Wikipedia Cantr - kopalnia wiedzy o grze

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Wikipedia Cantr - kopalnia wiedzy o grze

Postby Greek » Sun Apr 20, 2014 10:15 pm

Wygląda na to, że polską wiki nie zajmuje się żaden polski gracz. Obecnie jej najaktywniejszym edytorem jest Echoman.

Poszukiwani są ochotnicy chcący poświęcić jej trochę czasu, bo informacje w polskiej wersji są niestety coraz mniej aktualne.
Ze względu na poważne problemy ze spambotami rejestracja konta wymaga napisania na forum wiadomości do Echomana (info tutaj), ale mam nadzieję, że ta niedogodność nikogo nie zniechęci ;)
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
User avatar
Kyllyan
Posts: 45
Joined: Sat Aug 05, 2006 11:29 am
Location: Gdansk, Zaspa, Mlyniec

Re: Wikipedia Cantr - kopalnia wiedzy o grze

Postby Kyllyan » Mon Apr 21, 2014 6:21 am

Usiłowałem zadokować trzcinową łodzią do tratwy. Wbrew temu co podaje Wiki, nie da się.
Image
Mary
Posts: 1
Joined: Fri Jun 13, 2014 12:46 pm

Re: Wikipedia Cantr - kopalnia wiedzy o grze

Postby Mary » Fri Jun 13, 2014 12:50 pm

Wiki polska jest już przestarzała. Owszem, do tratwy nie da się zadokować trzcinową, ale nie tylko nią, chociaż co innego w wiki jest podane. Chyba założę konto i zacznę tam uzupełniać informacje, bo akurat sporo z niej korzystam, jako że jestem jeszcze świeżym graczem.
User avatar
Pies
Programming Dept. Member
Posts: 383
Joined: Sat Nov 29, 2008 1:32 pm
Location: https://314es.pl/irc
Contact:

Re: Wikipedia Cantr - kopalnia wiedzy o grze

Postby Pies » Fri Jun 13, 2014 1:47 pm

Zapraszamy :)

Jak będziesz pracowała z wik, to może być przydatny irc, łatwiej będzie Ci coś załatwić czy dowiedzieć się.
dwudziestoletni mężczyzna wrote:"OOC: Jak ci się nie podoba, to nie graj. Ta gra nie szuka więcej graczy."

kaloryfer wrote:This game already has a lot of problems, new players would only bring new ones.
User avatar
olocop
Posts: 27
Joined: Tue Apr 15, 2014 11:29 am

Re: Wikipedia Cantr - kopalnia wiedzy o grze

Postby olocop » Fri Jul 11, 2014 4:02 pm

Witam wszystkich

Jak może zauważyliście, strona początkowa CantrWiki uległa pewnym modyfikacjom:
- usunięta została dublująca się pozycja "Budynki",
- zniknęła też ze strony głównej pozycja "silniki" - informacje dot. silników znajdują się w sekcji "pojazdy",
- zniknęła również pozycja "Wyposażenie" - dublowała pozycje ze strony początkowej,
- usunięte zostały błędne linki w górnych ramkach,
- zmieniona została ramka z pozycjami, a mianowicie:
- usunięte zostały "kropki", które z powodu centrowania tekstu były rozrzucone po całej ramce,
- poszerzona została ramka w celu poprawy wyglądu strony,
- kolejne pozycje zostały posegregowane w celu łatwiejszego wyboru.

Oprócz tego, może także ktoś już zauważył, sukcesywnie modyfikuję listę żywności jadalnej, dostosowując ją do szablonu infoboxa, który posiadają wszystkie inne wersje językowe, oraz poprawiając dane (wersja angielska posiada trochę błędów i braków).

Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
dekalina
Posts: 925
Joined: Tue May 20, 2014 2:18 pm

Re: Wikipedia Cantr - kopalnia wiedzy o grze

Postby dekalina » Fri Jul 11, 2014 5:36 pm

Jeju, ile usuwania :P
Zmiany przy żywności super.
User avatar
olocop
Posts: 27
Joined: Tue Apr 15, 2014 11:29 am

Re: Wikipedia Cantr - kopalnia wiedzy o grze

Postby olocop » Thu Jul 17, 2014 2:09 pm

Lista żywności jadalnej została zmodyfikowana.

Jak zauważycie, niektóre nazwy żywności zostały zmienione tak, by dostosować je do nazw z Cantra.
Wszystkie pozycje z wersji angielskiej zostały również dodane w wersji polskiej i wszystkie mają formę z infoboxem.
W wersji PL poprawione zostały niektóre błędy wersji angielskiej i w wielu miejscach uzupełnione o dodatkowe informacje.

Jeśli znajdziecie jeszcze jakiś błąd, to poprawcie lub zgłoście mnie.

Prosiłbym również o sprawdzenie wartości produkcji smażonej marchewki i gulaszu na grillu pokładowym - nie ma ich w wersji angielskiej, a żadna z moich postaci nie pływa.


Aktualnie trwa modyfikacja listy żywności leczniczej.
W dalszej kolejności będzie robiona aktualizacja urządzeń potrzebnych do przeróbki żywności, jak również aktualizacja półproduktów.
User avatar
olocop
Posts: 27
Joined: Tue Apr 15, 2014 11:29 am

Re: Wikipedia Cantr - kopalnia wiedzy o grze

Postby olocop » Thu Jul 24, 2014 11:48 am

Żywność lecznicza została zakualizowana w taki sam sposób, jak wcześniej żywność jadalna.

Brakuje mi danych dotyczących działania leczniczego/spożycia:
- sosu do grilla
- kiełbasy merguez
______________
EDIT: Już wprowadzone.

Teraz walczę z urządzeniami/narzędziami, na razie ze średnim skutkiem. Docelowo powinny stanowić kategorie, dzięki czemu w przypadku pojawienia się nowej potrawy, automatycznie dorzucana będzie ona pod odpowiednie urządzenie/narzędzia. Odpadnie wpisywanie ręczne. Co z tego będzie, zobaczymy.
Last edited by olocop on Fri Jul 25, 2014 9:05 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Wikipedia Cantr - kopalnia wiedzy o grze

Postby Greek » Thu Jul 24, 2014 4:58 pm

Wielkie dzięki :)
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
User avatar
Marian10
Posts: 100
Joined: Tue Apr 23, 2013 12:34 pm

Re: Wikipedia Cantr - kopalnia wiedzy o grze

Postby Marian10 » Sun Jul 27, 2014 8:15 pm

bo akurat sporo z niej korzystam, jako że jestem jeszcze świeżym graczem.


Precz z wikipedią! Uczta się z gry!

Olocop, jak Ci się chce to pomyśl nad zmianą nazwy "napojów leczniczych" Jakiś czas temu wrzuciłem tam trucizny, więc nie są już tylko lecznicze. A "aptekarskie" jakoś tak głupio brzmią...
User avatar
olocop
Posts: 27
Joined: Tue Apr 15, 2014 11:29 am

Re: Wikipedia Cantr - kopalnia wiedzy o grze

Postby olocop » Tue Aug 19, 2014 5:47 pm

Kolejna aktualizacja

Wprowadzone zostały następujące zmiany:
1) uaktualnione zostały wszystkie półprodukty i surowce służące do produkcji żywności jadalnej i leczniczej,
2) wszystkie rodzaje żywności, półprodukty i surowce posiadają powiązanie zarówno w dół, jak i w górę, czyli mają wymienione surowce lub półprodukty z których powstają, jak i do których służą.

Tutaj moja prośba i uwaga:
UWAGA: Jeśli jest jakiś rodzaj żywności, który nie został wprowadzony lub zaktualizowany, prosze o informację.
PROŚBA o informację:
a) Nie posiadam danych dotyczących chipsów warzywnych - czy służy do jedzenia czy leczenia i jakie są konkretne wartości?
b) Nie mam pojęcia do czego służy olej z oliwek - ktoś wie?

3) Nastapiła zmiana nazwy z "napojów leczniczych" na "mikstury apteczne". Ta nazwa obejmuje również trucizny i jest adekwatna do nazw w innych językach. Zacząłem aktualizować opis.

W dalszej kolejności:
- zaktualizowane będą mikstury lecznicze i wszystkie surowce do nich (wszystko zostanie zcentralizowane, nie ma sensu robić osobnych stron dla każdego napoju leczniczego i trucizny, gdyż wszystko dobrze widać w tabeli z napojami i truciznami)
- zaktualizowane zostaną produkty powstające z kwiatów (docelowo wszystko co można zrobić z tego, co rośnie w doniczkach, czy ogródkach).
- stworzony zostanie infobox dotyczący hodowli zwierząt.
User avatar
olocop
Posts: 27
Joined: Tue Apr 15, 2014 11:29 am

Re: Wikipedia Cantr - kopalnia wiedzy o grze

Postby olocop » Thu Aug 21, 2014 2:24 pm

Dzisiejsza aktualizacja Cantra odpowiedziała mi na pytanie, do czego jest olej z oliwek (choć chyba powinna być oliwa z oliwek).

Wciąż nie mam danych o chipsach warzywnych.

Z nowych dań do wiki wprowadziłem:
- makaron
- makaron ryżowy
- makaron z serem
- ramen
- lazania
- spaghetti z sosem pomidorowym

Z pozostałymi czekam, aż pojawi się polskie nazewnictwo.

Zaktualizowane zostały mikstury apteczne (napoje lecznicze i trucizny) i wszystkie surowce do nich (do metali dodałem na razie jedynie opis, że służą do produkcji trucizn).
User avatar
Raynus
Posts: 1610
Joined: Sun Oct 06, 2013 2:10 pm

Re: Wikipedia Cantr - kopalnia wiedzy o grze

Postby Raynus » Thu Aug 21, 2014 3:17 pm

Polskie nazewnictwo reszty będzie dziś lub jutro. Mam dylemat co do pewnych nazw. Ten olej z oliwek ktoś musiał przetłumaczyć z pośpiechu przy okazji innych olejów, ale za moment poprawię na oliwę.
User avatar
olocop
Posts: 27
Joined: Tue Apr 15, 2014 11:29 am

Re: Wikipedia Cantr - kopalnia wiedzy o grze

Postby olocop » Fri Aug 22, 2014 10:53 am

Kolejna aktualizacja.

1) Poprawiony został "olej z oliwek" na "oliwę z oliwek"

2) Dodana kolejna porcja potraw, czyli:
- wykwintny makaron
- makaron z warzywami
- makaron z mięsem
- makaron z pesto
- makaron z drobiem
- makaron z wieprzowiną

W Cantr "honey pasta" na razie się nie pojawiła w możliwościach żelaznego grilla.

UWAGI:
a)Niektóre wartości nowych potraw w wersji PL róznią się od tych podanych na angielskej Wiki. Czy to celowe? Czy różnica jest tylko w wiki, czy też w cantr?
b) Błędne wprowadzenie wartości w "makaron z pesto" - produkuje się 150g, zamiast 1500g

3) Zrobione zostały polskie schematy Infoboksów do opisu udomowionych zwierząt, wykonywania przedmiotów oraz przedmiotów przenośnych. Brakuje jeszcze schematu dla dzikich zwierząt, ale to nie teraz. Robota niewidoczna, ale potrzebna.
User avatar
olocop
Posts: 27
Joined: Tue Apr 15, 2014 11:29 am

Re: Wikipedia Cantr - kopalnia wiedzy o grze

Postby olocop » Wed Aug 27, 2014 7:35 am

Uzupełnione zostały chipsy warzywne i makaron z miodem. Na dzień dzisiejszy lista żywności powinna być całkowicie aktualna.
Jeśli są błedy, proszę o informację.

Wprowadzone do wiki zostały wszystkie przedmioty do odgrywania: Kosmetyki, Kostki, Lalki, Latawce i inne. Do tej pory było ich kilka, teraz jest 49. Tutaj jest trochę braków dotyczących zużywania się przedmiotów i ich naprawiania. Nie mam też informacji o wadze latawców i piłek (w ogóle nie było wersji ang).

W następnej kolejności zostaną zaktualizowane:
- wszystkie surowce służące do produkcji przedmiotów do odgrywania,
- dalej prowadzona będzie sukcesywna aktualizacja narzędzi,
- aktualizacja produktów z kwiatów - zaległe, ale wciąż oczekujące na realizację.

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest