Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
Berya
Posts: 169
Joined: Tue Apr 23, 2013 3:13 am

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby Berya » Fri Mar 24, 2017 11:14 am

Tak! Jestem zachwycona.

W końcu nie będzie może więcej takich sytuacji, że ktoś wchodzi do wnętrza budynku z dworu i nie ma pojęcia, czy na dworze pada.
Naprawdę wspaniałe są. Śliczne i czytelne, w dobrym miejscu i w ogóle świetne.
User avatar
saguarooo
Posts: 191
Joined: Sun Feb 15, 2009 6:02 pm
Location: Gliwice

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby saguarooo » Fri Mar 24, 2017 12:26 pm

Nawet w budynkach nie trzeba być. Jak trzeba było wejść w "Miejsce", żeby obczaić pogodę, to nigdy mi się nie chciało sprawdzać pogody i ewentualnie reagowałem na odgrywanie innych - tym bardziej, że dla każdego ludka pogoda inna. Teraz cały czas się ma przed oczami przypominajkę, że np. teraz zima jest i nie warto pływać, bo piździ.
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby Greek » Fri Mar 24, 2017 1:31 pm

kbr wrote:Właśnie nie, to by było za proste :D Wyrzuca samo z siebie.

edit: nope, z listy postaci też wyrzuca ;f

Może się tak dziać w sytuacji gdy nie wykonuje się żadnych akcji poza słuchaniem zdarzeń. W sumie mogę powiększyć czas przez jaki pozostaje się zalogowanym w grze.

Ikonki w darmowym zbiorze znalazła zot, ja je trochę przerobiłem żeby dostosować do stylu gry. Przy okazji informuję o połączeniu pogody "bezchmurnie" z pogodą "słonecznie", bo ciężko powiedzieć czym to się różni, więc nie dało się znaleźć ładnej ikonki.
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
User avatar
witia1
Posts: 576
Joined: Fri Dec 14, 2007 2:19 pm
Location: Jelcz-Laskowice

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby witia1 » Fri Mar 24, 2017 2:34 pm

Może wtedy występuje noc w Cantrze, bezchmurnie ale nie słonecznie :)
Rest In Pieces.
User avatar
gala
Posts: 493
Joined: Sat Jan 24, 2015 7:21 pm

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby gala » Fri Mar 24, 2017 6:35 pm

Jeszcze tylko podobna ikona dla pory cantrowego dnia i będzie cudownie.

@edit: I powiadomienia (Notification API) dla nowych zdarzeń (podpięte pod WebSockety, które aktualnie obsługują zdarzenia i listę postaci).
Alutka wrote:Zielony świat jest opanowany przez śpiące Smaugi, które budzą się tylko i wyłącznie wtedy, gdy ktoś chce się zainteresować ich skarbami.


https://www.reddit.com/r/Cantr/
User avatar
Berya
Posts: 169
Joined: Tue Apr 23, 2013 3:13 am

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby Berya » Fri Mar 24, 2017 6:52 pm

gala wrote:Jeszcze tylko podobna ikona dla pory cantrowego dnia i będzie cudownie.


Nie popieram. Każda strefa czasowa ma inną. Nie chcę być zmuszona odgrywać nocy w dzień i dnia w nocy. Proszę, nie.
User avatar
witia1
Posts: 576
Joined: Fri Dec 14, 2007 2:19 pm
Location: Jelcz-Laskowice

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby witia1 » Fri Mar 24, 2017 8:35 pm

Wolę wersję w której Cantr nie ma dni/nocy. To jest zwyczajnie wygodniejsze i sam fakt istnienia dni i nocy niczego by właściwie nie zmieniał.
Nie ma "biologicznych" mechanizmów sprawiających, że o jakiś porach mieszkańcy zielonego funkcjonują inaczej. Istnieje co najwyżej tylko sama koncepcja dnia i nocy nic więcej. Takie skażenie świata myślą gracza.
A z kolei wprowadzenie takich mechanizmów były by sporym bólem w grze która dzieje się jednocześnie w tylu różnych naszych strefach czasowych.
Rest In Pieces.
User avatar
gala
Posts: 493
Joined: Sat Jan 24, 2015 7:21 pm

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby gala » Fri Mar 24, 2017 9:44 pm

Właśnie ujednoliciłoby to pory dnia pomiędzy strefami czasowymi.
Alutka wrote:Zielony świat jest opanowany przez śpiące Smaugi, które budzą się tylko i wyłącznie wtedy, gdy ktoś chce się zainteresować ich skarbami.


https://www.reddit.com/r/Cantr/
User avatar
witia1
Posts: 576
Joined: Fri Dec 14, 2007 2:19 pm
Location: Jelcz-Laskowice

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby witia1 » Wed Mar 29, 2017 8:29 am

Greek wrote:Ikonki w darmowym zbiorze znalazła zot, ja je trochę przerobiłem żeby dostosować do stylu gry. Przy okazji informuję o połączeniu pogody "bezchmurnie" z pogodą "słonecznie", bo ciężko powiedzieć czym to się różni, więc nie dało się znaleźć ładnej ikonki.


Deszcz tropikalny chyba nie ma przypisanej ikonki. Pojawia mi się tylko oznaczenie, że tu powinien być obrazek z tekstem "deszcz tropika" w chrome.
Rest In Pieces.
User avatar
gala
Posts: 493
Joined: Sat Jan 24, 2015 7:21 pm

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - ogłoszenia i obwieszczenia

Postby gala » Mon Apr 10, 2017 4:39 pm

Greek wrote:
Drodzy Gracze,

GAB planuje przeprowadzenie pewnych zmian w działaniu sieci radiowych. Radia nie pasują zbyt dobrze do dynamiki gry o wolnym tempie, utrudniają skupienie się na lokalnych środowiskach postaci, a także znacznie utrudniają graczowi utrzymanie niezależności kilku postaci przebywających w tej samej okolicy. Z tych i innych powodów, podjęta została decyzja o ograniczeniu ich działania poprzez wyłączenie transmisji pomiędzy przekaźnikami (przekaźnik-przekaźnik) oraz ograniczeniu podstawowego zasięgu wszystkich nadajników. Zdajemy sobie sprawę, że te zmiany mogą być niewygodne dla części postaci, prosimy jednak o cierpliwość podczas przeprowadzania zmian. Po obserwacji skutków zmian na całym świecie, przeprowadzona zostanie ponowna ocena czy potrzebne są dalsze modyfikacje. Aby pozwolić Wam przygotować się do tych zmian, ich wprowadzenie zostanie odsunięte w czasie o kilka dni. Mamy też nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli ogłosić kolejne nowości i dalsze zmiany.

Dziękujemy za cierpliwość i współpracę podczas przeprowadzania tych zmian.

Rada Administracyjna Gry (Game Administration Board)


https://www.youtube.com/watch?v=yb09nhgS-WE

https://www.youtube.com/watch?v=SAxpAs1Iaec

ᕕ( ᐛ )ᕗ
Alutka wrote:Zielony świat jest opanowany przez śpiące Smaugi, które budzą się tylko i wyłącznie wtedy, gdy ktoś chce się zainteresować ich skarbami.


https://www.reddit.com/r/Cantr/
User avatar
witia1
Posts: 576
Joined: Fri Dec 14, 2007 2:19 pm
Location: Jelcz-Laskowice

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - ogłoszenia i obwieszczenia

Postby witia1 » Mon Apr 10, 2017 6:24 pm

Mam trochę mieszane uczucia. Generalnie jestem za. Tylko, że radio miały spory wpływ na to jak kształtował się świat cantra.
Ułatwiło to znaczne rozprzestrzenienie się populacji i teraz zostaje to wycięte. Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce.
Rest In Pieces.
Jones Abrahams
Posts: 136
Joined: Mon May 27, 2013 5:15 am

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - ogłoszenia i obwieszczenia

Postby Jones Abrahams » Mon Apr 10, 2017 8:25 pm

Jeszcze relokacja i poważne zmiany w surowcach i będzie miodzio! :)
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby psychowico » Fri Apr 14, 2017 9:36 pm

To relacje z światem zewnętrznym kształtują jednostkę, tak relacje z innymi jednostkami, zagrożeniem ze strony zwierząt, cyklów rocznych/miesięcznych/dziennych czy nawet pogoda. Dzień i noc zmienia dużo.
Jeśli w dzień jest łatwiej (i w noc jest groźniej) wszystko się zmienia. Wystarczy, że zwierzęta są bardziej agresywna nocą. Pogoda bardziej zabójcza. Praca mniej efektywna. I dalej, trochę wyobraźni. Noc nie znaczy nocy w waszej życiu. Noc może trwa całą dobę. Dwa dni. Tydzień, albo miesiąc, może być porą roku. Ala noc na biegunie.
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
wadko
Posts: 544
Joined: Tue Jul 25, 2006 8:51 am

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby wadko » Sun Apr 16, 2017 6:39 am

No, skoro wyłączyli radia to teraz można spokojnie zabijać małe miejscowości na kresach. Trzej piraci i po osadzie. :D
User avatar
Raynus
Posts: 1610
Joined: Sun Oct 06, 2013 2:10 pm

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby Raynus » Sun Apr 16, 2017 7:36 am

wadko wrote:No, skoro wyłączyli radia to teraz można spokojnie zabijać małe miejscowości na kresach. Trzej piraci i po osadzie. :D

Pamiętaj, że równolegle wchodzą zmiany w systemie walki i przyciągania.

Ps: nie wyłączyliśmy.

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest