Śmierć

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
Dev235
Posts: 14
Joined: Mon Jul 20, 2015 9:34 am

Śmierć

Postby Dev235 » Sun Sep 13, 2015 9:08 am

Mam do was pytanie czy jeśli postać umrze to można na jej miejscu zrobić nową?
CzterySilnia
Posts: 188
Joined: Sat Aug 03, 2013 6:21 pm

Re: Śmierć

Postby CzterySilnia » Sun Sep 13, 2015 9:17 am

Jak umarła zbyt młodo to musisz odczekać 40 dni, ale to w przypadku jak masz wszystkie 15 postaci i jedna z nich umrze. W innym przypadku możesz tworzyć nowe postacie.
Telefon
Posts: 205
Joined: Tue Aug 11, 2015 6:06 pm
Location: tu
Contact:

Re: Śmierć

Postby Telefon » Sun Sep 13, 2015 9:17 am

*nie zdążył odpisać jako pierwszy*

PS. Ile dokładnie wynosi "zbyt młodo"?
Last edited by Telefon on Sun Sep 13, 2015 9:19 am, edited 2 times in total.
"[...] I tylko fotel MG stoi boleśnie pusty..."
"Weźmiecie go i wyhodujecie sobie drugiego Raynusa."
"żartuję, nie ma w Cantr trudnych misji, nic się nie chce i nic się nie da"
dekalina
Posts: 925
Joined: Tue May 20, 2014 2:18 pm

Re: Śmierć

Postby dekalina » Sun Sep 13, 2015 9:18 am

Tak, chyba że była to "śmierć na życzenie" - w wyniku prośby do administracji o usunięcie nudnej postaci. W takim wypadku tworzenie nowych postaci jest zablokowane przez kilka dni, z tego co pamiętam.
User avatar
Dev235
Posts: 14
Joined: Mon Jul 20, 2015 9:34 am

Re: Śmierć

Postby Dev235 » Sun Sep 13, 2015 9:34 am

A to dobrze bo Dwie moje postacie są w nieciekawych sytuacjach
User avatar
mru
Posts: 76
Joined: Fri Jan 16, 2015 4:07 pm
Location: Kraków

Re: Śmierć

Postby mru » Sun Sep 13, 2015 9:53 am

Telefon wrote:PS. Ile dokładnie wynosi "zbyt młodo"?

25 lat.
cudne manowce
Telefon
Posts: 205
Joined: Tue Aug 11, 2015 6:06 pm
Location: tu
Contact:

Re: Śmierć

Postby Telefon » Sun Sep 13, 2015 8:35 pm

A to ciekawe, bo moja młoda postać zmarła mniej niż 40 dni temu, a po kliknięciu na tworzenie nowej postaci nie wyskakuje żadna blokada. A miałem 15 postaci.
"[...] I tylko fotel MG stoi boleśnie pusty..."
"Weźmiecie go i wyhodujecie sobie drugiego Raynusa."
"żartuję, nie ma w Cantr trudnych misji, nic się nie chce i nic się nie da"
User avatar
Felixis
Posts: 437
Joined: Sun Aug 10, 2014 1:40 pm
Location: Londyn

Re: Śmierć

Postby Felixis » Mon Sep 14, 2015 1:51 am

Telefon wrote:A to ciekawe, bo moja młoda postać zmarła mniej niż 40 dni temu, a po kliknięciu na tworzenie nowej postaci nie wyskakuje żadna blokada. A miałem 15 postaci.


Kiedy wejdziesz w ustawieniach konta w listę postaci, widnieje na niej informacja do kiedy konkretny slot na postać jest zablokowany (nawet jeśli postać żyje). 40 dni chyba dotyczy momentu od przebudzenia, a nie od śmierci. Jeśli Twoja postać zmarła tego samego dnia, to logicznie rzecz biorąc się to pokrywa.
"Prędzej czy później dopadnie nas rzeczywistość"
CzterySilnia
Posts: 188
Joined: Sat Aug 03, 2013 6:21 pm

Re: Śmierć

Postby CzterySilnia » Mon Sep 14, 2015 11:11 am

Jakoś kiedyś pisałem do administracji o usunięcie nudnej postaci, ale nikt nigdy nie zareagował. Jak to się odbywa?

A na uwolnienie slota musisz poczekać 40 dni od przebudzenia postaćki.
User avatar
rd1988
Posts: 309
Joined: Sun Mar 15, 2015 6:16 pm
Location: Piękne miasto smogu, korków, dziurawych ulic i kiboli.

Re: Śmierć

Postby rd1988 » Mon Sep 14, 2015 12:00 pm

Jakoś kiedyś pisałem do administracji o usunięcie nudnej postaci, ale nikt nigdy nie zareagował.


To samo. Czemu to w ogóle nie jest zautomatyzowane?

Rozumiem że to pewnie obawa przed masowymi zgonami, ale jeżeli ktoś i tak nie zamierza grać jakąś postacią (bo jest w nieciekawym miejscu, bo jest nudna, bo brakuje na nią czasu, bo nie ma pomysłu, itp) to po prostu zrobi z niej śpiące zombie.
Po co komplikować i przeciągać nieodwołalne?
:twisted:
User avatar
Frankoniusz
Posts: 161
Joined: Thu Jun 24, 2010 2:28 pm

Re: Śmierć

Postby Frankoniusz » Mon Sep 14, 2015 12:09 pm

Chodzi o to, że powód do usunięcia postaci musi być zewnętrzny. Brak czasu, nuda, nieciekawe położenie. Nie może być natomiast wynikiem odgrywania. Dlatego zgłoszone przypadki są analizowane przez PD, czy czasem na przykład nie odgrywasz śmiertelnej choroby albo wypadku samochodowego. Takie usunięcie postaci ma nie być narzędziem służącym do odgrywania.


A czeka się długo, bo PD to wolontariusze, jest ich mało i mają też inne zajęcia poza rozpatrywaniem zgłoszonych postaci do ubicia.
dekalina
Posts: 925
Joined: Tue May 20, 2014 2:18 pm

Re: Śmierć

Postby dekalina » Mon Sep 14, 2015 3:04 pm

Znam jeden przypadek, gdzie osoba poprosiła o usunięcie i postaci nie ma. Czyli można powiedzieć, że to działa.
CzterySilnia wrote:A na uwolnienie slota musisz poczekać 40 dni od przebudzenia postaćki.

A to od zawsze było, czy niedawno wprowadzono? Bo jakoś nigdy wcześniej nie słyszałam.
CzterySilnia
Posts: 188
Joined: Sat Aug 03, 2013 6:21 pm

Re: Śmierć

Postby CzterySilnia » Mon Sep 14, 2015 9:55 pm

No ja mam chociażby teraz tak napisane. Moja postać umarła w wieku 21 lat, więc mam napisane, że ta postać jeszcze zajmuje slota wśród tych 15 dostępnych, choć nie żyje. A jest tak raczej od dawna, bo jak grałem od dni 3300 i dalej, to jakie coś raczej było. Możliwe, że Twoje postacie aż tak nigdy młodo nie ginęły albo po prostu nie ginęły młodo jak miałaś 15 postaci.
User avatar
Felixis
Posts: 437
Joined: Sun Aug 10, 2014 1:40 pm
Location: Londyn

Re: Śmierć

Postby Felixis » Mon Sep 14, 2015 10:03 pm

Prośby i tak dotyczą postaci które mają minimum 25 lat, młodszych PD nie zabija.

rd1988 wrote:Po co komplikować i przeciągać nieodwołalne?

Czasem głodówka jest szybszym wyjściem.

dekalina wrote:Znam jeden przypadek, gdzie osoba poprosiła o usunięcie i postaci nie ma. Czyli można powiedzieć, że to działa.

Działa. Po prostu tak jak mówi Frankoniusz, w PD jest mało osób i nie zawsze mają czas na sprawdzanie takich rzeczy. Zgłoszenia łamania zasad są bardziej priorytetowe.

dekalina wrote:A to od zawsze było, czy niedawno wprowadzono? Bo jakoś nigdy wcześniej nie słyszałam.

Te 40 dni na pewno jest od kiedy ja gram, czyli ponad rok.
"Prędzej czy później dopadnie nas rzeczywistość"
dekalina
Posts: 925
Joined: Tue May 20, 2014 2:18 pm

Re: Śmierć

Postby dekalina » Tue Sep 15, 2015 11:32 am

CzterySilnia wrote:No ja mam chociażby teraz tak napisane. Moja postać umarła w wieku 21 lat, więc mam napisane, że ta postać jeszcze zajmuje slota wśród tych 15 dostępnych, choć nie żyje. A jest tak raczej od dawna, bo jak grałem od dni 3300 i dalej, to jakie coś raczej było. Możliwe, że Twoje postacie aż tak nigdy młodo nie ginęły albo po prostu nie ginęły młodo jak miałaś 15 postaci.

Nie miałam jeszcze 15 postaci :P

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest