Marzenia Cantryjskie

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
rd1988
Posts: 309
Joined: Sun Mar 15, 2015 6:16 pm
Location: Piękne miasto smogu, korków, dziurawych ulic i kiboli.

Re: Marzenia Cantryjskie

Postby rd1988 » Tue Mar 29, 2016 5:47 pm

Żeby wszystko szlag jasny trafił, i żeby wszyscy wrócili do epoki kamienia łupanego. No i żebym nie musiał już czytać postów Andrzejka. ( :) )
:twisted:
dekalina
Posts: 925
Joined: Tue May 20, 2014 2:18 pm

Re: Marzenia Cantryjskie

Postby dekalina » Tue Mar 29, 2016 6:14 pm

Wystarczy go zablokować.
User avatar
notized
Posts: 242
Joined: Wed Dec 03, 2014 12:13 pm

Re: Marzenia Cantryjskie

Postby notized » Tue Mar 29, 2016 6:14 pm

rd1988 wrote:No i żebym nie musiał już czytać postów Andrzejka. ( :) )

Znając przewrotność losu - oślepniesz.
I'm an agent of Chaos.
User avatar
rd1988
Posts: 309
Joined: Sun Mar 15, 2015 6:16 pm
Location: Piękne miasto smogu, korków, dziurawych ulic i kiboli.

Re: Marzenia Cantryjskie

Postby rd1988 » Wed Mar 30, 2016 5:31 pm

To częściowo już się stało.
:twisted:
User avatar
witryna
Posts: 110
Joined: Sat Dec 05, 2015 2:04 pm

Re: Marzenia Cantryjskie

Postby witryna » Wed Feb 08, 2017 8:12 am

Mam ochotę stworzyć grę rp w Cantrze. Z podręcznikiem, sesjami, wzorem KP i resztą tego zajebistego shitu. XD
    Uninstall Cantr, play Tetris.
    YOU NOOB.
User avatar
ATS
Posts: 107
Joined: Sat Sep 26, 2015 10:48 am

Re: Marzenia Cantryjskie

Postby ATS » Wed Feb 08, 2017 10:17 am

witryna wrote:Mam ochotę stworzyć grę rp w Cantrze. Z podręcznikiem, sesjami, wzorem KP i resztą tego zajebistego shitu. XD

Zacny przykład efektu Droste. Potem w tej grze bohaterowie stworzyliby własną grę RP... itd. Obawiam się tylko, że aktywność cantryjskiego świata uniemożliwiałaby rozegranie nawet prostej sesji. Ale próbuj. Chętnie to zobaczę. :wink:
Take your sword and your shield
There’s a battle on the field
You’re a knight and you’re right
So with dragons now you’ll fight!

You’ve got the power
To live another childhood
So ride the wind
That leads you to the moon...
User avatar
Felixis
Posts: 437
Joined: Sun Aug 10, 2014 1:40 pm
Location: Londyn

Re: Marzenia Cantryjskie

Postby Felixis » Thu Feb 09, 2017 12:43 am

witryna wrote:Mam ochotę stworzyć grę rp w Cantrze. Z podręcznikiem, sesjami, wzorem KP i resztą tego zajebistego shitu. XD


Jakiś czas temu myślałam o czymś takim, ale nie mam postaci która mogłaby to zrobić, a przy moim braku czasu nie będę tworzyć nowej. Z tym że jeśli to będzie system, a nie gotowa historia lub jej zarys, podejrzewam odwieczny problem-"kto poprowadzi".
"Prędzej czy później dopadnie nas rzeczywistość"
User avatar
anomalia
Posts: 13
Joined: Wed May 13, 2015 7:23 am

Re: Marzenia Cantryjskie

Postby anomalia » Sun Feb 26, 2017 5:40 pm

Mi się marzy żeby "zwyczajni" mieszkańcy nie nosili tarcz. Tarcze dla strażników, osób w grupie wystawionej na niebezpieczeństwo. W miastach nie ma jako tako ryzyka. Poza zwierzętami oczywiście. Więc wybić zwierzęta w miastach. Jeśli chcemy bezpieczeństwa, to trzeba przyczynę zwalczyć.
I do tego jakiś rasizm, konflikty etniczne między wyspami.
Dziękuję :)
disorder!
User avatar
witia1
Posts: 576
Joined: Fri Dec 14, 2007 2:19 pm
Location: Jelcz-Laskowice

Re: Marzenia Cantryjskie

Postby witia1 » Sun Feb 26, 2017 7:48 pm

Tylko, że brakuje argumentów by to miało nastąpić. Noszenie tarczy tylko trochę ogranicza pojemność inwentarza, której postaci i tak raczej nie będzie brakować. Nie jest jakoś szczególnie droga, miasta zwykle je nawet dają nowo przebudzonym.
A skoro noszenie tarczy nie jest zbytnio uciążliwe to zwierzęta nie stanową zagrożenia więc po co je wybijać?
Rest In Pieces.
Nym
Posts: 19
Joined: Sun Nov 22, 2015 2:15 am

Re: Marzenia Cantryjskie

Postby Nym » Sun Feb 26, 2017 10:20 pm

Chyba jest jednak trochę racji w wybijaniu groźnych zwierząt w miastach, bo lekko bez sensu jest taki słoń czy niedźwiedź szwędający się w okolicach ratusza. Wtedy np postaćki mogłyby organizować polowania w lasach za miastem, w górach etc.
PS. Nie mówię o wybijaniu gołębi, psów i owieczek.
Ceterum censeo Vlotryan esse delendam.
User avatar
witia1
Posts: 576
Joined: Fri Dec 14, 2007 2:19 pm
Location: Jelcz-Laskowice

Re: Marzenia Cantryjskie

Postby witia1 » Sun Feb 26, 2017 10:51 pm

Jeśli by przyjąć kryteria naszego świata to masz rację. Tylko, że ten zielony jest nieco inny.
Niedźwiedź ma niewielkie szanse by zranić kogoś mającego metalową tarczę. Ba, niejednokrotnie taki atak zostaje wyśmiany czymś w stylu "nie połam sobie pazurów/zębów".
Co w naszych kryteriach byłoby nieco głupie, gdyby nie fakt, że nasze tarcze nie działają tak samo jak te Cantrowe.
Nasze reakcje/zachowania biorą się z doświadczenia i skoro kolejne ataki niedźwiedzi są bezskuteczne to czy faktycznie są podstawy by się ich bać?
Czy może faktycznie sprawiają przez to wrażenie takich wyrośniętych i zdziczałych podwórkowych burków.
A nawet jak postać odniesie rany to zwykle to tez jest bagatelizowane. Przy nadmiarze leków, szybkości ich działania i 100% wyleczalności każdej rany łatwo je ignorować.

Nie będę się jakoś szczególnie upierać, że to właściwa droga. Że ten system to jest to co lubię. Ale tak trochę dla mnie wygląda mentalność zielonego.
I dlatego moim zdaniem zielony świat kuleje. Bo jest zbyt "pluszowy", zbyt przyjazny i zbyt łatwo dostępny dla jego mieszkańców.
Rest In Pieces.
Nym
Posts: 19
Joined: Sun Nov 22, 2015 2:15 am

Re: Marzenia Cantryjskie

Postby Nym » Sun Feb 26, 2017 11:04 pm

Wiem jak to wygląda w zielonym świecie, że wszystko jest zbyt proste. Dlatego fajnie by było go trochę urealnić. Osobiście krew mnie zalewa jak jakiś golem odnosi dajmy na to 40% obrażeń od ataku dzikiego zwierzęca i jest jak gdyby nigdy nic wynoszony do budynku, a czasem nawet i to nie. Ciężko mówić, że zwierzęta w cantrze nie są groźne, bo zdarza sie, że postać "nie zdąży się zakryć" nawet najlepszą tarczą, a ta drewniana, którą zwykle nowoprzebudzony dostaje w bonusie, nie ochroni przed atakiem słonia.
Ceterum censeo Vlotryan esse delendam.

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest