Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

Celion
Posts: 42
Joined: Thu Mar 26, 2015 9:04 pm
Location: Poznań

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby Celion » Wed Dec 07, 2016 5:57 pm

Koralat wrote:Nie chce mi się odkopywać logów, ale pamiętam, że parę razy zdarzyło się moim postaciom "zjeść" mleko, bo tylko ono zostało w inwentarzu...


A mi się udało odkopać.

4887-1: Zjadasz 50 gram mleka.
User avatar
Mars
Posts: 852
Joined: Sat Apr 28, 2007 2:44 pm
Location: Poland

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby Mars » Fri Feb 03, 2017 10:58 pm

Aleksander Chrabaszcz (2017-02-03)
Jak pewnie wiecie, możliwe jest kliknięcie na imię postaci na stronie zdarzeń, aby otworzyć okno z opcjami takimi jak nazywanie postaci. Planowane było wprowadzenie tego samego dla lokacji. Niestety zostało to opóźnienia, dlatego też wprowadzam to teraz.

Gdy klikniesz na nazwę lokacji, zamiast zostać przekierowanym do osobnej strony, zobaczysz ten panel:

Jak widać, możliwa jest zmiana zapamiętanej nazwy lokacji, wejście do niej przejrzenie wszystkich szyldów i odczytanie jej opisu (gdy jesteśmy w środku)

Panel ten wyświetla się nie tylko na stronie zdarzeń, a również na wszystkich innych. Z tego powodu może zdarzyć się jego przemieszczenie. W takim wypadku proszę o zgłoszenie tego.


Jeżeli nowe rozwiązanie Ci się nie podoba możesz je wyłączyć w ustawieniach konta.

GreeK




To chyba coś nowego. Fajna sprawa z tym, że można dać własną nazwę każdej lokacji :)
User avatar
Raynus
Posts: 1610
Joined: Sun Oct 06, 2013 2:10 pm

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby Raynus » Sat Feb 04, 2017 11:20 am

Z tego co mi się wydaje, to można było cały czas, z tym, że zamiast ładnego, szybkiego okienka po kliknięciu byliśmy przekierowywani do osobnej strony, tak jak kiedyś z postaciami.
User avatar
Marian10
Posts: 100
Joined: Tue Apr 23, 2013 12:34 pm

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby Marian10 » Mon Feb 06, 2017 9:33 am

Można było. W ten sposób da się na przykład rozpoznać statki czy pojazdy, które postać już kiedyś widziała, nawet po zmianie ich szyldów.
kbr
Posts: 48
Joined: Thu Aug 06, 2015 12:37 am

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby kbr » Mon Feb 06, 2017 12:50 pm

Nawet 50 lat po tym, jak postać widziała statek przez jeden dzień. Po zmianie szyldu i przerobieniu statku tak, że maszty mają kształt widelca i noża, a na dziobie jest wielki kalafior. Nieważne, postać i tak wie, że kiedyś nazywał się inaczej. Zmieniałbym.
User avatar
gala
Posts: 493
Joined: Sat Jan 24, 2015 7:21 pm

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby gala » Tue Feb 07, 2017 6:57 am

kbr wrote:Nawet 50 lat po tym, jak postać widziała statek przez jeden dzień. Po zmianie szyldu i przerobieniu statku tak, że maszty mają kształt widelca i noża, a na dziobie jest wielki kalafior. Nieważne, postać i tak wie, że kiedyś nazywał się inaczej. Zmieniałbym.

Yup. To jest bardzo słabe.
Alutka wrote:Zielony świat jest opanowany przez śpiące Smaugi, które budzą się tylko i wyłącznie wtedy, gdy ktoś chce się zainteresować ich skarbami.


https://www.reddit.com/r/Cantr/
User avatar
Marian10
Posts: 100
Joined: Tue Apr 23, 2013 12:34 pm

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby Marian10 » Tue Feb 07, 2017 1:31 pm

Aa, to w jaki sposób wykorzystacie (albo nie) elementy mechaniki zależy już tylko od Was, wielokrotnie na forum to było wałkowane.
User avatar
Berya
Posts: 169
Joined: Tue Apr 23, 2013 3:13 am

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby Berya » Tue Feb 07, 2017 2:17 pm

Problem w tym, że będąc właścicielem statku nie da się tego ominąć. Zawsze znajdzie się ktoś, kto statek zapamięta. Z jednej strony jest to jakoś sensowne, bo sama zmiana nazwy statku przecież może zostać rozpoznana przez kogoś, kto ten statek widział. Z drugiej strony po 40stu latach i 40stu przebudować statku - on wciąż będzie rozpoznawalny. I to jest niefair.

A z tego co wiem, straż Vlotryańska ma nawet obowiązek zapamiętywać pojazdy i statki. Także tego. Nie całkiem tylko od nas zależy.
User avatar
gala
Posts: 493
Joined: Sat Jan 24, 2015 7:21 pm

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby gala » Tue Feb 07, 2017 3:06 pm

A z tego co wiem, straż Vlotryańska ma nawet obowiązek zapamiętywać pojazdy i statki. Także tego. Nie całkiem tylko od nas zależy.

Yup.
Alutka wrote:Zielony świat jest opanowany przez śpiące Smaugi, które budzą się tylko i wyłącznie wtedy, gdy ktoś chce się zainteresować ich skarbami.


https://www.reddit.com/r/Cantr/
User avatar
ATS
Posts: 107
Joined: Sat Sep 26, 2015 10:48 am

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby ATS » Tue Feb 07, 2017 4:33 pm

Berya wrote:A z tego co wiem, straż Vlotryańska ma nawet obowiązek zapamiętywać pojazdy i statki. Także tego. Nie całkiem tylko od nas zależy.
Oczywiście, że od nas zależy. Należałoby wówczas odegrać... dokładnie te same argumenty, które przedstawiacie powyżej. Jeżeli będziemy ulegać naciskom braku odgrywania - tego odgrywania nigdy nie będzie. Bo mechanika jest często-gęsto wygodniejsza od prób odegrania czegoś.

W czym tkwi problem? Momentami ciężko określić jak powinniśmy interpretować wydarzenia. Postaci nie wiedzą co było odegrane w innej lokacji. Postać wychodząca z budynku raczej nie zauważy gdzie stoją inni, jeżeli coś robili. Statek, nawet po zmianie nazwy, mógłby być rozpoznany przez kogoś, kto dostrzegłby właściwe elementy. Gracze - żeby przypadkiem nie "przegrać" - przeważnie wybierają dla siebie optymalne rozwiązanie. Strażnicy widzą przez ubrania i widzą dosłownie wszystko. Większość postaci trenuje, ponieważ muszą umieć walczyć. Ważniejsze niż oddychanie. Statek będzie rozpoznany, bo tak. Pamiętanie wydarzeń sprzed miliona dni, bo można sprawdzić logi. Byle nie PRZEGRAĆ. Słabe to wszystko. Mechaniką się tego nie naprawi. Mechanika ograniczałaby możliwości odgrywania, narzucając sposób funkcjonowania. Odwołać się można wyłącznie do rozsądku graczy i samemu odgrywać jak najlepiej licząc, że ktoś to uszanuje i postara się trzymać pewnych zasad wiarygodności.
Take your sword and your shield
There’s a battle on the field
You’re a knight and you’re right
So with dragons now you’ll fight!

You’ve got the power
To live another childhood
So ride the wind
That leads you to the moon...
User avatar
witia1
Posts: 576
Joined: Fri Dec 14, 2007 2:19 pm
Location: Jelcz-Laskowice

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby witia1 » Wed Feb 08, 2017 12:05 pm

I zgadzam się z tym, bo faktycznie pamięć postaci w cantrze jest głupawa z "logicznego" punktu widzenia.
Z jednej strony mogą pamiętać pojazd sprzed kilkunastu czy kilkudziesięciu lat lub zacytują dowolną wypowiedź jaką słyszeli w życiu
a z drugiej nie opiszą wyglądu kogoś kogo widzieli wczoraj. Szukanie tu logiki będzie raczej zawodne.

A "zapominanie" statków czy innych pojazdów byłoby raczej kłopotliwe, bo musiałbym teraz pamiętać które pojazdy powinna każda z moich postaci zapomnieć. Czyli w praktyce jak często i jak dawno ostatnio widziała każdy pojazd. Trochę przesada.

Do tego na jakiej podstawie mam określić czy moja postać miała prawo zapamiętać taki okręt. Jak lata czy zmiana "nazwy" zmieniła taki statek.
Szczególnie jeśli dla danej postaci "zapamiętywanie" szczegółów to praca.
Jasne, przeginamy często z możliwościami postrzegania ale z drugiej strony z marudzeniem na to, w mojej opinii, również.

Kiedyś miałem pomysł by to "zracjonalizować" i prowadziłem notatki: opisy postaci, kogo i co kiedy dana postać widziała. To ułatwiało jakoś wiarygodniejsze podejście ale z drugiej strony to jest cholernie dużo pracy by aktualizować. I w razie nagłej śmierci postaci zostawia sporo zapisków "pamięci" co jest nieco kłopotliwe. A trzymanie tego lokalnie na PC rodzi problem przy dostępie z innych urządzeń.
Podsumowując sporo pracy, zdecydowanie za dużo jak na mój gust.
Rest In Pieces.
User avatar
ATS
Posts: 107
Joined: Sat Sep 26, 2015 10:48 am

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby ATS » Wed Feb 08, 2017 12:31 pm

witia1 wrote:Podsumowując sporo pracy, zdecydowanie za dużo jak na mój gust.
Wcześniejsze słowa absolutnie są prawdą. Ostatnie zdanie, natomiast, zgrabnie podsumowuje powody aberracji w wielu miejscach gry. Nie mogę mieć pretensji do ludzi o to, że chcą wygody i przyjemnej rozgrywki, bo już inne dziedziny życia są wystarczająco wymagające i irytujące. Tylko to, poniekąd, sprzeczne z samą logiką angażowania się w jakąś działalność. Po co grać, skoro... nie chce się grać? To niczym oglądanie filmu dla przeczekania dwóch godzin jego trwania i nie zapamiętania żadnego szczegółu. Jeżeli już decydujemy się coś robić - róbmy to możliwie najlepiej.

Takich konfliktowych i niewytłumaczalnych wydarzeń w Cantrze jest naprawdę wiele. Począwszy od polowania (gdzie zwierzyna sama się oprawia i w naszej "kieszeni" lądują jakieś kości i mięso), po budowanie miast i walkę. Kiedyś uświadomiłem sobie jedno. Jeżeli chcemy naprawdę dobrze odgrywać, jednym z rozwiązań byłoby... ograniczenie liczby własnych postaci do liczby odpowiadającej naszym możliwościom oraz chęci zaangażowania. Innymi słowy - lepiej mieć jedną dobrą postać niż dziesięć nijakich. Znam argument przeciwko temu. Wówczas świat się wyludni. Cóż. Wielkość świata Cantra od dawna była kwestionowana. Nie chcę tutaj podważać tego elementu. To temat na dłuższą debatę. Istotą jednak jest nadawanie wartości naszym poczynaniom. Prawdopodobnie będę hipokrytą, gdyż sam mam kilka postaci (w dodatku bardzo nijakich), jednak obecnie nie narzekam na brak czasu (niestety). No i granie jedną postacią szybko się nudzi. Tylko powyższa zasada wcale nie oznacza konieczności posiadania jednej postaci. Możemy codziennie grać inną, tylko warto STARAĆ SIĘ ogarniać okoliczności i uwarunkowania, w jakich funkcjonuje dana postać. Kogo spotkała i gdzie. O czym rozmawiali. Itd. Sam niejednokrotnie miałem problem z określeniem czy akurat ta moja postać kiedyś spotkała inną. Wątki się mieszają i plączą. Jak wspomniano - niektórzy próbują radzić sobie tworząc prywatne bazy danych informacji z Cantra.

Reasumując - tutaj nie istnieje idealne rozwiązanie. Na pewno trzeba się starać i szukać przyjemności w rozgrywce. Jako przykład podam (legendarnego już, niestety) Andrzejka. On mógłby grać całymi dniami, ale jego granie (niegranie, właściwiej byłoby rzec) ani trochę nie wnosi jakości do rozgrywki. Jak oceniać wartości? Cóż. Pozostaje rozsądek i świadomość ograniczoności możliwości człowieka. Negocjacje z innymi graczami odnośnie rozgrywki. Normalnie sprawę załatwiałby Mistrz Gry. Pacnąłby w łeb jegomościa, który chciałby mieć wszystko. I nie ma znaczenia wykonywana praca, bo policjant może być kiepskim policjantem, jak Strażnik Vlotryan może być zwyczajnie kiepskim Strażnikiem. Drwal, mimo zapału, może być kiepskim drwalem i może odrąbać sobie palec.

A na koniec - NIE ZNOSZĘ tego zarzucania innym marudzenia. Albo kłótliwości, bo ktoś chce dyskutować na dany temat. Aż tak jesteśmy przewrażliwieni, że przeszkadza nam odmienne zdanie lub ocena krytyczna? Chcemy żyć w sielance, pełnej pastuszków, owieczek, miziania się w jaskini z najpiękniejszą dziewoją we wsi? Ha. Też bym chciał. Może nie do końca. Tylko potem wszyscy głośno skandują: "Takie jest życie! Życie to nie sielanka!" Dupa, takie gadanie. Bohater pewnego filmu twierdził: "Nie dążmy do nużącej perfekcji."
Odpowiadam na to: "Nie dążmy do łatwej ograniczoności".

A poza tym uważam, że Andrzejka trzeba zbanować. Nawet jeżeli już ma bana.
Take your sword and your shield
There’s a battle on the field
You’re a knight and you’re right
So with dragons now you’ll fight!

You’ve got the power
To live another childhood
So ride the wind
That leads you to the moon...
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby KVZ » Wed Feb 08, 2017 5:32 pm

niektórzy próbują radzić sobie tworząc prywatne bazy danych informacji z Cantra


Hm, może fajniej by bylo gdyby każda postać posiadala wlasny "notes" czy jak go tam nazwać, który nie byl by jednocześnie notatką. Ale to już luźna sugestia.
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880
CzterySilnia
Posts: 188
Joined: Sat Aug 03, 2013 6:21 pm

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - ogłoszenia i obwieszczenia

Postby CzterySilnia » Sun Feb 12, 2017 3:40 pm

GreeK wrote:Gołębie pocztowe - zapowiedź
Jako że mam trochę więcej czasu to postanowiłem dokończyć gołąbki, które zacząłem ponad pół roku temu.
Wiele szczegółów nie jest jeszcze ustalonych, bo będzie o tym decydować RD, ale mogę przedstawić ogólną mechanikę.
(...)


No fajne, fajne :)
User avatar
gala
Posts: 493
Joined: Sat Jan 24, 2015 7:21 pm

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - ogłoszenia i obwieszczenia

Postby gala » Sun Feb 12, 2017 4:38 pm

Greek wrote:[size=150]
Teraz jest nieco prościej. Po zalogowaniu na nieaktywne konto pojawia się duży i łatwy do kliknięcia przycisk umożliwiający reaktywację. Oby był używany jak najczęściej ;)

Który to przycisk mówi PD, żeby zaktywowali konto i i tak trzeba czekać na ręczną aktywację. Śmiech na sali.
Alutka wrote:Zielony świat jest opanowany przez śpiące Smaugi, które budzą się tylko i wyłącznie wtedy, gdy ktoś chce się zainteresować ich skarbami.


https://www.reddit.com/r/Cantr/

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest