Jak sie pisze po "polskiemu" - Gnom radzi

Ogólne pogawędki, ogłoszenia innych serwisów i inne niezwiązane z Cantr tematy.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
marol
Posts: 3728
Joined: Sun Jul 17, 2005 11:45 am
Location: Kraków, PL
Contact:

Postby marol » Mon May 15, 2006 7:33 am

Artur wrote:to w takim razie ja na znak protestó i na złość wszystkim pórystom będę pisał tylko z błendami 8) patżcie o płaczće , jak to mocno w oko kole :twisted:
A ja na złość mamie odmrożę sobie uszy.
User avatar
NiKnight
Posts: 791
Joined: Thu Jun 23, 2005 8:32 pm

Postby NiKnight » Mon May 15, 2006 8:23 am

Artur wrote:to w takim razie ja na znak protestó i na złość wszystkim pórystom będę pisał tylko z błendami 8) patżcie o płaczće , jak to mocno w oko kole


Niektórych bardziej irytuje pisanie tak jak w niektórych blogach (jedenastolatek) :wink: (koffane, jush, zajefajnie, kotequ itd. itd. ).

Tak przy okazji przypomniało mi się jak koleżanka na maturze napisała Rzym: Żym .... normalnie załamać się można :wink:

Ktoś kiedyś powiedział, że polska ortografia nie jest logiczna, jest sporo wyjątków itd. Że bezbłędne pisanie jest nawykiem. Zgodzę się w większości przypadków.... ale takim samym nawykiem jest używanie noża i widelca zamiast rąk...
Ni Ni Ni Ni!
Sasza
Posts: 1535
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:58 am
Location: Wonderland
Contact:

Postby Sasza » Wed Oct 25, 2006 12:55 am

Zalecam zainstalowanie nowego Firefoxa tj. 2.0 :D
Żadnego błędu w pisowni dziś nie popełniłem 8)
Mozilla Firefox 2.0

...mógłby jeszcze składnie sprawdzać :wink:
Najlepsze forum ezoteryczne na świecie.
User avatar
Obcy
Posts: 347
Joined: Sun Apr 02, 2006 9:03 pm
Location: Poland, Zabrze

Postby Obcy » Wed Oct 25, 2006 5:36 am

NiKnight wrote: ale takim samym nawykiem jest używanie noża i
widelca zamiast rąk...


Ehhhh...Coś ostatnio straszne frazesy piszesz...

Życzę wszystkiego najlepszego w jedzeniu rękami np. pieczeni prosto z piekarnika lub kaszy z sosem. Używanie sztućców jest po prostu wygodne...
User avatar
NiKnight
Posts: 791
Joined: Thu Jun 23, 2005 8:32 pm

Postby NiKnight » Wed Oct 25, 2006 9:42 am

Ostatnio? To w maju było :wink:

Zauważ, że wszyscy, którzy są za zmianą ortografii, gramatyki itd. mówią, że jest ona nawykiem, bo nie ma w niej większej logiki (pełno wyjątków). Ale takim samym nawykiem jest np.: jedzenie sałatki widelcem a nie rękami. To, że wygodniej widelcem zgadzam się.... a czy zgadzasz się, że łatwiej czyta się tekst napisany w ten sposób:

"Cantr II jest internetową grą role-playing, w której dużo graczy może grać jeszcze większą ilością postaci, które razem tworzą różne społeczeństwa w całym wirtualnym świecie. Społeczeństwa występują w różnych językach, wszystkie natomiast grupy językowe grają w tym samym wirtualnym świecie."

niż:

"Cantr II jest internetowom grom role-playing, w kturej durzo graczy morze grać jeszcze wienkszom ilościom postaci, kture razem tworzom rużne społeczeństfa w całym wirtóalnym świecie. Społeczeństfa występujom w rużnych jenzykach, wszystkie natomiast grupy jenzykowe grajom w tym samym wirtóalnym świecie."

Który tekst łatwiej się czyta?


Pomijam wszelkiego rodzaju sh, ch (deshch), kofam itd. Ostatnio nawet widziałem słowo: "lowam" : P

Te słowa na szczęście rzadko kiedy wychodzą poza rozmowy dzieci i wpisy na blogach jedenastoletniej Dżesiki, Dżenifer itd. :wink:
Ni Ni Ni Ni!

Return to “Dyskusje niezwiązane z Cantr”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest