Śmierć

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
rd1988
Posts: 309
Joined: Sun Mar 15, 2015 6:16 pm
Location: Piękne miasto smogu, korków, dziurawych ulic i kiboli.

Re: Śmierć

Postby rd1988 » Tue Sep 15, 2015 12:34 pm

Czasem głodówka jest szybszym wyjściem.


Szybszym ale nie koniecznie lepszym. Trochę głupio wyrzucać jedzenie i tłumaczyć się z głódówki. No i jak to wytłumaczyć - że nie chce jeść bo chce umrzeć? A tak, ups, no serce biedaka nie wytrzymało.
:twisted:
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Śmierć

Postby psychowico » Tue Sep 15, 2015 1:56 pm

Z tego co ja wiem to te zabijanie na życzenie to tylko na dobrą wolę. Kiedyś chyba rozmawiałem o tym z kimś z PD i mówił, że generalnie takie prośby są ignorowane.
Sam możesz umrzeć na zawał z wyboru z menu USTAWIENIA postaci, pod warunkiem, że ma ona 60 lat i więcej. Moim zdaniem te ograniczenie jest szkodliwe. Zamiast wcisnąć guzik, wiele młodych postaci po prostu gnije jako golemy, lub wkurza miejscowych - by ich zabili. Nie wiem jak to ma pomagać w RP. Takie akcje są w prosty sposób OOC i powinny być zakazane, ale brak alternatywy to wymusza i sprawia, że jesteśmy do nich przyzwyczajeni.
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl
User avatar
notized
Posts: 242
Joined: Wed Dec 03, 2014 12:13 pm

Re: Śmierć

Postby notized » Tue Sep 15, 2015 2:29 pm

Dobrowolność ubijania postaciek nic nie da, jedynie pogorszy. Kiedy tworzę nową postać i widzę, że nie dość, że trafiła do jakiegoś Gazoportu, to jeszcze walczy niezręcznie, moją pierwszą myślą jest "szkoda, na śmierć". Przez to, że nie mam możliwości załatwienia tego jednym kliknięciem, muszę kombinować - albo prowokuję mieszkańców osady, albo głodzę. Jeśli wybieram to ostatnie, mam przed sobą 20 dni, w trakcie których może się wydarzyć wiele rzeczy, które sprawią iż zechcę postacią grać, tworzyć jej charakter, historię... Wiele moich postaci nigdy by nie skończyło pierwszego roku życia, gdybym mogła je zabić bez kradzieży/ataku/zagłodzenia.
I'm an agent of Chaos.
User avatar
Buka
Posts: 357
Joined: Mon Mar 19, 2012 2:13 pm
Location: Śląsk

Re: Śmierć

Postby Buka » Tue Sep 15, 2015 7:14 pm

notized wrote:Dobrowolność ubijania postaciek nic nie da, jedynie pogorszy. Kiedy tworzę nową postać i widzę, że nie dość, że trafiła do jakiegoś Gazoportu, to jeszcze walczy niezręcznie, moją pierwszą myślą jest "szkoda, na śmierć". Przez to, że nie mam możliwości załatwienia tego jednym kliknięciem, muszę kombinować - albo prowokuję mieszkańców osady, albo głodzę. Jeśli wybieram to ostatnie, mam przed sobą 20 dni, w trakcie których może się wydarzyć wiele rzeczy, które sprawią iż zechcę postacią grać, tworzyć jej charakter, historię... Wiele moich postaci nigdy by nie skończyło pierwszego roku życia, gdybym mogła je zabić bez kradzieży/ataku/zagłodzenia.


Często wkurzam się na niemożność szybkiego zabicia postaci, ale fakt faktem - wieloma nawet nie spróbowałabym grać gdybym nie musiała czekać.
Denerwujący jest potwornie duży rozrzut przebudzeń. Według mnie, liczbę golemów i nieumotywowanych samobójstw zmniejszyłoby raczej ograniczenie terenu, na którym polskojęzyczne postaci mogą się przebudzić.
Boletus, Shai, odległe od wszystkiego rejony na Fu... trochę nie bardzo "polska strefa". Niechby były zostawione podróżującym tam celowo. Ewentualnie mógłby być wybór Siedem Wysp-poza Siedmioma przy tworzeniu nowej postaci.
NDS
Sasza
Posts: 1535
Joined: Fri Mar 10, 2006 7:58 am
Location: Wonderland
Contact:

Re: Śmierć

Postby Sasza » Tue Sep 15, 2015 10:17 pm

Też myślałem o zabiciu takiej postaci, a później okazało się, że grało mi się nią tak dobrze jak ostatnio chyba w 2006 roku. Przydałaby się jednak możliwość usunięcia po może 7-10 latach, bo już wiadomo czy prawie trzydziestoletnią postacią jakoś gramy, czy tylko śpi.
Najlepsze forum ezoteryczne na świecie.
dekalina
Posts: 925
Joined: Tue May 20, 2014 2:18 pm

Re: Śmierć

Postby dekalina » Wed Sep 16, 2015 7:30 am

Po wprowadzeniu tej dobrowolnej śmierci, była dostępna tylko staruszkom. 90-tki nie popadały masowo, to obniżono do 80 itd. Myślę, że do 30 też w końcu dotrze.
User avatar
Marcia
Posts: 2395
Joined: Sun Mar 19, 2006 4:46 pm
Location: Warszawa/Polska

Re: Śmierć

Postby Marcia » Wed Sep 16, 2015 7:55 am

dekalina wrote:
CzterySilnia wrote:A na uwolnienie slota musisz poczekać 40 dni od przebudzenia postaćki.

A to od zawsze było, czy niedawno wprowadzono? Bo jakoś nigdy wcześniej nie słyszałam.


Tak jest od lat. Slot jest zablokowany jeżeli zmarła postać młodsza niż 25 lat.


psychowico wrote:Z tego co ja wiem to te zabijanie na życzenie to tylko na dobrą wolę. Kiedyś chyba rozmawiałem o tym z kimś z PD i mówił, że generalnie takie prośby są ignorowane.

Źle wiesz. Jakiś czas temu była podana informacja, że można przesyłać prośbę o usunięcie postaci do PD i PD to rozpatrzy. Możliwość taką wprowadzono czasowo, niejako "na próbę" jak to się sprawdzi. Wciąż jest otwarta, nikt nie wie jak długo. :)
Każda taka prośba jest rozpatrywana. Podkreślam jednak, że postacie nie są zabijane "od ręki". Ktoś z PD sprawdza, czy na tą decyzję nie wpłynęły wydarzenia w grze, czy gracz nie chce zabicia postaci z powodów fabularnych, czy zgodnie z zasadami etc.
Do tej pory otrzymaliśmy dosłownie kilka - kilkanaście takich próśb - każda została rozpatrzona. Nie każda pozytywnie.
No i jak to w PD, może to potrwać jakiś czas. ;)
User avatar
psychowico
Posts: 1732
Joined: Wed Mar 02, 2011 9:57 am
Contact:

Re: Śmierć

Postby psychowico » Thu Sep 17, 2015 8:40 am

Mogło mi się coś pokręcić, to jakieś odległe wspomnienia.
"Please give us a simple answer, so that we don't have to think, because if we think, we might find answers that don't fit the way we want the world to be."

https://www.kinkykitty.pl

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest