Akcje reklamowe Cantr II

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
in vitro...
Posts: 1957
Joined: Sun Feb 26, 2006 11:11 pm
Location: Lake Bodom

Re: Akcje reklamowe Cantr II

Postby in vitro... » Sun Nov 06, 2011 1:46 am

może "Spróbuj sam" albo "Spróbuj teraz"
cantr się posypał
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Akcje reklamowe Cantr II

Postby Greek » Sun Nov 20, 2011 11:47 pm

Filmik reklamowy? Jakieś coś? Naprawdę nikt nie ogarnia?
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
madness
Posts: 2
Joined: Sat Dec 17, 2011 9:45 am

Re: Akcje reklamowe Cantr II

Postby madness » Mon Dec 19, 2011 6:20 pm

Hej :)
Dodalam na Wykop znalezisko o Cantrze, myślę że to społeczność, na której ma szansę się to przebić: http://www.wykop.pl/ramka/982279/cantr- ... -roleplay/
Jeśli macie konto, wykopujcie. Tylko nie zakładajcie konta specjalnie do tego, to conajmniej.. niewłaściwe. :oops:
Pozdrawiam :)
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Akcje reklamowe Cantr II

Postby Greek » Mon Dec 19, 2011 10:36 pm

Hej, świetnie, że się starasz :) Próbowaliśmy już na wykopie w lutym i się skończyło tak sobie ;P ale nie wiem na ile to zasługa charakteru wykopowiczów a na ile naszego kochanego BMT.
Proponuję obrazek z interfejsem zamieścić w formacie PNG lub GIF, bo JPG stosuje kompresję stratną, co sprawia, że literki są mało wyraźne. No i może jeszcze jakiś obrazek zachęcającowy, taki co to by skupił uwagę. (niestety żadnym cantryjskim obrazem karczmarki nie dysponuję)

Niestety ja konta na wykopie (już) nie posiadam, nadal nie zostało odbanowane :)
Ja obecnie nie mogę udzielić żadnej pomocy, bo mam odparowany mózg, właśnie przyszedłem do domu i mam kupę roboty, ale mam nadzieję, że Cantryjczycy będą umieli odpowiednio przywitać i udzielić pomocy ewentualnym nowym graczom. :)
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
User avatar
Mars
Posts: 852
Joined: Sat Apr 28, 2007 2:44 pm
Location: Poland

Re: Akcje reklamowe Cantr II

Postby Mars » Thu Dec 22, 2011 9:35 am

Mowiło się już o tym, że piętą Achillesa w przypadku Cantra jest wygląd strony. To znaczy - mnie, i pewnie 90% graczom wygląd Cantr nie przeszkadza, bo albo się przyzwyczailiśmy albo wręcz taki styl nam się podoba. Jednak, dla 90% nowych odwiedzin na stronie z pewnością, nie jest taki wygląd najlepiej zachęcającą wizytówką. Chodzi o pierwsze wrażenie - jest oczywiste, że w naszej grze liczy się jej treść, a nie opakowanie, a gracz który szuka kolejnej Tibii/Ogame czy innych Mieczy Waldgira, u nas tego samego nie znajdzie. Natomiast, wcale nie jest powiedziane, ze miłośnik wspomnianej Tibii, Metina czy innego The Crims ostatecznie nie zadomowi sie i na Cantrze.

Żeby to jednak się stało, nowy odwiedzajacy nie może wyjść ze strony po pierwszych 10 sekundach odepchnięty jej wyglądem, i powinien zarejestrować konto (bez zbyt długiego oczekiwania na aktywację - najlepiej w kilka godzin, ale to i tak długi okres). Dalej - wszystko w jego rękach. Moje pomysły aby zbyt szybko nie uciekł:

1). Skórki! Każda strona ma swój styl css. W przypadku Cantra, jest on pod ścieżką "http://cantr.net/css/cantr.css". Dajmy graczom możliwość samodzielnego wgrywania swojego pliku css, a najciekawszy projekt ustawmy na stronie startowej jako domyślny - po zalogowaniu się stary gracz i tak otrzyma wersje classic, o ile jej sobie nie zmieni w profilu. Nowy gracz wyląduje na nowej skórce. Być może, trzeba będzie przystosować jeszcze elementy strony w html'u żeby więcej dało się zmienić w plikach css... ale przynajmniej ożywmy kolory, czcionki, marginesy, i inne tła.

2). Nie wiem, jak dzisiaj wygląda kwestia przyjmowania nowych kont i czasu oczekiwania - mam wciąż to samo konto od 2000 dni cantryjskich ;-) wiem, że strona musi obowiązkowo mieć zabezpieczenia w przyjmowaniu nowych kont, ażeby uniknąć wszelkiej maści wandali. Ale, może choć wszystkie konta nadal powinny być ostatecznie akceptowane, to gra w wersji "demo" możliwa powinna być od razu? Taki chłopek miałby ograniczony inwentarz do podnoszenia (żeby nie nakradł za dużo), nie mógłby też tworzyć ani podnosic notatek, oraz atakować. Mógłby już rozmawiać, poruszać się, i przyłączać się do prac, przyjąć też jakąś tarcze i konopne spodnie albo się nakarmić. Aby jedna osoba nie nabroiła zbyt dużo, niech automatyczny skrypt ogranicza liczbe kont "demo" z jednego komputera i IP do maksymalnie jednego.

3). Pierwszy spawn w dużym gwarnym miejscu - przynajmniej, niech będzie tam minimum 20-30 osób (i w języku ojczystym postaci), a nie pustkowie z 5 milczkami albo zamordkami gratis.

Można coś jeszcze wymyśleć, grunt, aby cos zmieniło na lepsze, i nie było zbyt skomplikowane.
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Akcje reklamowe Cantr II

Postby psychowico » Thu Dec 22, 2011 7:22 pm

1) Cóż, nad nowym layoutem strony głównej i ogólnie nad stylem pracę trwają. Zgadzam się, że to cholernie ważne sprawa jeśli chodzi o pozyskiwanie nowych graczy - niestety jestem absolutnym beztalenciem w tych tematach, nie mam talentu do projektowania i ożywiania ciekawych interfejsów. Fredrik zdaje się trochę nad tym pracuję. Jeśli jesteście chętni i utalentowani, zapraszam do pomocy.

2) Zgadzam się, że to jedna z kwestii mogących zniechęcać nowych graczy. A jeśli chodzi o wandalizm w samej grze - w żaden sposób przed nim nie zabezpiecza, nowi i tak robią co chcą. Blokada w postaci braku możliwości atakowania postaci tak czy inaczej już istnieje, nawet na zaakceptowanych kontach. Nie wiem, czy ten temat był jakoś porządniej omawiany na forum "Suggestion", dobrze by było, gdyby ktoś go poruszył.

3) Pomysł nie jest zły i prosty w implementacji. Przydałoby się go też dorzucić do sugestii, może sam to zrobię.

Można coś jeszcze wymyśleć, grunt, aby cos zmieniło na lepsze, i nie było zbyt skomplikowane.


A najlepiej jakby to coś pomogło się wdrożyć w grę. :roll:
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
Echo
Posts: 724
Joined: Fri Jan 26, 2007 12:36 pm
Location: poland

Re: Akcje reklamowe Cantr II

Postby Echo » Mon Dec 26, 2011 1:52 am

Najlepszego w te święta!
a spodobał mi się pomysł gry od zaraz. Fajne.
Na kilka chwil od zaraz spróbowałby taki życia i albo zostanie, albo zaraz za próbne .... czasu znika. Lepsze nawet niż te zaakceptowane konta, bo wiedzielibyscie jak sie do takiego mlodego odnosic (przezyje kilka chwil, albo nie i nikt tego czasu serio nie traktuje). Dobry, świetny pomysł!
Najlepszego i z tym pomysłem wiążę dobrą, cantryjską przyszłość! :twisted: ale beze mnie, bo się w to już tak wciągnąć to nie dam :P

Pozdrawiam wszystkich!
User avatar
KVZ
Players Dept. Member
Posts: 5309
Joined: Sun Sep 28, 2003 7:04 am
Location: Vlotryan
Contact:

Re: Akcje reklamowe Cantr II

Postby KVZ » Wed Jan 04, 2012 1:56 am

Mars wrote:1). Skórki! Każda strona ma swój styl css. W przypadku Cantra, jest on pod ścieżką "http://cantr.net/css/cantr.css". Dajmy graczom możliwość samodzielnego wgrywania swojego pliku css, a najciekawszy projekt ustawmy na stronie startowej jako domyślny - po zalogowaniu się stary gracz i tak otrzyma wersje classic, o ile jej sobie nie zmieni w profilu. Nowy gracz wyląduje na nowej skórce. Być może, trzeba będzie przystosować jeszcze elementy strony w html'u żeby więcej dało się zmienić w plikach css... ale przynajmniej ożywmy kolory, czcionki, marginesy, i inne tła.
.


Popieram w 100%. Ja osobiście zielenią cantra już rzygam od lat i stosuje własne metody by z nią walczyć gdy się jeszcze przemogę by logować się od czasu do czasu zajrzeć do swoich "warzywek" albo pomóc w PD. Są przeglądarki i dodatki które to ułatwiają, ale nie każdy przeciętny gracz wie jak z nich skorzystać.
Corruption born inside. I'm part of dark side / A.F.K. / We'll steal your dreams and control your minds
https://twitter.com/DukeKVZ / http://www.futurerp.net/pages/link.php?id=24880
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Akcje reklamowe Cantr II

Postby psychowico » Sun Jan 08, 2012 8:45 am

Rozpatrujemy sprawę skóry, wiąże się to z pewnymi przygotowaniami technicznymi i trochę zajmie, ale planuje za jakiś czas to ogarnąć. Możecie się upominać czasami ;]
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Akcje reklamowe Cantr II

Postby Greek » Sat Apr 14, 2012 12:52 pm

http://www.cantr-mmorpg.pl

Proszę wszystkich o codzienne qlikanie w toplisty po prawej u dołu, to pozwoli nam podwyższyć Cantr w polskich rankingach gier MMO/RPG/przeglądarkowych. Wielu graczy w ostatnim czasie przybyło właśnie stamtąd.
Proszę też o kulturalne i dojrzałe zachowanie w przypadku spotkania się z nowym graczem, który nie zaznajomił się jeszcze z grą. Zniechęcony gracz może nie znaleźć w sobie motywacji do dalszego poznawania świata Cantr, a z brzydkich kaczątek często wyrastają piękne łabądki odgrywania :)
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
Piteris
Posts: 44
Joined: Sat Apr 14, 2012 2:50 pm

Re: Akcje reklamowe Cantr II

Postby Piteris » Sat Apr 14, 2012 3:28 pm

Zgadzam się z przedmówcą. Nie wolno do nowych pomrukiwać. Cantr to gra specyficzna, sam podchodziłem do niej wcześniej ze 2 razy, aż dopiero za 3 razem mnie wciągnęło. Gburowaci gracze raczej by nie pomagali w zadomowieniu się.

Z mojej perspektywy wady gry są takie:
- faktycznie monotonny interfejs
- brak tutoriala, który tak jakby "atakuje" od razu i bynajmniej nie chodzi o to, by dawać cokolwiek na tacy. Chodzi o to, że Cantr nawet jak na role-play game jest bardzo specyficzny i nawet doświadczeni w role-playach mogą na początku się gubić. Mnie tutorial z tej specjalnej polskiej stronki i cantrze pomógł, obyłem się wtedy z podstawami interfejsu.
- mały ruch w grze (ale to raczej wynika z małej ilości graczy, więc tutaj niewiele da się zrobić)
- jest tutaj mało "graficznie" - pochodzę z I pokolenia transformacji i nawet mnie tak uboga szata graficzna nie do końca odpowiada, a co dopiero pomyśleć o młodszych... Nie oszukujmy się, żyjemy w społeczeństwie obrazkowym. Oczywiście nie sugeruję, by zmieniać Cantr w jakąś choinkę, po prostu kilka grafik więcej i grałoby się przyjemniej ;)

Jakie są zalety Cantra?
- Jest inny od pozostałych gier - daje sporo możliwości, wolności wyboru.
- Ma pewną niepowtarzalną atmosferę, która pozwala wybaczyć praktycznie większość niedociągnięć (możliwość posiadania postaci w wielu strefach językowych, doskonale rozbudowany świat od strony budynków, produkcji, surowców)

Gra typu Cantr nigdy nie powinna stać się zbyt popularna, wtedy tibizacja gry byłaby nieuchronna, a tego nie chcemy. Pytanie więc brzmi: jak zareklamować grę, ale tak, by dochodziły osoby o pożądanym profilu charakterologicznym? No właśnie. Diabli wiedzą. Można próbować na kwejkach, demotach i innych wrzutach, ale to są portale opanowane w większości przez dzieci, które w Cantrze groziłyby każdemu "wanna ded?" ;)

Na reklamę na poważniejszych portalach nikogo nie stać. Pat.

Ach, chciałem jeszcze zapytać trochę off-top: jak to się dzieje, że połowę graczy stanowią Polacy? ;)
User avatar
Leinades
Posts: 296
Joined: Fri Mar 23, 2012 7:01 pm
Location: Poland

Re: Akcje reklamowe Cantr II

Postby Leinades » Sat Apr 14, 2012 3:31 pm

Do reklam trzeba dodawać, aby się nie przejmować jak pierwsza postać wypadnie na zadupiu lub w ZU :P


Ach, chciałem jeszcze zapytać trochę off-top: jak to się dzieje, że połowę graczy stanowią Polacy? ;)

Większość z nas nie ma życia rl... :D
ImageImageImageImage
ImageImage
User avatar
in vitro...
Posts: 1957
Joined: Sun Feb 26, 2006 11:11 pm
Location: Lake Bodom

Re: Akcje reklamowe Cantr II

Postby in vitro... » Sat Apr 14, 2012 3:38 pm

reklamować na MUDach i symulatorach społeczeństwa. o ile jakieś znacie
cantr się posypał
Piteris
Posts: 44
Joined: Sat Apr 14, 2012 2:50 pm

Re: Akcje reklamowe Cantr II

Postby Piteris » Sat Apr 14, 2012 3:45 pm

eRepublik?

EDIT:
Gram jeszcze w Renesansowe Królestwa - dość hermetyczny MMORPG, tylko że w teorii wewnątrz tamtej gry innych reklamować nie można - grozi banem.
Last edited by Piteris on Sat Apr 14, 2012 3:47 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Leinades
Posts: 296
Joined: Fri Mar 23, 2012 7:01 pm
Location: Poland

Re: Akcje reklamowe Cantr II

Postby Leinades » Sat Apr 14, 2012 3:47 pm

Piteris wrote:eRepublik?


Dno dna... Tak można nazwać tą grę... Ludzie uciekają, niektórzy nie mogą nic znaleźć i pykają sobie w to, a inny mają jeszcze nadzieję, że coś wyjdzie....


Tak czy siak reklamują w tej grze już się przynajmniej częściowo zajmuję... Ale jak ktoś jest przyzwyczajony/uzależniony to trudno, aby poszedł na głupią reklamę "zarejestruj się, bo jest fajniejsze"
ImageImageImageImage
ImageImage

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest