudzi się, często nawet się nie przedstawi, albo jest wszystko więdząca od początku, to szkoda na nią czasu
Mars wrote:-interesujemy sie otoczeniem, zwracajac uwage na przyklad na ubior postaci

Niestety interface trochę to utrudnia by na bieżąco śledzić ubiór postaci. Ale nowo poznanych to trzeba koniecznie zlustrować.
Mars wrote:-tworzymy notatki w grze, dzialajace szczegolnie na wyobraznie graczy, a wiec rysunki, mapy, plany, wspierajac tym samym Cantryjska kulture i pozwalajac jej zyc

Dla wielu może to być skomplikowane. W sumie ja też nie znałem się na html wcześniej, ale jak trzeba było popracować nad opracowaniem słownika, albo nowej mapy, to i trzeba było wpierw nauczyć się tego. Chociaż raczej mało osób pozna dzieła moich postaci, bo głównie tworzyły w strefach mało rozwiniętych, obcojęzycznych. Ale w sumie to właśnie te strefy potrzebują największego wsparcia, bo te kilka osób tam żyjących często sobie po prostu nie radzą.
Mars wrote:-takze wszystko inne co dziala na wyobraznie, staramy sie w grze realizowac. nie tylko przedmioty sa wazne, wazna jest takze wyobraznia i to co ponadmaterialne.

Oj to trudne zadanie. W sumie podczas rozwoju kultury cantryjskiej właśnie się to realizuje. Religie ciężko jest wszczepić w to wszystko.
Mars wrote:-zawsze przekladamy w Cantrze jakosc nad ilosc, tak liczby swoich postaci jak i ich czynow

Dlatego nie mogłem się nadziwić, że ludzie mają po te 15 postaci. Ja mam 6 z czego część żyje na pustkowiu a i tak czasem ciężko jest to wszystko należycie dopilnować, a żadna z moich postaci nie jest we władzach miasta.
Mars wrote:-unikamy "programistycznych" stwierdzen, takich jak "projekt", zastepujac je innymi slowami, ktore zamiast ze strona Cantra kojarza sie z rzeczywistym zyciem

W pełni popieram. Często muszę mówić ludziom co mają robić, a jednak jakoś nie przypominam sobie by istniała potrzeba użycia takich stwierdzeń.
Mars wrote:-nie uzywamy komentarzy OOC, a jesli sytuacja tego wymaga, robimy to wylacznie szeptem, lub w inny sposob przekazujemy to, co mamy na mysli (na przyklad: "jestem senny, musze odpoczac do wieczora", zamiast "OOC: do wieczora mnie nie bedzie bo jade na grilla")

Całe szczęście ten problem przez te lata został w zasadzie weliminowany i teraz oprócz jakiegoś rodzynka z życzeniami świątecznymi w radiu, to raczej nie ma zbyt wiele OOC, przynajmniej ich nie widać przez to właśnie, że używane są w szeptach.
Mars wrote:-nie korzystamy z wiedzy OOC w grze, staramy sie udawac jak tylko to mozliwe, ze nasze postacie naprawde nie wiedza o tym, o czym dowiedzielismy sie poza gra
-prowadzimy postacie niezalezne od forum, IRC, a takze innych naszych postaci

Dlatego nie zaglądanie zbyt często na forum, unikanie pewnych działów, jak i nie kożystanie z IRC pomagają w tym, bo faktycznie się takowej wiedzy nie posiada.
Mars wrote:-szanujemy wszystkie zasady gry, i pod zadnym pozorem nie lamiemy ich

I tu biję się w pierś. Nie znałem reguły iż postacie nie mogą w żaden sposób współpracować i ich losy zostały trwale związane, co kosztowało je ich życie. Chociaż przyznać muszę, że nawet jak miały kontakt ze sobą, to to, co sobie nie powiedziały to nie wiedziały, a każda kierowała się własnym interesem. Po prostu były to postacie żyjące własnym życiem.
Mars wrote:-szanujemy rowniez prace departamentow, i doceniamy wysilek ktory wkladaja aby gralo nam sie lepiej.

Z całą pewnością sporo wysiłku włożono, bo gra stale się rozwija. Do tego nowy serwer sprawił, że gra działa aż za szybko. Nic tylko bić brawa.

Return to “Dyskusje niezwiązane z Cantr”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest