Czy jestes za wklejaniem logow do notatek?

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

Czy jestes za wklejaniem logow do notatek?

Nigdy!!
21
27%
Po przerobieniu
42
54%
Jestem za
13
17%
Tylko logi!!
2
3%
 
Total votes: 78
User avatar
Agent 0007
Posts: 1028
Joined: Fri Jan 06, 2006 11:36 pm
Location: Darudzystan

Postby Agent 0007 » Fri Jul 21, 2006 7:15 am

Czyli uwazasz Wojd, ze gdy kilka osob powie Ci, ze Polska Armia wkroczy jutro na Bialorus, ze to prawda? Tak nalezaloby rozumiec te wypowiuedz. Cantryjczyk nie uzywajac ooc przez gracza takze cos w co nie wierzy moze uznac za klamstwo, a nie jak Ty to napisales "MUSI" uwierzyc, bo to jakis absurd jest. Kompletny. Bez sensu. Moga mi pokazac audycje z tym przemowieniem, to tak jak logi, moze byc ta audycja zafalszowana, choc nie musi. Ale jest nadal taka mozliwosc. I moge w to wierzyc ze jest sfalszowana. A nawet jak jest prawdziwa moge myslec, ze to wypowiedz wyrwana z kontekstu.

Jak ktos nie potrafi przekonac slowami to wtedy daje po prostu logi, ktore same w sobie sa cholernie ooc. Bo w koncu cantryjczyk skad moze wiedziec dokladna godzine, jak nie ma zegarka? Albo pamietac dokladnie co do slowa czyjas wypowiedz i przytaczac ja w golej formie bez nawet lekkiego uzasadnienia tego logu: XXX powiedzial, ze przeciez..... cos tam cos tam, wiec ja.... Proste, prawda? Ale graczom sie nie chce.
User avatar
Forien
Posts: 401
Joined: Thu Jul 20, 2006 4:07 pm
Location: Poznan (Poland)
Contact:

Postby Forien » Fri Jul 21, 2006 7:32 am

nie chce widziec logow nawet po przerobieniu! Co innego, jesli ta sama tresc bedzie opisana przez gracza od nowa tak, jakby to posał Cantryjczyk. A co do wypowiedzi to zależy, czy była dawno, czy dopiero co ją usłyszał.

A wklejaniu logów mówimy: NIE
Image
"Opinia publiczna powinna być zaalarmowana swoim nieistnieniem." (Lec)
User avatar
Agent 0007
Posts: 1028
Joined: Fri Jan 06, 2006 11:36 pm
Location: Darudzystan

Postby Agent 0007 » Fri Jul 21, 2006 8:07 am

Milo powitac na forum kolejnego przeciwnika logow! :D

Widze, ze cantryjczycy powoli madrzeja wraz z naplywem swiezej krwi. ;)
User avatar
WojD
Posts: 1968
Joined: Mon Oct 31, 2005 6:14 am
Location: PL
Contact:

Postby WojD » Fri Jul 21, 2006 8:37 am

Nie uważam, by wklejanie surowych logów było ładne czy słuszne. Po prostu razi ze względów estetycznych. Jednak Cantrianie (chyba ta wersja jest bardziej odpowiednia ze względu na zawłaszczenie słowa Cantryjczyk przez pewnego, hmm, człowieka) są istotami nieco odmiennymi od ludzi... Dysponują doskonałą pamięcią (choć niektórym nie chce się pamiętać); mają idealne wyczucie czasu (choć rzeczywiście nie mają zegarków); ważą po 60 kilo każdy(a) i mogą unieść 15kg i ani grama wiecej...

Ze względu na tę pamięć i estetykę prezentacji między innymi powstał oczyszczacz logów - http://www.cantr.pl/cantr_sort.php - aby ci, którym się nie chce robić tego ręcznie mogli w stosunkowo łatwy sposób logi przeczyścić, ułożyć w kolejności chronologicznej, usunąć zbędne elementy i wreszcie opublikować.

W Cantr nie ma kamer, mikrofonów, magnetowidów ni magnetofonów - notatki z logami są jedyną metoda stosunkowo obiektywnej prezentacji historii. Zaś historia oraz jej pamięć jest podstawowym mechanizmem kształtowania społeczeństw. Cantr jest symulatorem społecznym - tak więc tworzenie zapisów historycznych jest jednym z podstawowych elementów gry.

Chwała tym, którym chce się pisać kroniki własnymi słowami. Ba! Chwała jeszcze większa tym, którzy bawią się i upiększają kroniki niestworzonymi wydarzeniami czy opisami - to ubarwia świat a fantazja jest wskazana ;) Nie każdy jednak ma na to czas i wobraźnię - poza tym czasem pojawia się potrzeba jednoznacznego (relatywnie) opisania wydarzeń - i wtedy mimo wszystko ładnie opracowane logi są niezastąpione...
==============
User avatar
Forien
Posts: 401
Joined: Thu Jul 20, 2006 4:07 pm
Location: Poznan (Poland)
Contact:

Postby Forien » Fri Jul 21, 2006 8:52 am

WojD wrote:Chwała tym, którym chce się pisać kroniki własnymi słowami. Ba! Chwała jeszcze większa tym, którzy bawią się i upiększają kroniki niestworzonymi wydarzeniami czy opisami - to ubarwia świat a fantazja jest wskazana ;) Nie każdy jednak ma na to czas i wobraźnię - poza tym czasem pojawia się potrzeba jednoznacznego (relatywnie) opisania wydarzeń - i wtedy mimo wszystko ładnie opracowane logi są niezastąpione...


takich osób jest dużo, tylko niekoniecznie musza one to robic, albo nie maja materiałów... ja u każdej postaci prowadzę dziennik, w któym zapisuję wszystkie wydarzenia ważne z punktu widzenia postaci.
Image

"Opinia publiczna powinna być zaalarmowana swoim nieistnieniem." (Lec)
User avatar
Agent 0007
Posts: 1028
Joined: Fri Jan 06, 2006 11:36 pm
Location: Darudzystan

Postby Agent 0007 » Fri Jul 21, 2006 9:05 am

CZy w rzeczywistosci naszej masz cos takiego jak logi? Nie rozmawiamy o cantryjskiej logice tylko o lenistwie graczy. Niech nie pisza nic w takim wypadku. Czasami chce sie cos udokumentowac, ale jesli sie nie umie za to zabrac bez logow to lepiej nie zasmiecac Cantr logowymi notatkami. A w naszej rzeczywistosci nie ma obiektywnej wersji, jesli nie zauwazyles? Czy nadal wierzysz w bajeczke, ze media sa obiektywne? Zawsze jest nieobiektywny komentarz i tak wlasnie z historia w cantr powinno byc. Juz teraz bardzo mi sie podoba sprawa Bearwood jak Vlotryanczycy i Vlyryanczycy i Los Liberos patrza na to w zupelnie inny sposob. Kolejnym przykladem jest od niedawna sprawa wardzinska, gdzie kilku, czy jeden czlowiek opowiadaja historie od nowa, czy tez falszuja ja... a moze obie strony ja falszuja? Zachowam obiektywnosc. I tak powinno byc. Rzeczywistosc? Stosunki polsko - rosyjskie.
User avatar
Forien
Posts: 401
Joined: Thu Jul 20, 2006 4:07 pm
Location: Poznan (Poland)
Contact:

Postby Forien » Fri Jul 21, 2006 9:15 am

ja jestem zwolennikiem tworzenia nowych historii. Dlatego zamierzam doprowadzic do tego, iz jedna postac skolonizuje nieznane, a reszta umrze z glodu xD

i tamta bede gral, odkrywal, spisywal... i moze kiedys umieszcza ją w podręcznikach
Image

"Opinia publiczna powinna być zaalarmowana swoim nieistnieniem." (Lec)
User avatar
Cantryjczyk
Posts: 1610
Joined: Fri Sep 09, 2005 9:52 am
Location: Poland

Postby Cantryjczyk » Fri Jul 21, 2006 9:45 am

WojD wrote:Oczywiście zawsze można (choć bardzo to dziecinne) poskarżyć się do PD w obronie 'prawdy' lub 'fałszu' - wtedy czynniki wyższe zareagują i wybiorą bliższą im wersję.


Wojdzie, rozwin prosze ta mysl. Nie jest ona dla mnie zrozumiala, a ja nie chce odnosic sie do swoich domyslow tego co chciales zakomunikowac.
Każdy ma swój punkt widzenia, ale nie każdy z niego coś widzi.
User avatar
WojD
Posts: 1968
Joined: Mon Oct 31, 2005 6:14 am
Location: PL
Contact:

Postby WojD » Fri Jul 21, 2006 10:13 am

Uderz w stół, a nożyce się odezwą... Nie wiem czemu odnosisz to stwierdzenie do siebie - nie zrobiłeś chyba nic tak dziecinnego? Poza tym czy sądzisz, że byłbym tak odważny, by zarzucać coś takiego członkowi załogi? ;)


Raist - Przegioles. Juz wiecej nie bede upominal, ani sie cackal. Pora zaczac dzialac.

EDIT: Jakim prawem wycinasz coś, co w istotny sposób dotyczy dyskusji tylko dlatego, że Cantryjczyk wypłakuje Ci się w ramię.
Last edited by WojD on Sat Jul 22, 2006 1:39 pm, edited 2 times in total.
==============
User avatar
Cantryjczyk
Posts: 1610
Joined: Fri Sep 09, 2005 9:52 am
Location: Poland

Postby Cantryjczyk » Fri Jul 21, 2006 10:18 am

WojD wrote:Uderz w stół, a nożyce się odezwą... Nie wiem czemu odnosisz to stwierdzenie do siebie - nie zrobiłeś chyba nic tak dziecinnego? Poza tym czy sądzisz, że byłbym tak odważny, by zarzucać coś takiego członkowi załogi? ;)


Nie wyrazilem swojego osadu, ani nie odnioslem nic do siebie. Nie widze tez zadnego powodu dla ktorego ktos moglby tak pomyslec. Poprosilem tylko o to, bys rozwinal swoja mysl, ktora nie jest dla mnie jasna, a dotyczy PD. Czy moglbys to zrobic?
Każdy ma swój punkt widzenia, ale nie każdy z niego coś widzi.
User avatar
Agent 0007
Posts: 1028
Joined: Fri Jan 06, 2006 11:36 pm
Location: Darudzystan

Postby Agent 0007 » Fri Jul 21, 2006 10:25 am

Pokloccie sie moi drodzy i wyjasniajcie sobie na pmach... to powazny teamt ;)

A jakie jest oficjalne stanowisko pd w ogole w tej sprawie? Logi dozwolone. Dobrze pamietam. *wzdycha* Czyli nie stawianie na pisanie historii, ale na bezmyslne przeniesienie. Chociaz korzystanie z oczyszczacza powinno byc obowiazkowe.
User avatar
Chatette
Posts: 719
Joined: Fri Feb 10, 2006 9:50 pm

Postby Chatette » Fri Jul 21, 2006 10:36 am

A ja was zaraz zamkne i tyle :D
Domoooowe przedszkole...wszystkie dzieci kooooochaaaa...
Prywatne porachunki prosze zalatwiac na gruncie prywatnym. Howgh.
Badania opinii publicznej opierają się na fałszywej przesłance, że publiczność posiada opinię.
User avatar
WojD
Posts: 1968
Joined: Mon Oct 31, 2005 6:14 am
Location: PL
Contact:

Postby WojD » Fri Jul 21, 2006 10:43 am

Cantryjczyk wrote:Poprosilem tylko o to, bys rozwinal swoja mysl, ktora nie jest dla mnie jasna, a dotyczy PD. Czy moglbys to zrobic?


To chyba jest oczywiste - po gruntownej i obiektywnej analizie sytuacji, na podstawie bieżących i archiwalnych logów oraz przesłuchaniu zamieszanych graczy, PD podejmuje jednoznaczną decyzję w oparciu o sumienie, wiedzę i dobrą wolę. Co tu jest do wyjaśniania? Czyżby z Twoich doświadczeń wynikało coś innego? Gdy byłem w PD tak właśnie robiliśmy.
==============
User avatar
Cantryjczyk
Posts: 1610
Joined: Fri Sep 09, 2005 9:52 am
Location: Poland

Postby Cantryjczyk » Fri Jul 21, 2006 12:06 pm

Zgadza sie Wojdzie, tak postepuje PD, w sprawie Naruszen Naczelnej Zasady przez graczy. Co to ma wspolnego z tematem? O ile wiem rozmowa dotyczy tworzenia notatek przez POSTACIE w grze dotyczace wydarzen W GRZE. Pozniej rozmowa sie przerodzila w dyskusje o tym czy relacje postaci w grze sa obiektywne, jak sie do tego maja logi, oraz czy postacie moga wierzyc innym postaciom oraz logom w notatkach. Co ma z tym wsoplnego PD?

Jesli postacie w grze klamia, nie jest tak jak mozna by zrozumiec z Twojej wypowiedzi, ze aby poznac fabularna prawde wystarczy sie zglosic do PD, a oni rozsadza ktora postac w grze ma racje a ktora nie.

PD w zaden sposob nie powinno ingerowac w fabule, nie moze rozsadzac sporow miedzy postaciami w grze, ani dostarczac graczom lub postaciom informacji ktorych znac nie powinny. Ingerencja w fabule PD jest niezwykle rzadka, i tylko wtedy gdy to jedyny sposob na powstrzymanie powaznych Naruszen Naczelnej Zasady.

Jesli uwazasz ze PD dziala niezgodznie ze swoimi zalozeniami, proponuje to zglosic odpowiednim ludziom. W zadnym razie PD nie jest autorytetem dla POSTACI w grze i nie moze na nie wplywac. Players Departament jak sama nazwa wskazuje zajmuje sie graczami.
Każdy ma swój punkt widzenia, ale nie każdy z niego coś widzi.
User avatar
Chatette
Posts: 719
Joined: Fri Feb 10, 2006 9:50 pm

Postby Chatette » Fri Jul 21, 2006 12:09 pm

Cantryjczyk wrote:Zgadza sie Wojdzie, tak postepuje PD, w sprawie Naruszen Naczelnej Zasady przez graczy.

Zrobie offtopa.Ale musze. Naczelne to taki rzad ssakow, a Zasada jest Najwazniejsza :D
Badania opinii publicznej opierają się na fałszywej przesłance, że publiczność posiada opinię.

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest