Czy "666" w nicku jest TRVE ?

Ogólne pogawędki, ogłoszenia innych serwisów i inne niezwiązane z Cantr tematy.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
Mapokl
Posts: 168
Joined: Sat Feb 11, 2006 9:18 am
Location: Korona KP

Postby Mapokl » Mon Oct 23, 2006 6:20 pm

Marczak wrote: Mianowicie w alfabecie hebrajskim (w którym była pisana biblia) www to właśnie 666.


A wiesz ze jak pod M wstawimy S, A zamienimy na Z, R zamienimy na A, C na T, Z tez na A, a Kolejne A zamienimy na N, a zamiast K postawimy spacje to twoj nick to nie Marczak, a Szatan?

W jest 8 litera w Cyrlicy, a ta pomnozona przez 83 i ćwierc,
9bo tyle gram soli dodaje sie na kilogram mielonki) daje nam 666?

Tak, teoria spiskowa dziejow jest naprawde rozpowszechniona...

Ps. I moze to cie przerazi, ale ja na codzien czytam wyrazy po Polsku a nie po hebrajsku. Dodatkowo to jest forum glownie angielskie (-polskie) a w tych jezykach www to www, a 666 to 666.
Last edited by Mapokl on Mon Oct 23, 2006 6:24 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Elm0
Posts: 1325
Joined: Tue Jan 31, 2006 12:17 pm

Postby Elm0 » Mon Oct 23, 2006 6:22 pm

Mapokl wrote:Natomiast musze przyznac, ze jako prowokacja takie nicki spisuja sie swietnie. Macie kompleks nizszosci, ze potrzebujecie by wszyscy na was uwage zwracali?

To raczej wy macie, drodzy krytycy, że się o takie drobiazgi, za przeproszeniem, dopier*alacie.

Róbta aferę według najlepszych wzorców partii rządzącej. Bo jeden pan ma 666 w nicku, więc to szatanista, dzieciak, prowokator! I staruszkom miejsca w autobusie nie ustępuje! Niegodziwiec jeden!

:lol:

P.S. Proszę o wywalenie tego tematu
I don't know but I've been told,
Deirdre's got a Network Node.
Likes to press the on-off switch,
Dig that crazy Gaian witch!
Marczak
Posts: 36
Joined: Sun Jul 23, 2006 6:58 pm
Location: Rzeszów, Poland

Postby Marczak » Mon Oct 23, 2006 6:26 pm

No właśnie, ja chciałem tylko powiedziec, że nie ma się co czepiac głupich liczb. O teorie spiskowe mi nie chodziło :D Co ma biedna liczba 666 do szatana, czy 13 do pecha, albo 7 do doskonałości itd. itp. Chłopak chce miec 666 w nicku jego sprawa. Każdy odbierze to jak chce, o i tyle :!:

Swoją drogą troche sobie postów nabijemy przy tym temacie :oops:
User avatar
Mapokl
Posts: 168
Joined: Sat Feb 11, 2006 9:18 am
Location: Korona KP

Postby Mapokl » Mon Oct 23, 2006 6:27 pm

Proponuje zamknac topic i zbanowac uzytkownika matt_666 do czasu zmiany nicka na mniej kontrowersyjny.

Ps. Proponuje tez Warna dla Loca za bycie ministrantem :D
matt_
Posts: 1030
Joined: Mon Oct 16, 2006 9:17 pm

Postby matt_ » Mon Oct 23, 2006 6:28 pm

co do znaczenia 666
interpretacja kabalistyczna znaczenia tej liczby. W hebrajskiej Biblii istnieje tylko jedno słowo, którego wartość wynosi 666 - to ith(e)ron - zysk, pożytek, górowanie, a także jedno imię człowieka s(e)thur - "Utajniony".

przypadkowosc wpisania to nie bylo losowanie na klawiaturze...tylko interesowalem sie nieco liczbami w biblii i wybralem ta akurat do nicka bo faktycznie jest popularniejsza niz np 888 (numeryczna wartość imienia Jezus)

ps nie przesada z tym zbamowaniem? :shock:
User avatar
Smith
Posts: 174
Joined: Mon Apr 03, 2006 1:59 pm

Postby Smith » Mon Oct 23, 2006 6:31 pm

Ja znam też taką interpretacje liczb 666: gdyby "Neron cezar" przepisało sie w starohebrajskim i za odpowiednie litery podstawiło sie odpowiednie liczby to wyszłoby równanie 360+306 czyli w sumie 666
Sasza
Posts: 1535
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:58 am
Location: Wonderland
Contact:

Postby Sasza » Mon Oct 23, 2006 6:31 pm

matt_666 wrote:co do znaczenia 666
interpretacja kabalistyczna znaczenia tej liczby. W hebrajskiej Biblii istnieje tylko jedno słowo, którego wartość wynosi 666 - to ith(e)ron - zysk, pożytek, górowanie, a także jedno imię człowieka s(e)thur - "Utajniony".

przypadkowosc wpisania to nie bylo losowanie na klawiaturze...tylko interesowalem sie nieco liczbami w biblii i wybralem ta akurat do nicka bo faktycznie jest popularniejsza niz np 888 (numeryczna wartość imienia Jezus)


Długo nad tą odpowiedzią myslałeś?
A przeszukiwaleś teraz wiki czy poprostu szukałeś w google? :lol:
Najlepsze forum ezoteryczne na świecie.
User avatar
Mapokl
Posts: 168
Joined: Sat Feb 11, 2006 9:18 am
Location: Korona KP

Postby Mapokl » Mon Oct 23, 2006 6:36 pm

Co do liczby 666
http://pl.wikipedia.org/wiki/666_%28liczba%29

że zacytuje:
666 według popularnego przekonania, w zapisie kabalistycznym odpowiada trójkrotnemu użyciu hebrajskiej litery 'Waw', stanowiącej odpowiednik łacińskiego U, V lub W. Zatem 666 jest przez niektórych wiązane z internetowym skrótem www. Zaznaczyć trzeba jednak, że trzykrotne użycie 'Waw' oznaczałoby 6, 6, 6, a nie sześćset sześćdziesiąt sześć.

oraz
666 jest 76. liczbą palindromiczną, a także sumą dwóch kolejnych palindromicznych liczb pierwszych: 666 = 313 + 353. Liczba 666 to 62. palindromiczna liczba złożona.
User avatar
Elm0
Posts: 1325
Joined: Tue Jan 31, 2006 12:17 pm

Postby Elm0 » Mon Oct 23, 2006 6:43 pm

Leczcie się, panowie...
I don't know but I've been told,
Deirdre's got a Network Node.
Likes to press the on-off switch,
Dig that crazy Gaian witch!
Marczak
Posts: 36
Joined: Sun Jul 23, 2006 6:58 pm
Location: Rzeszów, Poland

Postby Marczak » Mon Oct 23, 2006 6:53 pm

666 według popularnego przekonania, w zapisie kabalistycznym odpowiada trójkrotnemu użyciu hebrajskiej litery 'Waw', stanowiącej odpowiednik łacińskiego U, V lub W. Zatem 666 jest przez niektórych wiązane z internetowym skrótem www. Zaznaczyć trzeba jednak, że trzykrotne użycie 'Waw' oznaczałoby 6, 6, 6, a nie sześćset sześćdziesiąt sześć.


To nie do końca prawda, ponieważ w alfabecie hebrajskim (w którym była spisywana biblia) nie było znaków interpunkcyjnych, ani samogłosek, mało tego biblia była spisana jednym ciągiem bez przerw między wyrazami. Nie ma różnicy czy to jest 666, czy 6, 6, 6.
User avatar
Mapokl
Posts: 168
Joined: Sat Feb 11, 2006 9:18 am
Location: Korona KP

Postby Mapokl » Mon Oct 23, 2006 7:01 pm

No coz. Jak dla ciebie nie ma roznicy to ty mi daj 666 tysiecy zlotych, a ja ci dam 3 razy po 6 tysiecy zlotych czyli 6 tysiecy zlotych, 6tysiecy zlotych 6 tysiecy zlotych. Doloze dwa tysiaki jeszcze....

slowo "sześćset sześćdziesiat sześć" a slowo "sześć sześć sześć" to dwa rozne slowa ...

Pozatym sie zgadza panie profesor...
User avatar
Mattan
Posts: 1081
Joined: Wed Jul 26, 2006 9:09 am
Location: Poznan

Postby Mattan » Mon Oct 23, 2006 7:11 pm

Parę sprostowań.
Po pierwsze biblia jest spisana w trzech językach hebrajskim i aramejskim - stary testament i greckim koine - nowy testament. Więc użyte przez św Jana slowa zapisane w apokalipsie (Ap 13:18 Tu jest [potrzebna] mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba ta bowiem człowieka. A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć. tłum. wg. biblii tysiąclecia) są spisane po grecku i maja inne znaczenia niż hebrajskie. Poza tym to ma znaczenie jak jest pisane bo to jak w cyfrach rzymskich inaczej pisze się jeden a inaczej tysiąc.
Po drugie nie wszyscy są katolikami np. ja nie jestem katolem i dlatego pytałem jakbyście się zachowali gdybym zacząl rozpowszechniać to w co wierzę przez nicki i sygnaturki i co by było wtedy z ta tolerancją.
8)
User avatar
ushol
Posts: 1254
Joined: Thu Dec 15, 2005 5:11 pm
Location: Real World

Postby ushol » Mon Oct 23, 2006 7:16 pm

I. Matt nie jest dziciakiem...
II. z tego co wiem to liczba o ktora sprawa odnosi sie do bestii (nie do szatana czy innego gówna), a bestia jest częścią przepowiedni (dla niewtajemniczonych jest to Apokalipsa wg św. Jana) numer ten może być użyty więc na bombowcu który będzie chciał zrzucić jakąć bobę, albo na statku ufo...
III. Sasza.. mi twoj nick tez nie odpowiada, przypomina mi mojego woojka którego nie lubiłem i mi się z nim teraz kojaży...

walnijcie sie w głowę (co niektórzy)
Image
Image
Federacja RP
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Postby KVZ » Mon Oct 23, 2006 8:26 pm

Tak naprawdę to numer bestii to 616, bo źle odczytano papyrusy ( http://en.wikipedia.org/wiki/616_%28number%29 ). Więc proponuję zamnkąc ten temat :P I czekamny na prawdziwego przedstawiciela szatanizmu :P
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880
User avatar
Mattan
Posts: 1081
Joined: Wed Jul 26, 2006 9:09 am
Location: Poznan

Postby Mattan » Mon Oct 23, 2006 9:42 pm

KeVes niestety pierdoły na tej wikipedii piszą. Takie UFO.
Z dyskusji wynika że mogę trochę zmienić nazwę swojego nicka itp. Zobaczymy jaka będzie reakcja. :)

Return to “Dyskusje niezwiązane z Cantr”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest