Co lubimy w Cantr

Ogólna pozapostaciowa dyskusja pomiędzy graczami Cantr II.

Moderators: Public Relations Department, Players Department

User avatar
cald dashew
Posts: 930
Joined: Tue Aug 29, 2006 9:23 pm
Location: Idioglosia

Re: Co lubimy w Cantr

Postby cald dashew » Sun Jan 17, 2016 2:42 pm

Z nowości podobają mi się: (od najciekawszych w dół)
- Udomowanie zwierząt i wykorzystuwanie ich w różnych celach. Jest to miłe zaskoczenie i wszystko wydaje się bardzo fajnie pomyślane mechanicznie. Jestem pod wrażeniem. Przydałaby się jeszcze opcja ataku/zabijania udomowionych zwierząt. Nie ma przecież usprawiedliwiania na brak takiej możliwości.
- Definitywnie opisy... Opisy gaderoby i niemalże wszystkich przedmiotów. Nadaje uniwersum "kolorów" i unikalności. Można teraz bardziej niż kiedykolwiek wcześniej sprawić, że postać będzie wyglądała wyjątkowo.
- Możliwość tworzenia wielu rzeczy naraz.
- Nowa wyszukiwarka projektów.
- Mechaniczna strona rozgrywki ogólnie - więcej opcji, szybciej i sprawniej
- Tworzenie książekzdaje się mieć potencjał i duże możliwości, choć jeszcze tego nie wypróbowałem.

Nie podobają mi się za to:
- Nie mogę już używać Desktop View na mojej komórce... A nie przepadam za mobile view. Trochę sie teraz męczę z komórkową wersją, więc staram się częściej używać PC.
- Nowe skinki do cantra. Zadna nie przypadła mi do gustu. Stara jest najlepsza, ale to chyba kwestia sentymentu.

Ogólnie to podoba mi się to, co zastałem po powrocie. Przynajmniej pod względem technicznym. Bardzo fajnie, że cantr nie stoi w miejscu i wciąż kwitnie, rozwijając się i powiększając swoją zawartość. Szkoda tylko, że tendencja ubywania graczy z cantr wydaje się wciąż utrzymywać i podążać swoim leniwym, acz nieubłaganym, torem do zera... Zauważam, że teraz graczy (szczególnie tych aktywnych) jest znacznie mniej, a miasta wydają się bardziej martwe i ciche... Oczywiście z małymi wyjątkami.

Wciąż jestem zwolennikiem resetu wszystkiego od zera i uważam, że jeżeli zostałby wprowadzony, gra by na nowo rozkwitła. Szkoda, że to się nigdy nie wydarzy.
Image
Image
Image
User avatar
rd1988
Posts: 309
Joined: Sun Mar 15, 2015 6:16 pm
Location: Piękne miasto smogu, korków, dziurawych ulic i kiboli.

Re: Co lubimy w Cantr

Postby rd1988 » Sun Jan 17, 2016 3:13 pm

Reset nie jest cudownym lekiem na problemy Cantra. Gra nie ma żadnych wymagań ani wyzwań - nie ma sensu stawianie budynków, nie ma sensu tworzyć dziesiątek potraw bo po co? nie mają żadnych unikalnych efektów, w większości różnią się tylko tekstem. Walka jest umowna i ogranicza się do wciśnięcia odpowiedniego przycisku co 24 godziny. Postać nie może zachorować... wróć jest jedna choroba od przebywania przy trupach w czasie której postać czuje się zmęczona. I co? i nic, nie przeszkadza to w niczym. Jedynym bardzo mocnym i unikalnym elementem jest możliwość odgrywania. Ludzie odchodzą bo są zmęczeni, gra nie przynosi im takiej frajdy co wcześniej. Minie pół roku/ kilka lat i część z nich znowu wróci. Ten cykl będzie się powtarzać.
Co zrobiłby reset? na pewno ucieszył część graczy, tą drugą natomiast, graczy którzy grają z samego sentymentu do swoich postaci, na pewno by rowzścieczył. Efekt byłby znany, krzyżyk.
:twisted:
User avatar
cald dashew
Posts: 930
Joined: Tue Aug 29, 2006 9:23 pm
Location: Idioglosia

Re: Co lubimy w Cantr

Postby cald dashew » Sun Jan 17, 2016 3:21 pm

Właściwie o to przecież chodzi w Cantrze. Wyzwania same się tworzą po przebudzeniu i podczas gry. Wyzwania ustalasz sobie jako postać; ustala je za ciebie środowisko, w którym przebywasz; społeczność, w której żyjesz.

Jakie odgórnie założone wyzwania masz w prawdziwym świecie? Po prostu żyjesz. Jak nie będziesz mieć ambicji w życiu, stwierdzając nagle, że wszystko jest bezsensu, to będziesz siedział całymi dniami powiedzmy przed telewizorem i użalał się nad swoim istnieniem. Jaki to ma sens?
Image

Image

Image
User avatar
Felixis
Posts: 437
Joined: Sun Aug 10, 2014 1:40 pm
Location: Londyn

Re: Co lubimy w Cantr

Postby Felixis » Sun Jan 17, 2016 4:38 pm

Mówienie że potrawy różnią się tylko nazwą i tak dalej jest bezsensu. W tej grze chodzi o odgrywanie. Wiadomo że jak w takim Vlotryan masz za darmo ryż to tak naprawdę nie potrzebujesz mechanicznie innego żarcia, a jakoś ludzie odwiedzają gospodę. To samo z piciem, jeszcze nie ma efektów mechanicznych, a ludzie chleją ostro i praktycznie wszędzie. Wszystkie struktury też nie są wynikiem mechaniki a odgrywania i kształtowania relacji. Bo gra daje podkładkę pod wszystko, ale nie determinuje konkretnych wyborów (dobra, może czasem tak). Ja lubię, gdy wybór zależy od graczy i im mniejsze ograniczenia daje mechanika, tym lepiej. Dobrym przykładem są misktury lecznicze, jedni po prostu je piją, inni odgrywają właściwości zgodne z zawartymi składnikami. Jedni każą wcierać, inni robią okłady, a mechanicznie przecież tylko pijesz.
"Prędzej czy później dopadnie nas rzeczywistość"
dekalina
Posts: 925
Joined: Tue May 20, 2014 2:18 pm

Re: Co lubimy w Cantr

Postby dekalina » Sun Jan 17, 2016 10:45 pm

Podstawowym błędem jest szukanie powodów odchodzenia graczy wyłącznie w grze. Jeśli ktoś odchodzi, bo realne życie zaczęło pochłaniać mu więcej czasu, to reset w żaden sposób nie przyciągnie go na nowo. To samo jeśli ktoś po paru minutach gry uznał, że ten sposób rozrywki go nie kręci. Twierdzenie, że po wyzerowaniu gry, cały świat cofnie się o 10 lat jest wyłącznie myśleniem życzeniowym.
dekalina
Posts: 925
Joined: Tue May 20, 2014 2:18 pm

Re: Co lubimy w Cantr

Postby dekalina » Fri Jun 17, 2016 11:28 am

Gadające papugi. Zawsze wiedzą, kiedy najlepiej wtrącić się do rozmowy :) A już po prostu uwielbiam, jak zdradzają, o czym szeptał właściciel.
User avatar
andrzejek
Posts: 224
Joined: Fri Mar 27, 2015 9:55 pm

Re: Co lubimy w Cantr

Postby andrzejek » Sat Jun 18, 2016 11:24 am

ze trupuny co scigaja mojego ludka sa w opisie kogos
Rafal3920
Posts: 110
Joined: Tue May 14, 2013 7:27 pm

Re: Co lubimy w Cantr

Postby Rafal3920 » Sat Jun 18, 2016 10:42 pm

Tak, papugi są świetne! Zwłaszcza jak są szepty, szepty, szepty, a tu wypala coś typu "zabije". Albo ostatnio sytuacja, dyskusja kilku osób:
XYZ mówi: A no nie koniecznie...
Papuga mówi: Koniecznie!
User avatar
Greek
Programming Dept. Member/Translator-Polish
Posts: 4726
Joined: Mon Feb 13, 2006 5:41 pm
Location: Kraków, Poland
Contact:

Re: Co lubimy w Cantr

Postby Greek » Mon Jun 20, 2016 8:42 am

Co się dziwić, że takie fajne, w końcu to zaawansowana sztuczna inteligencja :)
‘Never! Run before you walk! Fly before you crawl! Keep moving forward! You think we should try to get a decent mail service in the city. I think we should try to send letters anywhere in the world! Because if we fail, I’d rather fail really hugely’
User avatar
Marian10
Posts: 100
Joined: Tue Apr 23, 2013 12:34 pm

Re: Co lubimy w Cantr

Postby Marian10 » Mon Jun 20, 2016 9:55 pm

Naprawdę? Trzeba na nie uważać w takim razie, mogą się zbuntować i przejąć kontrolę nad cantrowym światem.
User avatar
rd1988
Posts: 309
Joined: Sun Mar 15, 2015 6:16 pm
Location: Piękne miasto smogu, korków, dziurawych ulic i kiboli.

Re: Co lubimy w Cantr

Postby rd1988 » Mon Jun 20, 2016 10:14 pm

Jedna z moich naukowych postaci od dawna głosiła że w dłuższej perspektywie cantryjskie ludziki skazane są na zagładę, a inteligentne papugi to ich zamienniki które zaczną rządzić światem. Miała rację
:twisted:
dekalina
Posts: 925
Joined: Tue May 20, 2014 2:18 pm

Re: Co lubimy w Cantr

Postby dekalina » Tue Jun 21, 2016 12:12 pm

Zacznę się bać, jak któraś nauczy się budować broń.
User avatar
witryna
Posts: 110
Joined: Sat Dec 05, 2015 2:04 pm

Re: Co lubimy w Cantr

Postby witryna » Tue Jun 21, 2016 12:31 pm

Jestem pewna, że już nad tym pracują...
Widzisz jak udomowione kakadu po mistrzowsku rani xyz używając żelazny topór bojowy.
    Uninstall Cantr, play Tetris.
    YOU NOOB.
Telefon
Posts: 205
Joined: Tue Aug 11, 2015 6:06 pm
Location: tu
Contact:

Re: Co lubimy w Cantr

Postby Telefon » Tue Jun 21, 2016 11:28 pm

Raczej widzisz, jak udomowione kakadu rani się za pomocą kościanego noża i rozmontowuje przekaźnik radiowy...
"[...] I tylko fotel MG stoi boleśnie pusty..."
"Weźmiecie go i wyhodujecie sobie drugiego Raynusa."
"żartuję, nie ma w Cantr trudnych misji, nic się nie chce i nic się nie da"
dekalina
Posts: 925
Joined: Tue May 20, 2014 2:18 pm

Re: Co lubimy w Cantr

Postby dekalina » Wed Jun 22, 2016 4:27 am

Inteligencja tak nie postępuje. Przynajmniej nie przed opętaniem.

Return to “Ogólne dyskusje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest