Styl wypowiedzi w Cantr (Ortografia, emotikony)

Ogólne pogawędki, ogłoszenia innych serwisów i inne niezwiązane z Cantr tematy.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
Mattan
Posts: 1081
Joined: Wed Jul 26, 2006 9:09 am
Location: Poznan

Postby Mattan » Tue Dec 12, 2006 12:34 pm

tehanu wrote:bardziej jednak mnie wkurza jak ktoś napisze coś z błędem a potem się poprawia.. :twisted:
przykład:
1111-1.12: xxx mówi: "...wrzucę..."
1111-1.11: xxx mówi: "tylko wżucę to do magazynu.."

jakieś to takie nienaturalne wychodzi.. :? bo przecież moja postać tego nie widzi tylko słyszy.. a co słyszy? że ktoś coś wrzuci do magazynu, wrzuci..

jeśli wiecie co mam na myśli.. :?


Nie zgodze sie z Tehanu. Postacie z Cantra slyszą oczami widząc litery. Więc napisanie czegoś nieortograficznie lub połykając litery mówia one jakby w rl ktoś mówił niewyraźnie lub bełkotał. Więc tak jak w rl ludzie starają się wtedy poprawić to co źle powiedziały żeby były właściwie zrozumiane.
A co do emotek to po pierwsze sam wielki Chris je popiera http://www.cantr.net/mwiki/index.php/Int_emotes i są one tak samo dobrym wyrazem uczuć co slowo pisane. Ja osobiście wkurzam sie jak w co drugim zdaniu jest napisane. *uśmiecha się* lub *mruga*. trochę inwencji a jak brak to :) wystarczy. Poza tym emotki są międzynarodowe.
Szopen
Posts: 140
Joined: Sat Sep 09, 2006 1:42 am

Postby Szopen » Tue Dec 12, 2006 12:38 pm

Nie. Emotki sa beznadziejne. Fu. Trzeba je zniszczyc :D Wole juz tysiac razy pisac *usmiecha sie*. Swoja droga mam to juz tak wycwiczone, ze pisze niemal tak szybko, jak emota ;)
User avatar
Susel
Posts: 453
Joined: Tue Jan 03, 2006 9:02 pm

Postby Susel » Tue Dec 12, 2006 2:17 pm

Artur wrote:robie usmiechnieta gebe : ) i kazdy wie o co chodzi...

Nie, nie kazdy... Mnie to naprawde nic nie mowi...

Dla mnie emoty sa oznaka lenistwa, czy niedbalstwa. Jak nawet nie chce Ci sie wpisac tego "*Usmiecha sie*" tylko robisz ta gebe ":)" to najwyrazniej znaczy to, ze niebardzo sie przejmujesz ta wypowiedzia...

Pozatym sa nieestetyczne... :wink:
ImageImage
Tak, mam za dużo wolnego czasu i rejestruje się do wszystkiego...
User avatar
Averus Wolfmaster
Posts: 473
Joined: Mon Jul 11, 2005 8:23 pm
Location: Torun (Thorn)

Postby Averus Wolfmaster » Tue Dec 12, 2006 2:30 pm

Jeszcze : ) scierpie, ale już jakies inne czatowe odloty są zdecydowanie bardzo niefajne. Mam nieco doświadczenia z rpg papierowymi czy komputerowymi ( vive la NWN [ oczywiscie serwery rpg na necie] ) i może stąd takie przekonanie. Zreszta na pewno nie tylko ja mam rpgowe korzenie.

PS. zmienilem troche temat, nieco bardziej odpowiada dyskusji

Ja pozwoliłem sobie nazwe tematu jeszcze bardziej zmienić. ;)

A, mi to nie przeszkadza :P
User avatar
Averus Wolfmaster
Posts: 473
Joined: Mon Jul 11, 2005 8:23 pm
Location: Torun (Thorn)

Postby Averus Wolfmaster » Tue Dec 12, 2006 3:55 pm

Pozowolę sobie oddzielić mysl drugim postem.

Niedawno dosc dostrzegłem nowe ciekawe zjawisko. Otóż w emotkach ( opisujących TO CO MOŻNA ZOBACZYĆ ) niektórzy piszą co postacie myślą. Rozumiem, że jakoś trzeba przekazać to co postać mysli i czuje, ale ten sposób jest zły. Jak ja chcę coś takiego zrobić to dopisuje jakieś spostrzeżenie jako wypowiedz postaci, a w skrajnych przypadkach pisze, że 'moze sie wydawac, że ple ple ple'.
Kolejna sprawa. Jak się ma do rpg wypowiedz typu 'jestem mistrzem w robieniu broni, jestem amatorem w uprawie roli'. Ja nie mowie, że nie mozna o tym mówic, co to to nie. Ale, można to wyrazic rpgowo! 'Jestem świetnym kowalem, praca na roli jest nie dla mnie'. Jak komus sie nie chce pomyslec to niech sobie zagra w ogame. To samo się tyczy projektów, staram się cos ładnie odegrać, a tu nagle spotyka mnie zonk typu 'zalozylem/am projekt zbierania marchewek/kamienia/drewna/diamentu'. Czy na prawde nie da się tego ładniej powiedzieć?
Zastanawiam się, czy jest juz temat pomagajacy 'nowym' i pewnie tez 'starym' odgrywac? Bo przydałby się i w sumie chętnie bym go napisał.

Strasznie narzekam, no nie? ;) Ale, jak o to nikt nie zadba to 'za niedługo' zrobi nam się kiszka jakaś i czat, a nie o to chodzi, prawda?
User avatar
Gulczak
Posts: 513
Joined: Thu Mar 30, 2006 1:40 pm
Contact:

Postby Gulczak » Tue Dec 12, 2006 4:11 pm

Averus Wolfmaster wrote:Pozowolę sobie oddzielić mysl drugim postem.

Niedawno dosc dostrzegłem nowe ciekawe zjawisko. Otóż w emotkach ( opisujących TO CO MOŻNA ZOBACZYĆ ) niektórzy piszą co postacie myślą. Rozumiem, że jakoś trzeba przekazać to co postać mysli i czuje, ale ten sposób jest zły. Jak ja chcę coś takiego zrobić to dopisuje jakieś spostrzeżenie jako wypowiedz postaci, a w skrajnych przypadkach pisze, że 'moze sie wydawac, że ple ple ple'.
Kolejna sprawa. Jak się ma do rpg wypowiedz typu 'jestem mistrzem w robieniu broni, jestem amatorem w uprawie roli'. Ja nie mowie, że nie mozna o tym mówic, co to to nie. Ale, można to wyrazic rpgowo! 'Jestem świetnym kowalem, praca na roli jest nie dla mnie'. Jak komus sie nie chce pomyslec to niech sobie zagra w ogame. To samo się tyczy projektów, staram się cos ładnie odegrać, a tu nagle spotyka mnie zonk typu 'zalozylem/am projekt zbierania marchewek/kamienia/drewna/diamentu'. Czy na prawde nie da się tego ładniej powiedzieć?
Zastanawiam się, czy jest juz temat pomagajacy 'nowym' i pewnie tez 'starym' odgrywac? Bo przydałby się i w sumie chętnie bym go napisał.

Strasznie narzekam, no nie? ;) Ale, jak o to nikt nie zadba to 'za niedługo' zrobi nam się kiszka jakaś i czat, a nie o to chodzi, prawda?


Przyzwyczaisz się... Zobacysz... Za dwa dni będziesz śmiał się z tego, jak przeszkadzały ci takie drobnostki.
Bo mnie na uśmiech zawsze stać
Nie lubię życia brać
Zbyt serio, serio zbyt
Bo ja na przekór wszystkim tym
Co zasmucają świat, uśmiecham się przez łzy!
User avatar
Averus Wolfmaster
Posts: 473
Joined: Mon Jul 11, 2005 8:23 pm
Location: Torun (Thorn)

Postby Averus Wolfmaster » Tue Dec 12, 2006 4:20 pm

Gulczak wrote:
Przyzwyczaisz się... Zobacysz... Za dwa dni będziesz śmiał się z tego, jak przeszkadzały ci takie drobnostki.



Nope.
User avatar
in vitro...
Posts: 1957
Joined: Sun Feb 26, 2006 11:11 pm
Location: Lake Bodom

Postby in vitro... » Tue Dec 12, 2006 4:48 pm

To samo się tyczy projektów, staram się cos ładnie odegrać, a tu nagle spotyka mnie zonk typu 'zalozylem/am projekt zbierania marchewek/kamienia/drewna/diamentu'. Czy na prawde nie da się tego ładniej powiedzieć?
to mnie najbardziej wkurza. nie można zastąpić słowa "projekt" czymś innym np. "czynności". wtedy nikt nie powie "założyłem czynność" bo to głupio brzmi.
cantr się posypał
User avatar
Averus Wolfmaster
Posts: 473
Joined: Mon Jul 11, 2005 8:23 pm
Location: Torun (Thorn)

Postby Averus Wolfmaster » Tue Dec 12, 2006 4:55 pm

in vitro... wrote:
To samo się tyczy projektów, staram się cos ładnie odegrać, a tu nagle spotyka mnie zonk typu 'zalozylem/am projekt zbierania marchewek/kamienia/drewna/diamentu'. Czy na prawde nie da się tego ładniej powiedzieć?
to mnie najbardziej wkurza. nie można zastąpić słowa "projekt" czymś innym np. "czynności". wtedy nikt nie powie "założyłem czynność" bo to głupio brzmi.


Ale, to się da jakoś przekazać bez takich beznadziejnych zwrotów.
"Zacząłem już scinac to drzewo, pomozecie mi?", oczywiscie, w tym przypadku ejst wiele takich sytuacji w ktorych nie da sie powiedziec wszystkiego all right, ale wtedy chyba lepiej napisac po prostu 'ooc', niż udawac, ze wszystko gra.
Może: tam leży kupka drewna, ktora juz scialem, mozecie tam zaczac ( ooc - zalozylem juz projekt ).
User avatar
in vitro...
Posts: 1957
Joined: Sun Feb 26, 2006 11:11 pm
Location: Lake Bodom

Postby in vitro... » Tue Dec 12, 2006 5:07 pm

chodzi mi o to, że przycisk kierujący na stronę "projekty", nagłówek na tej stronie i tekst:
X z Y miejsc wydobycia lub uprawy jest zajętych.

Szukaj tylko w aktywnych projektach

Powyżej możesz wprowadzić wyrażenie, aby przeszukać projekty w tym miejscu. Możesz szukać wyrażenia w nazwie projektu, ale nie w nazwie osoby która go rozpoczęła, lub nad nim pracuje. Jeśli pozostawisz to pole puste otrzymasz listę wszystkich projektów w tym miejscu.
mógłby zostac przerobiony by nie występowało tam słowo "projekt"

np
X z Y miejsc wydobycia lub uprawy jest zajętych.

Szukaj tylko w aktywnych czynnościach

Powyżej możesz wprowadzić wyrażenie, aby przeszukać czynności w tym miejscu. Możesz szukać wyrażenia w nazwie czynności, ale nie w nazwie osoby która ją rozpoczęła, lub nad nią pracuje. Jeśli pozostawisz to pole puste otrzymasz listę wszystkich czynności w tym miejscu.
cantr się posypał
User avatar
Averus Wolfmaster
Posts: 473
Joined: Mon Jul 11, 2005 8:23 pm
Location: Torun (Thorn)

Postby Averus Wolfmaster » Tue Dec 12, 2006 5:09 pm

No, to by miało sens, pewnie to odstepstwo od oryginału, ale co to własciwie za roznica? A, mogloby pomóc unikac tego... horroru :P
User avatar
Quijo
Posts: 1376
Joined: Tue Jun 27, 2006 8:10 pm
Location: K A T O W I C E ST Dept
Contact:

Postby Quijo » Tue Dec 12, 2006 5:27 pm

Nie trzeba by było zmieniać "projekty" na "czynności" Tylko wystarczyło, by przetłumaczyć np. "farming carrots" na "uprawa marchwi" I już by większość ludzi zaczęła mówić "pomożesz mi w uprawie" lub "zajmij się tymi rozkopanymi grządkami"
http://www.gks-murcki.com
User avatar
Mattan
Posts: 1081
Joined: Wed Jul 26, 2006 9:09 am
Location: Poznan

Postby Mattan » Tue Dec 12, 2006 5:41 pm

Susel wrote:
Artur wrote:robie usmiechnieta gebe : ) i kazdy wie o co chodzi...

Nie, nie kazdy... Mnie to naprawde nic nie mowi...

Dla mnie emoty sa oznaka lenistwa, czy niedbalstwa. Jak nawet nie chce Ci sie wpisac tego "*Usmiecha sie*" tylko robisz ta gebe ":)" to najwyrazniej znaczy to, ze niebardzo sie przejmujesz ta wypowiedzia...

Pozatym sa nieestetyczne... :wink:

Jaka jest różnica pomiędzy *uśmiecha się* jak powiedział Szopen pisane już przez niego automatycznie, a *:)*? Wybacz emocjonalnie żadna, a przy tym postacie które uśmiechają się co drugą wypowiedź i mrugające co trzecią kojarzą mi się z chorymi psychicznie ludźmi z nerwowymi tikami. :D
User avatar
tehanu
Posts: 865
Joined: Thu Sep 21, 2006 9:00 pm
Location: 3city

Postby tehanu » Tue Dec 12, 2006 6:04 pm

Mattan wrote: przy tym postacie które uśmiechają się co drugą wypowiedź i mrugające co trzecią kojarzą mi się z chorymi psychicznie ludźmi z nerwowymi tikami. :D


:shock: to moje wszystkie są chore..

:lol: :lol: :lol:
Szopen
Posts: 140
Joined: Sat Sep 09, 2006 1:42 am

Postby Szopen » Tue Dec 12, 2006 6:08 pm

Mmmm... Moze emocjonalnie zadna, estetycznie - jest roznica. Poza tym, kto zabroni ci sie czesto usmiechac? Ja wiem, czy to takie nienormalne? Chyba nie...

Return to “Dyskusje niezwiązane z Cantr”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest