Wiecej wyobrazni...

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
marol
Posts: 3728
Joined: Sun Jul 17, 2005 11:45 am
Location: Kraków, PL
Contact:

Wiecej wyobrazni...

Postby marol » Fri Dec 02, 2005 6:20 pm

Nie wiem, kto wymyślił nazwę Stalingrad dla osady, ale wykazał się kompletnym brakiem wyobraźni. I pogłębił to wrażenie nazwą statku. Tak ciężko wymyśleć swoją nazwę?

A co najgorsze, to ja nie wiem, skąd jest jej pomysłodawca, ale chyba nie z Polski. Polak nie wybrałby nazwy jednego z największych zbrodniarzy świata, który Polakom wyrządził niezmierzone krzywdy. Czekam na Hitlertown... :/

Jestem zdegustowany...
User avatar
nowy kamienny mlotek
Posts: 86
Joined: Tue Nov 22, 2005 7:02 pm
Location: Cantrworld

Re: Wiecej wyobrazni...

Postby nowy kamienny mlotek » Fri Dec 02, 2005 6:26 pm

marol wrote:Jestem zdegustowany


Podobnie ja, nawet nie biorac pod uwage historycznego wymiaru tej nazwy to uzycie jej bardzo psuje klimat.

Slowem kompletna bezmyslnosc.
Nie pytaj mnie kim jestem.
Image
Sierak
Posts: 827
Joined: Thu Aug 11, 2005 2:27 pm
Location: Polska Poland

Postby Sierak » Fri Dec 02, 2005 6:34 pm

Tylko czekać na Auschwitz :? :x :evil: :oops: Ogólnie wstyd zwłaszcza,jakby tam przypłynął ktoś z innego kraju.Jego wniosek:Mimo wejścia do UE i obalenia komunizmu Polacy dalej czczą Stalina :?
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Postby KVZ » Fri Dec 02, 2005 6:49 pm

Podpisuję się pod powyższymi postami. Najpierw potraktowałem tą nazwę i landmark tam znajdujący się jako kiepski żart, ale po przeczytaniu posta Marola w pełni popieram to zdanie.
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880
User avatar
Cantryjczyk
Posts: 1610
Joined: Fri Sep 09, 2005 9:52 am
Location: Poland

Postby Cantryjczyk » Fri Dec 02, 2005 6:52 pm

Tez uwazam ta nazwe za kiepski pomysl. Mozna bylo wymyslic cos znacznie lepszego i ciekawszego. Za malo wyobrazni.
User avatar
Khe
Posts: 293
Joined: Sat Jul 09, 2005 6:51 pm
Location: Poland, Tychy

Postby Khe » Fri Dec 02, 2005 7:22 pm

a najgorsze to to, ze juz nie raz widzialem propozycje wzorowane na istniejacych miastach... na szczescie w tamtych miejscach nie doszlo do zmiany na takie nazwy...
Robert_
Posts: 215
Joined: Thu Aug 11, 2005 5:05 pm

Postby Robert_ » Fri Dec 02, 2005 7:40 pm

Nazwa nie wziela sie od pseudonimu zbrodniarza a od stali i brzmienia. Na poczatku miala sie nazywac stalogrod. W zwiazu z tym, ze takie a nie inne sa wasze odczucia prosze cie marol o zmiane nazwy na Stalogrod a nazwe statku na Ksiezna Kasienka. Jesli ktos faktycznie poczul sie tym urazony, przepraszam.
matero
Posts: 52
Joined: Mon Oct 31, 2005 9:58 am

Postby matero » Fri Dec 02, 2005 9:53 pm

Stalingrad do zmiany, ale ja mam w związku z nazwami lokacji pytanie: jak zmienia się na stałe nazwę, by była widoczna dla innych? Chodzi tu tylko o słup informacyjny?
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Postby KVZ » Fri Dec 02, 2005 10:33 pm

Możesz wybudować nawet 10 znaków informacyjnych. Problemem jest, że nie mozna usuwać tych nieaktualnych, ani się nie strarzeją tak jak to kiedyś było.
Last edited by KVZ on Sat Dec 03, 2005 5:31 pm, edited 1 time in total.
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880
nemo49
Posts: 566
Joined: Fri Aug 05, 2005 5:49 pm

Postby nemo49 » Fri Dec 02, 2005 10:37 pm

Nazwanie miastaStalingrad psuje klimat Cantr- to oczywiste.
Oczywistym skrzywieniem politycznym jest takze wplatywanie w to Stalina- jest to miasto wsławione bohaterska obrona przed hitlerowcami. Proponuje odpuscic sobie prymitywny antykomunizm na tym forum.
belin
Posts: 562
Joined: Sun Nov 06, 2005 11:26 pm
Location: Poland - Warsaw
Contact:

Postby belin » Sat Dec 03, 2005 12:44 am

nemo49 wrote:Proponuje odpuscic sobie prymitywny antykomunizm na tym forum.


Dokladnie tak. Oh... jak sie zagotowali. I jak tez popsul im sie klimat gry... a mi sie nazwa spodobala. Ma swoj - zupelnie niezalezny klimat.

A swoja droga - mnie osobiscie najbardziej denerwuja nazwy miejsc i nazwy postaci wyjete z anglojezycznego swiata basni czy gier (albo po prostu anglojezyczne nazewnictwo). Jestesmy w polskiej strefie. I raczej to tym wszystkim co musza ....orfy i inne wymyslac, brakuje wyobrazni. A naprawde jest tyle naszych, rodzimych slow na okreslenia miesc w ktorych sie znadujemy. Co wiecej - nazwa miejsca dobrze jakby pochodzila od czegos - miala "korzenie". Od surowcow, wytwarzanych materialow lub zalozycieli... lub od czegokolwiek - chocby legendy (ale tutaj juz wiele nie oczekuje - 70% spotkanych osob takie cos jak "legenda" czy "wizja historyczna miejsca" przerastalo w sposob dosyc dramatyczny - trzebaby zbyt wiele wymyslec i jeszcze najlepiej spisac).
User avatar
marol
Posts: 3728
Joined: Sun Jul 17, 2005 11:45 am
Location: Kraków, PL
Contact:

Postby marol » Sat Dec 03, 2005 7:55 am

Nazwy zmieniał nie będę, bo na to już za późno. Wyraziłem tylko swoją opinię. Nie wiem co ma wspólnego niepałanie miłością do osoby Józefa Stalina z prymitywnym antykomunizmem.
Nazwa została nadana miastu w 1925 roku na cześć Józefa Stalina. W roku 1961 w ramach likwidowania pozostałości po kulcie jednostki powrócono do dawnej nazwy miasta.
Rosjanie (jeszcze za czasów komunizmu) zlikwidowali tę nazwę - czyżby to też był prymitywny antykomunizm? Nazywanie osady Stalingradem jest dla mnie nawiązywaniem do kultu jednostki. To są fakty.

Gdyby osada otrzymała nazwę Stalowe Miasto, Stalowo, Stalogród, to wszystko byłoby pięknie. Jeśli jednak ktoś dodaje rosyjski przyrostek 'grad' do nazwy, zamiast np. polskiego 'gród', to niech nie oczekuje, że ludzie nie będą postrzegać tego miasta przez pryzmat prawdziwego Stalingradu. 95% osób skojarzy tę nazwę z rzeczywistym jej odpowiednikiem, a pozostałych 5% o niej nie słyszało.
User avatar
WojD
Posts: 1968
Joined: Mon Oct 31, 2005 6:14 am
Location: PL
Contact:

Postby WojD » Sat Dec 03, 2005 8:16 am

W Polsce też mamy jedno miasto, które chetnie by o swej czasowej nazwie zapomniało - ciekawe, kto wie gdzie leży Stalinogród ;)

Nazwa niefortunna rzeczywiście. Zdaje się jednak, że w zbuy wielu miejscach funkcjonuje, by zmieniać to odgórnie - ale mieszkańcy mogą chyba zmienic nazwe sami. Zajmie to dużo czasu - bo trzeba dokonac korekty w notatkach, nanieść nową na mapy, wytłumaczyć ludziom... Swoją droga tez ciekawe wyzwanie - coś w tym rodzaju: mieszkańcy w referendum podejmują decyzję o przemianowaniu miasta na XXXX XXXX a nastepnie roznoszą informację do wszystkich na wyspie... XXXX XXXX (dawniej Stalingrad, dawniej xxxxxxxx xxxxxxx) ;)
==============
User avatar
OktawiaN :)
Posts: 827
Joined: Sun Oct 09, 2005 1:29 pm
Location: PL 34-325

Postby OktawiaN :) » Sat Dec 03, 2005 8:28 am

JA jestem w pelni za POLSKIMI nazwami. Dobrze by bylo :) Przy okazji promowac Polskie miasta. A najlepiej zeby to byly akies proste nazwa MOga tez byc z Łaciny lub starosŁowiańszczyzny
[url=http://pajacyk.pl][img]http://www.stoczek.net.pl/gmina/files/baner_pajacyk%5B1%5D.jpg[/img][/url]Pajacyk.pl
User avatar
WojD
Posts: 1968
Joined: Mon Oct 31, 2005 6:14 am
Location: PL
Contact:

Postby WojD » Sat Dec 03, 2005 8:47 am

A dlaczego z łaciny? Strefa z łaciną istnieje - zrób postać i nadawaj tam łacinskie nazwy...

Starosłowiańskie - hmm... Niezły pomysł - strefa w scs... Piwko dla tego kto wie co to jest ;)

Zostańmy przy polskich moze jednak. Opartych na WSPÓŁCZESNEJ polszczyźnie - większość graczy nie ma studiów polonistycznych a staropolskie nazwy zna co najwyżej z lektur i filmów... W określonym kontekście może te nazwy zrozumieć - zwykle jednak musiałoby szukać w encyklopedii, co to jest nadziak, żarna czy półtorak.
==============

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest