Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
witia1
Posts: 576
Joined: Fri Dec 14, 2007 2:19 pm
Location: Jelcz-Laskowice

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby witia1 » Mon Jun 05, 2017 8:05 am

Nie wiem czy to stałe, bo rzadko się loguje ok tej godziny ale w środę gra była niedostępna przez jakieś 20-30 min.

I tak jak rano jest to w momencie ticku pływania.
Rest In Pieces.
User avatar
poziomek90
Posts: 487
Joined: Mon Jul 18, 2011 6:38 am
Location: podkarpacie

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby poziomek90 » Thu Nov 23, 2017 9:33 pm

Halo, co z radiami i przekaźnikami? Jaki jest ich obecny status i zasięg?
Racja jest jak dupa. Każdy ma swoją... / Reason is like ass. Everybody have their.
Józef Piłsudski
Joyous
Posts: 75
Joined: Wed May 03, 2017 10:01 am

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby Joyous » Wed Nov 29, 2017 5:43 pm

Na tym cała zabawa polega aby sprawdzić to samemu w cantrze :D
Joyous
Posts: 75
Joined: Wed May 03, 2017 10:01 am

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - ogłoszenia i obwieszczenia

Postby Joyous » Thu Dec 28, 2017 7:00 am

Greek wrote:Może nie zasługuje to na oddzielne ogłoszenie, ale stwierdziłem, że z przeznaczeniem się nie wygra i znowu zacząłem klepać Cantra (nie robiłem z nim nic od maja).

Na razie pracuję nad rozgrzebanymi poprawkami interfejsu na stronie "miejsce", czyli unifikacja wszystkich przedmiotów i miejsc widocznych z daleka: latarnie, porty, wybrzeża, statki, stosy sygnałowe - potencjalnie umożliwienie dodawania nowych tego typu rzeczy.

A później korzystając z dobrego klimatu, czyli że Jos jest ostatnio bardziej aktywny, spróbuję dociągnąć inne zakodzone, ale nie dociągnięte do końca projekty.

?
Laura_
Posts: 728
Joined: Sat Dec 03, 2005 7:30 pm

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - ogłoszenia i obwieszczenia

Postby Laura_ » Thu Dec 28, 2017 12:15 pm

*kciuk w górę*
Joyous
Posts: 75
Joined: Wed May 03, 2017 10:01 am

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby Joyous » Thu Jan 04, 2018 10:15 am

W nocy pojawiła się "POPRAWKA" w Cantr.
Najpierw było widać dziwne rzeczy. Teraz widać mniej dziwne ale nadal dziwnie.
A najdziwniej jest na drodze.
Mam postać wędrowniczą. Idzie gdzieś tam sobie. Czasem zaglądam jak daleko jest na drodze i co na tej drodze ta postać widzi.
No więc dzisiaj moja postać na drodze widzi to:

http://prntscr.com/hvwf7y

Wam też ten widok się podoba? :lol:
CzterySilnia
Posts: 188
Joined: Sat Aug 03, 2013 6:21 pm

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - ogłoszenia i obwieszczenia

Postby CzterySilnia » Sat May 04, 2019 9:24 pm

Czy jest w ogóle jakakolwiek możliwość wsparcia Cantra od strony projektowej? Zawodowo się tym zajmuję, mogę wesprzeć Cantra.
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby Greek » Sat May 04, 2019 10:55 pm

Co masz na myśli? Chodzi o projektowanie interfejsu?
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
wadko
Posts: 544
Joined: Tue Jul 25, 2006 8:51 am

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby wadko » Sat May 18, 2019 3:25 pm

Joshua Mathias (2019-05-18)

Cieszę się, mogąc ogłosić pewne zmiany w grze, które, dzięki ciężkiej pracy Departamentu Zasobów (Resources Department) i Departamentu Programowania (Programming Department), będą mogły zostać wprowadzone w najbliższych tygodniach. Mamy nadzieję zachęcić do prowadzenia kreatywnych działań (poprzez tworzenie skomplikowanych i różnorodnych przedmiotów) oraz współpracy (np. poprzez handel) w Cantr, i te zmiany są krokiem w tym kierunku.

1. Maszyny wydobywcze (kombajny, później także świdry itd.) będą używały stałą liczbę miejsc wydobywczych dostępnych w lokacji (ograniczającą liczbę osób zbierających surowce). Liczba miejsc wydobywczych zabieranych przez każdy kolejny kombajn będzie wzrastać o 1 z każdym kolejnym kombajnem, począwszy od 1, później 2 (czyli w sumie 3), itd. Ten wzrost dotyczy danej klasy urządzeń (na przykład świdry stanowią jedną kategorię, a kombajny drugą, więc 2 dowolne kombajny i 1 świder to 1+2+1 zajętych miejsc), ale zaczynamy od wprowadzenia tej zmiany tylko dla kombajnów. Dajemy teraz czas, by umożliwić demontaż nadmiarowych kombajnów. To ograniczenie jest niezależne od faktu czy kombajn jest w użyciu i ile osób z niego korzysta. Daje to przewagę postaciom i osadom, które aktywnie korzystają z maszyn, które mają i utrudniają życie tym, którzy mają, ale nie korzystają. Druga zmiana kierowana jest podobnymi powodami.

2. Zamiast obecnego ograniczonego psucia się jedzenia na zewnątrz, psucie się będzie dotyczyć wszystkich surowców, niezależnie od tego gdzie się znajdują, uwzględniając w tym także surowce z anulowanych projektów (ale nie dotyczy to w żaden sposób surowców z ukończonych projektów). Opisane tu psucie jest powolne i różne dla różnych surowców, ale większe dla większych gór.

Te zmiany, choć niewygodne dla pewnych postaci i osad, mają na celu długoterminowo zachęcenie do większej aktywności (na przykład organizowanie szlaków handlowych w celu regularnego zdobywania pewnych surowców).

Z wyrazami szacunku,
Personel Cantr


Handel już teraz jest dla mnie jako gracza jest męczący i niechętnie to odgrywam, a to tylko jeszcze bardziej zniechęci mnie do dalszego odgrywania handlu czy też zarządzaniem miastem, osadą, firmą.
User avatar
Midas
Posts: 54
Joined: Tue Jan 17, 2006 10:23 pm

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby Midas » Sat May 18, 2019 3:35 pm

Żeby był handel, musi być nadmiar. Psucie się surowców nie ułatwi zebrania go. Poza tym szlaki handlowe...może dobre w bliskiej okolicy (jak nasze Siedem Wysp) ale na dalsze odległości? Ile naprawdę dalekich rejsów jest w stanie odbyć postać żyjąca cantyryjską średnią lat? Zamówisz u tego handlowca te maliny, czy coś tam z daleka, on ci przywiezie, w trakcie rejsu 1/4 mu zgnije. A ty przerabiaj je potem na szybkiego żeby reszty też szlag nie trafił. Cantr jest grą o powolnym tempie, przynajmniej miał być. Próba przyspieszenia niektórych jego kawałków coś polepszy?
bonnemort
Players Dept. Member
Posts: 93
Joined: Fri Apr 05, 2019 7:14 am

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby bonnemort » Sat May 18, 2019 8:21 pm

Dla mnie spoko pomysł, jeśli niszczą się rzeczy bez opieki, ale w magazynach, ładowniach, skrzynkach itd. Powinny być zdatne na bardzo długo, albo na stałe. Tak jak jest z żywnością obecnie.
User avatar
dropiata
Posts: 22
Joined: Fri May 26, 2017 10:09 am

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby dropiata » Sat May 18, 2019 8:57 pm

Bo informacja jest mało precyzyjna.
denaturat
Posts: 2
Joined: Wed Jun 07, 2017 3:33 pm

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby denaturat » Sat May 18, 2019 9:10 pm

Zamiast się zalogować do gry to czytam i nie wierzę...
Joshua Mathias, kto Ci dał prawo majstrować i zmieniać zasady rządzące światem, w którym moje ludziki żyją?
Tak, one żyją naprawdę. Tak, tam w zielonym świecie. One myślą kategoriami tego świata. Czy Ty masz się za Boga?
Chyba nie zdajesz sobie sprawy co wyniknie ze znikania surowców. Pomyśl najpierw a potem rób zmiany. Przypomnę kilka takich drobnych zmian co diametralnie zmieniły grę: zepsucie radyjek (obiecanych gołębi dalej nie ma), produkcja miodu, wody na statkach... I dużo wcześniejsze: zmiana w wytwarzaniu brązu, pojawienie się nagle zwierząt na Aldurei czy na niektórych wyspach jeziorowych na Fu...
To co proponujesz to rewolucja a nie drobna zmiana. Zepsujesz grę.
I powiem krótko: ja się na takie coś nie zgadzam!
User avatar
Midas
Posts: 54
Joined: Tue Jan 17, 2006 10:23 pm

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby Midas » Sat May 18, 2019 10:27 pm

Jeszcze jedno, wszystkiego będzie ubywało, wódki w butelkach też?
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Wiesci z frontu (ProgD & RD) - dyskusje i komentarze

Postby Greek » Sat May 18, 2019 10:30 pm

Midas wrote:Jeszcze jedno, wszystkiego będzie ubywało, wódki w butelkach też?

Tak, tylko bardzo wolno. Dla takich małych ilości prawdopodobnie niezauważalnie za życia postaci. Mam nadzieję, że zostaną przedstawione jakieś szczegóły.
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest