Wikipedia Cantr - kopalnia wiedzy o grze

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
gala
Posts: 493
Joined: Sat Jan 24, 2015 7:21 pm

Re: Wikipedia Cantr - kopalnia wiedzy o grze

Postby gala » Thu Nov 17, 2016 3:17 pm

A nie można po prostu zedytować wiki? Przecież chyba użytkownicy mogą.
Alutka wrote:Zielony świat jest opanowany przez śpiące Smaugi, które budzą się tylko i wyłącznie wtedy, gdy ktoś chce się zainteresować ich skarbami.


https://www.reddit.com/r/Cantr/
User avatar
Felixis
Posts: 437
Joined: Sun Aug 10, 2014 1:40 pm
Location: Londyn

Re: Wikipedia Cantr - kopalnia wiedzy o grze

Postby Felixis » Thu Nov 17, 2016 3:29 pm

Każdy kto założy konto może edytować Wiki. Poza tym to tylko dodatek tworzony przez graczy, a nie dokładna instrukcja obsługi Cantra. W wielu miejscach są braki lub nieaktualne informacje, które żeby poprawić, trzeba najpierw posprawdzać w grze.
"Prędzej czy później dopadnie nas rzeczywistość"
Jones Abrahams
Posts: 136
Joined: Mon May 27, 2013 5:15 am

Re: Wikipedia Cantr - kopalnia wiedzy o grze

Postby Jones Abrahams » Thu Nov 17, 2016 5:33 pm

Chodzi o nazewnictwo. Dać "kapusta z pomidorami" i po problemie. Podstawą bigosu jest kiszona kapusta i dodatek mięsny. Nie jakieś koszerne kiełbaski i na pewno nie pomidory. Reszta to są wariacje regionalne. Jadłem bigos w wielu miejscach i NIGDY nie było tam pomidorów, co nie znaczy, że taka potrawa będzie zła, ale, powtarzam, jest to regionalna mutacja. Podobnie pizza jest dość mocno zmieniana, ale podstawą jest ciasto i pomidory, prawda? Nie zrobiono w Cantr pizzy jako miksu ciasta i salami, czy anchois, mam rację.
Przecież zarówno bigosów, jak i innych potraw może być wiele. Ale podstawowa pizza niech będzie pizzą, a bigos bigosem. A potem niech powstają bigosy z pomidorami i wołowiną, czy inne pizzez salami. Nikt się nie pomyli i nie będzie problemu.

Btw. nie jestem bardzo biegły w cantryjskiej kuchni, ale wydaje mi się, że stoi nieco na głowie; potrawy podstawowe, plebejskie tutaj są dość skomplikowane, niemal dworskie. Ale to chyba nie jest dobry kierunek?
User avatar
Marian10
Posts: 100
Joined: Tue Apr 23, 2013 12:34 pm

Re: Wikipedia Cantr - kopalnia wiedzy o grze

Postby Marian10 » Thu Nov 17, 2016 6:14 pm

Jaka mutacja? :S Często się daje przecier, a w Cantrze takowego nie ma więc dali pomidory. Tak samo zresztą we wspomnianej przez Ciebie pizzy. Kuźwa, aleście się uczepili tego bigosu, i ile wypowiedzi nagle, normalnie forum kulinarne :D

Nazewnictwo to osobna kwestia i jak komuś bigos nie pasi to polecam zajrzeć do "propozycji odnośnie tłumaczeń".
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Re: Wikipedia Cantr - kopalnia wiedzy o grze

Postby KVZ » Thu Nov 17, 2016 7:25 pm

Marian10 wrote:Jaka mutacja? :S Często się daje przecier, a w Cantrze takowego nie ma więc dali pomidory.


Dokladnie. :)
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880
Jones Abrahams
Posts: 136
Joined: Mon May 27, 2013 5:15 am

Re: Wikipedia Cantr - kopalnia wiedzy o grze

Postby Jones Abrahams » Thu Nov 17, 2016 8:05 pm

Marian10 wrote:Jaka mutacja? :S Często się daje przecier, a w Cantrze takowego nie ma więc dali pomidory. Tak samo zresztą we wspomnianej przez Ciebie pizzy. Kuźwa, aleście się uczepili tego bigosu, i ile wypowiedzi nagle, normalnie forum kulinarne :D

Nazewnictwo to osobna kwestia i jak komuś bigos nie pasi to polecam zajrzeć do "propozycji odnośnie tłumaczeń".
Zyję na tym świecie już wiele lat i z niejednego pieca chleb jadłem, jak to się mówi. Jednak o bigosie z pomidorami dowiedziałem się z Cantr. Uwierz. I nie ma znaczenia w jakiej formie są pomidory, ale że są. I tak jak pisałem, przy wielości bigosów może się znaleźć i taki, ale jeśli jest jeden niech będzie podstawowym bigosem. Dotyczy to zresztą każdej potrawy. A jeśli jest inaczej, niech ma inną nazwę. To wszystko.
User avatar
ATS
Posts: 107
Joined: Sat Sep 26, 2015 10:48 am

Re: Wikipedia Cantr - kopalnia wiedzy o grze

Postby ATS » Thu Nov 17, 2016 8:14 pm

Marian10 wrote:Nazewnictwo to osobna kwestia i jak komuś bigos nie pasi to polecam zajrzeć do "propozycji odnośnie tłumaczeń".

Niezupełnie chodzi o tłumaczenia. Być może, ale przecież inne przedmioty są wytłumaczone dość jednoznacznie - np. samochód - ale w Cantrze działa on inaczej niż nasze samochody. Czy więc powinno się nadać inne określenie aby dochodziło do zmyłki? Kluczową sprawą jest sama teoria gry. Czym Cantr ma być? Odwzorowaniem naszego świata w świecie wirtualnym, gdzie panują podobne zasady? Czymś zupełnie innym, gdzie samochód nie ma kierownicy i pedałów, taczka działa inaczej, etc.? Odpowiadając na to pytanie odpowiemy zarazem czego oczekujemy od gry. I każdy ma tutaj prawo do własnych oczekiwań. Ponoć szanuje się i toleruje inne podejścia. Walka o same słowa nikogo nie rajcuje. Za tymi określeniami kryje się istota gry.

MagC wrote:Osobiście nie chodziło mi o taczki czy inne straczki po cantryjskim bigosie, czy ktoś używa jajek, pomidorów czy marchewki do gotowania czegoś tam. Czy w rzeczywistości coś robi się inaczej niż w cantr, bo cantr to nie rzeczywistość jakby się ktoś jeszcze nie kapnął ;) Chodziło o to, że wiki (nie pierwszy raz) wprowadza w błąd. Bo do ugotowania makaronu z warzywami czy mięsem (w grze) nie zużywa się ani grama pomidorów. Niepotrzebnie wkleiłam ten bigos :P

*facepalm*
1. Wszyscy tutaj rozumieją, że Cantr to nie rzeczywistość. Tak samo filmy. Nie zmienia to faktu, że czasami od wirtualnych światów oczekujemy realizmu. Żeby były ciekawsze/bardziej zrozumiałe/bardziej spójne/lepsze... cokolwiek. Tutaj najbardziej dotykamy spójności świata. Żeby nie był tylko forum/chatem. Zbyt trudne do zrozumienia dla niektórych, najwyraźniej. Bo jak ktoś przypadkiem odważy się podważyć panujące zasady, bo na przykład uważa, że coś mogłoby być lepsze - to trzeba uznać, że jest idiotą i zrobić tandetne śmieszki. Czyż nie?
2. Wszyscy dostrzegli o co chodzi, ale z jednego problemu można skonstruować rozległą dyskusję, która może pobudzić do zmian. Ale po co? Mam swój mały problem/spostrzeżenie i tylko to mnie interesuje. Chociaż ten sam problem można rozwiązać lub interpretować na wiele sposobów. Ech.

Poza tym uważam, że Cantra trzeba zmienić.
Take your sword and your shield
There’s a battle on the field
You’re a knight and you’re right
So with dragons now you’ll fight!

You’ve got the power
To live another childhood
So ride the wind
That leads you to the moon...
Altan
Posts: 87
Joined: Sun Jun 07, 2015 12:09 pm
Location: Kraków

Re: Wikipedia Cantr - kopalnia wiedzy o grze

Postby Altan » Thu Nov 17, 2016 8:24 pm

Bigos z pomidorami jest strasznie nierzeczywisty.


Nie no, kurde, usuwam konto.
Its a mystery...
Anthropology!
User avatar
ATS
Posts: 107
Joined: Sat Sep 26, 2015 10:48 am

Re: Wikipedia Cantr - kopalnia wiedzy o grze

Postby ATS » Thu Nov 17, 2016 8:52 pm

Poważnie. To naprawdę takie trudne do zrozumienia? Nieszczęsny bigos jest tylko nieszkodliwym przypadkiem. Mowa była o czymś większym. Ale co tam. Czepmy się cholernego bigosu.

Normalnie - ręce opadają. Poza tym uważam, że Cantra trzeba zmienić.
Take your sword and your shield
There’s a battle on the field
You’re a knight and you’re right
So with dragons now you’ll fight!

You’ve got the power
To live another childhood
So ride the wind
That leads you to the moon...
User avatar
andrzejek
Posts: 224
Joined: Fri Mar 27, 2015 9:55 pm

Re: Wikipedia Cantr - kopalnia wiedzy o grze

Postby andrzejek » Thu Nov 17, 2016 9:01 pm

musza byc pomidory
na swieta zawsze taki jest troche czerwony
na sniadanie taki jemy
User avatar
Mariposa
Posts: 97
Joined: Fri Oct 26, 2012 8:43 pm
Location: Śląsk

Re: Wikipedia Cantr - kopalnia wiedzy o grze

Postby Mariposa » Thu Nov 17, 2016 9:36 pm

Jestem pod wrażeniem, nawet z bigosu można rozwinąć dyskusję o tym, jaki Cantr jest zły.

P.S. U mnie też jest zawsze z pomidorami.
P.S.2. Niepotrzebnie pisaliście, że każdy gracz może edytować Wiki, zaraz wparuje tam andrzejek.
User avatar
gala
Posts: 493
Joined: Sat Jan 24, 2015 7:21 pm

Re: Wikipedia Cantr - kopalnia wiedzy o grze

Postby gala » Thu Nov 17, 2016 10:09 pm

Mariposa wrote:P.S.2. Niepotrzebnie pisaliście, że każdy gracz może edytować Wiki, zaraz wparuje tam andrzejek.

Może w końcu ktoś się go wtedy pozbędzie.
Alutka wrote:Zielony świat jest opanowany przez śpiące Smaugi, które budzą się tylko i wyłącznie wtedy, gdy ktoś chce się zainteresować ich skarbami.


https://www.reddit.com/r/Cantr/
User avatar
Felixis
Posts: 437
Joined: Sun Aug 10, 2014 1:40 pm
Location: Londyn

Re: Wikipedia Cantr - kopalnia wiedzy o grze

Postby Felixis » Thu Nov 17, 2016 10:12 pm

Zmiany po kimś można przywrócić i użytkownika zbanować.
"Prędzej czy później dopadnie nas rzeczywistość"
Pasztetowa
Posts: 42
Joined: Sat Feb 08, 2014 1:13 pm

Re: Wikipedia Cantr - kopalnia wiedzy o grze

Postby Pasztetowa » Thu Nov 17, 2016 10:27 pm

Raz jadłam bigos z pomidorami. Dobry był. Chociaż sama gotuję bez.

A co do absurdów mechaniki. W każdej grze mechanika jest uproszczoną wersją rzeczywistości i każda gra ma swoje absurdy. Tego się chyba nie da uniknąć. Skoro dziwne i dla nas nielogiczne rzeczy dzieją się wszędzie i od zawsze to nasze postacie po prostu mogą uważać, ze to normalne i tak ma być. A gdyby kiedyś się udało w 100% odwzorować w grze rzeczywistość, to nagle by się okazało, że jak w prawdziwym życiu praca jest nudna i męcząca, zanim się wróci do do domu, trzeba swoje odstać w korku, po drodze trzeba zrobić zakupy, później trzeba jeszcze wstawić pranie, ugotować chłopu obiad i posprzątać. I tak dzień w dzień. Świetna rozrywka i odpoczynek od codzienności :D
MagC
Posts: 54
Joined: Tue Dec 10, 2013 3:13 pm

Re: Wikipedia Cantr - kopalnia wiedzy o grze

Postby MagC » Thu Nov 17, 2016 10:41 pm

A ja tylko pomidorów w makaronie szukałam a tu takie burzliwe dyskusje, głębokie przemyślenia i analizy.

P.S. Strach pytać ale jak już zrobiliśmy z wątku kącik kulinarny to czy ktoś dodaje do bigosu surowej kapusty żeby nie był zbyt kwaśny? :D

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest