Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
Mars
Posts: 852
Joined: Sat Apr 28, 2007 2:44 pm
Location: Poland

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby Mars » Fri Aug 26, 2016 7:27 pm

Co z tego, jeśli do sprawy jedzenia dochodzi jeszcze długie naprawianie np. topora czy innej rzeczy. Jak sie ma samochód to można naprawiać podczas jazdy. A jak się idzie pieszo przez pustkowia, z rozpadającą się "co chwilę" tarczą czy toporem albo innym mieczem? To trzeba siedzieć w miejscu i albo wędzić lub solić mięso, albo zaraz za chwilę przez 10-15 dni naprawiać topór. I tak w koło Macieju. Jest trudniej, i wcale nie jest przez to i nie będzie lepiej.

Ktoś zaraz powie, że jak postać ma tarczę i topór, to zaraz bogata i taki burżuj to sobie poradzi albo może na swój los zasługuje... no ja tam nie wiem, może niektórzy lubią sobie wszystko utrudniać. Mają prawo. Ale na grę jako całość ten kierunek dobrze nie wpłynie. Wcześniej też wcale nie było przesadnie łatwo. Poczekamy zobaczymy, ale na razie jest byle jak i skutki chyba są powoli widoczne (tzn. miało być więcej odgrywania w stałych osadach, a raczej tego nie widać, wręcz coraz mniej ale słychać...).
dekalina
Posts: 925
Joined: Tue May 20, 2014 2:18 pm

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby dekalina » Fri Aug 26, 2016 7:52 pm

Jeśli dobrze kojarzę, to jednym z powodów do narzekań przed zmianą było to, że dawniej "utrudnienia" w grze wymuszały współpracę między postaciami, a tym samym nawiązywanie i utrzymywanie kontaktów, dzięki czemu dawniej powstawały ciekawe głębokie osobowości i historie, których przy obecnej samowystarczalności mamy znacznie mniej.
W realnym świecie nomadowie dobierali się w gromady lub plemiona, żeby dzielić się obowiązkami. Ale dobranie sobie w cantr chociaż jednego towarzysza (jedna osoba gotuje, druga naprawia) jest niewyobrażalnym utrudnieniem. Oprócz klikania "podążaj tą drogą" trzeba się jeszcze czasem odezwać :roll:
User avatar
rd1988
Posts: 309
Joined: Sun Mar 15, 2015 6:16 pm
Location: Piękne miasto smogu, korków, dziurawych ulic i kiboli.

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby rd1988 » Sat Aug 27, 2016 1:07 am

Mars wrote:Co z tego, jeśli do sprawy jedzenia dochodzi jeszcze długie naprawianie np. topora czy innej rzeczy. Jak sie ma samochód to można naprawiać podczas jazdy. A jak się idzie pieszo przez pustkowia, z rozpadającą się "co chwilę" tarczą czy toporem albo innym mieczem? To trzeba siedzieć w miejscu i albo wędzić lub solić mięso, albo zaraz za chwilę przez 10-15 dni naprawiać topór. I tak w koło Macieju. Jest trudniej, i wcale nie jest przez to i nie będzie lepiej.


Jest znacznie trudniej ale nie zabawniej. A trudność powinna iść w parze z zabawą inaczej gra zamienia się w żmudną mękę.
Naprawa, przyrządzanie jedzenia i tym podobne rzeczy nie powinny budzić u gracza frustracji - jeżeli tak jest to system jest do bani i wymaga przebalansowania.

Prywatnie myślę że zamiast utrudniać ją jeszcze bardziej, powinniśmy skupić się na rozwijaniu skostniałej, 10 letniej mechaniki. Kiedy walka zostanie przebudowana? :(

dekalina wrote:Oprócz klikania "podążaj tą drogą" trzeba się jeszcze czasem odezwać :roll:


Zmuszenie do powiedzenia czegoś więcej niż "Cześć" trzeci dzień z rzędu to już przedsięwzięcie wymagające większych nakładów logistycznych.
:twisted:
dekalina
Posts: 925
Joined: Tue May 20, 2014 2:18 pm

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby dekalina » Sat Aug 27, 2016 11:19 am

Wyraźnie dotarliśmy do momentu, w którym albo poprawimy grę na korzyść postaci tworzących grupy, albo na korzyść samotnych podróżników. I tak, będę się upierać, że ma znaczenie, kto proponuje zmianę. Bo jeśli dostosujemy grę pod gust osób, które i tak planują odejść (ze względów nie związanych z grą), wbrew osobą, które mają czas grać, to stracimy jednych i drugich.
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby Greek » Sat Aug 27, 2016 9:06 pm

rd1988 wrote:Prywatnie myślę że zamiast utrudniać ją jeszcze bardziej, powinniśmy skupić się na rozwijaniu skostniałej, 10 letniej mechaniki. Kiedy walka zostanie przebudowana? :(

Jeśli tak uważasz to do roboty :)
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
User avatar
rd1988
Posts: 309
Joined: Sun Mar 15, 2015 6:16 pm
Location: Piękne miasto smogu, korków, dziurawych ulic i kiboli.

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby rd1988 » Sat Sep 03, 2016 12:46 pm

Niestety operuję w sektorze ASP.NET/MVC5 C#/MVVM :D
Chyba że cantr stoi na jakimś frameworku np. Symfony.

A jeżeli chodzi o sam design, to pewnie gracze zjedliby mnie za kontrast zmian.
:twisted:
CzterySilnia
Posts: 188
Joined: Sat Aug 03, 2013 6:21 pm

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby CzterySilnia » Sat Sep 03, 2016 2:03 pm

Sam postulowałem o zmiany w designie, pokazywałem nawet powstający prototyp. Kwestia tego, czy jest jakakolwiek szansa ruszyć aktualny design w kontekście woli adminów...
User avatar
gala
Posts: 493
Joined: Sat Jan 24, 2015 7:21 pm

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby gala » Sun Sep 04, 2016 9:47 pm

rd1988 wrote:Niestety operuję w sektorze ASP.NET/MVC5 C#/MVVM :D
Chyba że cantr stoi na jakimś frameworku np. Symfony.
A jeżeli chodzi o sam design, to pewnie gracze zjedliby mnie za kontrast zmian.

Z tego co wiem to C jest napisany w PHP z bazą MySQL. Biorąc pod uwagę jego przeszłość nie spodziewałbym się tam żadnego konkretnego frameworka.

Greek wrote:
rd1988 wrote:Prywatnie myślę że zamiast utrudniać ją jeszcze bardziej, powinniśmy skupić się na rozwijaniu skostniałej, 10 letniej mechaniki. Kiedy walka zostanie przebudowana? :(

Jeśli tak uważasz to do roboty :)

Chętnie. Wrzućcie kod na GitHub/GitLab, zrobię forka i odeślę zmiany. Jak się spodoba - zrobicie merge. A... zaraz, Cantr nie chce być open-source. Well...
Alutka wrote:Zielony świat jest opanowany przez śpiące Smaugi, które budzą się tylko i wyłącznie wtedy, gdy ktoś chce się zainteresować ich skarbami.


https://www.reddit.com/r/Cantr/
User avatar
rd1988
Posts: 309
Joined: Sun Mar 15, 2015 6:16 pm
Location: Piękne miasto smogu, korków, dziurawych ulic i kiboli.

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby rd1988 » Tue Sep 06, 2016 1:37 am

gala wrote:Z tego co wiem to C jest napisany w PHP z bazą MySQL. Biorąc pod uwagę jego przeszłość nie spodziewałbym się tam żadnego konkretnego frameworka.


Image
:twisted:
User avatar
gala
Posts: 493
Joined: Sat Jan 24, 2015 7:21 pm

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby gala » Tue Sep 06, 2016 8:45 am

rd1988 wrote:
gala wrote:Z tego co wiem to C jest napisany w PHP z bazą MySQL. Biorąc pod uwagę jego przeszłość nie spodziewałbym się tam żadnego konkretnego frameworka.


Image

PHP współcześnie nie jest już takie złe. Z tym, że Hack albo PHP7 bym się tam nie spodziewał. :D
Alutka wrote:Zielony świat jest opanowany przez śpiące Smaugi, które budzą się tylko i wyłącznie wtedy, gdy ktoś chce się zainteresować ich skarbami.


https://www.reddit.com/r/Cantr/
CzterySilnia
Posts: 188
Joined: Sat Aug 03, 2013 6:21 pm

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby CzterySilnia » Wed Sep 07, 2016 6:16 pm

gala wrote:
rd1988 wrote:Niestety operuję w sektorze ASP.NET/MVC5 C#/MVVM :D
Chyba że cantr stoi na jakimś frameworku np. Symfony.
A jeżeli chodzi o sam design, to pewnie gracze zjedliby mnie za kontrast zmian.

Z tego co wiem to C jest napisany w PHP z bazą MySQL. Biorąc pod uwagę jego przeszłość nie spodziewałbym się tam żadnego konkretnego frameworka.

Greek wrote:
rd1988 wrote:Prywatnie myślę że zamiast utrudniać ją jeszcze bardziej, powinniśmy skupić się na rozwijaniu skostniałej, 10 letniej mechaniki. Kiedy walka zostanie przebudowana? :(

Jeśli tak uważasz to do roboty :)

Chętnie. Wrzućcie kod na GitHub/GitLab, zrobię forka i odeślę zmiany. Jak się spodoba - zrobicie merge. A... zaraz, Cantr nie chce być open-source. Well...


Ja bym mógł przysiąść nad designem :)
User avatar
Koralat
Posts: 268
Joined: Thu Jul 10, 2008 12:14 pm

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby Koralat » Tue Dec 06, 2016 1:14 pm

Pytanie: od kiedy mleko nie zaspokaja głodu?

Całkiem możliwe, że przegapiłam jakiś komunikat. Nie śledzę zmian (ostatnio) zbyt aktywnie... :roll:
There's a light at each end of this tunnel,
You shout 'cause you're just as far in as you'll ever be out
And these mistakes you've made, you'll just make them again
If you only try turning around.
User avatar
gala
Posts: 493
Joined: Sat Jan 24, 2015 7:21 pm

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby gala » Tue Dec 06, 2016 8:20 pm

A nie od zawsze? Całe życie myślałem, że mleko da się zjeść ale głodu nie zaspokaja.
Alutka wrote:Zielony świat jest opanowany przez śpiące Smaugi, które budzą się tylko i wyłącznie wtedy, gdy ktoś chce się zainteresować ich skarbami.


https://www.reddit.com/r/Cantr/
User avatar
Koralat
Posts: 268
Joined: Thu Jul 10, 2008 12:14 pm

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby Koralat » Wed Dec 07, 2016 4:00 pm

Nie chce mi się odkopywać logów, ale pamiętam, że parę razy zdarzyło się moim postaciom "zjeść" mleko, bo tylko ono zostało w inwentarzu...
There's a light at each end of this tunnel,

You shout 'cause you're just as far in as you'll ever be out

And these mistakes you've made, you'll just make them again

If you only try turning around.
dekalina
Posts: 925
Joined: Tue May 20, 2014 2:18 pm

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby dekalina » Wed Dec 07, 2016 4:26 pm

Moja latami żyła na mleku. 50 gramów na dzień, jeśli dobrze pamiętam.

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest