Ksiazki

Ogólne pogawędki, ogłoszenia innych serwisów i inne niezwiązane z Cantr tematy.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
tehanu
Posts: 865
Joined: Thu Sep 21, 2006 9:00 pm
Location: 3city

Postby tehanu » Sun Nov 05, 2006 10:19 pm

hieh..
to i ja wstawię swoją listę, choć zaznaczam, że niczym nie pogardzę.. :wink:

a jak już mi przejdzie mania cantrowania to przeczytam Wasze pozycje nr 1 :wink:

moje najważniejsze ( jakby sie ktoś nie domyślił.. :wink: ) to Ziemiomorze Ursuli K. Le Guin
poza tym do poduchy: Wharton cały, Joe Alex cały, Robin Cook cały i wszystkie książki innych autorów o pochodnej tematyce, L. P Hartley "posłaniec", Libera "madame", oczywiście cały Potterson (lubię, bo sie szybko czyta), Jeżycjada, kiedyś namiętnie Samochodziki, Mikołajki :wink: i inne...

Dużo tego w sumie było.. Bardzo dużo.. od czasu do czasu coś SF od brata, jakiś kryminalik, no i kiedyś zdarzyło mi się przeczytać parę naukowych.. :roll:

Co do Malowanego Ptaka Kosińskiego.. Cóż.. nie powiem książka zrobiła na mnie ogromne wrażenie (miałam jako lekturę dodatkową), ale w tajemnicy Wam napiszę.. że kiedyś (za czasów szkoły średniej kiedy sie bawiłam pracą w czytelni naukowej 8) i w bibliotece miejskiej) zabroniono mi wypożyczać innym tą książkę.. :twisted: ciekawam dlaczego :roll: :twisted:
User avatar
Nathan
Posts: 23
Joined: Sun Nov 05, 2006 1:43 pm

Postby Nathan » Sun Nov 05, 2006 10:48 pm

Avx wrote:,,Nowy wspanialy świat"

Czytałem, czytałem... No i zachęcam innych do przeczytania. Mnie w sumie zdołowała na kilka dni i chodziłem teoretycznie, jak półwidzialna zjawa...

Tehanu wrote:kiedyś namiętnie Samochodziki, Mikołajki i inne...

Jak byłem młodszy, to również czytałem Mikołajki, ale o Panu Samochodziku już nic nie pamiętam... ;)
Em... Cześć!
Znam sekret, chcesz go poznać..?
Dobra. Słuchaj...
Istnieje Akwamarynowy Power Ranger...
Fajnie, nie? ^^
matt_
Posts: 1030
Joined: Mon Oct 16, 2006 9:17 pm

Postby matt_ » Sun Nov 05, 2006 10:48 pm

z zagranicznych czytam przeważnie Stephena Kinga, Lovecrafta, Poe, Stevensona(nie wiem czy to tak sie pisze;)...i jakies fantastycznie, nie pamietam tytułów ani autorów...

z polskich pisarzy to z tych co jeszcze żyją to przeważnie Pilipiuk(polecam opowiadania z Jakubem Wędrowyczem!) i Piekara (polecam cykl o Mordimerze!!) i wielu innych których rzecz jasna nie zapamietałem


(z tym zapamietywaniem to moze dlatego tak słabo, ze dopiero od liceum zacząłem zwracac uwage co czytam bo wczesniej czytalem to co bylo w bibliotece, i nawet nie zamierzam wymieniac bo to sie w setkach liczyło...)
User avatar
in vitro...
Posts: 1957
Joined: Sun Feb 26, 2006 11:11 pm
Location: Lake Bodom

Postby in vitro... » Sun Nov 05, 2006 10:54 pm

tak, Piekara... mocno kontrowersyjne ale bardzo mi sie podobało.
cantr się posypał
Avx
Posts: 515
Joined: Mon Oct 23, 2006 12:11 pm

Postby Avx » Sun Nov 05, 2006 11:52 pm

Nathan wrote:Czytałem, czytałem... No i zachęcam innych do przeczytania. Mnie w sumie zdołowała na kilka dni i chodziłem teoretycznie, jak półwidzialna zjawa...


Taaak, książka może robić wrażenie, ale szczerze mówiąc uważam ekonomię świata przedstawionego za niewiarygodną.

Oczywiście nie o to w książce chodzi, ale mimo wszystko, trochę to drażni... Ludwik von Mises, ekonomista szkoły Austriackiej, uważał, że w socjaliźmie muszą występować niedobory towarów ze względu na brak prawdziwego systemu cen i niewłaściwą alokację kapitału - i zgadzam się z tym w pełni. Tak więc uważam ,,Rok 1984" za wiarygodniejszy, bardziej realistyczny.

Niemniej jednak, niezależnie od tego, obie te książki są absolutnie warte lektury... Można powiedzieć, że przedstawiają dwie różne możliwości skutków wszechwładzy państwa...
Sasza
Posts: 1535
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:58 am
Location: Wonderland
Contact:

Postby Sasza » Sat Feb 10, 2007 4:23 am

Co bądź tutaj pierdolnę posta.

Pewnie nie jeden z Was lubi Świat Dysku.. czyli książki Terry'go Pratchett'a.
Proszę:
http://uam.dmkhosting.com/forum
http://www.wesd.go.pl/
Najlepsze forum ezoteryczne na świecie.
matt_
Posts: 1030
Joined: Mon Oct 16, 2006 9:17 pm

Postby matt_ » Sat Feb 10, 2007 4:50 am

bardzo fajne linki. dzięki Kamilu ;)
User avatar
Sztywna
Posts: 1091
Joined: Sun Aug 20, 2006 1:51 pm
Location: Costerina/ Wolne Miasto Gdańsk

Postby Sztywna » Sat Feb 10, 2007 2:34 pm

O własnie, Prattchet jeszcze. :D
Dzięki za linki również.
Strzeż się! Cantr silnie uzależnia...

<autolans> [url=http://www.grapheine.com/bombaytv/movie-uk-f0063db4f171b228025e719ce414cee1.html]A co "góra" na drugi serwer? :P[/url] </autolans>
User avatar
Matix
Posts: 958
Joined: Thu Sep 29, 2005 7:24 pm
Location: Poland, Wroclaw, localhost
Contact:

Postby Matix » Sat Feb 10, 2007 4:49 pm

Dla fanót tolkiena coś dla śmiechu... Znalazłem to w toku pisania pracy na temat Tolkiena... Właśnie zacząłem czytać i zaczyna się zabawnie...

http://rapidshare.com/files/15863032/He ... scieni.zip
http://www.matix.salon24.pl
User avatar
Averus Wolfmaster
Posts: 473
Joined: Mon Jul 11, 2005 8:23 pm
Location: Torun (Thorn)

Postby Averus Wolfmaster » Sat Feb 10, 2007 5:14 pm

Świat Dysku wymiata...
Polecam jeszcze Wojnę Pajeczej Królowej, i częsciowo sage o ciemnym tęczowym elfie. No, i oczywiscie Sapka, który to wszystko bije na głowe.
User avatar
Matix
Posts: 958
Joined: Thu Sep 29, 2005 7:24 pm
Location: Poland, Wroclaw, localhost
Contact:

Postby Matix » Sat Feb 10, 2007 5:21 pm

Averus Wolfmaster wrote:No, i oczywiscie Sapka, który to wszystko bije na głowe.


Czytałem i nie do końca się z tym zgodzę. Naprawdę można się spotkać z lepszą twórczością. To, że nie jest pczytadłem to nie znaczy, że bije wszystkich na głowę.
http://www.matix.salon24.pl
Danio
Posts: 204
Joined: Fri Feb 09, 2007 5:47 pm

Postby Danio » Sat Feb 10, 2007 5:27 pm

Sapek jest niezły, ale Tolkien lepszy. Jeśli chodzi o gatunki to czytuję fantasy głównie. Ewentualnie detektywistyczne i przygodowe.
Milo
Posts: 736
Joined: Fri Feb 03, 2006 11:24 pm

Postby Milo » Sat Feb 10, 2007 11:58 pm

Averus Wolfmaster wrote:No, i oczywiscie Sapka, który to wszystko bije na głowe.


Wybacz ale sie nie zgodze. Tylko opowiadania są świetne. Jak juz mamy rodzime powiesci fantasy oceniac to Kres bije Sapkowskiego na glowe
User avatar
mocny92
Posts: 207
Joined: Fri Sep 22, 2006 4:30 pm
Location: Warszawa - Wesola
Contact:

Postby mocny92 » Sun Feb 11, 2007 9:58 am

opowiadania są genialne, reszta już nie jest taka świetna, ale cały czas znośna... A ja wam polecam Orsona Scotta Carda i jego "Grę Endera"...
Wspaniała książka...
A także Harrego Harrisona w "Planecie Śmierci"
Z polskich to jeszcze Piekara, oraz Pilipiuk w "Jakubie Wędrowiczu"
Last edited by mocny92 on Sun Feb 11, 2007 3:30 pm, edited 1 time in total.
Wszystko można co nie można - byle z lekka i z ostrożna!
User avatar
Kalsiver
Posts: 198
Joined: Thu Dec 14, 2006 5:02 pm

Postby Kalsiver » Sun Feb 11, 2007 11:39 am

Averus Wolfmaster wrote:Świat Dysku wymiata...

Z tym się nie zgodze ! Boże jak komuś chciało się takie coś napisać !

A "Gra Endera" jest fajna trzeba przyznać bo czytałem (tak jak całą serie tego wydawnictwa)
A jak ktoś ma problemy z wiarą to polecam przeczytanie książki pod tytułem "Credo 3 tysiąclecia" ta książka dła mi całkiem inne spojrzenie na świat (choć jest fantastycznie obsadzona to w tej książce dobrze mówią!)
Image
ActionMutante wrote:Ja tam nie musze sie to zadnego poziomu znizac... Czesto i gesto klne, wiec na forum nie udaje swietoszka i jak cos mnie wk***ia to o tym mowie...

Return to “Dyskusje niezwiązane z Cantr”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest