Ranking postaci 2015

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
Buka
Posts: 357
Joined: Mon Mar 19, 2012 2:13 pm
Location: Śląsk

Re: Ranking postaci 2015

Postby Buka » Mon Nov 23, 2015 11:44 am

dekalina wrote:Tak, wiem - krytyka Buki to bluźnierstwo. Ale tej jednej postaci nie potrafię "kupić".


Dekalina, czy ty tutaj widzisz jakąkolwiek krytykę cudzych wyborów od strony innych graczy? To nie w tym wątku. Przenieś proszę ten komentarz gdzie indziej, bo założony przeze mnie tegoroczny ranking chciałabym żeby był jak każdy taki dotąd - czysto pozytywny. Wiele z postaci już tu wspomnianych część graczy uznaje za dobre a część za dno. I dobrze. Oceny subiektywne.

To był zawsze jeden z nielicznych tematów po prostu bezdyskusyjnie przyjemnych. Miło zobaczyć tutaj swoje, miło pochwalić coś co się lubi. Myślę, że część osób specjalnie powstrzymała się od skrytykowania nominowanych przez innych. Ja tak.
NDS
dekalina
Posts: 925
Joined: Tue May 20, 2014 2:18 pm

Re: Ranking postaci 2015

Postby dekalina » Mon Nov 23, 2015 12:58 pm

Racja, pomyliłam wątki. Ale z tego co widzę, w każdym roku komuś trafiała się taka pomyłka, więc niech tradycji stanie się za dość.

Wracając do tematu:
Keneri i Sidhe - za własną moralność
Attylla i Zoanna - za niegłupie żarty
Last edited by dekalina on Mon Nov 23, 2015 1:26 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Alutka
Posts: 351
Joined: Sun Aug 02, 2015 6:28 pm
Location: Poland, Łódź

Re: Ranking postaci 2015

Postby Alutka » Mon Nov 23, 2015 1:16 pm

Haha, racja, nie bylibyśmy Polakami gdybyśmy choć trochę nie ponarzekali. :mrgreen:
“Man sacrifices his health in order to make money.
Then he sacrifices money to recuperate his health. He is so anxious about the future that he does not enjoy the present; he lives as if he is never going to die, and then dies having never really lived.”
User avatar
Koralat
Posts: 268
Joined: Thu Jul 10, 2008 12:14 pm

Re: Ranking postaci 2015

Postby Koralat » Mon Nov 23, 2015 5:25 pm

Poniższe wyróżnienia podaję nie za samo "ciekawe" odgrywanie czy też za "niepowtarzalny plan na postać", ale za sprawianie, że mam jeszcze (jako taką) ochotę, aby zaglądać do zielonego.

A więc:

Mieszkańcy Angrenost - niewielu z nich się budzi, choć i tak jest lepiej niż na początku roku;
Aliko (ZU) - szkoda, że już jej nie ma, kto się zajmie szopikami?;
Nab i Mardon - jak się obudzą, najlepiej na raz;
Gothos z Szaleńca - jak się obudzi - szalony :twisted:
There's a light at each end of this tunnel,
You shout 'cause you're just as far in as you'll ever be out
And these mistakes you've made, you'll just make them again
If you only try turning around.
dekalina
Posts: 925
Joined: Tue May 20, 2014 2:18 pm

Re: Ranking postaci 2015

Postby dekalina » Thu Nov 26, 2015 9:26 pm

Zapomniałam, bo już raz chwaliłam (w innym wątku)

Mia Jaz - Że działa, mimo że nie bardzo ma z kim
User avatar
Cara
Posts: 149
Joined: Sun Feb 01, 2015 8:18 pm

Re: Ranking postaci 2015

Postby Cara » Fri Nov 27, 2015 10:41 pm

notized wrote:
8. Thord Sterrbrad – o tej postaci już kiedyś pisałam, w Najciekawszych. Nie był odgrywany perfekcyjnie. Nie zawsze był dobry. A jednak, przez ponad dziesięć cantrolat grałam głównie dla niego. Co prawda, moja główna wówczas postać, którą budziłam jako pierwszą, która wiecznie musiała być na nogach, była, a właściwie wciąż jest, dnem. Dopiero później nauczyłam się, czym jest RP i że nie polega ono na uśmiechaniu się i mruganiu. Odczuwam żal, że relacja z tą postacią rozpadła się, a teraz już nawet nie mogę próbować jej reanimować. Będę tęsknić za tym ponurym Bojvingiem. Sądzę, że gracz, którego nie znam (groar!), doskonale wie, jak bardzo będzie mi go brakowało.


Wybaczcie offtop.
Ale - nie mówcie, że jedyny ciekawy Bojving padł?!?
"After all... it's just a trick. Yes, it's just a trick."
User avatar
gala
Posts: 493
Joined: Sat Jan 24, 2015 7:21 pm

Re: Ranking postaci 2015

Postby gala » Sat Nov 28, 2015 1:28 am

Czytanie ze zrozumieniem. :roll:
Alutka wrote:Zielony świat jest opanowany przez śpiące Smaugi, które budzą się tylko i wyłącznie wtedy, gdy ktoś chce się zainteresować ich skarbami.


https://www.reddit.com/r/Cantr/
User avatar
mru
Posts: 76
Joined: Fri Jan 16, 2015 4:07 pm
Location: Kraków

Re: Ranking postaci 2015

Postby mru » Sat Nov 28, 2015 1:21 pm

Krótko i subiektywnie:

Ingy. Postać, która nie nudzi mi się ani trochę, pomimo przebywania w towarzystwie mojej praktycznie dzień w dzień. Ciągle wywołuje uśmiech na twarzy, ciągle potrafi zaskoczyć. Lubię ogromnie. Za kreatywność i dbałość o szczegóły, za wielowymiarowość charakteru i konsekwentne jego odgrywanie.
Gabriela Falien za gwiazdki, które same płyną. Czyta się z przyjemnością.

Sidhe za zaangażowanie w biznes oparty w dużej części na wierze i zbiegach okoliczności oraz celny, wiedźmi humor.
A także Attylla, Zoanna i Esdragon zbiorowo, jako wiocha z charakterem.

Mae Ghall. Trochę chaotyczna, trochę jakby poskładana z niepasujących puzzli, a mimo to nie zgrzyta. Plus za całość odgrywania, ze szczególnym uwzględnieniem najswobodniejszych na świecie rozmów z nieboszczykami.

Ingwa. Ma taką energię, że porywa nawet przy krótkich spotkaniach.

Fia. Dzieciak zaczepno-obronny, z wrodzonym talentem do pakowania się w kłopoty. Na tle różnych postaci dzieciopodobnych wyróżniała się zdecydowanie pozytywnie.

I na koniec, dla dopełnienia, wyróżnienie dla wszystkich tych, dzięki którym cantryjska kultura nabiera rumieńców: twórców pamiętników i opowiadań, poetów, malarzy. Oby wena dalej sprzyjała :)
cudne manowce
User avatar
kalinka
Posts: 65
Joined: Mon Apr 13, 2015 10:35 pm

Re: Ranking postaci 2015

Postby kalinka » Mon Dec 07, 2015 7:42 am

Nwidianezhira- za najbardziej epicko odegrany zespół Aspergera z jakim miałam do czynienia ever - gratuluję graczowi mocno.
Nes- za niesamowitą konsekwencję w odgrywaniu, co sprawia, że chociaż postać nie jest bardzo charakterystyczna, to zdecydowanie zapada w pamięć, a granie z nią jest czystą przyjemnością.
Inoko- na dłuższą metę może być męcząca, aczkolwiek jej pojawienie się ożywia każdą, nawet mało aktywną osadę. No i bardzo piękny RP, oby takich więcej.
Ne Zha- aktywność i chęci tej postaćki, pomimo młodego wieku napędzają aktualnie całe Rubinkowo. Gratulacje.
Imra Mess-Snake- wredne to to, czasem aż miło popatrzeć.
Trampek- ostatnio przysypiający, aczkolwiek odkąd wróciłam do Cantra, była to pierwsza postać, która porwała mnie do gry i jego urokliwie bucowaty charakter oraz starcia na złośliwości zawsze radują moje serce.
Ekipa z Barkin Creek- za walkę z trudami życia na krańcu świata, aktywność, chęci robienia rzeczy wielkich na Fu (!) i zaskakujące zgranie pomimo charakterowych różnic.
Ekipa z Winnych Wzgórz- tutaj nawet nie trzeba niczego tłumaczyć.
dekalina
Posts: 925
Joined: Tue May 20, 2014 2:18 pm

Re: Ranking postaci 2015

Postby dekalina » Mon Dec 07, 2015 1:19 pm

Wspomniał już ktoś o Sebie z KD? Ode mnie punkt za oddanie typowej sebowatości.
User avatar
Alutka
Posts: 351
Joined: Sun Aug 02, 2015 6:28 pm
Location: Poland, Łódź

Re: Ranking postaci 2015

Postby Alutka » Thu Dec 10, 2015 10:15 am

To i ja swoje pięć groszy dorzucę:

Olo z Rekitaal - Naprawdę miło wspominam czas który moja postać spędziła w Rekitaal, choć moja postać niestety miała odmienne zdanie na ten temat. Olo nadawał temu miastu życie.

Callista - jedna z tych postaci przy których ma się wrażenie, że naprawdę 'żyją'. Rozmawia się z nią jak z prawdziwym, żywym człowiekiem, co niestety zdaje się być rzadkością.

Dżibril - jak wyżej.
“Man sacrifices his health in order to make money.
Then he sacrifices money to recuperate his health. He is so anxious about the future that he does not enjoy the present; he lives as if he is never going to die, and then dies having never really lived.”
User avatar
Buka
Posts: 357
Joined: Mon Mar 19, 2012 2:13 pm
Location: Śląsk

Re: Ranking postaci 2015

Postby Buka » Fri Dec 18, 2015 4:19 pm

Do swoich typów dorzucam Maurice'a.


4915-2.18: Maurice mówi: "*złożył ręce jak do modlitwy* Proszę, dniu, zwolnij choć trochę, nie nadążam za tobą. *westchnął i spojrzał ze słabym uśmiechem na nową*


Taki świeży a jednak nadążył.
NDS
Telefon
Posts: 205
Joined: Tue Aug 11, 2015 6:06 pm
Location: tu
Contact:

Re: Ranking postaci 2015

Postby Telefon » Sun Dec 20, 2015 8:21 am

Pora zaspamować i ten temat. Pewnie w ciągu następnych 10 dni objawi się nowa arcyciekawa postać, której do tej pory nie znałem, ale to już wasza wina :P Miałem nominować jeszcze jedną postać poza poniższymi, ale niedawno złośliwie zmarła.

1. Fetam Daneeberg - za to, że nie zabił od razu wszystkich przestępców, dzięki czemu nominujecie ich w przyszłym roku
2. Sidhe - za ogólnopojęte wiedźmiństwo, nie znam zbyt dobrze tej postaci, ale wydaje się być ciekawa
3. Murpheye, oba - za trzymanie plemienia i całej wiochy w kupie, a bywa to niełatwe (a Sauda to powinna w ogóle nazywać się Arabska); hmm... jak na razie dość standardowo
4. browarnik - za przyrządzanie różnych alkoholi, ogólnie dość prawilny ziomeczek, na wszystkim się zna
5. Idiota oraz Jacek - pierwszy za niezwykle idiotyczną i efektowną śmierć, niewielu tak potrafi; drugi za przepiękną stratę oka, szkoda, że moja postać nie zdążyła go ubić
6. James - za interesujące, bardzo nietuzinkowe komunikaty OOC i za nierozgarnięcie
7. Elowen - trochę na wyrost, bo to świeża postać, ale zapowiada się ciekawą postać rezolutnej dziewczynki bez skłonności sadystycznych; sądzę, że nie będzie odbiegać poziomem od pozostałych mi znanych
8. wszelkiej maści małoletni (poniżej 30.) detektywi i naukowcy - bawią i edukują; mam nadzieję, że graczom się zbyt prędko nie znudzą
9. Nwcośtam, Tecośtam i reszta postaci, których imion ani ja, ani moje postacie nie jesteśmy w stanie wymówić, a także te wymyślające zabawne nazwy - za inwencję twórczą
10. A to już tak ogólnie wszystkie postacie mówiące nieco więcej, niż "Dzień dobry."

Dobrze, że to nie jest temat do dyskusji, a jedynie do podawania swoich rankingów.
"[...] I tylko fotel MG stoi boleśnie pusty..."
"Weźmiecie go i wyhodujecie sobie drugiego Raynusa."
"żartuję, nie ma w Cantr trudnych misji, nic się nie chce i nic się nie da"
MagC
Posts: 54
Joined: Tue Dec 10, 2013 3:13 pm

Re: Ranking postaci 2015

Postby MagC » Thu Dec 31, 2015 2:24 pm

Jeszcze zdążyłam:
Shira Lind - za wszystko :) Niektórzy nie mogą zdzierżyć osady ale mnie osobiście głównie Łąka trzyma w grze.
Toda i Fetam - dla mnie bomba w duecie, osobno też świetni
Ingwa - miło się czyta i gra, wielki plus
Zero - za teksty, pomysł na postać i porwanie Bojvinga :D Wielka szkoda, że już go nie ma.
Maja z Aldurei i jej święta koza Anastazja - bo lubię staruszkę :)
Byłoby więcej gdyby się postacie nie pospały :P
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Ranking postaci 2015

Postby Greek » Thu Dec 31, 2015 6:52 pm

Ostatnia okazja:
Mia Jaz
Nini
Talai
Tapir (nie wiem czy nie umarł w zeszłym, ale jest tak dobry że i tak wart wspomnienia)
nomadzi (tak ogólnie za pomysł)
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest