Tworcy notatek, które zainteresowaly was w grze...

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

Czy czytasz notatki znalezione przez Twoje postacie?

Tak, wszystkie
65
38%
Staram sie czytac, ale nie mi sie chce
64
37%
Rzadko, cos musi mnie bardzo zainteresowac
40
23%
Nie, nigdy, lub bardzo rzadko
4
2%
 
Total votes: 173
User avatar
Tetro
Posts: 522
Joined: Thu Jun 07, 2007 10:54 am
Location: Baal

Postby Tetro » Thu Mar 20, 2008 9:27 pm

Jest wiele błędów, ale powiem ze mapa wypas. Taka mape nalezy rozwijac i zmieniac to co zle. A nie narzekac!
?
Legalus
Posts: 270
Joined: Sun Feb 19, 2006 10:23 am

Postby Legalus » Thu Mar 20, 2008 9:55 pm

Ja mimo wszystko jestem pod wielkim wrażeniem tej mapy. Naprawdę rewolucjonizuje świat ;P, bo od teraz będzie się na jej podstawie ustalać współrzędne pod sekstans.

Poza tym wspaniale wypromowali Vlotryan, czyniąc je środkiem południków i równoleżników :D
Lepiej spłonąć niż dać się rozwiać przez wiatr...
User avatar
w.w.g.d.w
Posts: 1356
Joined: Sun Oct 02, 2005 4:46 pm

Postby w.w.g.d.w » Fri Mar 21, 2008 3:51 am

Quijo wrote:Mógłby sie Lisan sklonować jak dawnymi czasy robił to Krzyś samobójca i wyrysować mapę drogową całego cantryjskiego świata :D

Lepiej sobie nie żartuj bo ci może bokiem wyjść.Tego fenomenu nie da się powtórzyć. :P
Co prawda widziałem jakieś marne naśladownictwo ale to dla mnie będzie tylko marnym naśladownictwem.
User avatar
Luke
Posts: 410
Joined: Sun Sep 16, 2007 10:05 pm
Location: Wroclaw, Poland

Postby Luke » Fri Mar 21, 2008 6:48 am

Co do map cantryjskich...

Legalus wrote:Ja mimo wszystko jestem pod wielkim wrażeniem tej mapy. Naprawdę rewolucjonizuje świat ;P, bo od teraz będzie się na jej podstawie ustalać współrzędne pod sekstans.
:shock: Legalusie, wybacz, ale na tej akurat mapie siatka nie jest zgodna z żadnymi pomiarami! Ktoś ją sobie chyba namalował, żeby było ładnie. Bo te odległości nie mają nic wspólnego z prawdziwymi. Kto miał naprawdę w ręku sekstant, ten wie.
Obawiam się, że autor nigdy nie pływał po morzach, a już na pewno nie z sekstantem! Myślę, że jako źródło posłużyła mu - o zgrozo - jakaś pewnie mapa Borysa, np. ta chora z "podkładem dla kartografów" (sic!)

Przykro mi, że to mówię, ale to prawda. Mapa Narvego to jedynie obrazek. :(

Quijo wrote:Z map, to mi najbardziej podoba sie mapa drogowa Lisana.
Mapa drogowa Lisana jest rzeczywiście wspaniała. Szacunek za ogromną pracę. Kartograficzną i cantryjską. Ekipa drogowa Lisana to pionierzy cywilizacji i tytani budownictwa drogowego.

Leming wrote:Sir Eric Ryan, Arcadia. 8)
Widziałem. Bardzo ładna. Widziałem też inne podobnie ładne mapy. :D
[*]...
Legalus
Posts: 270
Joined: Sun Feb 19, 2006 10:23 am

Postby Legalus » Fri Mar 21, 2008 6:02 pm

Może fakt. Moje postacie na ogół nie są tak biegłymi żeglarzami. Nie podlega wątpliwościom, że dla osoby, która sekstansu nie używała ta mapa wygląda dobrze, mimo, że całej masy niedociągnięć można się doszukać.
Lepiej spłonąć niż dać się rozwiać przez wiatr...
User avatar
Luke
Posts: 410
Joined: Sun Sep 16, 2007 10:05 pm
Location: Wroclaw, Poland

Postby Luke » Sat Mar 22, 2008 6:04 am

Legalus wrote:Nie podlega wątpliwościom, że dla osoby, która sekstansu nie używała ta mapa wygląda dobrze, mimo, że całej masy niedociągnięć można się doszukać.
:D No całkiem możliwe.
Wygląda dobrze.
A że wygląda inaczej, niż świat naprawdę, że Fic ma inny kształt (ktoś tu już wspominał o tym), że wyspy względem siebie leżą gdzie indziej, zwłaszcza w północnej części świata, że odległości pomiędzy nimi są inne i w innych kierunkach (!) To są "niedociągnięcia"... :D

Pewnie, że wygląda dobrze, jeśli się z niej nie próbuje korzystać w podróży. Ładna jest.

P.S. Moich postaci pływa sześć. Wszystkie wyspy polskiej strefy poznane z wszystkich stron, może poza Aldureą, która znam tylko trochę. Część (zgodnie z ostatnią modą 8)) pływa daleko poza polską strefą. O błędach na mapach wciąż słyszę nawet w grze. Od innych żeglarzy. Na szczęście raz na jakiś czas pojawia sie mapa nowa, jak Lisana. I te nowe są już lepsze. No w końcu dysponujemy już taką rozwiniętą techniką w cantrze! Chyba to do czegoś zobowiązuje maporysowaczy? Niech się starają. :D
[*]...
Legalus
Posts: 270
Joined: Sun Feb 19, 2006 10:23 am

Postby Legalus » Sat Mar 22, 2008 11:59 am

Szkoda, że żadna z moich postaci nie spotkała się z mapą Lisana, a przydałoby się :P Niedociągnięcia są normalne, myślę. Może to przez to, że mapy, na podstawie których było to stworzone zostały zrobione w złej skali? :D

Albo tak, że każda z podstawowych map miała trochę inną skalę i po ich złączeniu wyszło, co wyszło :D
Lepiej spłonąć niż dać się rozwiać przez wiatr...
pipok
Posts: 397
Joined: Tue Oct 31, 2006 6:45 am

Postby pipok » Mon Mar 24, 2008 1:07 pm

Legalus wrote:Szkoda, że żadna z moich postaci nie spotkała się z mapą Lisana, a przydałoby się :P
Nic nadzwyczajnego. Jeśli mapa Narvego Cię urzekła, to mapa Lisana jest zupełnie inna - pewnie będziesz zawiedziony. To mapa tematyczna, silnie ukierunkowana na cele, którym ma służyć.
User avatar
Leming
Posts: 657
Joined: Thu Mar 15, 2007 1:08 pm

Postby Leming » Fri Mar 28, 2008 9:34 am

Notatka nazywa się "1881 COMPAŃIA COLONIZADORA". Bardzo ciekawa. Pod pewnymi względami przewyższa dzieło Xeny. Autor to zapewne nikt, kogo byśmy znali z polskiego forum.
http://www.bookcrossing.com/
User avatar
Luke
Posts: 410
Joined: Sun Sep 16, 2007 10:05 pm
Location: Wroclaw, Poland

Postby Luke » Fri Mar 28, 2008 11:23 am

Leming wrote:Notatka nazywa się "1881 COMPAŃIA COLONIZADORA". Bardzo ciekawa. Pod pewnymi względami przewyższa dzieło Xeny. Autor to zapewne nikt, kogo byśmy znali z polskiego forum.

Widziałem, widziałem, widziałem! :lol:
A nawet powiem więcej: mam. :P 8)
Rewelacyjna(ni). Jeżeli mógłbym wybierać, to Merche. :D
[*]...
User avatar
Leming
Posts: 657
Joined: Thu Mar 15, 2007 1:08 pm

Postby Leming » Fri Mar 28, 2008 11:38 am

Merche? :shock: Ale dlaczego? Na pewno nie Merche.

A tak swoją drogą - następnym razem opiszę tu notatkę, którą moja postać siedząca samotnie w jakiejś osadzie na kompletnym odludziu napisze, wsadzi sobie do tylnej kieszeni spodni, a potem usiądzie i będzie siedzieć. I zobaczycie - dwie godziny później Luke się odezwie, że zna, i że świetna! :wink:
http://www.bookcrossing.com/
User avatar
Luke
Posts: 410
Joined: Sun Sep 16, 2007 10:05 pm
Location: Wroclaw, Poland

Postby Luke » Fri Mar 28, 2008 12:07 pm

Leming wrote:Merche? :shock: Ale dlaczego? Na pewno nie Merche.
Mnie się po prostu podoba. Merche. Bardziej niż inne. Nie może? :P

Leming wrote:a potem usiądzie i będzie siedzieć. I zobaczycie - dwie godziny później Luke się odezwie, że zna, i że świetna! :wink:
Ty Leminga po prostu zazdrościsz moim postaciom wszechstronności w opłynięciu cantroświata. 8)
Czy to moja wina, że podobają nam się te same notatki (jak choćby Arcadia, dzieło pewnego zasłużonego żeglarza-odludka) ?

Compańię Colonizadorę po prostu mam i już. Wisi sobie na statku jak proporczyk na wantach i umila mi widoki. Nie wierzysz, Gryzoniu? Mam podesłać na pw? :P :P :P
[*]...
User avatar
Zamia
Posts: 790
Joined: Tue Jan 09, 2007 9:38 pm

Postby Zamia » Fri Mar 28, 2008 1:17 pm

"1881 COMPAŃIA COLONIZADORA" się posiada. A jakże!
Mnie najbardziej pasuje DURK jak już mam wybierać. :wink:

Ale bardziej podoba mi się notatka
Philamon Sugar from Blojt Forest East (Pok Island)

I oczywiście Arkadia. :mrgreen:
pipok
Posts: 397
Joined: Tue Oct 31, 2006 6:45 am

Postby pipok » Fri Mar 28, 2008 1:40 pm

Zamia wrote:Philamon Sugar from Blojt Forest East (Pok Island)
Ha! *podskakuje* Mam Philamon Sugar from Blojt Forest East visited R* B* on day *. Z pierwszej ręki.
User avatar
Luke
Posts: 410
Joined: Sun Sep 16, 2007 10:05 pm
Location: Wroclaw, Poland

Postby Luke » Fri Mar 28, 2008 11:32 pm

Zamia wrote:Philamon Sugar from Blojt Forest East (Pok Island)
Taaaaak.. Ale ze statkiem obok, czy bez? Bo ja mam obie wersje. 8) :D
[*]...

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest