Kulinaria i wypieki

Ogólne pogawędki, ogłoszenia innych serwisów i inne niezwiązane z Cantr tematy.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
Gulczak
Posts: 513
Joined: Thu Mar 30, 2006 1:40 pm
Contact:

Kulinaria i wypieki

Postby Gulczak » Sat Dec 09, 2006 2:57 pm

Zakładam ten temat mając nadzieje, że część z forumowiczów zajmuje się pieczeniem, gotowaniem itp. Bardzo prosze o umieszczanie tutaj różnych ciekawych i <u>sprawdzonych</u> przepisów, znalezionych w internecie czy w domowej książce z przepisami, jak i o komentowanie już wpisanych potraw. A więc zaczynam:

<b>Zebra</b> - bardzo smaczne ciasto, łatwe w przygotowaniu.

* 5 jajek
* 1,5 szklanki cukru
* 3 szklanki mąki
* szklanka oleju
* pół szklanki wody mineralnej gazowanej, lub oranżady
* 3 płaskie łyzeczki proszku do pieczenia
* 3 łyżki gorzkiego kakao
* zapach waniliowy

Jajka ubić z cukrem (mikserem), dodać (nie przerywając miksowania) do tej masy 2,5 szklanki mąki, olej i wodę, lub oranżade. Na końcu wsypać proszek do pieczenia, i dodać kilka kropli zapachu waniliowego. Masę podzielić na dwie części. Do jednej wsypujemy 3 łyżki mąki, a do drugiej 3 łyżki kakao. Dokładnie mieszamy (możemy mikserem), najpierw masę z mąką, a następnie tą z kakao, aby uniknąć zmieszania się barwy czarnej z białą. Na tortownice (wysmarowaną masłem i wysypaną bułką tartą) wlewamy na środek na zmianę (najlepiej łyżkami) ciasto białe i ciasto ciemne, aż do wyczerpania się ciasta. Pieczemy w temperaturze 180 stopni około godziny (piec odgrywa tu bardzo ważną role).
Smacznego!
Bo mnie na uśmiech zawsze stać
Nie lubię życia brać
Zbyt serio, serio zbyt
Bo ja na przekór wszystkim tym
Co zasmucają świat, uśmiecham się przez łzy!
User avatar
Artur
Posts: 1326
Joined: Tue Feb 07, 2006 8:48 am
Location: The Glow

Re: Kulinaria i wypieki

Postby Artur » Sat Dec 09, 2006 4:14 pm

Zapiekanki
bierzemy dowolna ilosc kromek chleba, kladziemy na kazda plasterek mielonki lub szynki, kielbase czy tam boczek , co kto woli, na to plasterek sera zoltego , pieczemy jakies 7 minut w temp. 180 - 200 , gotowe wyjmujemy i polewamy ketchupem, zjadamy popijajac piwem lub jakims niezdrowym napojem, ewentualnie dobrze schlodzona herbata 8)

Jajecznica
smarzymy mieso na patelni, wbijamy jajek ile kto da rade zjesc, smarzymy az sie przypali, posypujemy pieprzem czarnym i sola, jemy z chlebem lub bulka...

Spaghetti
wylewamy zawartosc sloika do garnka, gotujemy, zalewamy sosem makaron jaki kto lubi (ja lubie swiderki) i jemy... jak chcemy zaszpanowac przed kims to posypujemy startym zoltym serem przed zjedzeniem

wiecej to ja qrna nie umiem zrobic chyba :lol: no chyba ze ziemniaki zagotowac 8) ale ta wiedza w zupelnosci wystarcza aby przezyc dzien :twisted:

acha, do wszystkich dan polecam wino Gold, idealny bukiet, smak i cena (3,90) :P
User avatar
Sztywna
Posts: 1091
Joined: Sun Aug 20, 2006 1:51 pm
Location: Costerina/ Wolne Miasto Gdańsk

Postby Sztywna » Sun Dec 10, 2006 1:56 pm

No to ja bym jeszcze mogła dorzucić przepis na kanapki...
Strzeż się! Cantr silnie uzależnia...

<autolans> [url=http://www.grapheine.com/bombaytv/movie-uk-f0063db4f171b228025e719ce414cee1.html]A co "góra" na drugi serwer? :P[/url] </autolans>
matt_
Posts: 1030
Joined: Mon Oct 16, 2006 9:17 pm

Postby matt_ » Sun Dec 10, 2006 2:51 pm

latwy przepis...ja go niestety nie opracowalem,ale tak jest dobry.

kupujemy dowolne zupki chinskie,smak jaki nam pasuje(polecam jakies pikantne,bo przynajmniej maja smak) wsypujemy makaron,zalewamy goraca woda,dosypujemy woreczek ryzu (by go przygotowac polecam wrzucic na chwile do goracej,a nawet wrzacej, wody,na jakies 10-15 minut,ze tak sprecyzuje nieznacznie) doprawiamy czyms dowolnym,byle nam smakowalo, proponuje dodac na przyklad kostke rosolowa...

na tym zyje od tygodnia,albo i dluzej, a pewnie predko nie przerwe tej kulinarnej hossy...
User avatar
Gulczak
Posts: 513
Joined: Thu Mar 30, 2006 1:40 pm
Contact:

Postby Gulczak » Mon Dec 11, 2006 1:20 pm

Olaboga!!!
Czy na forum nie ma ani jednej osoby, która traktowałaby wypieki i kulinaria jako hobby? To dlaczego ja zdradziłem świetny przepis na Zebre, skoro i tak nie zostanie wykorzystany? :lol:

P.S. Próbowałem Zapiekanek, Arturze. Świetne. Czekam aż upieczesz Zebre :twisted:
Bo mnie na uśmiech zawsze stać

Nie lubię życia brać

Zbyt serio, serio zbyt

Bo ja na przekór wszystkim tym

Co zasmucają świat, uśmiecham się przez łzy!
User avatar
Artur
Posts: 1326
Joined: Tue Feb 07, 2006 8:48 am
Location: The Glow

Postby Artur » Mon Dec 11, 2006 1:26 pm

ale ta zebra to dosyc skomplikowany algorytm, obczajam jak czytam, ale w implemetacji bedzie mi trudniej :P moze poprosze mame zeby kiedys zrobila :D
User avatar
Quijo
Posts: 1376
Joined: Tue Jun 27, 2006 8:10 pm
Location: K A T O W I C E ST Dept
Contact:

Postby Quijo » Mon Dec 11, 2006 2:11 pm

Gotowana Woda

potrzebne przedmioty:
1. Czajnik najlepiej z piszczałką, ewentualnie zwykły garnek
2. kuchenka gazowa lub grzałka elektryczna
3. podłączenie do ruskich gazociągów lub po prostu butla z gazem. W przypadku grzałki potrzebne jest gniazdko z prądem.
4. Zapalniczka lub zapałki

Składnik:
Woda, może być ona twarda lub miękka nie ma to większego znaczenia

Sposób przyrządzenia (porcja na 4 osoby przy użyciu czajnika)
- bierzemy czajnik i nalewamy do niego około 1 litra wody
- stawiamy na piecyku gazowym
- odkręcamy kurek z gazu tak do połowy i podpalamy lecący już z dyszy gaz zapalniczką lub zapałkami
- czekamy, aż czajnik zacznie piszczeć i gasimy pod nim gaz
I już możemy się cieszyć świetnie przyrządzoną wodą

sposób przyrządzenia grzałka elektryczną
- bierzemy garnek i nalewamy do niego około 1 litra wody
- Wkładamy do niego grzałkę i podłączamy ja do prądu
- Czekamy, aż woda zacznie mocno bulgotać
- Wyciągamy grzałkę z wody odłączając ją najpierw od prądu
I już możemy cieszyć się świetnie przyrządzoną wodą
Last edited by Quijo on Mon Nov 19, 2007 7:32 pm, edited 1 time in total.
T34.
Posts: 100
Joined: Tue Aug 29, 2006 9:15 pm

Postby T34. » Mon Dec 11, 2006 6:53 pm

Mógłbym podać przepis na L'eau Du Robinet, ale nie wiem, czy smakuje wam francuska kuchnia.
User avatar
Artur
Posts: 1326
Joined: Tue Feb 07, 2006 8:48 am
Location: The Glow

Postby Artur » Mon Dec 11, 2006 7:28 pm

T34. wrote:Mógłbym podać przepis na L'eau Du Robinet, ale nie wiem, czy smakuje wam francuska kuchnia.


dawaj, francuzi maja do dupy filmy wiec pewno zarcie jest chociaz zjadliwe :P
T34.
Posts: 100
Joined: Tue Aug 29, 2006 9:15 pm

Postby T34. » Mon Dec 11, 2006 7:52 pm

No dobrze.
L'eau Du Robinet
potrzebne przedmioty:
1.Szklanka lub kubek.
2.Kran podłączony rurami do wodociągów.

Sposób przyrządzenia:
Bierzemy szklanke lub kubek, następnie trzymamy go tak, by znajdował sie pod kranem. Kolejną czynnością jest odkręcenie kurka w kranie tak, aby z kranu zaczął wyciekać do kubka lub szklanki strumień wody. Kiedy kubek bądź szklanka bedzie już pełny nalezy zakręcić kurek.
I już możemy się cieszyć świetnie przyrządzonym L'eau Du Robinet.
Smacznego!
User avatar
Khe
Posts: 293
Joined: Sat Jul 09, 2005 6:51 pm
Location: Poland, Tychy

Postby Khe » Mon Dec 11, 2006 8:24 pm

oj ludzie, ludzie :P

Specjalnie dla Was coś prostego :P



Parówki w cieście

Składniki:
25 dkg mąki
10 szt. parówek -- małych
2 dkg drożdży
1 łyżka mleka
2 łyżki śmietany
1 jajko
1 łyżka oleju
1 łyżeczka cukru
sól

Do mąki dodać drożdże rozmieszane z mlekiem i cukrem, śmietanę, żółtko, olej i odrobinę soli. Wyrobić ciasto i od razu rozwałkować na cienki placek. Parówki obrać z osłonek. Posmarować placek lekko spienionym białkiem, pokroić nożem na paski szerokości 2 cm. Na każdy położyć parówkę, spiralnie owinąć ją paskiem ciasta. Ułożyć dość luźno na blasze posmarowanej białkiem.
(hmm czegoś tu brakuje... Jeszcze byście to na surowo zjedli - Upiec w piekarniku ...nie na węgielki :P )
User avatar
tehanu
Posts: 865
Joined: Thu Sep 21, 2006 9:00 pm
Location: 3city

Postby tehanu » Mon Dec 11, 2006 8:53 pm

:lol: :lol: :lol:
podoba mi się ten topic..

to i ja coś napiszę ;)
przepis na prostą i tanią a zjadliwą pizzę :wink: dla wiecznie głodnych i spłukanych studentów :wink:

25g drożdży rozpuścić w 2/3 szklanki ciepłej (nie gorącej) wody z łyżeczką mąki i łyżeczką cukru. odstawić na chwilę. wlać rozczyn do 2 szklanek mąki, dodać łyżeczkę soli, zagnieść i odstawić na godzinkę w ciepłe miejsce, (ja wstawiam do zlewu z ciepłą wodą i przykrywam ściereczką) dodać 2 łyżki oliwy, zagnieść i odstawić na kwadrans. Formować placek.
posmarować wierzch oliwą, układać farsz..
na placek co tam chcecie w zależności od kasy i upodobań..

piec ok. 20 minut w 230st C..

wersja szybka dla głodomorów: zamiast trzymania godzinę, a potem 15 minut można odpowiednio 10 i 10 minut.. tak na prawdę i tak wszystko zależy od drożdży ;)

smacznego.. :wink:

a i ja jeszcze robię sosik pod farsz (z pomidorów w puszce) ale to już by mogło być dla niektórych za trudne ;) można użyć jakiegokolwiek sosu do makaronu (ze słoika), albo po prostu posmarować placek ketchupem ;)

Return to “Dyskusje niezwiązane z Cantr”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest