Przestrzeganie zasad w grze

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Przestrzeganie zasad w grze

Postby KVZ » Mon Sep 05, 2005 5:23 pm

Najważniejsza Zasada to podstawa w CANTR II. Łamanie zasad gry to nie tylko samobójcze zachowania swoich postaci w celu psucia gry innym lub tworzenia sobie nowych postaci w innych miejscach lub telepatia. Unikajcie współpracy między swoimi własnymi postaciami. "Your chars should not be cooperating without an absolutely unavoidable reason" - Twoje postacie nie powinny ze sobą współpracować bez absolutnie nieuniknionych powodów. Dobrymi przykładami absolutnie nieuniknionych powodów jest np. to jak jedna Twoja postać dostaje rozkaz wyruszenia na wojne do miejsca gdzie masz drugą postać i Twoja druga postać jest ofiarą wojny i staję się niewolnikiem. Wtedy jedna z Twoich postaci może być zmuszona do współpracy z drugą z Twoich postaci w obawie o własne życie. Zauważ, że uczestniczą w tym postacie innych graczy, a nie tylko Twoje własne. Inny przykład to jak dwie Twoje postacie znajdą się z absolutnie nieuniknionych powodów w jednej lokacji i wybuchnie wojna i obie z Twoich postaci zostaną niewolnikami. Wtedy są zmuszone współpracować w obawie o własne życie na rzecz swoich wrogów (sam byłem kiedyś w takiej sytuacji na angielskiej wyspie). Nikt nie powinien mieć więcej niż jednej postaci w jednej lokacji bez uzasadnionych powodów. Wyspy są na tyle duże, że można swoje postacie rozproszyć. A posiadanie powyżej 3 postaci w jednym miejscu to już paranoja. Jeśli dwie z Twoich postaci chcą ze sobą handlować, to powinny raczej poszukać sobie pośrednika w handlu. Tak będzie uczciwiej wobec innych graczy. Nie może być tak, by Twoje postacie ze sobą handlowały, bo maja zaufanie dla siebie bo są postaciami jednego gracza (lub jego znajomego poza grą). Cantr jest anonimową grą, i nikt nie powinien w grze bazować się na tym, że gdy zna innego gracza, to ma do jego postaci większe zaufanie niż do postaci graczy których nie zna. Starajcie się traktować swoje własne postacie z ograniczonym zaufaniem tak jak postacie graczy którch nie znacie. Grajcie swoimi postaciami tak, jakby każda z Waszych postaci należała do innego gracza. A takie akcje jak wspólne atakowanie swoimi postaciami innych postaci (lub nawet swoich własnych postaci w celu samobójstwa lub sprawdzenia umiejętności, albo treningu), wspólne wywlekanie postaci, czy pomaganie sobie w polowaniu są zabronione. Jeżeli Twoje postacie muszą ze sobą współpracować z dziwnych i uzasadnionych powodów w grze, to powinny przynajmniej symulować bardzo długi sen by nie działać za bardzo razem. Tak będzie fair wobec innych graczy

Jeśli będziecie przestrzegać zasad, to unikniecie niepotrzebnych napomnień (a gdy one nie pomogą to również skasowania konta i zabronieniem dostępu do Cantr) z Departamentu Graczy i oszczędzicie członkom DG mnóstwa pracy. Chcę by polska strefa nie tylko świeciła przykładem w ilości graczy i postaci grze, ale by byla też przykładem znakomitego przestrzegania zasad i ze swojej strony zrobię wszystko by tak było. Liczę na Waszą pomoc i poparcie. Mam również nadzieję, że ten komunikat pomoże nowym i nie tylko nowym graczom w lepszym zrozumieniu zasad i przestrzeganiu ich
Last edited by KVZ on Tue Jan 01, 2008 10:48 am, edited 4 times in total.
User avatar
Skarbniq
Posts: 344
Joined: Tue Jul 05, 2005 7:43 pm

Re: Przestrzeganie zasad

Postby Skarbniq » Wed Sep 07, 2005 4:25 pm

KeVes wrote:Wyspy są na tyle duże, że można swoje postacie rozproszyć.


Kiedys bylo mowione ze postacie nie wiedza o sobie i celowe ich rozproszenie tez jest w pewnym sensie lamaniem zasad.

Podczas mojej korespondencji z PD opisalem przypadek bliskiej wspolpracy moich dwoch postaci, a takze przebywania 3 w jednej lokacji na wyspie "D". Nie spotkalo sie to z reakcja. Czy Twoje ogloszenie oznacza ze teraz MUSZE te postacie rozproszyc :?:

Ogolnie to sie ciesze z Twojej nominacji, bo przypadki zlodziejsko-napastniczo-samobojcze wygladaja na dzialanie jednego lub kilku graczy, a nie szalejacych nowych - i trzebaby ich wyeliminowac ... i zablokowac mozliwosc stworzenia nowego konta.
Echo
Posts: 724
Joined: Fri Jan 26, 2007 12:36 pm
Location: poland

Postby Echo » Sun Jul 15, 2007 2:10 am

Czy możemy uważać, że świat jest taki, jaki jest? Kula, jeden ksiezyc, jedno slonce ! Prosze! niech bedzie tak, bo inaczej...
User avatar
Mars
Posts: 852
Joined: Sat Apr 28, 2007 2:44 pm
Location: Poland

Postby Mars » Sun Jul 15, 2007 5:28 am

Echo wrote:Czy możemy uważać, że świat jest taki, jaki jest? Kula, jeden ksiezyc, jedno slonce ! Prosze! niech bedzie tak, bo inaczej...


Postacie maja prawo korzystac z wiedzy przyrodniczo-naukowej gracza ktory postac prowadzi, i opierac na niej swoje wyobrazenie swiata Cantr. Maja prawo sadzic, ze swiat (prawdopodobnie!) jest kula (choc nie wiedza tego, przeciez nikt jeszcze go nie oplynal). Moga widziec slonce, gwiazdy, jeden ksiezyc, tak samo jak moga wiedziec, ze ryz sluzy do jedzenia, a samochody do szybszego poruszania sie. Jednak to w rzeczywistosci banaly - mozna juz klocic sie, czy stosowac w Cantrze nasze nazwy dni tygodnia, miesiecy, nasze godziny... ale ogolna wiedze przyrodnicza stosujmy bez obaw, o ile nie dotyczy ona rzeczywiscie wiedzy na temat swiata Cantr zdobytej przez ooc, a wiec wiedzy o wyspach, i tak dalej. Traktujmy Cantra jak wirtualna druga Ziemie gdzies we wszechswiecie.

Eszko, ja proponowalbym zalozyc odrebny temat na taka dyskusje, i nie kontynuowanie jej w tym watku. Dlatego, ze temat ten dotyczy przestrzegania zasad, a przy korzystaniu z ogolnej wiedzy przyrodniczej ktora opisalas, zasady nie zostaja zlamane. To, co najwyzej, kwestia podejscia do "ducha gry".
User avatar
marol
Posts: 3728
Joined: Sun Jul 17, 2005 11:45 am
Location: Kraków, PL
Contact:

Postby marol » Thu Feb 21, 2008 8:33 am

Chciałbym wszystkim przypomnieć, że zasady gry nie pozwalają na udostępnianie swoich kont innym osobom. Niedozwolone jest proszenie innych by logowali się na konto np. w okresie twojej nieobecności, czy też granie, jak to się niektórym osobom zdarzało, w dwie osoby na dwóch kontach, czy nawet proszenie chłopaka, żeby sprawdził czy na twoim koncie przypadkiem nic się nie stało i nie świecą się postaci.

Niestety nie mamy możliwości rozróżnienia, czy osoby, które logowały się na dane konta istnieją naprawdę, czy jest to może tylko jedna osoba i w takich przypadkach z przykrością PD będzie łączyło konta graczy w jedno, co wiąże się ze śmiercią nadmiarowych postaci.
(SRVPRC)
Image
User avatar
w.w.g.d.w
Posts: 1356
Joined: Sun Oct 02, 2005 4:46 pm

Postby w.w.g.d.w » Thu Feb 21, 2008 11:34 am

Mars wrote:
Echo wrote:Czy możemy uważać, że świat jest taki, jaki jest? Kula, jeden ksiezyc, jedno slonce ! Prosze! niech bedzie tak, bo inaczej...


Postacie maja prawo korzystac z wiedzy przyrodniczo-naukowej gracza ktory postac prowadzi, i opierac na niej swoje wyobrazenie swiata Cantr. Maja prawo sadzic, ze swiat (prawdopodobnie!) jest kula (choc nie wiedza (...)Traktujmy Cantra jak wirtualna druga Ziemie gdzies we wszechswiecie.

[ogólna uwaga,wygląda jak offtop ale myśle że jednak w temacie]Oj dużo się zmieniło od tego czasu,np. już nie jedna osoba opłyneła ale nie jest to wiedza powszechnie znana,z drugiej strony opłynięcie świata wcale nie musi oznaczać że jest kulisty a różnych przylładów różnych zwariowanych teori i mitologi z literatury fantastycznej mamy aż za wiele.
Czy istnieje jakaś obiektywna metoda na zrrozmienie jak wygląda Cantr i jego okolice?ProgD mamiałoby niezły problem gdyby zajeło się tą problematyką.
Ja z tego względu nigdy nie traktowałem Cantra jako drugiej Ziemi,zbyt wiele się różni.[/ogólna uwaga,wygląda jak offtop ale myśle że jednak w temacie]

[pytanie do marola bo nie chce mi się wysyłać przez gre a PM marol nie sprawdza]Czym różni się dla was użytkowanie z jednego IP kilku komputerów a użyczenie komuś konta na zasadzie wzajmeności (ty dopilnowałeś mojej postaci a teraz ja twojej) marol?Na pewno w drugim przypadku jest to mniej wykrywalne ale poza tym?[/pytanie do marola bo nie chce mi się wysyłać przez gre a PM marol nie sprawdza]
Last edited by w.w.g.d.w on Thu Feb 21, 2008 4:56 pm, edited 2 times in total.
User avatar
marol
Posts: 3728
Joined: Sun Jul 17, 2005 11:45 am
Location: Kraków, PL
Contact:

Postby marol » Thu Feb 21, 2008 11:45 am

Ja rozumiem, że niektórym ciężko się powstrzymać od offtopowania i zbędnego cytowania, ale w.w.g.d.w - oszczędź proszę ten topic, bo jest on przyklejony, a więc i istotniejszy od innych.

Uściślając - kilka osób może dzielić i używać tego samego komputera, ale nie tego samego konta. Dość często zdarza się, że ktoś oddaje na kilka dni konto pod opieką kogoś innego - nie róbmy tak, bo to może źle się skończyć dla waszych kont.
(SRVPRC)

Image

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest