Jak on/ona mnie wkurza...

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
Aimili
Posts: 17
Joined: Thu Sep 16, 2010 7:32 am

Re: Jak on/ona mnie wkurza...

Postby Aimili » Wed Aug 29, 2018 9:28 am

Rocky wrote:Ostatnio też spotykam się z wtrąceniami do gwiazdek prywatnych odczuć graczy (?) związanych z rozgrywką, typu *ignoruje głupie i złośliwe zaczepki X* albo celowe przekręcenia imion postaci, po tym jak dana postać IC zwracała uwagę, aby przestać. Dziwne praktyki.


Zapewne takie zachowania wynikają z wieku i ilorazu inteligencji gracza.
User avatar
Rocky
Posts: 41
Joined: Tue Mar 20, 2018 11:37 pm

Re: Jak on/ona mnie wkurza...

Postby Rocky » Wed Aug 29, 2018 11:49 am

Dziękuję za ciepłe słowa. Już mi się wydawało, że to jakieś przewrażliwienie, ale na szczęście, chyba nie tylko mnie szlag trafia od tego, jak są odgrywane niektóre postacie dziecięce i zabawy w przesłodzone rodzinki, od których mam ochotę wyłączyć komputer, zaszyć się w jakimś ciemnym miejscu i rozmyślać o katastrofach lotniczych. A przecież można naprawdę fajnie odgrywać postać dziecięcą - wystarczy wspomnieć Fię.

Co do gwiazdkowych komentarzy... *wzdycha ciężko, z pewnym bólem spoglądając w stronę horyzontu* Nad tymi praktykami Bóg już tylko płacze.
Not today, satan.
User avatar
Aimili
Posts: 17
Joined: Thu Sep 16, 2010 7:32 am

Re: Jak on/ona mnie wkurza...

Postby Aimili » Thu Aug 30, 2018 4:46 am

Rocky wrote:Dziękuję za ciepłe słowa. Już mi się wydawało, że to jakieś przewrażliwienie, ale na szczęście, chyba nie tylko mnie szlag trafia od tego, jak są odgrywane niektóre postacie dziecięce i zabawy w przesłodzone rodzinki, od których mam ochotę wyłączyć komputer, zaszyć się w jakimś ciemnym miejscu i rozmyślać o katastrofach lotniczych. A przecież można naprawdę fajnie odgrywać postać dziecięcą - wystarczy wspomnieć Fię.

Co do gwiazdkowych komentarzy... *wzdycha ciężko, z pewnym bólem spoglądając w stronę horyzontu* Nad tymi praktykami Bóg już tylko płacze.


Wierz mi, nie tylko Ciebie szlag trafia, patrząc jak są odgrywane niektóre postaci, nie tylko dziecięce. Właściwe spora część młodych postaci. Ja jestem starym graczem, pamiętam jeszcze postaci z czasów gdy Cantr miał 2 na początku daty i z bólem serca muszę napisać iż większość teraźniejszych budzących się postaci to są marne popłuczyny bez polotu, pomysłu i klasy. Niestety starsi, doświadczeni gracze w większości albo się wykruszyli, albo sobie opuszczają szarpanie się z młodzikami.
User avatar
dropiata
Posts: 22
Joined: Fri May 26, 2017 10:09 am

Re: Jak on/ona mnie wkurza...

Postby dropiata » Fri Aug 31, 2018 10:35 am

No bez przesady :) Przecież to jest symulator społeczeństwa.
Jakie społeczeństwo taka symulacja.

Życzę dobrej zabawy.
User avatar
ukia
Posts: 88
Joined: Wed Jan 17, 2018 9:31 am

Re: Jak on/ona mnie wkurza...

Postby ukia » Fri Aug 31, 2018 10:39 am

dropiata wrote:No bez przesady :) Przecież to jest symulator społeczeństwa.
Jakie społeczeństwo taka symulacja.

Życzę dobrej zabawy.


Nic dodać, nic ująć. :D
Zzzzzz
Posts: 6
Joined: Tue Jul 31, 2018 12:57 am

Re: Jak on/ona mnie wkurza...

Postby Zzzzzz » Fri Aug 31, 2018 6:26 pm

Niestety ten temat zniechęca mnie do gry... głównie dlatego ,że większość uwag z tego wątku tyczy się mojej postaci. Cześć została naprawiona(zdrobnienia), nie widzę tutaj żadnych dobrych rp tutoriali a uczyć się poprzez ciągłą krytykę nie zamierzam, w grze nie dostaję żadnych ooc wskazówek jak poprawić rp aby nie wkurzać innych tylko tutaj anonimowo z wielkim żalem dlatego sobie odpuszczę grę, szkoda nerwów(fajnie przeżywać emocje swojej postaci, nawet negatywne ale takie ooc już mnie nie bawią).  Świadomość ,że kogoś wkurzam w grze a nie chcę nikogo wkurzać i też nie wiem kogo ,żeby chociaż unikać interakcji czy coś w ten deseń, też nie ułatwia mi gry(i tu nie chodzi o celowe wkurzanie ic). A szeptać ciągle nie zamierzam bo to ogranicza interakcję z innymi.  Samej gry nie krytykuje bo jest fajna i można puścić wodze wyobraźni ale za bardzo mi tutaj to popsuło humor na cały dzień :/

No nic... to by było na tyle moich emocjonalnych wypocin...co najważniejsze od jutro jedna wkurzająca postać mniej ;)

PS. Przepraszam postacie z którymi grała moja postać za takie szybkie zakończenie, byliście super, ic grało mi się świetnie a nawet słuchało ;)
User avatar
ukia
Posts: 88
Joined: Wed Jan 17, 2018 9:31 am

Re: Jak on/ona mnie wkurza...

Postby ukia » Fri Aug 31, 2018 6:38 pm

I właśnie taką postawą zielony świat traci graczy, często wartościowych...
Joyous
Posts: 75
Joined: Wed May 03, 2017 10:01 am

Re: Jak on/ona mnie wkurza...

Postby Joyous » Fri Aug 31, 2018 6:53 pm

Jak mnie wkurzają gracze, którzy wszelkie rozumy pozjadali i tylko narzekać i palcem wytykać błędy innych potrafią.
Zielony świat jest wielki i szeroki, bez granic .. chyba, że te granice wyobraźnia na was zakłada.
Spotkałam w tym świecie kilka dziecięcych postaci i jakoś nie raziła mnie ich dziecinność.
Spotkałam wielu "starych" graczy co to pamiętają początki świata i okropnie raziła mnie ich senność
I doprawdy nie rozumiem dlaczego, którykolwiek z graczy przypisuje sobie monopol na to jak wolno w gwiazdkach pisać
User avatar
ukia
Posts: 88
Joined: Wed Jan 17, 2018 9:31 am

Re: Jak on/ona mnie wkurza...

Postby ukia » Fri Aug 31, 2018 8:50 pm

Joyous wrote:Jak mnie wkurzają gracze, którzy wszelkie rozumy pozjadali i tylko narzekać i palcem wytykać błędy innych potrafią.
Zielony świat jest wielki i szeroki, bez granic .. chyba, że te granice wyobraźnia na was zakłada.
Spotkałam w tym świecie kilka dziecięcych postaci i jakoś nie raziła mnie ich dziecinność.
Spotkałam wielu "starych" graczy co to pamiętają początki świata i okropnie raziła mnie ich senność
I doprawdy nie rozumiem dlaczego, którykolwiek z graczy przypisuje sobie monopol na to jak wolno w gwiazdkach pisać


Długi staż w Cantr jeszcze nikogo nie upoważnia do wygłaszania aż tak krytycznych opinii. Można robić coś długo, a niekoniecznie dobrze. Wszyscy się uczą całe życie i tak jest również w zielonym świecie. Zawsze można takiego gracza upomnieć, podpowiedzieć coś poprzez szept OOC. Na koniec chciałam pozdrowić wszystkich pieniaczy :P

P.S.
Świadomie podwiesiłam się pod post @Joyous, by nadać siłę wypowiedzi.
User avatar
Marian10
Posts: 100
Joined: Tue Apr 23, 2013 12:34 pm

Re: Jak on/ona mnie wkurza...

Postby Marian10 » Fri Aug 31, 2018 10:53 pm

Moje odgrywanie jest najmojsze a

"OOC: Jak ci się nie podoba, to nie graj. Ta gra nie szuka więcej graczy."


xD

A na poważnie to nie bądź miękka faja Zzzzzz, graj dalej, bo im nas więcej tym lepiej. Jak mi się coś nie podoba to krytykuję tę rzecz, moje prawo. Skąd druga osoba ma o tym wiedzieć póki jej nie powiem lol, po to dyskutujemy w tym temacie. Twoje prawo natomiast jest takie, że niekoniecznie musisz się do naszych OPINII stosować. Bo to tylko opinie, rób sobie z nimi co chcesz i odgrywaj jak chcesz.

Odpowiednio użyte zdrabnianie jak najbardziej może podkreślać np. wspomniany przez Ciebie wzrost postaci również w narracji, nie do końca rozumiem tutaj obiekcje Rocky'ego i gali. Zdrobnienia są potrzebne, dodają językowi wyrazu a bywa, że i wdzięku. Ale kiedy te wszystkie rączki, nóżki, oczka, buteleczki, szafeczki i pieniążki stają się wszechobecne to rzeczywiście, może człowieczka najść ochotka na rzyganko.

Czyli jak zwykle prawda leży pośrodku, znaj proporcje mocium panie.
User avatar
Lotus
Posts: 3
Joined: Thu Jan 25, 2018 11:00 pm

Re: Jak on/ona mnie wkurza...

Postby Lotus » Sat Sep 01, 2018 12:32 am

Na "rzyganko" to zbiera mi się, gdy kolejny raz zaglądając do gry głównie opartej na słowie pisanym, wciąż dostrzegam te same postacie walące ohydne byki albo przekręcające swoje słowa tak nagminnie, jakby przeczytanie własnej wypowiedzi przed wysłaniem sprawiało graczom realny ból. Niechlujstwo wysyłanego tekstu również podłączyłabym pod to. Vlotryan patrząc przez ten pryzmat, jest czymś w rodzaju centrum ludzi mających kompletnie gdzieś odczucia innych odnośnie do czytania ich wypocin. Niestety nie da się filtrować wypowiedzi poszczególnych osób, dlatego uprzejmie proszę, Arnoldy, Kalamy, Sallie itp. opamiętajcie się.
User avatar
Felixis
Posts: 437
Joined: Sun Aug 10, 2014 1:40 pm
Location: Londyn

Re: Jak on/ona mnie wkurza...

Postby Felixis » Sat Sep 01, 2018 1:56 am

Mi się zdarza źle coś napisać, ale zwykle jest to spowodowane pośpiechem, bo zaraz zaczynam zmianę, albo kończy się przerwa w robocie, a wypada dokończyć wątek lub myśl. Do tego na telefonie mniej wygodnie się pisze.
"Prędzej czy później dopadnie nas rzeczywistość"
User avatar
Rocky
Posts: 41
Joined: Tue Mar 20, 2018 11:37 pm

Re: Jak on/ona mnie wkurza...

Postby Rocky » Sat Sep 01, 2018 12:53 pm

O kurczę, ale się zrobił dramat. Jak nazwa tematu wskazuje - każdy pisze, co go wkurza. Można się nadąsać i obrazić, bo postać nie wzbudziła zachwytu, no cóż. Problem jest taki, że postać zachwytu wzbudzać nie musi. Jeśli ktoś nie jest w stanie unieść tego, że są gracze, których postać X denerwuje i robią z tego tytułu dramatyczne pożegnanie to nie bardzo wiem, co właściwie powiedzieć. Zawsze mi się wydawało, że gra się dla siebie i własnej przyjemności, a nie dla innych i ich pochwał.

Jedni lubią odgrywanie rodzinek, innych to drażni. Życie.

A niedbałość językowa też męczy. A zwłaszcza nagminna nieumiejętność stosowania wielokropka. Wielokropek to trzy kropki. Nie dwie. Nie piętnaście. Pozdrawiam.
Not today, satan.
User avatar
ukia
Posts: 88
Joined: Wed Jan 17, 2018 9:31 am

Re: Jak on/ona mnie wkurza...

Postby ukia » Sat Sep 01, 2018 12:58 pm

Rocky wrote:Wielokropek to trzy kropki. Nie dwie. Nie piętnaście. Pozdrawiam.


Ostatnio standardem niestety stały się cztery, a to faktycznie razi... :wink:
User avatar
gala
Posts: 493
Joined: Sat Jan 24, 2015 7:21 pm

Re: Jak on/ona mnie wkurza...

Postby gala » Sun Sep 02, 2018 12:02 am

Felixis wrote:Mi się zdarza źle coś napisać, ale zwykle jest to spowodowane pośpiechem, bo zaraz zaczynam zmianę, albo kończy się przerwa w robocie, a wypada dokończyć wątek lub myśl. Do tego na telefonie mniej wygodnie się pisze.


To jest coś całkiem innego niż zobaczenie czegoś takiego: "ja chsclbm iscc tAM....". Bo tak niektórzy piszą.

Image

Cztery kropki? Amatorka. :D
Alutka wrote:Zielony świat jest opanowany przez śpiące Smaugi, które budzą się tylko i wyłącznie wtedy, gdy ktoś chce się zainteresować ich skarbami.


https://www.reddit.com/r/Cantr/

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest