Zyj kolorowo!

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
marol
Posts: 3728
Joined: Sun Jul 17, 2005 11:45 am
Location: Kraków, PL
Contact:

Zyj kolorowo!

Postby marol » Wed Jul 20, 2005 9:40 am

Witam.

Nie wszyscy wiedzą, a ci co wiedzą nie zawsze korzystają z tego, że Cantr II pozwala na dużo w dziedzinie używania HTML. Na przykład notatki, co je spotkać można to takie ubogie są, a przecież takie rzeczy jak np. konstytucja miasta X to mogłaby ładniej wyglądać.

Dla zachęty podam przykład - używam do nazywania innych postaci kolorów. Dla przykładu jeśli chcę, żeby Zosia była wypisywana żółtym kolorkiem to wpisuje jej imię tak:

Code: Select all

<font color=yellow>Zosia</font>

W ten sposób można sobie oznaczyć np. wrogów na czerwono, a przyjaciół na zielono.

A nazwy kolorków można znaleźć np. tutaj.

Pozdrawiam!
User avatar
Bahamas
Posts: 37
Joined: Fri Jul 15, 2005 2:52 pm
Location: Poland

Postby Bahamas » Wed Jul 20, 2005 9:44 am

miło, ze o tym wspomniales :)
nie wiedzialem ze nicki tez mozna "kolorowac"

co do notatek to ja to juz odkrylem, napisalem 1 zdanko w < > no i niestety sie nie pojawilo :P
IN THE KINGDOM OF THE BLIND THE ONE-EYED ARE KINGS
User avatar
NiKnight
Posts: 791
Joined: Thu Jun 23, 2005 8:32 pm

Postby NiKnight » Wed Jul 20, 2005 9:45 am

Czy Cantr pozwala na używanie wszystkich tagów HTML'a? Czy tylko wybranych? W szczególności chodzi mi o <a href .....>
Ni Ni Ni Ni!
User avatar
marol
Posts: 3728
Joined: Sun Jul 17, 2005 11:45 am
Location: Kraków, PL
Contact:

Postby marol » Wed Jul 20, 2005 9:57 am

Pozwala wstawiać linki, nawet obrazki. Przy czym autorzy proszą o niewstawianie (linków do) multimediów (np. obrazków) będących na innym serwerze niż Cantr. Jeśli ktoś ma taką porzebę, to może wysłać na maila, który jest podany u samej góry strony z postaciami prośbę o wstawienie takowego. Dostaniesz wtedy maila z linkiem do twojego obrazka. W ten sposób zrobiłem sobie kolorowe, prawdziwe mapy (a nie jakieś teksty ścieżka gdzieś tam...)

Szczerze mówiąc często łamię tę regułę(?).
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Postby KVZ » Wed Jul 20, 2005 8:02 pm

Autorzy proszą o to po to, żeby nie było później notatek w których nagle poznikały obrazki bo ktoś je skasował. A obrazki na serverze Cantr będą zawsze w notkach. Pozatym następuje pewna weryfikacja obrazka czy można go umieścić, czy nie łamie on zasad.

A co do kolorowania nazwisk postaci to dowiedziałem się o tym dopiero od Ciebie. Czyli można też je pogrubić i robić kursywę. Jednak gdy nawalimy za dużo kolorków to wygląda to za pstrokato według mnie.

Kiedyś można było też umieszczać html w tytułach notatek, ale to wycofano z pewnych pododów. Jednak można jeszcze znaleźć w angielskich lokacjach stare notatki które mają html w tytułach.
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880
User avatar
NiKnight
Posts: 791
Joined: Thu Jun 23, 2005 8:32 pm

Postby NiKnight » Wed Jul 20, 2005 8:12 pm

Aha, w sumie dobrze, że tak ustalili. Chociaż ja mam na serverze providera wydzielony katalog na zdjęcia z linkami (avatar też tam jest) no i można by było wszystko szybciej aktualizować bo nie trzeba wysyłać kolejnego maila.

Co do HTML'a wydaje mi się, że po prostu całe notatki oni puszczają bez parsowania, od razu tak jak są stworzone, czyli tak jak mówisz można stosować kursywe, podkreślenie i pogrubienie czcionki. Być może też różne jej rodzaje ;)

Zastanawiają mnie bardziej skomplikowane rzeczy jak formularze itp. Ich przydatność w notatce jest zerowa ale tak z czystej ciekawości sprawdzę na jednej z notatek ;)

Sprawdziłem i działa, ładnie pojawiło się okienko tekstowe i przycisk ;) Aż kusi mnie o napisanie jakiegoś skryptu w JavaScript ;) Hmm... jakby to wypaliło to mielibyśmy do czynienia z interaktywną mapą lub poradnikiem ;)

Niestety nie działa, tzn. działa ale jak stworzyłem przycisk by za jego pomocą zmienić wygląd strony/notatki to mnie przeniosło do głównej strony Cantr. Pewnie to próba wpisania tej samej strony przez przeglądarkę, a Cantr na takie zdarzenie reaguje przekierowaniem do strony głównej. Zresztą to normalne i prawidłowe zachowanie. Czyli nici z interaktywnej mapy ;) (no chyba, że przez odnośnik ;) )
Ni Ni Ni Ni!
User avatar
CyboRKg
Posts: 473
Joined: Sat Jun 18, 2005 3:05 pm
Location: Poland

Postby CyboRKg » Wed Jul 20, 2005 8:37 pm

KeVes wrote:Kiedyś można było też umieszczać html w tytułach notatek, ale to wycofano z pewnych pododów. Jednak można jeszcze znaleźć w angielskich lokacjach stare notatki które mają html w tytułach.

Moje mapy juz dawno maja kolorki w nazwach lokacji i zastanawialem sie dlaczego nie da sie tego zrobic w tytule... Chyba czytasz w moich myslach :o
marol wrote:W ten sposób można sobie oznaczyć np. wrogów na czerwono, a przyjaciół na zielono.

A nazwy kolorków można znaleźć np. tutaj.

Swietny pomysl :D Ze tez sam na to nie wpadlem :? Najlepiej na tym zielonym tle sprawdzaja sie jasne ostre kolory. Zastanawialem sie jak oznaczyc podejrzane typki: czerwony mam w uzyciu, czarny wyszedl za ciemno... I mam dzieki Tobie :arrow: "crimson" idealnie sie nadaje :wink:
P.S. Zielony tez sie nie sprawdza, ale "aqua" - miodzio! 8)
brunetka wrote:hmmm.... a ty nie jestes taki twardy jak na obrazku, a nicka wybrałes z przekory? :wink:
User avatar
marol
Posts: 3728
Joined: Sun Jul 17, 2005 11:45 am
Location: Kraków, PL
Contact:

Postby marol » Thu Jul 21, 2005 12:26 pm

Heh, widzę, że rada odniosła skutek i coraz więcej kolorów się pojawia w notatkach... Szczególnie w jednej babs^Z kobiecej osadzie... :)
User avatar
Hal
Posts: 415
Joined: Fri Jul 01, 2005 9:56 pm
Location: Poland

Postby Hal » Thu Jul 21, 2005 1:29 pm

marol wrote:Heh, widzę, że rada odniosła skutek i coraz więcej kolorów się pojawia w notatkach... Szczególnie w jednej babs^Z kobiecej osadzie... :)


To prawda, zacząłem używać html'a w notkach dopiero niedawno choć już dawno wiedziałem, że jest taka możliwość.
User avatar
NiKnight
Posts: 791
Joined: Thu Jun 23, 2005 8:32 pm

Postby NiKnight » Thu Jul 21, 2005 6:29 pm

Niektórzy pewnie widzieli jak w jednej z lokacji udostępniłem na chwilę mapę zrobioną przy użyciu JavaScript, działała ale nie mogłem dodawać nowych rzeczy ani jej modyfikować. Próby zastąpienia ją pustą notatką też nic nie dały. Pojawił się też błąd bazy danych :/ Przejrzę forum, może będzie coś napisane o JavaScript w notatkach ;)

EDIT:
Przejrzałem forum i stwierdzam, że używanie JavaScript jest niedozwolone, nie wiem teraz jak pozbyć się notatki, bo skasować jej zawartości nie mogę a nie chcę jej zostawiać na ziemii lub w kopercie. Chyba będę musiał nosić przy sobie :/
Ni Ni Ni Ni!
User avatar
PRUT
Posts: 826
Joined: Sun Jun 05, 2005 7:48 pm
Location: Poland

Postby PRUT » Thu Jul 21, 2005 10:04 pm

Hehe, to jak chodzenie z bomba zegarową :)

Ale kolorki w notatkach to fajna sprawa.
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Postby KVZ » Thu Jul 21, 2005 11:00 pm

NiKnight wrote:Przejrzałem forum i stwierdzam, że używanie JavaScript jest niedozwolone, nie wiem teraz jak pozbyć się notatki, bo skasować jej zawartości nie mogę a nie chcę jej zostawiać na ziemii lub w kopercie. Chyba będę musiał nosić przy sobie :/


Może zgłoś to w tym wątku: http://www.cantr.net/forum/viewtopic.php?t=4062 albo na tym forum: http://www.cantr.net/forum/viewforum.php?f=3
Powinni ją skasować ;)
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880
User avatar
PRUT
Posts: 826
Joined: Sun Jun 05, 2005 7:48 pm
Location: Poland

Postby PRUT » Sat Aug 13, 2005 4:00 pm

Kolorki kolorkami, ale mapa jaka dzis zobaczyłem zwaliła mnie z krzesła!!!

Jak wy to robicie? To jakieś sztuczki programistyczne są? To mozna tak w ogóle? I co to ma wspólnego z obrazkiem wgrywanym na serwer. Ja nic z tego nie kapuję. Ktos może mi wyjasnić?
ST.George
Posts: 83
Joined: Sun Jul 31, 2005 10:44 am
Location: 00-48 0-22

Postby ST.George » Sat Aug 13, 2005 4:05 pm

A mógłbyś zdradzić, gdzie ją widzałeś?
I co takiego w niej niezwyklego?
User avatar
marol
Posts: 3728
Joined: Sun Jul 17, 2005 11:45 am
Location: Kraków, PL
Contact:

Postby marol » Sat Aug 13, 2005 7:17 pm

PRUT, nie ma tam żadnego JavaScriptu, jedynie normalne linki wewnątrz dokumentu. Osoba ta skorzystała jeszcze z możliwości robienia mapy odnośników na obrazku, ale żadnego JavaScriptu tam nie ma (chyba).
(SRVPRC)
Image

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest