Koszt budowy zamku

Ogólne pogawędki, ogłoszenia innych serwisów i inne niezwiązane z Cantr tematy.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
Rydygier
Posts: 168
Joined: Thu Jun 08, 2006 9:41 am

Postby Rydygier » Sun Dec 03, 2006 11:52 am

Bardzo mi niestety, ale ta strona, jedyna jaką w życiu zrobiłem i, mam nadzieję, ostatnia, nie będzie więcej aktualizowana gdyż... tyle czasu minęło, iż zapomniałem hasła, które umożliwiłoby mi jej edycję. Zresztą nie wiem, gdzie są teraz te fotki, ostatnio miał je Michał (mój brat rodzony). Jeśli Ci, siostro ma, zdjęcia niezbędnymi być się zdają, pisz do niego, niech skanuje i upubliczni gdzieś.
User avatar
Sztywna
Posts: 1091
Joined: Sun Aug 20, 2006 1:51 pm
Location: Costerina/ Wolne Miasto Gdańsk

Postby Sztywna » Sun Dec 03, 2006 12:38 pm

Tak, tak bratu mój. Skleroza w tak młodym wieku... I Ty chcesz zamek budować?

Mogę pomóc przy malowaniu :P
Strzeż się! Cantr silnie uzależnia...

<autolans> [url=http://www.grapheine.com/bombaytv/movie-uk-f0063db4f171b228025e719ce414cee1.html]A co "góra" na drugi serwer? :P[/url] </autolans>
Milo
Posts: 736
Joined: Fri Feb 03, 2006 11:24 pm

Postby Milo » Sun Dec 03, 2006 3:47 pm

To szalenstwo w Łapalicach chyba nie pójdzie do rozbiorki z powodu kosztów. Ciagle trwaja dyskusje czy nie lepiej/taniej jednak wykonczyc calosc. Problem w tym ze gmina ktora miala by to przejac poprostu nie potrzebuje czegos takiego

A jesli chodzi o koszty zamku. Na gdanskiej Osowej znajomi wzniesli prymitywna forteczke - fosa, wal ziemny, palisada, nieduza wiezyczka bramna z kladka. Podobne konstrukcje budowalismy kiedys na podzamczu w Gniewie choc znacznie mniej solidne bo jednorazowego uzytku, do spalenia byly przeznaczone. W obu przypadkach naklady pracy i koszty byly zadziwiajaco duze jak na osiagniete efekty

Jesli powaznie myslisz o takim przedsiewzieciu to proponuje zebys skontaktowal sie z Jarkiem Struczyńskim z Muzeum Archeologicznego w Gdansku, dlugoletnim Kasztelanem Gniewskim i Wielkim Mistrzem Zakon Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie (no przynajmniej raz do roku sprawuje ta zaszczytna funkcje - za kazdym razem do smierci :wink: )

Jak znam nasz kraj to kosztem wiekszym niz sam budulec i dzialka beda wszelakie pozwolenia i projekty. Zeby zaspokoic taki kaprys indywidualnie bedziesz musial byc cholernie bogaty. Lepiej stworzyc jakis projekt zwiazany z promocja dorobku kulturowego, turystyka itp.
Prywatna fanaberia spotka sie z licznymi przeszkodami ze strony wladz lokalnych, niechecia przynajmniej czesci tubylcow itp. Jesli zrobisz z tego przedsiewziecie turystyczno - kuluralne to mozesz sie starac o finansowanie z europejskich funduszy pomocowych zwiazanych z najrozniejszymi zagadnieniami, chocby rozbudowa infrastruktury turystyczne, wymiana mlodzierzy, jakies festiwale czy inne wydarzenia kulturalne. Jesli przedsiewziecie dostarczy w gminie miejsc pracy (stalych i sezonowych) to tez bedziesz mial latwiej. Ciec w walonkach i waciaku i straznik bramy w stroju historycznym to niby to samo ale jednak jest roznica :)

Jednym slowem zbuduj jakas ladna historie do tego zamku i zepchnij jak najwiecej na innych ludzi 8)

Powodzenia
User avatar
in vitro...
Posts: 1957
Joined: Sun Feb 26, 2006 11:11 pm
Location: Lake Bodom

Postby in vitro... » Sun Dec 03, 2006 4:46 pm

ja swój zbuduję na spólę z 3 innymi osobami (4x taniej) i w Norwegii (100x taniej)
cantr się posypał

Return to “Dyskusje niezwiązane z Cantr”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest