pomysły na postacie

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
andrzejek
Posts: 224
Joined: Fri Mar 27, 2015 9:55 pm

pomysły na postacie

Postby andrzejek » Tue Mar 01, 2016 11:06 pm

Czasami nie ma pomysłu, a by się stworzyło nową postać. Więc tu możemy wpisywać fajne pomysły, co by ktoś mógł też takie postacie robić.
Ja zaczynam. Wpisujcie pomysły jak sami je macie!

OPĘTANY PRZEZ ZŁE DUCHY
Postać zaczyna normalnie, pracuje i jest miła i grzeczna. Ale w pewnym momencie pojawia się w jej życiu coś złego np. notatka zła albo słyszy w radio coś złego. To zasiewa w jej głowie ziarno niepewności, ale jeszcze nie jest opętana.
Od tego momentu robi się coraz słabsza, i zaczyna słyszeć szept złego na granicy świadomości.
W pewnym momencie widzi coś strasznego lub niezwykłego - ktoś umiera lub ginie, zmienia miejsce zamieszkania. (albo jak się nic nie dzieje, codziennie można rzucać kostką - jak na obu wypadnie 6 - postać zostaje opętana)
To powoduje, że osłona psychiczna na chwilę znika, i postać zostaje opętana przez złe duchy.
Od tej pory nie ma już postaci, jest teraz ktoś całkiem inny. Nie boi się bólu ani niczego, bo zły duch wyfrunie po śmierci. Może dokonać różnych złych rzeczy, pyskować, być niemiła i atakować.

Można to też rozwinąć:
* zły duch zniszczył całkiem poprzednią osobowość - nie da się ludka już wyleczyć, a będzie walczył do końca i nigdy się nie podda, bo tak mu każe zły duch
* zostaje resztka osobowości, która czasami się przebija gdy zły duch jest słaby - na przykład gdy ludek jest ranny. Ale po uleczeniu znowu zły duch jest silniejszy. Najlepiej jak poprzednia osobowość prosi o wybaczenie na łożu śmierci i umiera, wtedy jest epicko.

Inne pomysły:
człowiek o boskim imieniu - viewtopic.php?f=43&t=27600&p=565514#p565529
oddany rzemieślnik - viewtopic.php?f=43&t=27600&p=565587#p565587
Last edited by andrzejek on Wed Mar 02, 2016 10:38 pm, edited 2 times in total.
Telefon
Posts: 205
Joined: Tue Aug 11, 2015 6:06 pm
Location: tu
Contact:

Re: pomysły na postacie

Postby Telefon » Tue Mar 01, 2016 11:11 pm

Postać klasy "andrzejek" - najlepiej sprawdza się jako kucharka, produkuje sporo rzeczy, ma rzadką zdolność niszczenia maszyn, często wkurza inne postacie, nie grzeszy inteligencją, ma tendencję do wielbienia zarządczyni wioski, czasami na początku kradnie statek, a potem twierdzi, że miał takie prawo, karmi śpiochów kamieniami, często ziewa, często popełnia samobójstwo.
"[...] I tylko fotel MG stoi boleśnie pusty..."
"Weźmiecie go i wyhodujecie sobie drugiego Raynusa."
"żartuję, nie ma w Cantr trudnych misji, nic się nie chce i nic się nie da"
User avatar
witryna
Posts: 110
Joined: Sat Dec 05, 2015 2:04 pm

Re: pomysły na postacie

Postby witryna » Tue Mar 01, 2016 11:13 pm

Jak jedna postać ma często popełniać samobójstwo?
    Uninstall Cantr, play Tetris.
    YOU NOOB.
User avatar
andrzejek
Posts: 224
Joined: Fri Mar 27, 2015 9:55 pm

Re: pomysły na postacie

Postby andrzejek » Tue Mar 01, 2016 11:36 pm

a co jest złego w dedaniu ludka?
User avatar
gala
Posts: 493
Joined: Sat Jan 24, 2015 7:21 pm

Re: pomysły na postacie

Postby gala » Wed Mar 02, 2016 12:38 am

Image
Alutka wrote:Zielony świat jest opanowany przez śpiące Smaugi, które budzą się tylko i wyłącznie wtedy, gdy ktoś chce się zainteresować ich skarbami.


https://www.reddit.com/r/Cantr/
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: pomysły na postacie

Postby psychowico » Wed Mar 02, 2016 8:46 am

A mi się podoba ten pomysł. Tylko, że temat jak ten już gdzieś był.
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
User avatar
Goriath
Posts: 178
Joined: Mon Jun 24, 2013 5:41 pm
Location: Kraków

Re: pomysły na postacie

Postby Goriath » Wed Mar 02, 2016 8:59 am

Ja mam pomysł dla innych. Przebudza się człowiek. Normalny. Bez większych dziwactw, ale ma przekonanie, że na Świecie pewne męskie imię jest nadzwyczaj popularne i znaczy to, że są boskiego pochodzenia i wypada ich wielbić. Dlatego prosi wszystkich o zbudowanie dużej świątyni ku temu przeznaczone i ściąga wszystkich ów osób z popularnym imieniem. Daje im niesamowitą ucztę. Głównie alkohol. Po jakimś czasie oznajmia ponownie boskości ich wspólnego imienia i zaczyna ich wszystkich zabijać, bo to imię nie może być używane wśród zwykłych ludzi.
User avatar
gala
Posts: 493
Joined: Sat Jan 24, 2015 7:21 pm

Re: pomysły na postacie

Postby gala » Wed Mar 02, 2016 9:15 am

A może tak postać bez magii i duchów?
Alutka wrote:Zielony świat jest opanowany przez śpiące Smaugi, które budzą się tylko i wyłącznie wtedy, gdy ktoś chce się zainteresować ich skarbami.


https://www.reddit.com/r/Cantr/
User avatar
Alutka
Posts: 351
Joined: Sun Aug 02, 2015 6:28 pm
Location: Poland, Łódź

Re: pomysły na postacie

Postby Alutka » Wed Mar 02, 2016 11:17 am

Mimo wszystko bez Andrzejka byłoby nudno. Powoli zaczyna mnie to bawić nawet. :mrgreen:
“Man sacrifices his health in order to make money.
Then he sacrifices money to recuperate his health. He is so anxious about the future that he does not enjoy the present; he lives as if he is never going to die, and then dies having never really lived.”
dekalina
Posts: 925
Joined: Tue May 20, 2014 2:18 pm

Re: pomysły na postacie

Postby dekalina » Wed Mar 02, 2016 11:18 am

Mam parę pomysłów na postaci, ale strach trochę się nimi dzielić, bo może kiedyś zechcę sama którąś zagrać, a się okaże, że już ktoś podkradł stąd.
CzterySilnia
Posts: 188
Joined: Sat Aug 03, 2013 6:21 pm

Re: pomysły na postacie

Postby CzterySilnia » Wed Mar 02, 2016 4:05 pm

Yup, swoje pomysły zachowam dla siebie :).
dekalina
Posts: 925
Joined: Tue May 20, 2014 2:18 pm

Re: pomysły na postacie

Postby dekalina » Wed Mar 02, 2016 5:10 pm

Kiedyś chciałam stworzyć postać przypaminającą Boxxy , ale chyba nie uciągnęłabym za długo tego stylu, więc mogę komuś odstąpić pomysł ;)

A przy okazji, jedno trzeba andrzejkowi przyznać: bez problemu akceptuje najdziwaczniejszy pomysł, na jaki drugi gracz może wpaść. Chcesz grać lekarza - podrzuci schorzenie, na które warto wymyślić panaceum, zaproponujesz zabawę albo przedsięwzięcie - pierwszy zgłosi się na ochotnika, odgrywasz dowolną fobię - w ramach wsparcia będzie bał się tego samego. Oczywiście na dłuższą metą jest strasznie irytujący, ale naprawdę lubię spotkać go w pierwszym lub drugim dniu po przebudzeniu nowej postaci. Pomaga mi wykrystalizować osobowość z mętnego zarysu, który zwykle mam wciskając "utwórz postać", w odróżnieniu od tych wszystkich mistrzów RP, którym najlepiej wychodzi usypianie nowych.
Telefon
Posts: 205
Joined: Tue Aug 11, 2015 6:06 pm
Location: tu
Contact:

Re: pomysły na postacie

Postby Telefon » Wed Mar 02, 2016 6:10 pm

gala wrote:A może tak postać bez magii i duchów?

Ludzie narzekają na brak przejawów duchowości czy jakiejkolwiek religii wśród postaci, a jak przychodzi co do czego, to odrzucają wszystkie tego typu pomysły. A co do Boxxy, to biłbym toporem tuż po przebudzeniu :D
"[...] I tylko fotel MG stoi boleśnie pusty..."
"Weźmiecie go i wyhodujecie sobie drugiego Raynusa."
"żartuję, nie ma w Cantr trudnych misji, nic się nie chce i nic się nie da"
dekalina
Posts: 925
Joined: Tue May 20, 2014 2:18 pm

Re: pomysły na postacie

Postby dekalina » Wed Mar 02, 2016 7:03 pm

Telefon wrote:
gala wrote:A może tak postać bez magii i duchów?
A co do Boxxy, to biłbym toporem tuż po przebudzeniu :D

No i o tym właśnie mówię. Weź, przy takim nastawieniu "starszyzny", stwórz coś ponad: "Cześć, jestem x. Jestem mistrzem w y. Którym projektem mogę się zająć?"
Telefon
Posts: 205
Joined: Tue Aug 11, 2015 6:06 pm
Location: tu
Contact:

Re: pomysły na postacie

Postby Telefon » Wed Mar 02, 2016 7:49 pm

Jakiej tam starszyzny. Moja postać by przez to do końca swojego krótkiego życia w pierdlu siedziała :P Przynajmniej zadowoleni byliby ci, którzy twierdzą, że w grze powinno być więcej przemocy.
"[...] I tylko fotel MG stoi boleśnie pusty..."
"Weźmiecie go i wyhodujecie sobie drugiego Raynusa."
"żartuję, nie ma w Cantr trudnych misji, nic się nie chce i nic się nie da"

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest