Ograniczenie 200 min

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
Hal
Posts: 415
Joined: Fri Jul 01, 2005 9:56 pm
Location: Poland

Postby Hal » Tue Jul 19, 2005 9:50 pm

CyboRKg wrote:Znowu mi zabraklo, choc operuje czasem bardzo oszczednie :cry: Dochodze juz do takiej schizy, ze notatki czy dluzsze wypowiedzi pisze poza gra i wklejam :oops: Musze sie zaczac leczyc! :roll:


Witaj wśród uzaleznionych, ja staram się nie angażować na raz wszystkich moich postaci w jakies wydarzenia. Część postaci chodzi sobie i pisze mapy a druga część żyje pęłną gębą w wioskach i miastach.
Ale fakt, że i tak braknie czasu.
User avatar
PRUT
Posts: 826
Joined: Sun Jun 05, 2005 7:48 pm
Location: Poland

Postby PRUT » Tue Jul 19, 2005 9:55 pm

NiKnight wrote:Ja też tak robię, nie analizuje nawet lokacji w czasie gdy jestem zalogowany, po prosty zrzucam do notatnika i wtedy podejmuje decyzje.


Świetny pomysł! Że też na to nie wpadłem sam :wink:
User avatar
NiKnight
Posts: 791
Joined: Thu Jun 23, 2005 8:32 pm

Postby NiKnight » Tue Jul 19, 2005 11:08 pm

Tak naprawdę mam katalog z plikami tekstowymi gdzie zapisuję lokacje oraz ustalenia z gry (każda postać to dwa pliki, z mapą i rozmową). Kopiuję cała rozmowę i wyrzucam niepotrzebne rzeczy pozostawiając na przykład ustalenia co do rozwoju osady itp. . Notatki, które zostawiam w grze też robię będąc wylogowanym. Obecnie mam dziesięć postaci, z czego siedem jest aktywnych społecznie i pozostaje mi około godzina czasu niewykorzystanego ;)

Przy okazji łatwiej robi się mapy gdy nie trzeba co rusz czytać leżących notatek lub zaglądać w inwentarz ;) A najłatwiej robi się przy pomocy Visio w Software Engineering>UML>Static Structure (diagram klas) ;)

CyboRKg: niektóre rozwiązania są tak trywialne, że nie zauważa się ich ;)

PS. Wklejał ktoś z Was plik graficzny w grze? Tak jak to jest w lokacjach angielskich
Ni Ni Ni Ni!
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Postby KVZ » Tue Jul 19, 2005 11:18 pm

CyboRKg wrote:Dochodze juz do takiej schizy, ze notatki czy dluzsze wypowiedzi pisze poza gra i wklejam :oops:


Też tak robię gdy zaczyna mi się kończyć czas ;)

NiKnight wrote:Ja też tak robię, nie analizuje nawet lokacji w czasie gdy jestem zalogowany, po prosty zrzucam do notatnika i wtedy podejmuje decyzje.


Ja natomiast analizuję wszystko w grze, ale gdy skończe to klikam odrazu na wyloguj a nie na nic innego. Wtedy nie zalicza mi czasu straconego na przeanalizowanie traści. Czas zalicza tylo między dwoma zwykłymi kliknięciami, a przycisk "wyloguj" jest wyjątkiem ;) Po wylogowaniu loguję się jeszcze raz i daję swoje odpowiedzi i nazywam odpowienio nowe postacie.
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880
User avatar
NiKnight
Posts: 791
Joined: Thu Jun 23, 2005 8:32 pm

Postby NiKnight » Tue Jul 19, 2005 11:32 pm

Dobrze wiedzieć :) teraz chyba tylko tak będę zostawiał zalogowane konto ;) Chociaż przyzwyczaiłem się do wyuczonej procedury postępowania z limitem czasu ;)

Mogli by jednak jakoś rozplanować obciążenie servera, tzn. na podstawie statystyk ustalić okresy mniejszej aktywności użytkowników i w tym czasie po prostu wyłączyć limit albo zmniejszyć jego częstość naliczania.
Ni Ni Ni Ni!
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Postby KVZ » Wed Jul 20, 2005 12:00 am

NiKnight wrote:Mogli by jednak jakoś rozplanować obciążenie servera, tzn. na podstawie statystyk ustalić okresy mniejszej aktywności użytkowników i w tym czasie po prostu wyłączyć limit albo zmniejszyć jego częstość naliczania.


Ale pamiętaj, że to ograniczenie jest nie tylko po to by odciążyć serwer, ale także po to by nie przekroczył on wykupionego limitu transferu. O ile jeszcze ten limit jest. Bo kiedyś gdy nie było tego ograniczenia, to zdarzyło się tak, że użytkownicy wykorzystali cały dostępny transfer w połowie miesiąca i gra nie działała przez drugą połowe miesiąca! To była masakra. Taki przymusowy odwyk od Cantr. Dlatego wprowadzono to ograniczenie i od tego czasu jest dobrze.
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880
User avatar
lukaasz
Posts: 656
Joined: Fri Jul 08, 2005 9:02 pm
Location: Polska, Olkusz
Contact:

Postby lukaasz » Thu Jul 21, 2005 9:29 am

a ile reansferu wywoluja nasi zmarli :)

szkoda ze programisci niewpadli na pomysl zrzucenia grafiki na kompy graczy, mysle ze zdrowo by ich to odciazylo.
User avatar
NiKnight
Posts: 791
Joined: Thu Jun 23, 2005 8:32 pm

Postby NiKnight » Thu Jul 21, 2005 4:19 pm

przecież i tak większość z nas ma zrzuconą grafikę przez cache przeglądarki ;)
Ni Ni Ni Ni!
User avatar
momorty
Posts: 73
Joined: Thu Jul 14, 2005 3:24 pm

Postby momorty » Thu Jul 21, 2005 4:41 pm

Ja nie !!! jak to zrobić??


ps:
Ni Ni Ni Ni
User avatar
Hal
Posts: 415
Joined: Fri Jul 01, 2005 9:56 pm
Location: Poland

Postby Hal » Thu Jul 21, 2005 5:36 pm

momorty wrote:Ja nie !!! jak to zrobić??


ps:
Ni Ni Ni Ni


lukaasz i momorty czy mozecie zlitowac sie nad innymi uzytownikami forum i zmniejszyc swoje avatary?
User avatar
NiKnight
Posts: 791
Joined: Thu Jun 23, 2005 8:32 pm

Postby NiKnight » Thu Jul 21, 2005 6:27 pm

przeglądarki domyślnie cache'ują obrazki by przyśpieszyć otwieranie się stron
Ni Ni Ni Ni!
User avatar
momorty
Posts: 73
Joined: Thu Jul 14, 2005 3:24 pm

Postby momorty » Fri Jul 22, 2005 3:03 pm

powiecie??
8) 8) 8) 8) ]
User avatar
NiKnight
Posts: 791
Joined: Thu Jun 23, 2005 8:32 pm

Postby NiKnight » Fri Jul 22, 2005 4:38 pm

To zależy od przeglądarki, zakładam, iż masz Windows'a:

W IE w opcjach w zakładce General (pierwsza) masz przycisk Settings (chyba ustawienia, nie wiem bo nie mam polskiej wersji Windows/IE) i tam będziesz miał ustawienia. Ustaw Automatycznie i wskaźnikiem niżej wielkość miejsca na przechowywanie stron w cache IE (w katalogu Temporary Internet Files).

W przypadku Firefoxa z menu Tools(Narzędzia) wybierz Options. Pojawi się okienko dialogowe, z lewej zaznacz Privacy(Ustawienia prywatne?) i z prawej pojawi się Cache, jak rozwiniesz to możesz zdefiniować wielkość pamięci przeglądarki (w kB)
Ni Ni Ni Ni!
User avatar
Hal
Posts: 415
Joined: Fri Jul 01, 2005 9:56 pm
Location: Poland

Postby Hal » Fri Jul 22, 2005 9:02 pm

Jeszcze jedno spostrzeżenie:

Nie trzeba sie wylogowywac by czas przestał być naliczany, wystarczy po prostu zamknąć okno przeglądarki.
Sprawdzone wielokrotnie w Avant Browserze i działa.
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Postby KVZ » Fri Jul 22, 2005 9:18 pm

Ale po co zamykać okno? ;) Mi lepiej jest wylogować się i potem w tym samym oknie zalogować się bezpośrednio z webzinu :) Nie muszę otwierać ponownie okna.
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest