Akcje reklamowe Cantr II

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
mru
Posts: 76
Joined: Fri Jan 16, 2015 4:07 pm
Location: Kraków

Re: Akcje reklamowe Cantr II

Postby mru » Fri Dec 09, 2016 10:24 pm

rd1988 wrote:wysłanie masowego maila do nieaktywnych graczy w stylu "co nowego" byłoby dobrym posunięciem na początek.

O, to! Banalne, a może przynieść fajne skutki. Nowi gracze to jedno, ale taka przypominajka dla starych na pewno by nie zaszkodziła, może ktoś akurat takiego "kopniaka" potrzebuje. :D
Na angielskim forum były słuchy o takiej akcji, ale nie wiem na czym się zatrzymało. Jak coś mogę pomóc z tłumaczeniem.
cudne manowce
User avatar
andrzejek
Posts: 224
Joined: Fri Mar 27, 2015 9:55 pm

Re: Akcje reklamowe Cantr II

Postby andrzejek » Sun Dec 11, 2016 3:16 pm

nieprawda bo cantr rosnie

liczba postaci:
Image

liczba graczy PL:
Image

liczba postaci PL:
Image
User avatar
MattWithoos
Posts: 513
Joined: Tue Apr 14, 2015 12:51 am
Location: Melbourne, Australia
Contact:

Re: Akcje reklamowe Cantr II

Postby MattWithoos » Tue Feb 28, 2017 8:59 am

mru wrote:
rd1988 wrote:wysłanie masowego maila do nieaktywnych graczy w stylu "co nowego" byłoby dobrym posunięciem na początek.

O, to! Banalne, a może przynieść fajne skutki. Nowi gracze to jedno, ale taka przypominajka dla starych na pewno by nie zaszkodziła, może ktoś akurat takiego "kopniaka" potrzebuje. :D
Na angielskim forum były słuchy o takiej akcji, ale nie wiem na czym się zatrzymało. Jak coś mogę pomóc z tłumaczeniem.



Nie trywialne. Pomyśl o zakazanych graczy. Pomyśl o graczy, którzy nie zapisali się na kolejne e-maile (spam nie jest dobre, jeśli serwer zostanie oznaczony do spamu, a następnie e-maile nie przejdzie do prawdziwych graczy). Pomyśl o graczy, którzy stworzyli konto, ale realizowanych nie chcą grać.

To nie jest proste. Ale trzeba jeszcze zrobić, myślę.
User avatar
gala
Posts: 493
Joined: Sat Jan 24, 2015 7:21 pm

Re: Akcje reklamowe Cantr II

Postby gala » Tue Feb 28, 2017 1:04 pm

To jest proste.

SELECT 'email' FROM 'users' WHERE 'users.activeNewsletter' = 1;

I macie listę aktywnych maili. Na pewno jest pole tego typu. A jeśli nie ma to czas dodać. Wysłać do wszystkich minus zbanowani i dać możliwość wypisania się. Zapamiętać na przyszłość.

Lubicie udawać, że to trudne. A nie jest.
Alutka wrote:Zielony świat jest opanowany przez śpiące Smaugi, które budzą się tylko i wyłącznie wtedy, gdy ktoś chce się zainteresować ich skarbami.


https://www.reddit.com/r/Cantr/
User avatar
mru
Posts: 76
Joined: Fri Jan 16, 2015 4:07 pm
Location: Kraków

Re: Akcje reklamowe Cantr II

Postby mru » Tue Feb 28, 2017 9:01 pm

MattWithoos wrote:
mru wrote:
rd1988 wrote:wysłanie masowego maila do nieaktywnych graczy w stylu "co nowego" byłoby dobrym posunięciem na początek.

O, to! Banalne, a może przynieść fajne skutki. Nowi gracze to jedno, ale taka przypominajka dla starych na pewno by nie zaszkodziła, może ktoś akurat takiego "kopniaka" potrzebuje. :D
Na angielskim forum były słuchy o takiej akcji, ale nie wiem na czym się zatrzymało. Jak coś mogę pomóc z tłumaczeniem.



Nie trywialne. Pomyśl o zakazanych graczy. Pomyśl o graczy, którzy nie zapisali się na kolejne e-maile (spam nie jest dobre, jeśli serwer zostanie oznaczony do spamu, a następnie e-maile nie przejdzie do prawdziwych graczy). Pomyśl o graczy, którzy stworzyli konto, ale realizowanych nie chcą grać.

To nie jest proste. Ale trzeba jeszcze zrobić, myślę.

Good to hear something might be moving forward ;)
Details need to be thought through, sure. I assumed there is an easy way of knowing which players are banned and excluding them from the list? That would take one of the concerns of the table. The mail would need good phrasing of course and give a clear and easy possibility of signing off for those who never want to hear about this damn game again ;) And as for those who registered, but gave up after a short while... Any way of checking for how long had the account been active before quitting, and sending only to those above x days? Just wondering here, I have no idea if that actually makes any sense.
I really believe it can be done, though.
cudne manowce
User avatar
MattWithoos
Posts: 513
Joined: Tue Apr 14, 2015 12:51 am
Location: Melbourne, Australia
Contact:

Re: Akcje reklamowe Cantr II

Postby MattWithoos » Tue Feb 28, 2017 10:17 pm

mru wrote:
MattWithoos wrote:
mru wrote:
rd1988 wrote:wysłanie masowego maila do nieaktywnych graczy w stylu "co nowego" byłoby dobrym posunięciem na początek.

O, to! Banalne, a może przynieść fajne skutki. Nowi gracze to jedno, ale taka przypominajka dla starych na pewno by nie zaszkodziła, może ktoś akurat takiego "kopniaka" potrzebuje. :D
Na angielskim forum były słuchy o takiej akcji, ale nie wiem na czym się zatrzymało. Jak coś mogę pomóc z tłumaczeniem.



Nie trywialne. Pomyśl o zakazanych graczy. Pomyśl o graczy, którzy nie zapisali się na kolejne e-maile (spam nie jest dobre, jeśli serwer zostanie oznaczony do spamu, a następnie e-maile nie przejdzie do prawdziwych graczy). Pomyśl o graczy, którzy stworzyli konto, ale realizowanych nie chcą grać.

To nie jest proste. Ale trzeba jeszcze zrobić, myślę.

Good to hear something might be moving forward ;)
Details need to be thought through, sure. I assumed there is an easy way of knowing which players are banned and excluding them from the list? That would take one of the concerns of the table. The mail would need good phrasing of course and give a clear and easy possibility of signing off for those who never want to hear about this damn game again ;) And as for those who registered, but gave up after a short while... Any way of checking for how long had the account been active before quitting, and sending only to those above x days? Just wondering here, I have no idea if that actually makes any sense.
I really believe it can be done, though.



En: I was reading this thinking "Wow, Google Translate is doing such a good job! How is this in such perfect English?" And then I turned Translate off, and I realised, "Ohh!!". :lol:

Po: Czytałem ten sposób myślenia: "Wow, Google Translate robi kawał dobrej roboty! Jak to w taki doskonale po angielsku?" I wtedy okazało Przekłada się i zdałem sobie sprawę, "Ohh !!". :lol:



------



En: Personally I would love to spend 4 or 5 hours combing through all the user emails, and checking to make sure they are not a banned player. But the problem is that I'm not on PD, and so I won't be given permission to do this. I can ask again, but at this stage the mass-mail-out will be held up until 1), PD agree to allow it, and, 2), PD review all emails being sent. A long task. I will try to apply to PD soon, maybe if I get approved it might help.

Po: Osobiście chciałbym, aby spędzić 4 lub 5 godzin czesanie przez wszystkich e-maili użytkowników, a także sprawdzanie, aby upewnić się, że nie są one zakazane graczem. Ale problemem jest to, że nie jestem na PD, a więc nie będą miały pozwolenie, aby to zrobić. Mogę zapytać jeszcze raz, ale na tym etapie masa-mail-out odbędzie się do 1), PD zgodzić na to pozwolić, a 2), przegląd PD wszystkie maile wysyłane. Długa zadaniem. Postaram się stosować na PD niedługo, może gdybym uzyskać zezwolenie to może pomóc.


Gala wrote:To jest proste.

SELECT 'email' FROM 'users' WHERE 'users.activeNewsletter' = 1;

I macie listę aktywnych maili. Na pewno jest pole tego typu. A jeśli nie ma to czas dodać. Wysłać do wszystkich minus zbanowani i dać możliwość wypisania się. Zapamiętać na przyszłość.

Lubicie udawać, że to trudne. A nie jest.


Niestety, nie ma zapisu activeNewsletter. Baza nie zawiera pełnych zapisów w odniesieniu do tego, czy gracz pozwolił zostać wysłane. Inaczej bym nie powiedział, że spam jest problemem.
User avatar
ukia
Posts: 88
Joined: Wed Jan 17, 2018 9:31 am

Re: Akcje reklamowe Cantr II

Postby ukia » Sat Jul 07, 2018 6:53 pm

Trzeba się zastanowić co robić, bo graczy ubywa, a nie o to nam wszystkim chyba chodzi, prawda?
User avatar
tehanu
Posts: 865
Joined: Thu Sep 21, 2006 9:00 pm
Location: 3city

Re: Akcje reklamowe Cantr II

Postby tehanu » Sat Jul 07, 2018 8:19 pm

Chyba bardziej liczy się jakość niż ilość.
Wróciłam po prawie ośmiu latach do gry ale widzę że problemy nadal te same. ;)
Osiem lat temu biadoliliśmy że cantr umiera. Dasz wiarę?
User avatar
ukia
Posts: 88
Joined: Wed Jan 17, 2018 9:31 am

Re: Akcje reklamowe Cantr II

Postby ukia » Sat Jul 07, 2018 8:30 pm

Ja "grałam" wcześniej, później wróciłam w 2014, ale tak na poważnie zaczęłam działać jakoś we wrześniu ubiegłego roku. Wróciłaś i masz dalej chęci?
User avatar
dropiata
Posts: 22
Joined: Fri May 26, 2017 10:09 am

Re: Akcje reklamowe Cantr II

Postby dropiata » Thu Jul 12, 2018 9:31 am

Czy istnieje coś takiego jak banner reklamowy Cantr?
Sasza
Posts: 1535
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:58 am
Location: Wonderland
Contact:

Re: Akcje reklamowe Cantr II

Postby Sasza » Sat Jul 14, 2018 12:06 pm

@dropiata: nie ma nic lub całkiem dobrego. Gdzie chcesz wrzucić?
Najlepsze forum ezoteryczne na świecie.
User avatar
dropiata
Posts: 22
Joined: Fri May 26, 2017 10:09 am

Re: Akcje reklamowe Cantr II

Postby dropiata » Thu Jul 19, 2018 8:23 am

Tak patrzyłam na spisy gier i mi się skojarzyło. Dobry baner zawsze zachęca do kliknięcia.
User avatar
Dndr
Posts: 21
Joined: Mon Jul 30, 2018 11:15 am

Re: Akcje reklamowe Cantr II

Postby Dndr » Wed Oct 31, 2018 9:59 am

Czy obecnie są organizowane jakieś kampanie reklamowe Cantra? Zarówno polskojęzyczne, jak i w języku angielskim. Odwiedzając w grze kolejne trupiarnie i opuszczone miasta, dawniej stanowiące np. główny ośrodek jakiejś wyspy, mam wrażenie, że nie jest to wina gry samej w sobie, ale jednak nieumiejętnego marketingu.

Próbowano już np. reklam na Facebooku? Profil jest, mało aktywny, może warto pójść w tym kierunku?
User avatar
ukia
Posts: 88
Joined: Wed Jan 17, 2018 9:31 am

Re: Akcje reklamowe Cantr II

Postby ukia » Wed Oct 31, 2018 10:07 am

Dndr wrote:Czy obecnie są organizowane jakieś kampanie reklamowe Cantra? Zarówno polskojęzyczne, jak i w języku angielskim. Odwiedzając w grze kolejne trupiarnie i opuszczone miasta, dawniej stanowiące np. główny ośrodek jakiejś wyspy, mam wrażenie, że nie jest to wina gry samej w sobie, ale jednak nieumiejętnego marketingu.

Próbowano już np. reklam na Facebooku? Profil jest, mało aktywny, może warto pójść w tym kierunku?


Bardzo dobry pomysł, tylko nasuwa się pytanie, jak to skutecznie zrealizować. Jakieś konkretne pomysły?
User avatar
Dndr
Posts: 21
Joined: Mon Jul 30, 2018 11:15 am

Re: Akcje reklamowe Cantr II

Postby Dndr » Wed Oct 31, 2018 10:21 am

Posty sponsorowane na FB nie są drogie — a jest to sposób na dotarcie do sporej liczby odbiorców. Jeżeli ktoś zorganizowałby dobrą grafikę, dodałoby się interesującą treść prezentującą fabułę gry, uzyskanie kilku lub kilkunastu graczy za kwotę ~10-20PLN jest możliwe. Poza tym uważam, że można byłoby też pójść w kierunku promowania się jako narzędzia do nauki języków. Nie musisz przecież grać po polsku — ale np. po angielsku, hiszpańsku itd.

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest