Ktory system rzadow jest lepszy w Cantr?

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

Ktory system rzadow jest lepszy w Cantr?

System Vlotryan - krolestwo - kilka osob generalnie rzadzi
13
24%
System Cechowic - totalna demokracja i cechy rzemieslnicze
16
30%
Nie znam jednego/dwoch z podanych systemow, nie moge wiec ocenic
12
22%
Nie moge ocenic, bo obydwa sa az tak zle, sam znam lepszy, najlepszy system, (pochwale sie wiedza w temacie)
13
24%
 
Total votes: 54
User avatar
Yossarian
Posts: 625
Joined: Sun Dec 18, 2005 10:42 am
Location: Polska / Szczecin / Poznan

Postby Yossarian » Sat Jan 21, 2006 10:18 pm

Za to w Pistacjowym i okolicach są warunki, nie? :D
Sierak
Posts: 827
Joined: Thu Aug 11, 2005 2:27 pm
Location: Polska Poland

Postby Sierak » Sat Jan 21, 2006 10:22 pm

Yossarian wrote:Za to w Pistacjowym i okolicach są warunki, nie? :D


No nie powiem, że jest tam tylko piasek :D W ogóle w całym Cantr surowce są rozłożone nierównomierne, widziałem i widzę dalej wielki obszar, w którym nie ma w ogóle warunków do życia.
ImageImage<-- Kliknij proszę w oba, z góry dziękuję :)
User avatar
Yossarian
Posts: 625
Joined: Sun Dec 18, 2005 10:42 am
Location: Polska / Szczecin / Poznan

Postby Yossarian » Sat Jan 21, 2006 10:26 pm

Tak, ja też zwiedzam właśnie pewną wyspę... tylko drzewa, drzewa, drzewa...
Sierak
Posts: 827
Joined: Thu Aug 11, 2005 2:27 pm
Location: Polska Poland

Postby Sierak » Sat Jan 21, 2006 10:35 pm

A ja widzę góry, góry i góry...
ImageImage<-- Kliknij proszę w oba, z góry dziękuję :)
ST.George
Posts: 83
Joined: Sun Jul 31, 2005 10:44 am
Location: 00-48 0-22

Postby ST.George » Sat Jan 21, 2006 10:48 pm

organizacja nie stoi tam na najwyższym poziomie
Nie stała. Teraz można załatwić wszystko bez większych problemów.

Cechowice są w tyle, jeżeli chodzi o spektakularne osiągnięcia takie jak zaawansowane maszyny, port, statki.

Swego czasu z ciekawości przetestowałem skuteczność straży Cechowic (drobne kradziejstwo) - Cechowice oblały test, złodziej prysnął bez uszczerbku na zdrowiu. Myślę że większość z nas pamięta, co się działo ze złodziejami we Vlotryan ;).
Sierak
Posts: 827
Joined: Thu Aug 11, 2005 2:27 pm
Location: Polska Poland

Postby Sierak » Sat Jan 21, 2006 11:14 pm

ST.George wrote:
organizacja nie stoi tam na najwyższym poziomie
Nie stała. Teraz można załatwić wszystko bez większych problemów.


Chodzi o Pistacjowo, czy o Vlotryan?

ST.George wrote:Cechowice są w tyle, jeżeli chodzi o spektakularne osiągnięcia takie jak zaawansowane maszyny, port, statki.


Nie prawda, więcej nie będę zradzał dowiesz się później *histeryczny śmiech*

ST.George wrote:Swego czasu z ciekawości przetestowałem skuteczność straży Cechowic (drobne kradziejstwo) - Cechowice oblały test, złodziej prysnął bez uszczerbku na zdrowiu. Myślę że większość z nas pamięta, co się działo ze złodziejami we Vlotryan ;).


To musiało być baardzo baardzo dawno temu, ostatni rekord w zabiajniu to chyba pół godziny. Normalnie to trwa to pół dnia. Oczywiście chodzi o Cechowice :D
ImageImage<-- Kliknij proszę w oba, z góry dziękuję :)
ST.George
Posts: 83
Joined: Sun Jul 31, 2005 10:44 am
Location: 00-48 0-22

Postby ST.George » Sat Jan 21, 2006 11:23 pm

Chodzi o Pistacjowo, czy o Vlotryan?
Naturalnie, o V*. Tylko zdarza się czasami że co aktywniejsze osoby przesiadują w budynkach, więc trzeba o sobie czasem przypominać.
To to Pistacjowo naprawdę istnieje w Cantr? Wcześniej myślałem że to jakaś metafora, albo powiedzenie. Gdzie konkretnie to się znajduje?
Nie prawda, więcej nie będę zradzał dowiesz się później *histeryczny śmiech*
Domyślam się co kombinujecie. Cechowice mają w pobliżu pewien surowiec, którego nie ma Starej Wyspie. Ale i tak w innych dziedzinach przodujemy :P .
To musiało być baardzo baardzo dawno temu, ostatni rekord w zabiajniu to chyba pół godziny. Normalnie to trwa to pół dnia. Oczywiście chodzi o Cechowice
Nie będę zdradzał dokładnego czasu, ale faktycznie, nie było to wczoraj.

Jak dla mnie, Cechowce i Vlotryan są godnymi siebie rywalami. I tyle.
Sierak
Posts: 827
Joined: Thu Aug 11, 2005 2:27 pm
Location: Polska Poland

Postby Sierak » Sat Jan 21, 2006 11:28 pm

ST.George wrote:To to Pistacjowo naprawdę istnieje w Cantr? Wcześniej myślałem że to jakaś metafora, albo powiedzenie. Gdzie konkretnie to się znajduje?


Pistacjowe Królestwo istnieje na pewnej wyspie, która jeszcze nie ma nazwy.
Jak nazwa wskazuje kieruje nim Pistacja, która wiecznie(no w każdym razie długo) oczekuje na powrót swojej łodzi z wyprawy(wcześniej nią tam przypłynęła), patrząc na morze(przynajmniej, jak moja postać tam była), a ostatnio nie wiem co się tam dzieje :) Ogólnie chodzi o to, że niewiele się tam dzieje, a ludzie zajmują się zbędnymi pierdółkami, no i królowa wiadomo... :D
ImageImage<-- Kliknij proszę w oba, z góry dziękuję :)
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Postby KVZ » Sat Jan 21, 2006 11:33 pm

totalna anarchia jest najlepsza :>
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880
Sierak
Posts: 827
Joined: Thu Aug 11, 2005 2:27 pm
Location: Polska Poland

Postby Sierak » Sat Jan 21, 2006 11:34 pm

KeVes wrote:totalna anarchia jest najlepsza :>


No pewnie, ten ustrój panuje w 90% polskich lokacji :D
ImageImage<-- Kliknij proszę w oba, z góry dziękuję :)
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Postby KVZ » Sat Jan 21, 2006 11:37 pm

szkoda że nie w 100% ;)
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880
Sierak
Posts: 827
Joined: Thu Aug 11, 2005 2:27 pm
Location: Polska Poland

Postby Sierak » Sat Jan 21, 2006 11:45 pm

Chciałem też powiedzieć, że brzydzę się osad, które zakładają osoby pokroju Krzyśka Samobójcy :lol: Są miejsca, gdzie następuje istna kumulacja takich jednostek, normalnie koszmar, nie będe wymieniał takich miejsc(bo nagle ubyje tam postaci i nagle wszyscy zawrócą :twisted:) , choć chętnie bym to zrobił :D
ImageImage<-- Kliknij proszę w oba, z góry dziękuję :)
User avatar
Animated
Posts: 133
Joined: Thu Aug 25, 2005 8:03 am
Contact:

Postby Animated » Sat Jan 21, 2006 11:49 pm

czy ktos wreszcie odwazy sie napisac, na ktorej wyspie sa te Cechowice? i jeszcze jaka nazwa nosilo miejsce przed Amnezja Nazw?


tak sie jakos, kurcze, dziwnie sklada, ze w przeciwienstwie do wiekszosci tzw. "dobrych graczy", nie mam skad czerpac informacji o lokacjach, gdzie nie mam postaci...
Download Picassa & Fierfox
Sierak
Posts: 827
Joined: Thu Aug 11, 2005 2:27 pm
Location: Polska Poland

Postby Sierak » Sat Jan 21, 2006 11:59 pm

Nie jest to żadna tajemnica:
Davlozhishmos Hills W - Cechowice, na tej wyspie jest też Dervazhishmos Hills W. Ranking ukazał, że mieszka tam podobna ilość ludzi co w tej poprzedniej, ale nie wiem, jaki tam jest ustrój, nic nie wiem o tym miejscu właściwie. Więc nie mylcie tych dwóch miejsc, te drugie Hills W to nie Cechowice i osady nie mają za bardzo żadnych powiązań.
ImageImage<-- Kliknij proszę w oba, z góry dziękuję :)
User avatar
Gnom
Posts: 1186
Joined: Thu Dec 22, 2005 11:53 am
Location: Poland

Postby Gnom » Sun Jan 22, 2006 12:12 am

No moim zdaniem nie mozna tak tego rozsadzac. Nie mozna powiedziec Michal, ze ten system jest najlepszy gospodarczo, spolecznie itd. Mzoemy sie oddzielnie zastanawiac nad poszczegolnymi aspektami. A poza tym, nie wiem czemu ograniczacie swiat tylko do Vlotyran i Cechowic. Ja bym dorzucil jeszcze trzeci system rzadow. A mianowicie Republike Bojran. I tam moim zdaniem system jest najlepszy.

Dlaczego? Z paru wzgledow. Na calym terenie Vlotyran trzeba miec obywatelstwo, zeby robic cokolwiek. Pare moich postaci, ktore pojawilo sie w prowincjach zostalo potraktowanych bardzo nieprzyjaznie. Wrecz wrogo... A poza tym, Vlotyran to system wysoce zbiurokratyzowany.

Cechowice. No, to jest dla mnie bardziej wspomniana przez Kevesa anarchia niz demokracja. Ale spelnia swoje zalozenia - postacie maja szanse sie wykazac, kazdy kto ma jakas wizje moze ja zrealizowac. Wystarczy, ze znajdzie ludzi, ktorzy maja podobne wizje i beda chcieli mu pomoc. Postacie maja tu zdecydowanie wieksza szanse sie zrealizowac, ale... No wlasnie, zawsze jest jakies ale. W tym wypadku ta pelna swoboda i luz jednoczesnie przyspiesza i hamuje rozwoj miasta. Bo kazdy moze realizowac swoje wlasne wizje, ale to z kolei spowalnia tempo rozwoju. Poza tym, sa tam tendencje do silnego zdecentralizowania wladzy co tez kwestii rozwoju nie pomoze.

Natomiast w czym lepsza jest Republika Bojran. Musze odrobine przyblizyc zasady ustrojowe tego panstwa, wiec jak kogos razi taka wiedza, to neich nie czyta dalej. Wladze faktyczna, w sprawach najwazniejszych dzierzy tam urzad skladajacych sie z dwoch Konsulow. Podejmuja je wspolnie i jednomyslnie. Poszczegolne mniejsze funkcje sa podzielone wedlug zasady, ze wladza militarna, wladza lokalna, polityka zagraniczna i koordynacja znajduja sie w rekach roznych ludzi. Uklad taki, przy wladzy skupionej w rekach waskiej grupy ludzi. Ale jest to panstwo przyjazne dla obcych (zakaz wydobycia jest tylko ze wzgledu na brak miejsc dla obywateli), postacie moga realizowac swoje marzenia (EDIT: po chwili namyslu wyedytowalem jednak przyklady by nie przekazywac za duzo) i atmosfera tego miejsca jest bardzo przyjazna. A jesli chodzi o szybkosc rozwoju... Miasto juz jest spore, a historie jego budowy mozna zawrzec w 4 latach tak naprawde...


PS. Michal, jesli chcesz wyjasnien dotyczacych tego co mowilem w watku zamknietym przez Marola, to odezwij sie na PM. Dotyczy to tez innych, ktorzy chca uslyszec wyjasnienia.
Last edited by Gnom on Sun Jan 22, 2006 12:39 am, edited 1 time in total.

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest