Cantr open-source?

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
gala
Posts: 493
Joined: Sat Jan 24, 2015 7:21 pm

Cantr open-source?

Postby gala » Wed Mar 16, 2016 7:46 pm

Czy jest jakakolwiek szansa na wrzucenie kodu Cantr na jakieś repozytorium git? Człowiek czasem by chciał coś dodać, zobaczyć jak to działa i czy może coś poprawić, ale nie ma jak bez deklarowania się do ProdD.

Cantr musi stać się otwarto-źródłowy - to naturalna kolej ewolucji. Nawet Microsoft się otwiera. -_-
Alutka wrote:Zielony świat jest opanowany przez śpiące Smaugi, które budzą się tylko i wyłącznie wtedy, gdy ktoś chce się zainteresować ich skarbami.


https://www.reddit.com/r/Cantr/
User avatar
rd1988
Posts: 309
Joined: Sun Mar 15, 2015 6:16 pm
Location: Piękne miasto smogu, korków, dziurawych ulic i kiboli.

Re: Cantr open-source?

Postby rd1988 » Wed Mar 16, 2016 7:50 pm

1. Ktoś by musiał opłacać wsparcie lekarza psychologa, bo kod jest pewnie równie wielkim spaghetti co wordpress.
2. Trzeba zrobić audyt bezpieczeństwa przed wypuszczeniem kodu.
3. Nie ma komu i nikomu się nie chce.
4. Nie ma zgody.

Podsumowując, szansa na uwolnienie kodu jest zerowa. I w sumie to dobrze. Ludzi chcących pracować przy tym jest mało, ludzi chcących przekopywać się przez (jak podejrzewam po używaniu smarty) kod bez jakichkolwiek standardów jeszcze mniej, a na dłuższą metę jedyne co by się zmieniło to liczba cantrów.
:twisted:
User avatar
gala
Posts: 493
Joined: Sat Jan 24, 2015 7:21 pm

Re: Cantr open-source?

Postby gala » Wed Mar 16, 2016 8:08 pm

rd1988 wrote:1. Ktoś by musiał opłacać wsparcie lekarza psychologa, bo kod jest pewnie równie wielkim spaghetti co wordpress.
2. Trzeba zrobić audyt bezpieczeństwa przed wypuszczeniem kodu.
3. Nie ma komu i nikomu się nie chce.
4. Nie ma zgody.

Podsumowując, szansa na uwolnienie kodu jest zerowa. I w sumie to dobrze. Ludzi chcących pracować przy tym jest mało, ludzi chcących przekopywać się przez (jak podejrzewam po używaniu smarty) kod bez jakichkolwiek standardów jeszcze mniej, a na dłuższą metę jedyne co by się zmieniło to liczba cantrów.


1. Wordpress? Bitch, please. Spróbuj Prestashop...
2. To prawda.
3., 4. Cóż - alternatywą jest stagnacja.

Smarty jest złe, ale to tylko narzędzie. Idzie użyć. A "liczba Cantrów" by się nie zmieniła, bo kod można spokojnie wydać na odpowiedniej licencji. Ale to w zasadzie wyczerpuje moją ciekawość i gasi jakikolwiek zapał. Dzięki za odpowiedź.
Alutka wrote:Zielony świat jest opanowany przez śpiące Smaugi, które budzą się tylko i wyłącznie wtedy, gdy ktoś chce się zainteresować ich skarbami.


https://www.reddit.com/r/Cantr/
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Cantr open-source?

Postby Greek » Wed Mar 16, 2016 10:39 pm

rd1988 wrote:1. Ktoś by musiał opłacać wsparcie lekarza psychologa, bo kod jest pewnie równie wielkim spaghetti co wordpress.

Dlaczego? Aż tak źle nie jest.

Audyt sam by się wykonał poprzez skończoną liczbę włamań i łatanie wykorzystanych do nich dziur.

Kod jest zamknięty, bo Jos tak zdecydował. Chodzi głównie o niechęć do postawienia drugiego Cantra spowodowaną faktem, że Cantr ma dość ostre reguły gry.

Jak dla mnie większym problemem jest fakt, że ochotnicy chcący pisać kod w ramach ProgD muszą dość długo czekać by móc rozpocząć pracę.

Mnie to tam wszystko jedno, bo i tak mam dostęp.
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
Sasza
Posts: 1535
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:58 am
Location: Wonderland
Contact:

Re: Cantr open-source?

Postby Sasza » Fri Mar 18, 2016 6:08 pm

@rd1988: Zmieniłoby się o tyle, że prawdopodobnie ktoś pogrzebałby sobie po godzinach i wymyślił modyfikację do Cantra. Nie ma co obawiać się o klony, bo jest to ogromne przedsięwzięcie: trzeba zdobyć ruch, graczy, uwiarygodnić grę (nikt nie będzie przeznaczał na nią czasu, gdy może być zamknięta za dwa miesiące), mieć support, a przede wszystkim pozmieniać i zrobić lepszą od oryginału. To wymaga bardzo dużo czasu i wiedzy (albo jeszcze więcej kasy) jak na niszową grę, która ledwo przędzie po kilkunastu latach pracy nad nią. Dlatego prędzej chętni pomogą jednorazowo w ulepszeniach, bez przekopywania się przez "departamenty".
Najlepsze forum ezoteryczne na świecie.
User avatar
Jos Elkink
Founder Emeritus
Posts: 5711
Joined: Mon Jul 14, 2003 1:17 pm
Location: Dublin, Ireland
Contact:

Re: Cantr open-source?

Postby Jos Elkink » Fri Mar 18, 2016 6:53 pm

If we ever close down Cantr, I might make the code open source. But before that, it is highly unlikely ;) ...

Google Translate wrote:Jeśli kiedykolwiek zamknąć nie mogę, mogę zrobić otwarty kod źródłowy. Ale przed tym, że jest bardzo mało prawdopodobne;) ...
212
Posts: 37
Joined: Mon Nov 05, 2012 11:10 pm

Re: Cantr open-source?

Postby 212 » Fri Mar 18, 2016 8:42 pm

Jos Elkink wrote:If we ever close down Cantr, I might make the code open source. But before that, it is highly unlikely ;) ...

Google Translate wrote:Jeśli kiedykolwiek zamknąć nie mogę, mogę zrobić otwarty kod źródłowy. Ale przed tym, że jest bardzo mało prawdopodobne;) ...

:lol: Piękne. Dla translatora Cantr = nie mogę. No i wyszło na jaw... :D Od dzisiaj oficjalnie zmieniamy nazwę na Can'tr.
dekalina
Posts: 925
Joined: Tue May 20, 2014 2:18 pm

Re: Cantr open-source?

Postby dekalina » Fri Mar 18, 2016 9:34 pm

Mnie zawsze pyta, czy nie chodzi mi o cancer. Albo tłumaczy na rak bez pytania.
User avatar
Jos Elkink
Founder Emeritus
Posts: 5711
Joined: Mon Jul 14, 2003 1:17 pm
Location: Dublin, Ireland
Contact:

Re: Cantr open-source?

Postby Jos Elkink » Sat Mar 19, 2016 8:35 am

212 wrote: :lol: Piękne. Dla translatora Cantr = nie mogę. No i wyszło na jaw... :D Od dzisiaj oficjalnie zmieniamy nazwę na Can'tr.


:P
User avatar
gala
Posts: 493
Joined: Sat Jan 24, 2015 7:21 pm

Re: Cantr open-source?

Postby gala » Tue Nov 15, 2016 8:10 am

Bump.

Jakiekolwiek nowe informacje w tej sprawie? Ta gra umiera, a nie chce spróbować czegoś nowego. Robienie ciągle tego samego nie da innych wyników...
Alutka wrote:Zielony świat jest opanowany przez śpiące Smaugi, które budzą się tylko i wyłącznie wtedy, gdy ktoś chce się zainteresować ich skarbami.


https://www.reddit.com/r/Cantr/
User avatar
rd1988
Posts: 309
Joined: Sun Mar 15, 2015 6:16 pm
Location: Piękne miasto smogu, korków, dziurawych ulic i kiboli.

Re: Cantr open-source?

Postby rd1988 » Tue Nov 15, 2016 10:44 pm

gala wrote:Bump.

Jakiekolwiek nowe informacje w tej sprawie? Ta gra umiera, a nie chce spróbować czegoś nowego. Robienie ciągle tego samego nie da innych wyników...


Wyżej masz odpowiedź :)

If we ever close down Cantr, I might make the code open source. But before that, it is highly unlikely

Wątpię żeby coś sie zmieniło przez te kilka miesięcy.
:twisted:
dekalina
Posts: 925
Joined: Tue May 20, 2014 2:18 pm

Re: Cantr open-source?

Postby dekalina » Tue Nov 15, 2016 10:54 pm

Nic nie stoi na przeszkodzie zgłosić się na admina. No chyba, że ktoś za motto postawił sobie: "Na moich warunkach albo wcale".

gala wrote:Ta gra umiera, a nie chce spróbować czegoś nowego.

Szantaż emocjonalny to nadal szantaż.
User avatar
gala
Posts: 493
Joined: Sat Jan 24, 2015 7:21 pm

Re: Cantr open-source?

Postby gala » Thu Nov 17, 2016 6:45 am

Stoi. Poświęcenie godzin na coś co może paść i zniknąć bez śladu z decyzji jednej osoby to głupota.
Alutka wrote:Zielony świat jest opanowany przez śpiące Smaugi, które budzą się tylko i wyłącznie wtedy, gdy ktoś chce się zainteresować ich skarbami.


https://www.reddit.com/r/Cantr/
dekalina
Posts: 925
Joined: Tue May 20, 2014 2:18 pm

Re: Cantr open-source?

Postby dekalina » Thu Nov 17, 2016 12:20 pm

Żal Ci poświęcić parę godzin dziennie, ale poświęcisz tyle czasu ile będzie konieczne, kiedy zostaną spełnione Twoje żądania co do formy pracy? To nadal nie brzmi jak szczera chęć pomocy.
Sasza
Posts: 1535
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:58 am
Location: Wonderland
Contact:

Re: Cantr open-source?

Postby Sasza » Thu Nov 17, 2016 4:32 pm

@dekalina, on mówi o pomocy gdy kod będzie otwarty, bo gdy jest to uzależnione od jednej osoby, to praca może iść na marne (co zniechęca), poza innymi utrudnieniami (jak to, że musi przejść całą procedurę w dołączeniu do supportu, zamiast zrobić coś na co akurat ma czas i chęci). Co jest zrozumiałe.

Przypomina to miasta w Cantrze, gdzie zarządca śpi z kluczami, a ktoś jeszcze jakoś ogarnia miejsce, bo ma dostęp do jednego magazynu.


@gala: czekamy na grę Greeka. Na razie można odpocząć od Cantra;)
Najlepsze forum ezoteryczne na świecie.

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest