Zasady na forum

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Zasady na forum

Postby KVZ » Wed Sep 14, 2005 12:09 pm

1. Na forum (i poza nim również) obowiązuje zasada 4 dni.

Zasada zabraniająca poza postaciowych rozmów o wydarzeniach w grze, które miały miejsce mniej niż cztery dni wcześniej. Każdy gracz ma prawo dowiedzieć się o ważnych (doniosłych) wydarzeniach bezpośrednio w grze, zanim dowie się poza nią. Ta zasada to umożliwia.


Czyli o tym co się dzieje w grze można mówić tylko w grze i tylko pod warunkiem, że postać która o tym mówi dowiedziała się tego w sposób bezpośredni a nie telepatycznie od innej postaci tego gracza, lub jej gracz w jakikolwiek inny sposób. Zasada ta niedotyczy zgłaszania błędów i naruszeń innych zasad w grze. Więc błędy i złamanie zasad można zgłaszać na forum (ale nie piszcie po 1000 razy o tym, że widzieliście podczas drogi, jak ktoś coś podnosi, daje, psuje zamek, albo jak odpływa jakiś statek - te błędy były już zgłaszane nie raz i każdy o nich wie). Na forum została przeprowadzona ankieta, z której wynika, że większa część polskich graczy wcale by nie chciała by mówiono o tym co się działo w grze, albo by tą zasadę wydłużyć do 30 dni. Jednak wyniki ankiety nie są jak narazie wiążące i nikt nie będzie karany za to, ale może być postrzegany przez swoje zachowanie niechętnie przez innych polskich graczy.

2. Na forum nie można umieszczać niczego co by stanowiło lub mogło stanowić naruszenie Najważniejszej Zasady. Nie można pisać o tym, że gdzieś np. 4 dni temu potrzebowali jedzenia, kamienia czy żelaza. Albo o tym, że gdzieś się dowiedziano, że najlepszą strategią walczenia z limitami wydobywczymi jest ta strategia. Albo planować wprowadzenie czegoś w grze co jest możliwe fizycznie do zrealizowanie poprzez dyskusję na forum (tak jak to miało miejsce w przypadku dyskusji o pieniądzach). Nie można też umieszczać mapek i opisów lokacji, oraz informacji o tym skąd przypłynąła jakaś łódź i jaki był jego kurs.

3. Na forum proszę nie przeklinać, kłucić się, obrażać kogoś, wyzywać, etc... Nie robić niczego co narusza dobre normy moralne i obyczaje. Wszelkie spory lepiej załatwiać na PM. Forum Cantr to nie piaskownica w której można robić co się chcę.

4. Żeby się zarejestrować na forum klikamy na "register" u góry forum, potem jeśli zgadzamy się z zasadami forum na "I Agree to these terms and am under 13 years of age" jeżeli mamy poniżej 13 lat, albo "I Agree to these terms and am over or exactly 13 years of age" jeżeli mamy 13 albo więcej lat i się zgadzamy na warunki. W "username" wpisujemy nick (pseudonim/imię) pod jakim będziemy rozpoznawani na forum. W "e-mail address" wpisujemy swój adres email. W "password" wpisujemy hasło do naszego konta na forum (nie wpisujemy tam hasła z konta Cantr, albo z własnej skrzynki email, tylko zupełnie nowe hasło). W "confirm password" wpisujemy jeszcze raz hasło do forum dla potwierdzenia. W "confirmation code" wpisujemy kod który znajduję się powyżej pola "confirmation code". Pozostałe informacje możemy podać, ale nie musimy. Można zawsze je zmienić po zarejestrowaniu się. By zakończyć rejestrację na forum klikamy na samym dole strony na przycisku "submit". Prawdopodobnie przyjdzie wtedy na podany adres emailowy list potwierdzający po angielsku z dwoma linkami. Pierwszy to taki na który trzeba kliknąć w celu potwierdzenia aktywacji konta. A drugi to taki który spowoduje rezygnację z rejestracji na forum. (jakby ktoś miał z tym problemy to niech poprosi znajomego z umiejętnością czytania po angielsku). Nie jestem dokładnie pewien ile jest linków, być może tylko jeden do potwierdzenia, albo wcale i tylko email z podanym nickiem i hasłem. Rejestrowałem się tak dawno, że nie pamiętam jak jest. Jakby ktoś wiedział to niech mi dać znać na PM to wyedytuję tego posta. Bo zarejestrowaniu można się zalogować na forum używając przycisku "log in" na samej górze i wpisując na nowej stronie swój wybrany nick dla tego forum w "username" oraz wybrane hasło dostępu do forum w polu "password". Możemy zaznaczyć kwadracik przy "Log me on automatically each visit" jeżeli chcemy by przy każdym wejściu na forum logowało nas automtycznie wykorzystując technologię "cookies" bez podawania nazwy użytkownika i hasła za każdym razem. Jest to wygodne, ale może spowodować, że ktoś niepowołany korzystający z tego samego komputera zaloguję się za Ciebie na forum i będzie mógł czytać prywatne wiadomości do Ciebie (PM) albo pisać za Ciebie.

5. Na forum można rozmawiać o ciekawych historiach postaci które były conajmniej 4 dni temu, ale zgodnie z ankietą przeprowadzoną wśród polskich graczy zaleca się mówić ogólnikowo bez podawania szczegółów, a najlepiej po troche dłuższym czasie niż 4 dni (np po miesiącu). Można też mówić i zadawać pytania na temat działania gry (mechanika gry), ale proszę przed zadawaniem pytań przeszukać forum czy nie było już odpowiedzi na te pytania. Zwłaszcza w tematach na forum "Jak zacząć ? Jestes NOWY - Przeczytaj koniecznie!" oraz "Pytania." albo czy odpowiedź nie znajduję się w encyklopedii Cantr ( http://www.cantr.net/mwiki/index.php/Polska_Wersja ). Wiem, że szukanie informacji na własną rękę jest trudniejsze i tracisz na tym swój czas, ale gdy zadajesz pytanie na które jest dostępna odpowiedź to inni muszą tracić swój czas by na nie odpowiedzieć. Inni przed Tobą musieli sami się wszystkiego dowiedzieć bez możliwości zadawania pytań i poświęcili na to dużo czasu jak również na odpowiadanie nowym graczom na różne pytania. Proszę to uszanować. Na forum można również zgłaszać sugestię wprowadzania do gry nowych elementów w mechanice gry oraz zmian istniejącej mechaniki.

6. W celu moderacji wszystko co nie jest zgodnę z zasadami forum należy zgłaszać w dziale który jest specjalnie do tego celu przeznaczony ( http://www.cantr.net/forum/viewforum.php?f=47 ). Obecna politka Cantr jest taka, że moderować fora mogą tylko członkowie CD (Communications Department) którzy przechodzą odpowiednie szkolenie. Jeżeli sprawa jest pilna można wysłać PM-a do polskich członków załogi Cantr, albo innego aktywnego moderatora jeżeli ktoś zna dobrze angielski. Wtedy jest większa szansa, że ktoś z załogi szybciej zareaguje.

Jeżeli ktoś ma jakieś uwagi, komentarze lub z czymś się nie zgadza z tego co napisałem powyżej, lub coś by chciał dodać od siebie, to niech kieruje to do mnie na PM.
Laura_
Posts: 728
Joined: Sat Dec 03, 2005 7:30 pm

Re: Zasady na forum

Postby Laura_ » Sun Mar 16, 2014 6:31 pm

zakończenie wątku przez greeka tylko potwierdza to, o czym pisaliśmy. to już nie tylko pisanie o konkretnych sprawach prowadzonych przez PD, ale dyskutowanie o PD w ogóle jest zabronione? a gdzie to jest napisane? bo w nowych regułach forum jest tylko informacja o tym, że dyskutowanie o indywidualnych sprawach jest zabronione. nim ktokolwiek usunie tego posta i zbanuje mnie, chciałabym się dowiedzieć, jaką dokładnie zasadę on łamie, bo za cholerę tego nie widzę.
a jeśli chodzi o zaufanie i inne takie - gram w tę grę dłużej od greeka, i pamiętam, między innymi, PDków wyrzucanych z PD i gry za nieuczciwą grę i nieuczciwe "zarządzanie grą" jako Pdek, więc prosze się nie dziwić, że moje zaufanie do tej instytucji jest mocno ograniczone, a jak zaczynam widzieć cenzurę taką jak ta zostają z niego marne resztki. kiedy w ogóle została wprowadzona ta zasada i dlaczego? wcześniej różne sprawy były dyskutowane publicznie i z tego co wiem nikomu poza PD to nie przeszkadzało.

ps. żeby było zabawniej to te "nowe zasady forum" nie zostały chyba do teraz przetłumaczone na polski i w ogóle zostały przepchnięte cichcem milczkiem, by uniknąć jakiejkolwiek dyskusji na ten temat i protestów ze strony graczy. w temacie zasady forum napisanym przez Kvsa nie ma o tym ani słowa jeszcze
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Zasady na forum

Postby Greek » Sun Mar 16, 2014 6:48 pm

Potwierdzam, nie ma ich: viewtopic.php?f=43&t=25357
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest